Keresés

Részletes keresés

VKOrsi Creative Commons License 2006.02.19 0 0 91
firefox alatt nekem sem jó az eleje, de az eslő recept után már olvasható az anyag :)
a csokitortát meg megnéztem IE alatt.
Előzmény: dalia (87)
nemisbéka Creative Commons License 2006.02.19 0 0 90
Igyekszünk :).
Előzmény: dalia (89)
dalia Creative Commons License 2006.02.19 0 0 89
hátjó. :)
Előzmény: nemisbéka (88)
nemisbéka Creative Commons License 2006.02.19 0 0 88

Én nem használok mozillát, sajnos nem értek hozzá technikailag szinte semennyiresenem, de ha vigaszt nyújt, tervezzük az átdizájnt muzsika kolléganővel :) a közeljövőre, amikor a freeblog technikailag megújul. Ő meg okos és tud mozillát, firefoxot meg minden firlefrancot :). Lesz komment, reményeim szerint kategóriák szerinti csoportosítás, satöbbi. Elvileg január végére ígérték a főokosok :), bízom benne, hogy most már hamar összekapják magukat.

Előzmény: dalia (87)
dalia Creative Commons License 2006.02.19 0 0 87
csókolom,

nem tudom mennyire (vagyok) szempont, de ez a sablon szétcsúszik, így olvashtatlan mozillában :( brühü
Előzmény: nemisbéka (81)
ZsuR Creative Commons License 2006.02.19 0 0 86
Nem is csodalom! Ilyen kajat latni - es varni :))

Mikor vendegeim vannak akkor nem tudom lefenykepezni a kajat - mert idetlenul jonne ki. Csak akkor szoktam, ha egyedul vagyok.
Előzmény: nemisbéka (85)
nemisbéka Creative Commons License 2006.02.19 0 0 85
Hát, úgy fotózok, ahogy van időm, főként hétvégenként, amikor el tudok szöszölni egy-egy kajával. Meg hát van egy kissé türelmetlen férjem :).
Előzmény: ZsuR (84)
ZsuR Creative Commons License 2006.02.19 0 0 84
El is hiszem! Tegyel fel sok-sok kepet ide is meg a blogodra is - nagyon felkelti az erdeklodest!
Előzmény: nemisbéka (83)
nemisbéka Creative Commons License 2006.02.19 0 0 83
Szerénytelenség nélkül: finom is volt mind :).
Előzmény: ZsuR (82)
ZsuR Creative Commons License 2006.02.19 0 0 82
Koszonom! Biztos ki fogom probalni - nagyon jol hangzik!
Előzmény: nemisbéka (81)
nemisbéka Creative Commons License 2006.02.19 0 0 81
Előzmény: ZsuR (80)
ZsuR Creative Commons License 2006.02.19 0 0 80
Koszi!
Előzmény: nemisbéka (79)
nemisbéka Creative Commons License 2006.02.19 0 0 79
Nemsokára begépelem és beteszem ide a linket.
Előzmény: ZsuR (78)
ZsuR Creative Commons License 2006.02.19 0 0 78
Ez a "csak itthonra" jol hangzik puccos vendeglatasra is!

Reszletezned? Nagyon erdekel mindegyi. . .
Előzmény: nemisbéka (77)
nemisbéka Creative Commons License 2006.02.19 0 0 77

Én most csak itthonra terveztem egy tisztességesebb menüt kettőnknek :).

 

Joghurtos málnaleves

Leveles tésztában sült sajtos hús

Narancsos csokitorta

ZsuR Creative Commons License 2006.02.18 0 0 76
Holnap vendegsegbe megyunk. Bufe stilusu lesz, ami azt jelenti, hogy az ennivalonak olyannak kell lennie, amit konnyu enni, akarhol is ulsz (mert nem mindig jutsz asztalhoz).

Megkerdeztem a haziasszonyt (aki a jovendo naszom), hogy mit hozhatok? Aztan innen kott a tervezes.

Az en feladatom egy babsalata lett volna, de a foam kisutotte, hogy nem lesz eleg hus - es erre felajanlottam, hogy csinalok citromos csirkemell szeleteket.

A csirkemellet eloszor csak ket reszre vagom es a ket felet tovabb felezem keresztben (tenyered kozepe meretu darabok) es a mell nagysagatol fuggoen ketto vagy harom vekony szeletre vagom. Nem sozom a hust.

Lisztet osszekeverek soval, torottborssal, es beleforgatom a szeletet, majd felvert tojasba es olajban kisutom (nem nagyon sotetre, sot! vilagosra).
Egy talba szedem ki oket.
Ha mind kisult, akkor kiontom a maradek olajat, es egy darab vajat olvasztok fel - ha felolvadt akkor citromlevet ontok hozza, es osszefozom, csak kicsit, amig kremszeru nem lesz.
Raontom a kisult csikremell darabokra.

