Keresés

Részletes keresés

10095761 Creative Commons License 2017.05.04 0 0 7331

Sziasztok!

 

Eladó egy használt Minelab Sovereign Gt 10" es és 14"-os keresőfejjel. 1 egyenes nyéllel és egy hajlított nyéllel, esődobozzal, elemtartóval.

 

Ár : 150.000 HUF

 

Érdeklődni:+36305848342

Definition60 Creative Commons License 2017.05.01 0 0 7330

Eladva a Garrett 250-es

SKYLINEWORLD Creative Commons License 2017.04.29 0 0 7329

Most már :)

SKYLINEWORLD Creative Commons License 2017.04.29 0 0 7328

Általában gyári tartozék!!! 

Előzmény: Definition60 (7326)
Erkennungsmarken Creative Commons License 2017.04.25 0 0 7327

Oké! :)

Előzmény: Törölt nick (7321)
Definition60 Creative Commons License 2017.04.25 0 0 7326

A szondákon van védőburkolat is.

Definition60 Creative Commons License 2017.04.25 0 0 7325

Ha érdekel,van egy Garrett ace 250-es eladó.Sérülésmentes.1 éves.Adok hozzá egy DD fejet ami 2017Januárjában lett vásárolva.Tehát kapsz egy gyári fejet és egy DD fejet.Ára így együtt 90000 ft.Adj elérhetőséget ha erdekel.

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.25 0 0 7324

Én azt ajánlom csak a saját szemednek higgy! Sose azért dönts valami mellett, vagy ellen mert mindenki azt fújja körülötted, ráadásul tét nélkül. Megnyugtatlak a "tesztnél" nem veled volt a baj. Már nagyon sokat nyertél, hogy eljutottál ide, mivel meggyőződtél róla magadnak.

Előzmény: bgyg (7323)
bgyg Creative Commons License 2017.04.24 0 0 7323

Szia! Kíváncsi lennék a te verziódra, mit ajánlasz?

Előzmény: Törölt nick (7321)
bgyg Creative Commons License 2017.04.24 0 0 7322

Azt nagyon szépen megköszönném!

Előzmény: Brayer (7318)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.24 0 0 7321

Akkor,

ha vasszegre megyünk,

majd olyat veszünk! :)

Előzmény: Erkennungsmarken (7320)
Erkennungsmarken Creative Commons License 2017.04.24 0 0 7320

Azzal a géppel akkor valami nem stimmel! Nekem 35 centiről simán hozza a vasszeget, ha úgy van állítva.

Előzmény: bgyg (7317)
Brayer Creative Commons License 2017.04.24 0 0 7319
Előzmény: bgyg (7315)
Brayer Creative Commons License 2017.04.24 0 0 7318

Igen fejcserével tuningolhatod, de akkor már az ára túl magas!

 

 http://www.metector.hu/products-page/femsz-garrett-keresoszonda-ace150/detech-15x12-s-e-f-femkereso-szonda/

 

Ez még mindig csak 30-40%-ot tesz rá.

120 ezer forintért viszont már kapsz magyar Delta - Argust újat. Ez 30 cm-ről kiszedi az 1 forintost.

Ha a gyártója érdekel azt privátban küldöm.

Előzmény: bgyg (7315)
bgyg Creative Commons License 2017.04.24 0 0 7317

Ma kipróbáltam egy Garrett ace 150-t, kb 15 centire raktam homokba egy 2 forintost s nem érzékelte. Neked a 350-s milyen mélyre érzékel?

Előzmény: Erkennungsmarken (7316)
Erkennungsmarken Creative Commons License 2017.04.24 0 0 7316

Azt nem tudom, egyáltalán nem értek hozzá. Vannak fórumok ilyesmiről, azt hiszem.

Előzmény: bgyg (7315)
bgyg Creative Commons License 2017.04.24 0 0 7315

Olvastam valahol, hogy lehet őket tuningolni. Gondolom fej cserével. Melyik lenne alkalmas rá?

Előzmény: Erkennungsmarken (7314)
Erkennungsmarken Creative Commons License 2017.04.24 0 0 7314

Szinte mindegy, nekem Euro 350-em van, de mindegyik jó. 
Fischer gépek is jók, úgy hírlik.

Előzmény: bgyg (7313)
bgyg Creative Commons License 2017.04.24 0 0 7313

Szia! Garetten belül melyik típus?

Előzmény: Erkennungsmarken (7312)
Erkennungsmarken Creative Commons License 2017.04.23 0 0 7312

Több, mint egy éve nyúzok egy Garrettet. Nincs okom panaszra, nem bántam meg. Alább viszont ne add, mert több lesz a bosszúság, mint az élmény!

Előzmény: bgyg (7311)
bgyg Creative Commons License 2017.04.23 0 0 7311

Sziasztok!

