Keresés

Részletes keresés

bercali Creative Commons License 2020.04.25 0 0 5776

Köszönöm! A féklámpa kapcsolót merre találom? Hozzá lehet férni? 

 

b

Előzmény: magiist (5775)
magiist Creative Commons License 2020.04.25 0 0 5775

Féklámpa kapcsoló kattan, kimérni, hogy kapcsol e rendesen! A villogás test kontakt hiba szokott lenni. Kötéseket, csatlakozókat átnézni, befújkálni. 

Előzmény: bercali (5772)
magiist Creative Commons License 2020.04.25 0 0 5774

Amikor nem akar beindulni, akkor kellene vizsgálódni! Gyertya ki, van szikra? Nedves a gyertya ha indítózól többször? Ha nem, akkor benzint nem kap. Ha csurog, akkor meg a szivató megy feleslegesen. Tehát több mindent kellene megnézni ilyenkor.

Előzmény: Pantek (5773)
Pantek Creative Commons License 2020.04.25 0 0 5773

Sziasztok!

Van egy Kymco 250i robogóm ami hidegen egyből beindul,szépen megy,sosem áll le,de ha leállítom nem indul újra.Gyakorlatilag csak másnap indul be, de akkor azonnal. A befecskendező működik gyertya és pipa cserélve lett. Van valaki aki járt már így, vagy van ötlete, hogy hol keressem a hibát?

bercali Creative Commons License 2020.04.25 0 0 5772

Üdv!

 

Kymco People 50-es robogóm van, és egy olyan probléma merült fel, hogy ha gyújtást kap, folyamatosan ég a féklámpája. Ha behúzom féket, nem áll be változás (fékhatás van), ha bekapcsolom az egyik oldali irányjelzőt, akkor kicsit pulzál a féklámpa is. 

Tudnátok ebben a problémában segíteni?

Előre is köszi! 

 

b

djuice Creative Commons License 2020.04.25 0 0 5771

Köszi! Ez is nagyon hasznos, mint a többi munkád és beszámolód!

 

(a szakszerű házi tuninggal nem is akartam senkit itt kényelmetlen helyzetbe hozni, igazából a vezérgondolat azon hályogkovács általános esetekből jutott eszembe, mint az említett pajta esete,  meg amit egy ismerősöm munkahelyén csináltak: Simsonba ETZ blokkot gyógyítottak...) :D

Előzmény: magiist (5770)
magiist Creative Commons License 2020.04.25 0 1 5770

Sziasztok!

 

Készítettem egy egyszerű kis weblapot a motorom módosítgatásairól, és tapasztalataimról, hátha másokat is érdekel. Mivel itt az infók szép lassan lesüllyednek, a weblapon mindig tematikusan összegyűjtve megtalálhatóak lesznek.

Itt lehet elérni:

http://www.kymco.emiter.hu/

 

Ha esetleg másnak is van kedve ott megjelentetni egy leírást (természetesen a szerző nevének feltüntetésével), csak jelezze nekem!

pepike02 Creative Commons License 2020.04.25 0 0 5769

Gyerekek!

 

Nagyon elkanyarodtunk az eredeti kerdestol!

(Csak zárójelben jegyzem meg amúgy, hogy mivel ket ugyanolyan GY6-GY6 blokkról van szo, a felfogatasa teljesen ugyanaz!)

Csupan csak azzal a felfogatassal egyutt kell cserelni,amin keresztul a blokk a vázhoz van rögzítve.

 

De lenyeg, ha tudtok, otleteket, hogy hol keressem a hibát, amiert "feltehetoen" nincs vagy nincs megfelelo kompresszio, lecci irjatok meg.

 

Mindazonalltal, itt a rendor nem azert van hogy Orbánnak pénzt gyujtson!

Itt csak akkor allit meg a rendor ha szabalytalansagot követsz el!

 

Es sokkal inkabb ra vannak izgulva az autosokra, es ott is csak a telefonhasznalat es biztonsagi ovre.

Sajat minden rendorautoba beepitett online rendszerükön latjak azonnal, ha a kocsidnak nincs biztositasa, vagy nem fizetsz road taxot. Nah olyankor gaz van!

 

Itt az ado NEM fizetes az egyik legsulyosabb buncselekmeny!

 

Es ha emiatt allitanak meg, szinte biztos hogy a kocsidat bezuzatjak! barmilyen draga luxus kocsi! 

