Keresés

Részletes keresés

tortabirodalom Creative Commons License 2011.02.16 0 0 2014

Bocs, de éppen azért van az oldalam, hogy ne másik 5 oldalra írogassam be a recepteket és töltögessem fel a képeket!

Amúgy meg más is betette a képtárát, a desszertmester tanfolyamát is reklámozták, nekik miért nem szólsz? Ne haragudj, de így azt kell hinnem velem van valami bajod!

ZsuR Creative Commons License 2011.02.16 0 0 2013

Ha igazan segiteni akarnal, es nem az oldaladat reklamozni, akkor beirnad ide a segitsegedet.

 

Igy, amit csinalsz csak reklamozas az oldaladnak. Kerlek ne tedd.

Előzmény: tortabirodalom (2007)
tortabirodalom Creative Commons License 2011.02.16 0 0 2012

Szia!

Tejszínes eper, tejszínes túrós van fent az oldalamon képekkel. Tejszínes gesztenyét most csináltam hétvégén, azt ma teszem fel. Eperre nem tenném rá a borítást, a túrós megbírja és a gesztenye is.

 

Előzmény: biii (2011)
biii Creative Commons License 2011.02.16 0 0 2011

őőő.. rájöttem, az lenne a legbiztosabb ha valaki irna egy tuti biztos tejszines epres, vagy tejszines túrós receptet, hogy ő mennyi zselét tesz bele és úgy biztos jó..

nézegettem a recepteket de amit találtam, választ kaptam (email) az lapzselatinos volt (nem konkrét recept csak hogy ő mennyi lapzs-t tesz bele).. én meg porral szoktam dolgozni

bár lehet ez is csak maradiság...

Előzmény: biii (2010)
biii Creative Commons License 2011.02.15 0 0 2010

sziasztok

 

érdeklődnék ismét:

 

ha tejszines alapú tortát kellene bevonni (és még lehethogy formatorta is) , akkor jóval több zselét tegyek a töltelékbe, hogy elbirja a marcipán súlyát?

 

tejszines túrótortáról lenne szó , meg tejszines gesztenye

 

köszönöm

Lord Aramis Creative Commons License 2011.02.14 0 0 2009

Köszike..sajna a pillangók nem sikerültek..eltörött a szárnya néhánynak..és a cukormáz is odaragadt a papirhoz..és igy üresek lettek a szárnyak :-( pedig egész vasárnap bíbelődtem velük..na mindegy..majd leközelebb más technikával csinálom..hátha ugy jó lesz.

 

Előzmény: ZsuR (2008)
ZsuR Creative Commons License 2011.02.13 0 0 2008

Nezz be ide is - szinte korlatlan lehetosegek!!!

 

Előzmény: Lord Aramis (2006)
tortabirodalom Creative Commons License 2011.02.13 0 0 2007

SZiasztok!

Indítottam az oldalamon egy szavazást, aminek az eredménye az lett, hogy bonbonos doboz tortát készítsek el lépésről lépésre. El is készültem vele, az oldalamon megtekinthető. Közvetlen linket nem teszek be, mert nekem nem szabad.  Aki szeretné megtalálja! :)

Ilyen lett:

 

 

Az alábbi tortákat is mostanában csináltam, természetesen ezeket is megtaláljátok bővebben, ha érdekel titeket!

Lord Aramis Creative Commons License 2011.02.13 0 0 2006

Nagyon szép..:-)

Én ma pillangókat próbálok meg csinálni..igazából savanyú keménycukorkából akartam..de  az imént kerestem éshát..nincs sehol..megették.

Marad a színes cukormáz..nem tom hogy fog sikerülni..de ha egy kicsit is hasonlit majd a lepkékre akkor megmutatom :-)

 

Előzmény: ZsuR (2005)
ZsuR Creative Commons License 2011.02.13 0 0 2005

Szuletesnap kovetkezik - es itt az otlet is hozza.

 

Tegnap este megcsinaltam a kremet a Coeur a la Creme-hez. A krem csodalatos izu, jo tartasa van, azt hiszem az lesz a szuletesnapi tortan a krem. A diszites meg malna, valahogy igy (elo kell vegyem a Wilton konyvemet, abban van az eredetije):

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.12 0 0 2004

Elég, ha belenyomod, ha tutira akarsz menni, egy pötty vizet tegyél alá.

Előzmény: biii (2001)
NLILDIKO Creative Commons License 2011.02.11 0 0 2003

Sziasztok!

 

Bandimacs, jokat rotyogtem a hozzaszolasodon. Nekem sem szabad az ilyen boltokba nezelodni, mert vagy nagy fajdalommal es ures kezzel tavozom, vagy veszek dolgokat, ures penztarca es tanyer aznap. hihihi Kozben a ferjemnek szuletesnapja volt es keszitettem neki egy repulos tortat.A repter az feketeerdo torta volt a kifutopalya az fondant es a repcsi  is. Mivel nemigen szeretjuk a nagyon edeset ezert a ropcsi leveheto model volt.Lanyok, bocsi de en nemigen tudok fotot hozni, hanem csak a fotoalbumomon keresztul tudjatok csak megkuksizni.

 http://www.mijnalbum.nl/Album=IWG4GRNS    Finom lett, mar nincs belole. hihi Megyek is mert harc folyik a computerert. Kellemes hetveget mindenkinek! Sziasztok!

tortabirodalom Creative Commons License 2011.02.11 0 0 2002

Én csak bele szoktam nyomkodni.

