Keresés

Részletes keresés

187...NPI Creative Commons License 2011.02.07 0 0 915

Sziasztok.

 

Nos, azt hiszem ilyen kérdés még nem volt itt.

Van egy barátom, elvált, 37 éves Olasz legény.

Imádja Magyarországot, és a magyarokat, ja, meg a magyar konyhát.

Szeretne egy Magyar hölgyet barátnőnek (feleségnek).

Szerintetek hogy tudnék segíteni neki?

Én nem vagyok jártas ebben a dologban.

Gondolom, valami társkeresőt kéne keresnem, de azt se tudom hol kezdjem.

 

Szerintetek?

 

KBt70 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 914

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni.

Végzettségem: hentes.

Marhacsontozásban és kivágásban jártas, több éves tapasztalattal rendelkezem.

Olaszország északi részén keresek hentes munkát.

Bármilyen segítséget,tanácsot szívesen elfogadok.

 

Köszönöm.


Üdvözlettel:

Bálint

Babi6 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 913

Köszönöm az infókat:)!

Sajnos ő nem tufd tárgyalni, mert nagyon minimálisan beszél németül, olaszul még kevesebbet:) Most tanulja. Végülis ha találunk tényleg valamit, el tud menni tárgyalni, max viszi magával egyik kollégáját tolmácsnak:)

Igen én is néztem, hogy nagyjából ezek az árak vannak albérlet ügyben.

 

Előzmény: Kovács szaki (911)
L-D Creative Commons License 2011.01.31 0 0 912

Sziasztok!

Nagyon jó az oldal,örülök,hogy rátaláltam,és hogy vannak még segítőkész emberek.

Van valaki aki Genova közelében lakik?A férjemmel oda szeretnénk költözni,de félek,hogy munka nélkül,és külföldi révén nem adnak ki lakást.Természetesen keresnénk munkát,mindketten olasztanárhoz járunk,hogy könnyebben boldoguljunk,de ahhoz lakni is kell valahol. Ha valaki bármiben tudna segíteni megköszönném.

Kovács szaki Creative Commons License 2011.01.31 0 0 911

Próbálj meg ide minden nap benézni: http://www.kleinanzeigen-suedtirol.com/mietwohnungen/eisacktal.d/. Most is látok ott egy hirdetést: mini-lakás bútorozva 500Euro+költségek. Hát igen... az árak ezek. De ne adjátok fel! Esetleg azt meg tudnátok oldani, hogy a párod, ha kell, elmegy tárgyalni? Az azért jó volna, mert különben a jobb lakásokat viszik, mint a cukrot. Lehet, hogy a turistaszezon végével egy picit könnyebb lesz. Ha látod, hogy azt írják, hogy Millandban van a lakás, arra is lépj; Milland Brixennnek az Eisack folyón túli része. Egy kalappal!

 

Előzmény: Babi6 (910)
Babi6 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 910

Én is úgy gondolom, hogy magával az álláskereséssel nem is lenne probléma. Ha már ott lennék helyben. De innen....

Igen mindenképpen megnézem a szálláslehetőségeket a környező falvakban is.

Egyénként én 23, párom 24 éves, és nekünk meg pont tetszett, hogy olyan igazi kis nyugis város, de ha az ember szórakozni vágyik arra is ugyanúgy van lehetősége. Olyan szertnivaló, és tényleg el tudja képzelni az ember hogy ez a város legyen az otthona, ahol él.

A leírtak alapján nem csodálom, hogy ennyire odaköt a szivetek:)

 

Én nagyon bízom, hogy rendben lesz minden, csak most ez egy ilyen rosszabb állapot, amikor kicsit tehetetlennek gondolja magát az ember. Igazából azt gondolom, ha az ember akar valamit, tesz is érte, és utána megy a dolgoknak, akkor nagy baj nem lehet, és mindent meg lehet oldani:)

 

 

Előzmény: Kovács szaki (909)
Kovács szaki Creative Commons License 2011.01.31 0 0 909

"Nekünk iszonyatosan tetszett, rögtön szerelmesek lettünk..."