Ma delutan csinaltam, most ha kihult megy a hutobe. Holnap beteszem a sutobe kb fel orara, negyven percre amig jol atsul, atmelegszik, es kesz.
Jol lehet fagyasztani, ha nem holnap mennek vendegsegbe vele hanem egy honap mulva akkor a melyhutobe tennem.

Viszek meg babsalatat is, de azt majd csak holnap delelott csinalom meg.

A haziasszony apro quiche-t fog csinalni (konnyu enni, konnyu talalni, sokfele valtozatot lehet az asztalra tenni) es zoldsalatat. A sutemeny is az o feladata, mivel egy barati par eljegyzeset unnepeljuk, o egy szep nagy tortat fog venni.

Valami ital is lesz (sor-bor) no meg a gyerekek pezsgot fognak hozni.
ZsuR Creative Commons License 2006.02.10 0 0 75
. . .ha meg egy recept "fura" azzal nem is kiserletezek.

Itt van egy masik recept, ezt teahoz szoktam csinalni, nagyon egyszeru, es ha valaki atjon egy teara, percek alatt elkeszitheto - melegen szoktam talalni. Ezzel mindig nyerek. . .legutoljara a leendo menyem anyukajat :))

Lemon Cream Scone

2 csesze liszt
1/4 csesze es 2 evokanal cukor
1 evokanal sutopor
1/2 kaveskanal so
3/4 csesze aprora vagott szaritott sargabarack
1 evokanal es 1 kaveskanal reszelt citromhej
1 1/4 csesze tejszin
3 evokanal olvasztott vaj

Melegitsd elo a sutot 200 C fokra (425 F)
Keverd ossze a lisztet 1/4 csesze cukorral, add hozza a sutoport, a sot, az aprora vagott barackot es 1 kaveskanal reszelt cirtom hejat.
Add hozza a tejszint, es keverd ossze addig amig osszeall - nem kell dagasztani.
On lisztezett deszkan formazz egy 25 cm atmeroju kort, nem legyen a teszta tul vekony, kb 1-1.5 cm vastag. Vagd fel 12 reszre. (en kettobe szoktam osztani es azokat vagom fel nyolc szeletre - boven eleg egy adagnak. . .)

A tetejet kend meg olvaszott vajjal, es a maradek cukrot-citrom hejat szord ra.

Sutesnel vigyazz ra, hogy ne legyen tul barna. Csak egy piciket a szelen - amugy eppen csak pici szint neki. . .



Előzmény: VKOrsi (73)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.02.10 0 0 74
Ez igaz, mármint, hogy a recept közreadója pl. valószínűleg úgy találta jónak, ahogy leírta (ez a nem süteményeknél általában stimmel is, azokhoz elsőre én sem nagyon nyúlok). Másfelől viszont ismerem a magam és családom ízlését, és pl. Stahl Judit édességeket egyszerűen nem szabad a recept szerint készíteni. Ezeket a szempontokat figyelembe véve ennél a brownie-nál 25-30 deka liszthez kellett volna 1 kiló cukor, ezt azért több mint túlzásnak tartottam. viszont most süthetem újra, mert pillanatok alatt elfogyott :-)
Előzmény: ZsuR (72)
VKOrsi Creative Commons License 2006.02.10 0 0 73
sütésben én első körben úgy járok el, mint ZsuR. Először szó szerint, majd odaírom azonnal, ha valami nem teszik, és akkor a második körben aszerint módosítok.
(most pl. a muffinnal küzdök, mert szerintem édes és zsíros/vajas ez a recept, amit kaptam - bár egyre több recepten rágom át magam, de mind1ikben ennyi a cukor és a vaj/olaj :)
főzés az más :D ott azonnal variálok :)
Előzmény: ZsuR (72)
ZsuR Creative Commons License 2006.02.10 0 0 72
En csak elso alkalommal szoktam a recept szerint menni - szeretem tudni, mit is gondolt az, aki leirta. . .sokszor ert meglepetes, hogy eleg edes volt az amit nem gondoltam annak - vagy az ellenkezoje.
De hat ahany haz. . .kinek mi jon be, nem?
Előzmény: t3v3d3s (71)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.02.10 0 0 71
én ZsuRral ellentétben nem próbálok minden receptet betű szt betartani, még első próbálkozásra sem, ha már ránézésre nem stimmel. Mi például rendkívül édesszájúak vagyunk, de nem szeretjük az émelyítő édességeket. Ebbe a brownie-ba én pont a fele cukormennyiséget használtam (a liszt-cukor arányt meg a csoki cukortartalmát figyelembe véve), és noha langyosan még édesnek tűnt, kihűlve tökéletes lett (előrelátóan dupla adagot sütöttem). A karácsonyi árzuhanásban beszerzett Party étbevonóval plusz a kakaótartalmat fokozandó néhány evőkanál holland kakaóporral készítettem (ezt a trükköt egyébként sokszor alkalmazom - amennyi csoki nálunk fogy a sütikbe, rámenne a gatyám is, ha 70%-ossal sütnék...)
Előzmény: VKOrsi (68)
VKOrsi Creative Commons License 2006.02.10 0 0 70
ok, akkor valami sima étcsoki menjen bele :)
ksözi :D :D :D
Előzmény: ZsuR (69)
ZsuR Creative Commons License 2006.02.10 0 0 69
Amit szivesen eszel - de ne legyen tejcsoki, hanem barna. Ha nagyon keseru, az sem jo, mert a teszta keseru lesz.
Előzmény: VKOrsi (68)
VKOrsi Creative Commons License 2006.02.10 0 0 68
a csoki azért nem kell, hogy 90%os legyen, vagy igen?
milyen "sűrűségűt" tegyek bele?