De ugyanilyen vagy hasonlo a retorzio mas ado fajta befiezetesenek hianya eseten is.

Előzmény: Törölt nick (5764)
triker Creative Commons License 2020.04.25 0 0 5768

Most vajon mit szólnának egy ilyen kérésre. Van egy 50-es Francia országból hozott forgalmi rendszámos Daxom. Jó lenne az ottani 2 személyes forgalmi engedélyt itt is érvényesíteni. Majd békeidőben rákérdezek az NKH-nál

Előzmény: szőrmók (5765)
magiist Creative Commons License 2020.04.25 0 0 5767

Teljesen egyetértek veled! Kár, hogy nem lehet a jogalkotókra hatni e téren (sem)! Nálam is az összes "tuning" arra kell, hogy a munkába ment ne akarjanak a korlátra felkenni a többiek...

Előzmény: djuice (5766)
djuice Creative Commons License 2020.04.24 0 0 5766

OFF:

Az egész tuning hercehurca itthon egy amolyan vidéki nemzeti sport. :) Lajoska a pajtában megtalálja nagypapi régi Verhovináját és máris 100-al akar tépni, aztán nekiáll barkácsolni, mert az 50 ccm tényleg kevés bizonyos feladatokra...

A dolog más forrásból is táplálkozik szerintem még! Nevezetesen, hogy ha sima B jogsival engednék 125 ccm-ig a motorozást is, akkor nem volna annyi 50-est patkoló. Egy 125-nek már csak az utazója megvan 60-70 km/h alap esetben, ami nagyon sok esetben tökre elegendő teljesítményt takar. Ellenben egy 50-essel, aminek a szemét ki kell taposni olykor, hogy 50-60-al húzza a csíkot (pláne a régi Babetták! :D Max. 40 km/h)

S erre járulékosan adódik a mára elszemtelenedett és önkényesen felgyorsult közúti forgalom + elkorcsosult morál, ahol a kis robogóst örömmel tapossák az árokba záróvonalon előzve teher-pótosok, meg kamionok is...

ON:

Előzmény: Törölt nick (5764)
szőrmók Creative Commons License 2020.04.24 0 0 5765

Mondjuk anno a Simson Swalbit lehetett sm-ként papirozni akkor a KPM ugyemlékszem CM 50 beütést csinált a váznyaktáblára.De ott a köbcenti ugye nem változott.És persze 90 előtt volt.

Előzmény: Törölt nick (5764)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.24 0 0 5764

A 125-ös motorkerékpár 50-esnek "papírozása" nagyon könnyen bizonyítható bűncselekményeket valósít meg, ezen nem változtat a számlap cseréje. Mindenkit nagyon lebeszélnék erről.

 

A segédmotoros kerékpár ekecselese (fojtás, gyújtás, kipufogó, 70-80-90 ccm...) amitől annak gyári paraméterei megváltoznak meg mondhatni népszokás a Simson N50 vs S51 óta. Legfeljebb is csak szabálysértés, annak is társadalomra kis mértékben veszélyes formája. Ennyire is üldözik...

 

A kérdéses erősen elvi egyébként, mert a vázolt átalakítás a GY6-50 és GY6-125 felfogatásának jelentősen eltérése miatt nem megvalósítható. Ezért volt a (?) , bár a kérdező fordítva akarta a blokkokat ekecselin.

 

Angliában nem tudom hogy van, de nálunk ez nem csak fizikailag, jogilag is lehetetlen, mert;

 

5/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet

 

16. §,(3) Az átalakítás során a jármű fajtája csak abban az esetben változtatható meg, ha

c) az átalakítás során keletkező járműfajta az átalakításra kerülő típus gyári változataként is létezik; motorkerékpár segéd-motorkerékpárrá ebben az esetben sem alakítható át,

 

 

 

Előzmény: djuice (5763)
djuice Creative Commons License 2020.04.24 0 0 5763

Ja, meg a rendőr úgy tudja már hogy motorszámot is hol kell keresni a blokkon, hogy a gazdája se tudná! Amellett aztán lehet magyarázkodni, hogy került egy másik nagyobb blokk az 50-es libakergetőbe vagy hasonlók. De 125-ön átcserélt sebmérő számlap se sokat segít, hogy nem 120-ig van skálázva az 50-esnek papírozott szöcske.

Azok se most jöttek a falvédőről!