 

Kedves Babi,

hát, igen, olyan emberrel még nem nagyon találkoztam, akinek Brixen ne tetszett volna. Csak a nagyon fiatalok szoktak rá panaszkodni, hogy túl nagy a nyugalom. Nekem a párom Dél-Tirolba való, hosszú éveken keresztül éltünk ott és mindhárom gyermekünk Brixenben született, úgyhogy gondolhatod, hogy mennyire odahúz a szívünk. Ma már elköltöztünk onnan, de családom minden tagja ott érzi magát otthon, nekem is második otthonom. Sajnos az igaz, hogy a lakásbérlés nehéz téma, ahogy korábban írtam. Néhány éve megnyílt a bolzanoi egyetem kihelyezett kara Brixenben, ezért a diákok is lakásokat keresnek. Ezért írtam, hogy a környezö falvakban talán kezdetben könnyebb valamit találni.

Szerintem munkalehetöség a vendéglátóiparban nem nagy gond, föleg a téli és a nyári hegyi szezonban szezonmunkát lehet találni. De szerintem állandót is, bár én nem vagyok vendéglátós. Kívánom hogy sikerüljön!

Előzmény: Babi6 (908)
Babi6 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 908

Szia Kovács szaki!

 

Köszönöm a linket és a válaszodat:)! Kapcsolatba is léptem a feladóval, várom a válaszát.

Mi novemberben voltunk kint, még megnézni Bressanone-t. El voltunk ájulva:) Nekünk iszonyatosan tetszett, rögtön szerelmesek lettünk, aztán úgy voltunk vele, hogy akár holnap kiköltöznénk:)

Szerencsére páromnak össze is jött a munka, csak most így én még itthon ragadtam:( De mihamarabb szeretnék kint lenni én is.

 

Előzmény: Kovács szaki (907)
Kovács szaki Creative Commons License 2011.01.31 0 0 907

Szia Babi!

 

Eseteleg próbáld meg ezt is: http://www.kleinanzeigen-suedtirol.com/vermiete-moeblierte-einzimmerwohnung-in-m-mietwohnungen-eisacktal.d.12795.html

Kicsit ugyan régebbi a hirdetés, de soha nem lehet tudni....

Vagy adj fel ezen az oldalon Te egyet, hogy mit keresel!

Sajnos Bressanone a bérlés szempontjából elég drága város, meg  viszonylag kevés a bérletbe kiadó lakás, ahogy majd látni fogjátok. A helybeliek igen nagy részének saját tulajdona van, ezért a kiadó ingatlanok száma kicsi. Ha Bressanoneban nem találtok semmit, akkor esetleg nézelödjetek a környezö falvacskákban: Vahrn, Albes, Natz, Schabs, Pinzagen, esetleg Luson vagy St. Andrea. Viszont, ha találtok valamit, és megszokod az ottani dialektust - ami szerintem elég nehéz, de azért menni fog - biztos hogy nagyon jól fogjátok érezni magatokat! A hely gyönyörü, az emberek normálisak, munka van.

Előzmény: Babi6 (902)
Huszas Creative Commons License 2011.01.31 0 0 906

Szia!

Felszolgálok.

Kb 56 négyzetméteres lakást bérlünk.

Kicsi, de előnye, hogy a munkahelyem szomszédságában van.

Hatodik éve vagyok kint, először csak én jöttem, majd magam után hoztam a családomat is.

A lányom már harmadik éve itt tanul.

Köszi a jókívánságokat, rám fér a pihenő!

Neked pedig sok sikert!!!

Előzmény: Babi6 (905)
Babi6 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 905

Köszönöm szépen a gyors választ:)

Igen, itthonról valóban nehéz..:( Köszönöm a webcímeket is, meg is nézem. Én is találtam párat, amiket napjában többször is figyelek.

Ti mekkora lakást béreltek?

Te mivel foglalkozol egyébként? Régóta kint élsz?

 

Jó pihenést kívánok Neked, biztosan jól fog telni az egy hónap pihenő!

 

Köszönöm a segítséged mégegyszer!

Előzmény: Huszas (903)
Huszas Creative Commons License 2011.01.30 0 0 904

Bocs a szóismétlésért, fáradt vagíok ma...

Előzmény: Huszas (903)
Huszas Creative Commons License 2011.01.30 0 0 903

Szia !

