Keresés

Részletes keresés

vrev Creative Commons License 2013.12.26 0 0 6017

JFK repter long term parking OLCSO nehany napra

Előzmény: romesz (6016)
romesz Creative Commons License 2013.12.26 0 0 6016

Megneztem kivancsisagbol az arakat. Toronto-New York egyhetes idoszakra $975. 

Ugyan ez az idoszak Toronto-Toronto $249. Csak $626 a kulonbseg ha nem akar parkolni az utcan harom napig. ;-)

Előzmény: vrev (6012)
vrev Creative Commons License 2013.12.26 0 0 6015

ez remek info...amikor berlik a kocsit...illetve inkabb most kerdezzek meg mennyivel kerul tobbe ha new yorkban adjak le...ezutan lehet eldonteni hogy mi az olcsobb leadni  es MASSAL menni vissza torontoba vagy parkolni ...idejuk van boven

Előzmény: romesz (6014)
romesz Creative Commons License 2013.12.26 0 0 6014

Sok orszagban, allamban bereltem mar autot es egyetlen kivetellel mindenutt szamoltak felarat ha nem az eredet helyen adtam le. A felar osszegeg valtozo, volt ahol csak $200t kertek de talalkoztam $600os felarral is. Aki teheti az jobban jar ha visszaviszi akocsit oda ahol atvette. A felar osszege akkor is valtozik ha a piac telitodik. 

2evvel ezelott Bishop,Ca-ban akartam berelni avval, hogy cel allomason adom le es nem adtak kocsit, mert naluk csak ugy lehetet berelni ha visszaviszem hozzajuk a kocsit. ;-) 

Előzmény: vrev (6012)
vrev Creative Commons License 2013.12.26 0 0 6013

Kedves Lola ...igazad van mert amit irtal az igaz az usa-ban berelt autokra ...... az a baj hogy a torontoi kocsit new yorkban leadni valoban anyagi ongyilkossag...godolom en...mert sose csinaltam...Clearwater egy szuper hely , megneztem ugy 3 hete

Előzmény: Lola99 (6009)
vrev Creative Commons License 2013.12.26 0 0 6012

egy torontoban berelt kocsit manhattanben leadni....vacsorara mar nem lenne penzuk...mehetnenek az ingyenkonyhara

Előzmény: romesz (6010)
romesz Creative Commons License 2013.12.26 0 0 6011

Ne hallgass a tudatlanokra! Nem tudjak mit beszelnek. ;-)

 

Nezd meg itt az arakat mikor mar tudod hol alszotok. http://mobile.bestparking.com/app.php?name=nyc

Előzmény: Zs... (6001)
romesz Creative Commons License 2013.12.26 0 0 6010

Sokkal dragabb a leadas ha nem ott adod le ahol felvetted. Ezt eljatszani ketszer pedig tenyleg nem gazdasagos. Egyszerubb egy repteri parkoloba lerakni hosszu lejarati idore es 3nap mulva felvenni. ;-)

 

Előzmény: Lola99 (6009)
Lola99 Creative Commons License 2013.12.26 0 0 6009

A bérelt kocsit leadod New Yorkban. Majd amikor tovább akarsz menni bérelsz egy másikat. Hol itt a gond?

Előzmény: Zs... (6006)
vrev Creative Commons License 2013.12.26 0 0 6008

ez pl

Előzmény: vrev (6005)
vrev Creative Commons License 2013.12.26 0 0 6007

6002 nem , de amit utana linkeltem ? angolul kell hozza egy kicsit tudni

Előzmény: Zs... (6006)
Zs... Creative Commons License 2013.12.26 0 0 6006

Köszi szépen, bár ez nem igazán az amit keresnék, nekem valami olyasmi kellene, hogy otthagyom a kocsit amikor megérkezünk, akár valahol a város szélén, majd három-négy nap múlva, amikor megyünk tovább, elmegyek érte. Ilyesmire ha jól éretlemeztem ez nem igazán alkalmas.