Nekem is jól jönne a nagyobb ccm, de nem létszükséglet. Akinek mégis, az úgyis csinál legalább egy B125-ös különbözetit. De igazából 300 ccm-re mondják hogy ott már motorozni is lehet meg van értelme. Alatta el lehet gurulni a boltba, strandra, de egy hegyi szakasz már nem az 50-eseknek van kitalálva pölö, ezt már én is tapasztaltam mondjuk Miskolcról felmenni Bükkszentkeresztre. :))

Előzmény: Törölt nick (5760)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.24 0 0 5762

Ja, hogy angliában...

Mondjuk, attól hogy van rendszáma és biztosítást is kell rá fizetni (azt mo. is) még az alapvető járműazonosító a vázszám marad.

Még személyautó esetében is lehet - bizonyos feltételek betartásával - motort cserélni, akár úgy is hogy az cseredarabnak nincs száma. ("korrózió miatt nem azonosítható")

Kasznit cserélni meg nem lehet a rendszámon, az egy másik gépjármű lesz.

Előzmény: pepike02 (5761)
pepike02 Creative Commons License 2020.04.24 0 0 5761

Nem egeszen igy van.

 

Itt Angliában az 50cc-nek is van rendszama es ugyanúgy kell adot es biztositast is fizetni ra, mint barmely mas jarmure.

 

Előzmény: Törölt nick (5760)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.24 0 0 5760

Célszerűbb lett volna egy működésképtelen 50 es motort szerezni be komplett és ha már ennyire egyszerű (?) a két blokk csereberéje, abba belerakni a pöpec 125-öst.

A segédmotoros kerékpárt nem vizsgáztatják, a vázszám az a jellemzője ami alapján azonosítható.

Előzmény: pepike02 (5758)
pézsé69 Creative Commons License 2020.04.24 0 0 5759

 Üdv! Az, hogy egy rendszámos 125-ös motort átminősítsenek 50-essé, hivatalosan nem fog menni. Levizsgáztatni pláne nem tudod. Holtjátékot nem ott mérünk, hanem a szelepszár és a szelephimba (vagy ahogy te nevezed kalapács) között. Az ilyen hengerfejet is úgy szerelik, hogy ki kell csavarni a két  nagy záródugót, le a kerek fedelet, ki himbatengelyt, himbák vezérműtengely, szeleptànyér, rugó, szelepek. Lehetséges, hogy a szelepek nem tömítenek, vagy mert beégtek, vagy nincs szelephézag, ezért nincs kompresszió.

Előzmény: pepike02 (5758)
pepike02 Creative Commons License 2020.04.24 0 0 5758

Az eredeti motor egy Sym Jet 4 125cc

 

Azt rendbe hoztam, tökéltessen poccre indul, gyonyoru alapjarat es hang.

 

A tervem az, amiert ezt a szinten Sym Jet 4 (de) 50cc blokkot vettem, hogy at epitem 50cc re az egesz mocit, levizsgaztatom, mivel 125-re nincs jogsim.

 

Amit ennel az 50cc blokknál nem ertek, az az ha leveszem a vezermu lancot elol a fogaskerekrol, akkor nagyjából egy fel fordulatnyi holtjateka van mire a kalapacsok a szelepszarhoz hozza ernek.

 

Ha persze a fogaskereket beallitom pozicioba, ahol lennie kell, ugye összhangban a flywheel jelzesevel, akkor mindket iranyba ugye 1/4 fordulat lesz a holtjatek  kb.

 

A kerdes hogy mennyi holtjátéknak kell lennie?

 

Tovabbi gond, hogy ennel a hengerfejet nem lehet szetszedni.

 

Elkepzelesem sincs hogyan raktak ossze, mármint a szelepvezerlest hogy raktak bele de a teljes hengerfej egybe van ontve.

Előzmény: Szere28 (5756)
pepike02 Creative Commons License 2020.04.24 0 0 5757

Igen, csak hiaba nezegetem, nem latok rajta semmi hibát.

latod, azt nem neztem. De bepotolom...

A srac akitol vettem, azt mondta mukodo scooterból lett kiveve.

 

A masik "pot motor" egy Lexmoto echo 50cc. az tulajdonkepp szet van szedve, se kipuffogo, se karburator rajta, mégis tokeletesen hallani azt a hangot, es rendes ellenallasa is van a berugo karnak.

Ahogy kell.