Brixentől 30-km-re lakunk.

Otthonról az álláskeresés szerintem is reménytelen dolog, tapasztaltam többször is, ha nincs itt az ember, akkor jelentős hátrányban van az ember.

Ajánlom, hogy a párod bújja a Dolomiten újságot, ill. itt az internetes linkje is:

http://cluster.stol.it/kleinanzeiger/

Itt találsz lakás illetve álláshirdetési ajánlatokat is.

Némi befektetés szükséges azért hozzá, mert kauciót mindenhol kérnek, kb egy havi bérleti díj.

Mi 400 eurót fizetünk albérletre a villany 60-80 a gáz az húzós, 150-300 euró kéthavonta.

A víz olcsó.

Én holnap dolgozom utoljára, megyek kicsit haza,egy hónap szabadság!

Van Brixenben egy étterem-bár, ami magyar tulajdonban van, sajnos nem jut eszembe a neve, valami spanyolos neve van...

Jut eszembe a városban van egy állásközvetítő cég: Agentour Messner.

Itt a link, jó keresgélést és egy kalappal!!!

http://www.agenturmessner.com/offene-stellen.php

Előzmény: Babi6 (902)
Babi6 Creative Commons License 2011.01.30 0 0 902

Sziasztok Fórumozók:)!

 

Az én "sztorim":

A szerelmem 3 hete kapott állást Észak-Olaszországban, Bressanone-ban(német nevén Brixen). Egy étteremben dolgozik, mint felszolgáló-segéd, étkezést és szállást is biztosítanak neki. 3 hetes próbaszerződése volt, elégedettek vele, marad, most intézik majd a rendes szerzősést.

Mivel mostmár neki fixálódott ez, hogy akkor összejött ez a munkahely, én is ráálltam a keresgélésre. Most épp azon vagyunk, hogy én is mihamarabb kitudjak menni és legyen munkahelyem. Ez egy 3/4 részben német lakosú városka. Én németül beszélek, úgyhogy ezzel nem is lenne probléma.A probléma csak annyi, hogy jelenleg ameddig nincsen munkám, kiutazni nem tudok. A szállás ahol ő lakik, fullon van, oda nem tudok menni sajnos. Így viszont itthonról nagyon nehéz ám az álláskeresés, mivel még ha ell is küldöm az önéletrajzom valahova, ha behívnak elbeszélgetésre másnap, bemenni nem tudok:( Én is a vendéglátásban keresek munkát, lehetőleg pultosként. Itthon is ebben dolgoztunk. Ha van szállása már kint az embernek, de esetleg munkája még nincs, akkor is egyszerűbb a helyzet szerintem pl. a vendéglátás szempontjából, mert az ember a vendéglátó helyeken szét tudja szórni az önéletrajzait, esetleg beszélni az üzletvezetővel.

 

Ha esetleg valakinek van valami ötlete, hogy mit tenne az én helyemben, vagy tanács , információ, vagy vélemény, mindent nagyon szívesen fogadok! Bízom benne, hogy itt lesz akivel/akikkel meg tudom vitatni a helyzetem:)

 

Esetleg van köztetek Brixeni magyar? Ha igen, ő hogy indított?

 

Albérletről Brixenben bővebb infot, ha tud valaki szívesen fogadok.  Mondjuk egy apartman vagy garzon bérleti díja, rezsi költségek? Kaukció?

 

 

 

Huszas Creative Commons License 2011.01.21 0 0 901

Csatlakozom a topic gazdihoz, ne itt!!!

Köszi!

attila650 Creative Commons License 2011.01.21 0 0 900

IGEN? ÉS AMIT MEGIGÉRTÉL,AZZAL MILESZ? VAGY SZERINTED,POTYÁRA DOBTAM KI ENNYI PÉNZT,HOGY KIMEHESSEK? MÉG A CSEKKJEIDET IS KIFIZETETTED VELEM,AZT MONDTAD,SZERZEL LAKÁST,TARTSD BE,AMIT IGÉRTÉL,VAGY AKKOR ADD VISSZA AZ ÖSSZES PÉNZEM,AMIT KICSALTÁL TŐLEM!  NA,ERRE SZERETNÉM,HA VÁLASZT ADNÁL!