Előzmény: vrev (6002)
vrev Creative Commons License 2013.12.25 0 0 6005
vrev Creative Commons License 2013.12.25 0 0 6004

aztan ejszakara ujra fizetsz de akkor meg ugyis olcsobb , szerintem kb 30 dolcsibol kijon 24 ora parkolas mert manhattanben tenyleg felesleges kolonc az auto

Előzmény: vrev (6003)
vrev Creative Commons License 2013.12.25 0 0 6003

azert 10-12 oras parkolasert 12-15 dollar NEM NEM aranyar es ilyen sok van , ugy hivjak hogy EARLY BIRD = korai madar parkolas , azaz reggel 6 es 7 kozott leadod a kocsit es csak estefele mesz erte , tehat nem NEM zaklatod oket reggel 8 es este 6 kozott

Előzmény: vrev (6002)
vrev Creative Commons License 2013.12.25 0 0 6002

en mindig a harlemben parkoltam ingyen es soha semmi baja nem lett a kocsinak , egy baj van hogy esetleg egy orat is keresni kell a szabad helyet es max 8-10 orat lehetsz ott , el kell olvasni a parkolasi szabalyokat a vas/fém tablan es betartani mert ha elvontatnak akkor tobb szaz dolcsit buksz , second/first avenue a 120. es 125. utca kozott harlemben , kuksizd ki az interneten a terkepen , tehat az east river partjan keresgelsz a harlemben , no onnan aztan bemetrozol mid es down town-ba 

Előzmény: Zs... (6001)
Zs... Creative Commons License 2013.12.25 0 0 6001

Sziasztok,

Júliusban tervezzük NYot, mégpedig az elsődleges elképzelések szerint Kanadából (Montréal), bérelt autóval. A kérdéseim ezzel kapcsolatban:

- Bérelt autóval simán át lehet menni Kanadából az USÁba? Van ennek vmi extra feltétele? Esetleg költsége?

- Jól tudom, hogy ha Kanadából érkezel szárazföldön, még ESTA sem kell?

- Hol érdemes hagyni az autót? Lehetőleg manhattani szállásban gondolkozunk, hogy közel legyenek a látnivalók, de ott a parkolás, már ha egyáltalán lehetséges, aranyárban van eddigi infoim szerint. Érdemes az autót vmelyik külvárosban hagyni, vagy ez teljesen hülyeség? Vannak esetleg P+R(szerű) parkolók, mint pl Németo.ban, ahonnan be lehet menni vonattal? Vagy bármi hasonló megoldás, ami költséghatékony?

Nagyon köszi a segítséget előre is

Gio1977 Creative Commons License 2013.12.09 0 0 6000

Az a szornyu, hogy mind a mai napig lelkiismeretfurdalasom van mindig, ha homart eszek... :)

Tudom, hogy idiotasag, de akkor is. 

Sajnos par honapja a kulinaris vilag egyik kevesbe ismert es elismert fovarosaban (Bern) elek, igy a kovetkezo NY utazas legkorabban februar vegen lehetseges. Varom mar a fene vigye el, nem hittem volna, hogy a fel vilag bejarasa (es kozel ket ev Parizs) utan bele tudok szeretni egy varosba... :))) 

Előzmény: Maule (5998)
Maule Creative Commons License 2013.12.09 -1 0 5999

Persze, hogy probalom igenyeidet emelni :) Hidd el, jokat irok. Te fiatalka vagy, en meg mar ketszerannyi.

Előzmény: Gio1977 (5997)
Maule Creative Commons License 2013.12.09 -1 0 5998

Menj el a Chelsea Marketre, egyel Lobstert es meselj rola. En tavaly ilyenkor voltam NY-ban, a Sandy Hook shootingot a vonaton hallottam odafele. Carnegy Hall volt ( Pink Martini) es Book of Mormons a Broadwayen.

Előzmény: Gio1977 (5996)
Gio1977 Creative Commons License 2013.12.09 0 0 5997

"Red Lobster meg ugyanolyan Indianaban is meg South Carolina-ban is."

Teljesen egyetertek, viszont Magyaorszagrol egy het nyaralasra New Yorkba latogatoknak azert elmeny.... :)

(Ismeroseimet ketszer kellett egymas utan elvinnem... Ha ez az igenytelensegunket mutatja, (remelem nem), nos akkor bocs.)

Előzmény: Maule (5992)
Gio1977 Creative Commons License 2013.12.09 0 0 5996

Epp akartam emliteni, hogy eleve vaj es so nelkul kell kerni..

A Chelsea Marketrol olvastam, de nem talaltuk meg. 
Ami igaz, hogy a Times Square-en minden dragabb, mint akar csak 3 utcalval arrebb (Jerseyrol nem is beszelve), nekunk Julius 4-en a tuzijatek elott meg igy is hatalmas elmeny volt. Mellette kettovel a Bubba Gump Shrimp Co. szinten egy nem kihagyando egy filmrajongonak sem, bar mi azt mar San Franciscoban letudtuk, es az dragabb is mint a Red Lobster...

Előzmény: Maule (5995)
Maule Creative Commons License 2013.12.09 -1 0 5995

Lehet azt kerni mindenhol, latod, hagyjak ki a vajat, a sot, es vagodeszkan se legyen shellfish, ha nejed kajajat keszitik. Anyam is shellfish allergias, de ugye kagylot te feleseged is ehet. Scallopot.