 

Szeretnék egy fém detektort vásárolni. Amivel szemezgetek az a GARRETT ACE 150 Metal Detector. Szerintetek mennyire jó választás ez a szerkezet? Nézegettem az olcsóbb Klarstein detektorokat is, attól óva intettek.

 

Előre is köszönöm válaszaitokat.

Erkennungsmarken Creative Commons License 2017.04.12 0 0 7310

Mindenképpen megpróbálom a hivatalos engedélyt megszerezni, már csak a saját nyugalmam kedvéért is.
Ha nem megy, csinálom tovább bújkálva. :)

Előzmény: maradok tisztelettel: (7309)
maradok tisztelettel: Creative Commons License 2017.04.11 0 0 7309

Most már nem kell elhinniük, mert már nem így működik.

Úgy képzeld el, hogy élesben tesztelnek. Pl: felteszed a kezed, és jelentkezel náluk az őrsön (Khm... bocs, tehát a múzeumban).Előtte persze érdeklődni kell akárki hozzáértőtől, hogy kihez is jelentkezz be, de általánosításnak megfelelő, hogy a régészeti osztály vezetője lesz főleg ebben kompetens, (ha még nem tolta át egy másik kollégájára ezt a terhet).Ott megaszondod a történetet, miszerint te dekós vagy hobby szinten, és érdekel a történelem, olyannyira, hogy szívesen áldoznál egy kis időt arra, hogy ásatáson, terepbejáráson besegíts a géppel nekik , persze nagyon ingyért.  Na a legtöbb régész ugyanolyan fanatikus, mint mi, és nekik ez valahol örömszakma, és meg fogja érteni a lelkesedésedet a múlt iránt.

Ha vevők rá, elhívnak valami közös megmozdulásra, és akkor ott vagy szimpatikus leszel ,vagy nem.

 

Olyanról még nem hallottam, hogy valaki kért ismeretlenül engedélyt tőlük, és adtak volna.

 

Ezt látom eddig, hogy személyes ismeretség, komaság, vagy elég sok időn át való barátkozás kell, hogy aláírják azt a KÖH-ös papírt(illetve már valami más), és egyénileg mehess.

 

Életszerűbb a velük való keresőzés pl: ásatásokon, de az kissé kötöttebb (időben és  máshogy is).

 

Nagyon területfüggő. Pl:Fehérvár, veszprém felejtős, bemenni is kár.

 

Szolnok, nyíregyh, orosháza, pestkörnyék, pécs, kecskemét, baja, miskolc nyitottak...

 

Vagy pedig mész, ahogy eddig is, és óvatosan, reménykedve valószínüleg nem lesz baj, de azért tényleg óvatosan, mert a média által már nagyon meg vannak fertőzve a népek a kincskeresők elleni dolgokkal...

 

Ha nem vagy régészeti helyen, és nincs nálad olyan korú cucc, akkor is megrángathatnak, de azt azért nagyságrenddel olcsóbban megúszod, nem fog annyira fájni... ill. kinek hogy...

Előzmény: Erkennungsmarken (7308)
Erkennungsmarken Creative Commons License 2017.04.11 0 0 7308

Megértem a jogalkotó és a régészeti tudomány képviselőinek a szándékát a korlátozással, nem is vitatkozom ezzel. Nyilván az élet szülte, hogy be kellett húzni a féket. 
Én "hadizom", a II. Vh. maradványai érdekelnek, Ha hiszed, ha nem, egy év alatt egyetlen darab 1711 előtti dolog sem került elő, mert direkt a háborúval összefüggésben járkálok, és nem "érmés" helyekre. 
Hogy hinnék el nekem a múzeumban, hogy nincs leadnivalóm? 

Előzmény: maradok tisztelettel: (7307)
maradok tisztelettel: Creative Commons License 2017.04.10 0 0 7307

Annyit tudj azért, hogy múzeumi keretszerződés szükségeltetik ahhoz, hogy te , mint magánember magánengedélyt kapjál...kb pár hónapos a történet, úgyhogy a helyi múzeumba kell most  energiát fektetni, és bizalmat szerezni... van ahol tök könnyű, valahol ez lehetetlen.   jó mi? Igazából szinte be van tiltva az egész...

Előzmény: Erkennungsmarken (7304)
maradok tisztelettel: Creative Commons License 2017.04.10 0 0 7306

Most nem akarok túlságosan belemerülni a témába, mert én már kisírtam magam. A régésztársadalomnak mi azért vagyunk az ellenségei, mert mi célzottan keressük a szépet. Hogy valaki leadja, azt ők nem hiszik el,  de ha mégis, akkor biztos nem az összeset, de a szépet semmiképp ugye... mondjuk van okuk a gyanúra, de azért vannak kivételek. Ha találunk jó helyet, akkor azt évről évre meglátogatjuk, míg  van rajta csecsebecse, ergo 5 év és már nem lesz jó hely.  A gazda csak arrébbrúgja, meg elhajítja legtöbb esetben, meg tönkreteszi a művelés során, de azért ott maradnak azok a dolgok a helyükön (nagyjából). És ez a fontos a régészeknek, mert néha kimennek terepbejárásra, vagy infót kapnak a helyről, és mindjárt tudják,(mert látják) hogy itt érdemes ásni, kutatószondát nyitni, mert van ott még nagyon sok jó dolog  MÉLYEBBEN!