ki fogom próbálni :D

most ezek szerint ilyen időszakom van, sosem sütöttem muffint, ma azon is túl estem :D holnap meg akkor a brownie lesz a soron.
Előzmény: ZsuR (67)
ZsuR Creative Commons License 2006.02.10 0 0 67
Ez a beszed!

Brownie / kevert kakaos

8 evokanal vaj
12 dkg keseru csokolade
4 toajs
csipet so
2 csesze cukor
1 kaveskanal vanilia
1 csesze szitalt liszt
1 csesze aprora vagott dio

Dupla falu edenyben olvaszd fel a csokoladet - hutsd ki. Ha nem hutod, akkor a teszta szaraz lesz es nehez.
Keverd a tojasokat habosra a cukorral es vaniliaval (lehet robotgepet hasznalni).
Habverovel keverd hozza az olvasztott, hutott csokoladet, majd a lisztet es vegul az aprora vagott diot.

Egy vajazott 20x30-as tepsiben susd 180 fokon 25 percet - ne szaritsd ki, a belseje negyen fenyes amikor kiveszed a sutobol.

Sokat javit a minosegen ha jo minosegu csokoladet hasznalsz!
Ha nagyon csokolade manias vagy, akkor vond be a tetejet csokoladeval.

Adhatsz hozza gyumolcskremet, vanilia kremet, vagy tejszinhabot. No meg fagyival is jo - meg csak teljesen magaban . . .
Előzmény: VKOrsi (66)
VKOrsi Creative Commons License 2006.02.10 0 0 66
sosem :D de egyszer mindent el kell kezdeni :D

a muffint nem csak mezítláb gondoltam, hanem félbevágnám, hasra dobnám, valami meggyes szósz és tejszínhab hozzá. csokis lenne az alap.
Előzmény: ZsuR (65)
ZsuR Creative Commons License 2006.02.10 0 0 65
Orsi - a muffin inkabb reggli sutemeny - talalj valami egyszeruen elkeszithetot, de finomat.

Csinaltal mar brownie-t?
Előzmény: VKOrsi (64)
VKOrsi Creative Commons License 2006.02.10 0 0 64
Vasárnap jönnek anyósék a menün töröm a fejem.
a leves valószínűleg valami tárkonyos raguleves lesz, a desszert talán muffin, a főételre még nincs ihletem :) de mindenképp jelentek utána :)
ZsuR Creative Commons License 2006.02.07 0 0 63
Ugy szoktam csinalni, hogy eloszor eredetiben sutom meg a receptet - aztan johet a valtoztatas. Persze ezt majd akkor, ha csak magunknak. . .mert hat ugye. . .
Azt hiszem a tojas-csokolade az ami a teszta, a mogyorot csak iznek, texturanak teszi bele.
A gyerekeim nagyon szeretik a csokist mindenbol, igy meg ha valami nem tokeletes akkor is nem lehet rossz.
Előzmény: t3v3d3s (62)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.02.07 0 0 62
köszi! amit a kenyér, süti, étel, ital topikban adtál meg (750. hsz körül), az remek lett! Nálam a dupla adag kicsit vastag lett ugyan, mert kicsi volt ennyihez a forma, és a közepe nem sült át, de onnan kör alakban kikanalaztuk a lágy tésztát :-) nagyon nagyon finom lett, bár nekem még az előírtnál sokkal kevesebb cukorral is túl édes.

szerintem az alábbi recepthez érdemes ledarálni a mogyorót, nem csak összecsapkodni, én legalábbis úgy szoktam a diót, mogyorót, mandulát liszthelyettesítésre használni - bár tény, 100%-ban még sosem próbáltam, de biztos csak javít a tészta állagán! a narancslikőrös krém elég jó ötlet hozzá, felvettem a listára!
Előzmény: ZsuR (61)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!