Előzmény: Törölt nick (5994)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.09 0 0 5994

Yalán a legegészségtelenebb halas. Minden úszik a vajban. De egybként sem, mert a nejem allergiás a shellfishre.

Hogy mennyire az szabja meg az árakat, hogy hol van:

Desin, Fl a parton egy restaurant $9.90 egy tucat oyster, 20 mérföldel arrébb Water Color-ban (Grayton Beach után) $15.50. Állva.

Előzmény: Gio1977 (5991)
Maule Creative Commons License 2013.12.09 -1 0 5993
Előzmény: Maule (5992)
Maule Creative Commons License 2013.12.09 -1 0 5992

Akkor Red Lobster a kulvarosban, feleannyiert. Time Square-en Time square felar. Es kinek a pap, kinek a papne. En, ha nincs semmi mas, akkor megyek Red Lobsterbe, 5 evente egyszer, legutobb utkozben vhol SC-ban 2 eve, es kulon kertem a pincert, hogy beszeljen a szakaccsal, pliz, ne rakjon egy stick vajat egy tal etelbe, es hagyja ki a sot, mert ha nem igy teszem, soban es vajban uszik minden. NY-ban az kizart dolog, hogy lancetteremben egyunk. Az elmeny resze, hogy helyi kis bizniszeket talalunk, oket segitjuk, meg mondom, a keszulodes resze, hogy kinezem a kis ettermet, ahol enni fogunk - igy meg nem csalodtam sose. Mi nagyjabol vegak - nem tulhalaszott, humanusan fogott halat ugyan eszunk, de preferenciaink leszukitik a keresesunket. Ha homart szeretsz enni, Chelsea Market asszem, ami legklasszabb helyet idaig lattam erre - a nem jut eszembe a neve magas setaloutcan meg metroval is megkozelitheto. Az egy authentikus, new york-i hely. Ott leulni rakimadonak igazi elmeny - Red Lobster meg ugyanolyan Indianaban is meg South Carolina-ban is.

Előzmény: Gio1977 (5991)
Gio1977 Creative Commons License 2013.12.08 0 0 5991

A Red Lobster szigoruan included minden rakimadonak. Mi altalaban Jerseyben voltunk, de gondolom a sracek nem mennek ki Paramusba csak ezert. 

Amerikaban szinte minden franchise, emiatt nem kell fennakadni, es  nagy a valoszinusege, hogy nem ettek meg olyan jo homar/rakvacsorat (nekem legalabb is eddig meg nem sikerult, kiveve talan az Ocean Basketet George-ban, de az tenyleg messze van  :))

Előzmény: Maule (5985)
Maule Creative Commons License 2013.12.07 -1 0 5990

Ha nem plusz koltseg, miert ne. Asszem 6x voltam eddig NY-ban, laktam belvarosban, kulvarosban, mindennek van elonye, hatranya, de metro elvisz mindenhova. Amit mi csinalunk az elso 2 latogatas ota, a kotelezo latnivalok kipipalasa ota - pontos programmal erkezunk, tudjuk, mit akarunk latni, mi fer bele, szinhazjegyek estekre, etterem elore megtalalva. Igy nem kell plusz 10 kilometer gyalogolni. Elsore is igy kellett volna:) Tobbet lattunk volna. Es a 6. latogatas soran se volt 1 db maradek energiam se este meg internetezni. Fogmosas es alvas.

Legklasszabb es legkenyelmesebb es legdragabb Central Park mellett volt lakni. Legolcsobb es legertelmesebb szallas Queens-ben, felorankent szalloda shuttle a metrohoz es vissza. Ferjem uzletember, sokat utazik, gyujti a Marriott pontokat - egyszer laktunk ingyen financial districtben igy, de az a szalloda mar nem Marriott. Legutobb East end-en talaltunk pontokert szallast - es mar az a vege, hogy ha keso ejjel van, akkor taxi.

Előzmény: inifini (5988)
vrev Creative Commons License 2013.12.07 0 0 5989

ha tele van egy etterm akkor viszont sokat kell varni mig leulhet , persze aki szeret varakozni annak mindegy

Előzmény: Maule (5986)
inifini Creative Commons License 2013.12.07 0 0 5988

Persze az is igaz, de a csomagot néztem, és ha adott a wifi, az plusz pont. Persze este befeküdni az ágyba és egy pár percet még molyolni a hazai hírekkel vagy a másnapi tervekkel kapcsolatban, azért hasznos tud lenni.

Előzmény: Maule (5987)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!