Abszolút leszarják, és picit sem érdekli őket a felszíni leletek, meg az állapotuk, mert azok csak iránytűként  funkcionálnak számukra, ők a komolyabb leletekre mennek, és a kapcsolódó információk is fontosak nekik, a kerek történetet akarják látni, nem csak a betűket... Rengeteg szépség van  még a mélyben, mi tényleg csak a felszínét kapargatjuk, menj csak ki egy igazi mélyszántás után vagy altalajlazítás után a kopasz földedre... tehát neked fáj, hogy egy szép sestiből pár év alatt értéktelen bronzdarab lesz a művelés során,de nekik majdnem mindegy, mert  ha kopottan, törötten is, de meglátnak egy területen jópár darabot, akkor tudják, hogy villa, temető, tábor, település lehetett itt anno a korai császárságban,és bejegyzik a topográfiába, hogy lelőhely...

de ha mi felszedjük, akkor nemigen tudnak majd róla, és elsétálnak felette...

persze lenne mindenre megoldás, mert elég sok dekós együttműködő lenne, de még elég rátartiak, és sérti a szakmai önérzetességüket a régész uraknak és hölgyeknek ,hogy valaki érdeklődik a történelem iránt...

na meg van múzeum, ahol nem is igen kell a civil dekós, mert van hozzáértő a régésztechnikusok, stb közt, aki a feltárásokon használja is a gépet...

valahol látom ám a múzeumok nyitási vágyát, (főleg a keleti régió vezet ) de egymást is keményen megszólják, hogy túl messzire megy egyik -másik múzeum a detektorosokkal való kapcsolattartásban...de az biztos, hogy a témát már senki nem tudja megkerülni, vagy mellette, vagy ellene vannak.

Sztem szabad dekózás kis hazánkban már nem lesz, max egyesületi,  vagy (és) együttműködési viszonylatban elképzelhető már.

Előzmény: Erkennungsmarken (7305)
Erkennungsmarken Creative Commons License 2017.04.09 0 0 7305

Ha egy szántón keresőzöl, az örökségvédelmi szempontból aggályos (jelenleg). Ha ugyanazon a szántón a gazda ekézi és műtrágyázza a földben rejlő dolgokat, az örökségvédelmi szempontból mellékes.
Te nem teszed tönkre, esetleg le is adod, buzi vagy, a gazda tönkrevágja, rongálja, az úgy van jól.
És amíg ki nem szeded, fingja sincs senkinek, hogy egyáltalán volt ott valami.
De te vagy az üldözendő barbár gyökér.

Előzmény: Törölt nick (7300)
Erkennungsmarken Creative Commons License 2017.04.09 0 0 7304

Ki fogom járni az engedélyem. Eldöntöttem. 
Imádkozzatok értem! :D

SKYLINEWORLD Creative Commons License 2017.03.22 0 0 7303

Első ez amit mondasz nem kérdés hanem megállapítás! Második ezen a fórumon minden ami a fémkereséssel kapcsolatos legyen amerikai vagy más ország az infó kérés illetve a fémkereséssel kapcsolatban simán betakarja de legfőképpen magyar semmi nincs kizárva ha valakit érdekel! Harmadik! Azért nem működik itt a külföldi példa mert odafenn azt akarják és mindenkit üldözni akarnak aki kicsit is szabad gondolkodású akar lenni vagy legalábbis jól akarja érezni magát!A türk az hogy nem foglalkozol a törvénnyel és mész a magad útján vagy is odafigyelve óvatosan keresőzik az ember de őszintén engem nem zavar egyik sem vagy is nem igen tartók ezektől de mindenki más vannak helyek megyék ahol kifejezetten rászálltak a témára és van ahol nem is foglalkoznak vele ennyi!

Előzmény: Mivanmá89 (7302)
Mivanmá89 Creative Commons License 2017.03.20 0 0 7302

Üdv!

Lenne egy kérdésem: ez a topic itt az Amerikában vagy külföldön élő magyaroknak nyílt ? Mert itt rohadtul nincs létjogosultsága..

Tisztelettel kérdezném a forumolvasóktól, hogy Magyarországon miért nem működhet az ami minden nyugati országban igen?miért kell mindenben kivárni az ötven évet?(ha lehetek optimista)

Kiskertemben hogyan tudnám legálisan sajátkezűleg,fémdetektorral eltávolítani a fémszennyeződéseket?Van erre valami protokoll, alibi trükk az esetleges "kopókutyák "szimatolásakor?

Válaszát köszönöm!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!