Előzmény: biii (2001)
biii Creative Commons License 2011.02.11 0 0 2001

sziasztok

érdeklődnék, hogy amikor a marcipánnal bevont tortára pici ehet gyöngyöket tesznek diszként (oldalára is) azt mivel lehet felragasztni?

vagy bele kell nyomni?

 

köszi

Bandimacs Creative Commons License 2011.02.11 0 0 2000

ezzel én is így vagyok,  már nem is merek pénzt hordani magammal  :)

Előzmény: ius72 (1999)
ius72 Creative Commons License 2011.02.10 0 0 1999

Köszönöm a segítséget!

 

Ma voltam a Megyeri úton az M-Gel Kft-nél és a Desszertmesterben is, hát elköltöttem egy csomó pénzt. Már várom hogy alkothassak valamit.

Bandimacs Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1998

most láttam, hogy a Desszertmesternél tortadekorációs tanfolyam indul

 

http://www.desszertmester.hu/diszitesi-technikak/tortadekoracios-tanfolyam

 

 

Bandimacs Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1997

most láttam, hogy a Desszertmesternél tortadekorációs tanfolyam indul

 

http://www.desszertmester.hu/diszitesi-technikak/tortadekoracios-tanfolyam

 

 

Bandimacs Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1996

Desszertmester

Cím: 1023 Budapest Pengő utca 3.

Nyitvatartás: Hétfőtől péntekig: 10:00-19:00 Szombaton: 10:00-14:00 Vasárnap zárva.

 


Előzmény: ius72 (1995)
ius72 Creative Commons License 2011.02.09 0 0 1995

Sziasztok!

 

Szeretnék tőletek segítséget kérni, nagyon régen, lehet, hogy nem is ebben a topicban olvastam, hogy Budán, lehet hogy Óbudán is van olyan bolt, ahol tortadekoráláshoz hozzávalókat lehet beszerezni.

 

Aki tud ilyen boltról kérem írja már meg a címét, mert holnap arra lesz dolgom és gondoltam be is tudnék ugrani a boltba.

 

Előre is köszönöm a válaszotokat

 

Üdv: Dalma

edinacs2 Creative Commons License 2011.02.08 0 0 1994

Köszönöm! De ezek elég kicsik. Én nagyobbat szeretnék. Köszönöm a felajánlást azért.

 

Edina

Előzmény: Gasztro_mankó (1993)
Gasztro_mankó Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1993
Előzmény: edinacs2 (1992)
edinacs2 Creative Commons License 2011.01.29 0 0 1992

Szia!

 

Engem érdekelne (főleg ennyiért). Tudsz küldeni linketm hogy megnlzhessem, milyen mita van?

 

Köszi, Edina

Előzmény: Gasztro_mankó (1976)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.26 0 0 1991

Nem enged tovább, ha valamelyik kérdésre nem válaszolok, pedig van olyan kérdés, amire _szerintem_ nincs jó válasz illetve olyan, amire nem tudom a választ... mit javasolsz? Szívesen kitöltöm, de hazudni illetve tippelni egy attitűdöt / tudást is vizsgáló tesztnél nem szeretnék.

 

Előzmény: zangel (1990)
zangel Creative Commons License 2011.01.26 0 0 1990

sziasztok

 

szeretnék segítséget kérni tőletetk a szakdolgozatom megírásához. egy vegetáriánus kérdőívet kellene kitölteni, kérlek szánjatok rá 5 percet. nekem óriási segítség lenne.

az alábbi linken tudjátok kitölteni:  http://bit.ly/hmfpG5

köszönettel: eszter

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.26 0 0 1989

Várom izgalommal :)

 

Nekem is sütnöm kéne ma kettőt, mert öregszik a lányom hamarosan, de ehhez le kéne vánszorognom a garázsba tojásért, és lusta vagyok :D

Előzmény: Törölt nick (1988)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.26 0 0 1988

Már az alapinfóért is nagy köszönet jár, de a kiegészítésért meg mindenképp! :-)))

 

Szerintem pénteken ki is próbálom, aztán referálok, hogy hogyan muzsikált a gáztűzhelyben. :-)

Előzmény: Törölt nick (1987)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.26 0 0 1987

Nem, grammot sem :) mikor a felvertes órát kezdtük, és a tantónéni feltette a kérdést, hogy na és mit gondolunk, hogy marad szép magas a piskóta, valaki benyögte, hogy a sütőportól. Hát ha szemmel ölni lehetne, az egész csoport úgy fehér cuccban elhevert volna a szép inox asztalok körül, az tuti :)))))

 

Karácsony előtt voltunk nagymamámnál, aki szintén érdeklődött a témát illetően, és sütöttem neki egyet szemléltetésként, neki egy iszonyatosan öreg gáztűzhelye van, és mégis pöpec lett, meg a beszámolója szerint azóta neki is, szóval lehet, megér egy próbát.

 

Karika: amit aztán felvágsz x rétegre :) szóval a rendes, magas piskóta, amiből a torta lesz. Lap meg lap, amit vékonyan kikensz, és úgy sütöd meg.

Előzmény: Törölt nick (1986)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.26 0 0 1986

Sütőport egyáltalán nem teszel bele?

 

Anyunál villanysütő van, otthon mindig tökéletes volt a piskótám, sajnos a gázsütőben sikerült már csak somlói galuskának valót gyártani...

 

ui. lehet én vagyok a zizi, de mit nevezel te jelen esetben karikának? :-)

Előzmény: Törölt nick (1984)
adrienne1 Creative Commons License 2011.01.26 0 0 1985

Na ezt most valahova elmentem....:) Köszi!

Előzmény: Törölt nick (1984)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!