Előzmény: Bellina22 (893)
Bellina22 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 899

Szia,nekem mondod!De nem erti!

Előzmény: 187...NPI (894)
Peace-bybike Creative Commons License 2011.01.18 0 0 898

Sziasztok!

 

Érdeklődnék, hogy van-e köztetek vagy esetleg ismertek-e olyan Magyarokat akik Tirano környékén laknak/dolgoznak! Nyárra szervezünk egy nagy Európai kerékpáros túrát és Tiranoban (2011. július 21.) lenne egy pihenő napunk…szívesen vennénk ha egy honfi tudná nekünk a környéket bemutatni és esetleg vendégül is tudna minket látni!

 

A Europe Peace Tour 2011  főbb adatai:

  • Név: Europe PEACE tour - 2011 - Kerékpáros túra
  • Távolság: cca.:8000 km
  • Időpont:2011.07.01. - 09.10
  • Domborzat: Hegy, domb, sík
  • Szintemelkedés:cca.:64. 000 m
  • Érintett országok: Magyarország, Ausztria, Szlovákia, Csehország, Lengyelország, Németország, Svájc, Liechtenstein, Olaszország, Szlovénia, Horvátország.
  • A Europe PEACE tour -2011 különlegesség, hogy a túra útvonalának rajzolata a Békejelet szimbolizálja. A túra teljesítése után ez lesz a Világ legnagyobb virtuális Békejele. :)

Honlap:

Útvonal:

Facebook:

Peace :)

187...NPI Creative Commons License 2011.01.17 0 0 897

Mindenkinek ajánlom ezt a linket, aki tanulja az Olasz nyelvet!

 

http://mdd.pte.hu/

187...NPI Creative Commons License 2011.01.17 0 0 896

Ciao csörike!

 

Szerintem Észak Olaszország. Lombardia északi része. Svájci határhoz minnél közelebb.

Rengeteg a kínai mükörmös, és fodrász van Olaszországban.

Pót lehet velük rekeszteni. :-)

A felszolgálókról pedig alább írtam. Sajnálom. De tényleg.

 

Szerintem ez a legrosszabb időszak mindenhol.

 

Bár valami nagy ember azt mondta egyszer, hogy nincs az a forró fözelék amit a széléröl meg ne lehetne enni.

Tanuljátok a nyelvet aztán hajrá. A Magyarok munkában kenterbe vernek minden nációt. Ezt tapasztalatbol tudom.

 

Nektek is sok szerencsét.

Előzmény: pmcsorike (891)
187...NPI Creative Commons License 2011.01.17 0 0 895

Szia!

 

Nem akarom letörni a lelkesedésed, de nincs kolbászbol a kerítés itt sem. Az utóbbi években drasztikusan nőtt a munkanélküliség. A romániábol, és észak Afrikábol érkező bevándorlók pedig leverték a fizetéseket. Ezt úgy értsd, hogy amiért eddig 1200-1300 €-t fizettek a munkáltatók, azért most 800-900-nál többet nem hajlandók fizetni. Pl.: felszólgáló szakma. Evvel szemben a megélhetés drasztikusan emelkedett, és még nincs vége. Még nagyobb áremeléseket prognosztizálnak erre az évre.

 

Feladni az otthoni dolgokat. Csak be kell csukni az ajtót magad mögött. Szerintem ennyi.

 

A tanácsom az, hogy tanulj Olaszul. Sokat. És még egy. Tanulj Olaszul! Még többet! :-)

 

Sok szerencsét.

Előzmény: oroszlánkirályn (890)
187...NPI Creative Commons License 2011.01.17 0 0 894

attila650

lalacica

Bellina22

 

Ez mind szép, de mi közünk nekünk többieknek ehez? Privátban lesszives folytatni!

 

Köszönettel: A Gazdi.

