Beleborzongok minden expónál... filmtovábbítás (tekerés), rekesz, záridő beállítás, élesség a mattüvegen, hüvelykujjal exponálás, aztán megint tekerés... Egy régi filmben szerepelek.
Na, az egy jó kis gép. Szuper! Alkatrészem nincs hozzá, mert eléggé egyedi, ezért felvásárolni nem szoktam. Ha rendelésre kérnek, akkor próbálok venni, de nem sűrűn fordulnak elő ezek a dupla objektíves kiegészítők.
Oké, álljatok le az ajánlatokkal, úgy néz ki megvan a gép. Ja, hívják Nyíregyházán a rollt, csak nem nagyítják. Na megyek tovább fogdosom a gépet, átértékelem eddigi tevékenykedésemet, lezsírozom a digitet, és felviszem a padlásra.
Rollfilmes gépet keresek, jó állapotban, lehetőleg több objektívvel. Akinek van, ne titkolja tovább, váljon meg tőle, ilyet már nem használ senki, nincs rajta LCD, meg nem is hívják Nyíregyházán.
CCD tisztításra Nyíregyházán mit ajánlotok? Mármint mit lehet a környéken (max Debrecen, Miskolc) beszerezni, vagy hol lehet normálisan megtisztíttatni, ahol nem drótkefével esnek neki?
Ez hol készült?? Remélem nem Nyíregyházán, mert akkor nem értem mi miért nem voltunk ott...A fotós sem ismerős....REpülőnaról azt rebesgetik, hogy ha ennyire szeles marad az idő, akkor necces... HA lesz, 90% hogy megyek, mert ügyeletes vagyok. Ma nem láttalak az autómentes rendezvényen
A kicsikével készült képek nem az igaziak, mert nem volt időm foglalkozni vele, de vasárnap lehet, hogy kiviszem a repülő napra. 40-150 pedig szerintem müxik, csak a rekesz használata kötelező, és sok-sok gyakorlás ! Ha felbírok ébredni vasárnap - szombaton esküvőzök - megyek a repcsiket fotózni, Te nem jössz? Teljesen politika mentesen egy kép a 40-150-en :
Mármint Zuiko obra gondoltál, vagy M42-re? Zuiko-ban tudok segíteni, de Roboter többet tud mondani. Sport fotózáshoz pedig nem nagyon értek, soha nem csináltam még..:( De mind itt, mind az e-system topic-ban vannak szakértők.
HI ! Az átalakítót megbeszéltük... Annyit kérdéeznék még, hogy milyen obit javasolnál még beszerezni, ismerve a kit-et amit vettem. Ja igen, sport fotózásban is kellene egy kis tanfolyam, mikor ejthetnénk meg? Köszi az eddigieket is !
Igen azzal lőttem. Persze kicsit megvágtam, mert ekkorát nem nagyít, de volt miből. Valamikor nem volna egy 1/2 órád ismételten továbbképzésre? Köszi a véleményt !
Ok ! Semmi gond, hiszed-vagy sem én ott voltam éjfélig :-) Az mit jelent amit írtál? Bár jó lenne, ha együtt tudnánk néhány tesztet lefolytatni, mert kiderülne az igazság, ami persze nem odaát, hanem az obi-át oldalán van. Nagyon köszi az átalakítót! Készítettem néhány képet, és napfényben is ki szeretném próbálni. AZ E-system fórumon nem reagált senki sem a gyűrűre, így ha tudnál segíteni, megköszönném azt is...
Peti !
Veled is szívesen diskurálnék, eléggé eltompult az elméleti tudásom... És, persze neked is megmutatnám a 40-150 fókusz problémáját.
Bocsi, de tegnap összejöttek a dolgok, már nem tudtam visszamenni. Remélem jó az átalakító. Szerintem egész használható az obi. A 40-150-et próbáld ki az órsós fókuszellenörző módszerrel...
Köszi a tegnap esti gyorstalpaló tanfolyamot. Sajnos ma is ott leszek - azt hiszem, vagy a másik két helyen - viszem magammal az E-500-ast. Megjött az FL 36-os, alig várom a sötétet. Az orosz 300-as telét is viszem, kipróbáljuk az adapterrel. Remélem kicsi fiad jól érezte magát. Máskor figyelek a kulcsra...
Eos 1DMII van neki, EF 70-200/2.8 IS lógott rajta. Legalábbis tavaly tuti, idén meg 99%. Van 1 hely ahol van pár képem feltéve, a honlap szó kis túlzás. Annyira nem jó, hogy ide beírjam a linket..