 

Előzmény: djuice (5755)
Szere28 Creative Commons License 2020.04.23 0 0 5756

Vedd ki a gyertyát és a gyertya helyét fog be és ugy inditozzál vagy mozgasd  berugokart. Ha ki tudja nyomni a gyertya helyén a levegőt ugy h rendesen befogod akkor ott van kompreszio valszeg. De a rendes mérést nem helyettesiti. Ha csanáltál már 125 motort most mi a gond igazából? Mert szinte semmibe nem külömbozik max abban h 2t vagy 4t.

 

Előzmény: pepike02 (5754)
djuice Creative Commons License 2020.04.23 0 0 5755

Márpedig ez tényleg árulkodó jel ha nincs mechanikai ellenállás amit éreznél. A dugattyú nem kisebb?

Nekem mondta egy ismerős, henger felújításnál hiába vett belevaló dugót gyűrűt satöbbi fel kellett fúrni a hengert végül és egy nagyobb dugót beletenni hogy jó legyen.

Előzmény: pepike02 (5754)
pepike02 Creative Commons License 2020.04.23 0 0 5754

Persze, nem lattam tul sokat eddig.

párszor mar segitettel, csak a kobcenti valtozott, mert a terv az hogy kicserélem a 125 cc -s blokkot 50cc re.

 

S mivel van egy 125cc ami tokeletesen megy, plusz egy masik 50 kobos, ami feltehetoen szinten jo, mert ennel hallhato a "szuszogas" es van erezheto kompresszios ellenallas.

 

De mivel a hengerfej kulombozik picit, plusz a dugattyu atmero is igy nemtudok parhuzamot vonni a ketto kozt.

 

 

Előzmény: Szere28 (5753)
Szere28 Creative Commons License 2020.04.23 0 0 5753

Juj juj. Itt gondok lesznek ha már ilyen kérdéseket teszel fel itt. Nem igen láttál motort ahogy láttom. Soha nem az a lényeg mit érzel.Hanem mérni kell egy kompresziot és akkor minden világosan kiderül. H holl a hibba igy nem lehet megmondani . Kérdés inkább ki rakta össze és mikor is volt az össze rakva mert h kivülről valami ujnak tünik az semmit nem jelent. Keres fel egy olyan embert aki tudja is mit és hogyan kell nézni mert igy leirni itt a dolgokat h és hogyan nézd szinte lehetetlen. De vannak segéd letek pl a net tele van vele mit és hogy kell nézni és hogy müködik. 

Udv!

Előzmény: pepike02 (5752)
pepike02 Creative Commons License 2020.04.23 0 0 5752

Sziasztok,

 

50 kobos motornál se rugasnal se oninditozasnal nincs meg az a szuszogo hang a dugattyu felol.

Es rugasnal nincs is fizikai ellenallas, siman kezzel lenyomva a berugo kart fordul korbe a fotengely.

Vadonat uj gyuruk, es tomitesek vannak benne.

 

 

Szoval ez, hogy nincs az a szuszogo hang, ebbol arra gondolok, kompresszio sincs.

 

Jol gondolom?

 

Mit ellenorizzek, hol lehet a hiba?

Kinezetre teljessen uj, vagy legalábbis nagyon keveset futott blokknak nez ki.

 

Akinek van otlete kérem irjon.

Koszi

magiist Creative Commons License 2020.04.21 0 0 5751

Már akkor ez is jóval nagyobb érték, mint a gagyi verzió (én 12V mellett, max. 850mA-eket mértem).

Előzmény: Törölt nick (5750)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.21 0 0 5750

A 60 W a párra van megadva kínai módon, mert úgy nagyobb a szám. Én nem mértem, de az említett orosz srác videóiban 13.6 V üzemi feszültség mellett kicsivel 2 A alatt volt a felvett áram.

Előzmény: magiist (5749)
magiist Creative Commons License 2020.04.21 0 0 5749

Köszi a linket! Az ára is tükrözi a minőséget! Nem mértél véletlenül áramfelvételt? A leírása szerint 60W, de feltételezem ez inkább olyan kínais vakítás lehet.

Előzmény: Törölt nick (5745)
djuice Creative Commons License 2020.04.20 0 0 5748

Na mondjuk ha szép nyári este jól potán világít szemből egy ilyen jobbfajta rendőrt az ember, ott azért lehet készíteni a pénztárcát. :)

Előzmény: Törölt nick (5746)
PicassosAti Creative Commons License 2020.04.20 0 0 5747

Köszönöm szépen, nézegetem még. 

 

Előzmény: djuice (5741)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!