 

 

 

Bellina22 Creative Commons License 2011.01.17 0 0 893

Attila,nem vagyok a baratnod,boldog vagyok a parommal es varjuk a kisbabank erkezeset.Egyebkent regen tul vagyok a 4. honapon,sot lassan meg fog szuletni.Te beteg vagy,asegitsegre van szukseged,nem veletlenul vagy mar nyugdijas evek ota.Hagyj mar beken,es ertsd meg,hogy boldogan elek NELKULED!!!!!Folosleges mindenfelet osszehazudoznod.Menj orvoshoz,ha meg ezekutan sem erted!!!

Előzmény: attila650 (892)
attila650 Creative Commons License 2011.01.16 0 0 892

ezt te nemérted,ez bonyolult helyzet,nekem nincs egy vasam se,és segítségre van szükségem,kölcsönkért tőlem,én adtam neki,akkor miért nemsegít? én meg itt ülök pénz nélkül! azért borzasztó,hogy ilyen világban élünk! mondd már meg,mit csináljak így???

Előzmény: lalacica (889)
pmcsorike Creative Commons License 2011.01.13 0 0 891

Sziasztok!

Mi a párommal szertnénk kimenni Olaszországba dolgozni rövid időn belül.Tudna valaki segíteni,hogy hova érdemes menni inkább?Azzal kapcsolatba is szertnénk segítséget kérni,hogy felszolgálóként könnyen el lehet-e helyezkedni?Valamit,hogy van-e igény mükörmösökre?Milyen árba dolgoznak a mükörmösök?Valamint az,hogy ugyanugy lehet-e elhelyezkedni ott körmösként,mint itthon ?

Ha valaki tudna segíteni ezekkel kapcsolatban nagyon megköszönnénk!!!! :)

oroszlánkirályn Creative Commons License 2011.01.10 0 0 890

Sziasztok! 25 éves lány vagyok. Jártam már párszor Olaszországban, leginkább nyaralás, túrázás alkalmával. Nagyon megtetszett az ottani életforma, az emberek, a mentalitás, a környezet, a tenger ( Lignano környékén jártam leginkább ).

Nem vagyok az a "kalandor" tipus, de megfordult a fejemben, hogy megpróbálnám, milyen is kint az élet. Eddig Ausztriában dolgoztam, vendéglátásban-bár nem vagyok tanult pincér, inkább kisebb kávézókban voltam felszolgáló, illetve még korábban itthon dolgoztam 3évig recepción.

Egyelőre csak az érdekelne, hogy Ti, akik kinnt éltek, dolgoztok, mit gondoltok, mennyire volt nehéz itthon feladni a korábbi életet, és egyedül kezdeni mindent egy teljesen új környezetben. Milyen kint az élet? Ha esetleg van vki, aki itt Lignano környékén él, nagyon örülnék,ha válaszolna nekem, esetleg felvehetnénk a kapcsolatot... hogy mégis, legyen vmi kiindulási pontom :)

Németül nagyon jól beszélek, olaszt pedig most kezdem önerőből tanulgatni.... :) Nagyon tetszik a nyelv is, bár tényleg még csak nagyon az elején vok :S De persze amíg az nem megy , addig nem is szeretnék kimenni.

 

Örülnék, ha vki válaszolna nekem, igaz, olvasgattam a korábbi hozzászólásokat itt a fórumban, de jó lenne ismerkedni is kinnt élőkkel :)

 

Szép napot mindenkinek ! :)

 

lalacica Creative Commons License 2011.01.10 0 0 889

Attila650,ha valoban a baràtnod,mièrt nem tudod ezt megbeszèlni vele akàr az iwiw-en,akàr màs elèrhetosègèn keresztul?én szoltam neki hogy keresed,egyèbkènt joval tul van a 4. honapon,boldog.

Előzmény: attila650 (882)
Huszas Creative Commons License 2011.01.07 0 0 888

Nagyon szívesen!

Előzmény: piadone (886)
gyurkooo Creative Commons License 2011.01.06 0 0 887

Üdvözlök mindenkit!

Faragott kapukat készítek és ezügyben kérnék segítséget.

Ha valaki ismer építészt vagy belsőépítészt vagy egyéb reklámlehetőséget,azt megköszönném

Előre is köszönöm   Fagyuri

www.fagyuri.eoldal.hu

 


piadone Creative Commons License 2011.01.06 0 0 886

 Nagyon kedves vagy! Köszönöm

Előzmény: Huszas (885)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!