Keresés

Részletes keresés

Csalak Creative Commons License 2019.01.24 0 0 33116

Tavaly voltunk motoros túrán Boszniába és úgy 20km teljesen kavicsos földúton tettünk meg felpakolva! Hyperpro rugók voltak elől és hátul semmi gond nélkül lement a dolog.

Szerintem simán tud menni az eddigi tapasztalatok alapján földúton és akár murvásabb talajon is csak a figyelem nő a sebesség meg csökken :-).

Nagyon szeretem benne pont a sokoldalúságát mert aszfalt, terep, hegynek fel és le (eszméletlen jó motorfék), valamint még pálya motorozást is élvezetes vele minden kilométer.

 

 

 

 

Előzmény: 1 Bandi (33115)
1 Bandi Creative Commons License 2019.01.24 0 0 33115

Az enyémben Wilbers átalakítás van, de a legszarabb aszfalton is nagyon jó vele menni. Ez a széria futóműre is igaz. Azért fölfútra le lehet vele menni, ha nem nagyon saras, nyomvájús vagy meredek. Ezeket is bírja, csak ott már igényli a tempót, a megas sújpont miatt. Azt én pedig félve érem el. Viszont a lassú hegyi saras, sziklás terepre már semmiképpen sem jó. Persze vannak rá cáfolatok, de átlagos motorosnak már nehéz. Főleg felállítani.... tudom :-)

Előzmény: Motoros73 (33113)
aladar644 Creative Commons License 2019.01.24 0 0 33114

A hazai utak olyanok amilyenek,de nem murvásak. A kátyukat,nyomvályukat jól kezeli a Vara,vagy egyéb túra motor is. A choperekről ezt már nem tudom elképzelni.

Előzmény: Motoros73 (33113)
Motoros73 Creative Commons License 2019.01.23 0 0 33113

"még a murvás parkolókat és kavicsos bekötő utakat is kerülöm, ha lehet" ...lehet ez sem az én gépem lesz??? :(

 

...nézegettem a Youtube videókat, ott tetszett, de amit írsz, attól többet várok, nem terepezni akarok, csak hát a magyar utak, mint tudjuk... :(

Előzmény: **ADAM** (33112)
**ADAM** Creative Commons License 2019.01.22 0 0 33112

Szia!

Tudom, hogy többen is lementek már aszfaltról a Varaderoval, én nem tartozom közéjük :)
Szerintem a 270kg-os tömeg túl sok, még a murvás parkolókat és kavicsos bekötő utakat is kerülöm, ha lehet.

Ha terepezni szeretnél, akkor nézegess tovább, ez nem az a motor, amivel jó szívvel elindítanálak egy földutas, balkáni túrára - sokan voltak már vele és használták ott, azaz nem lehetetlen, csak egyszerűen nem oda való. 

 

Előzmény: Motoros73 (33111)
Motoros73 Creative Commons License 2019.01.21 0 0 33111

Ok, nem mondom, hogy könnyű a 300 kg menetkész tömeg, de nekem pont az a 70 kg mínusz kell, mert üresen 310 kg a motorom, kb. 60 - 70 kg mire túrakész, ha csak a 25 liter üzemanyagot számolom már tankolást követően is 330 kg, szóval ezért nézegetem az endúró kategóriát.

 

Igazándiból ha mozog nincs vele baj, olyan mint egy bicikli, de nem lehet lemenni vele aszfaltról. Mármint a jelenlegi motorommal. Erre kétszer volt példa, mind a kétszer fel is borultam fűvön. A motor középnehéz, és nem tudja tolni az elejét, inkább kifarol és olyankor már nem lehet megfogni a több, mint 300 kg-ot.

 

Autósokkal leginkább a kihajt elém a legnagyobb baj, ha motorral vagyok, 10-ből 5 esetben kihajt elém váratlanul, oda se néz, vagy leszar, ha kocsival vagyok, akkor 10-ből talán 1 se hajt ki.

 

A lámpa előtt valóban ráelőz az emberre a sok hülye, de nem szeretek csorogni lámpáig pont ez miatt.

Előzmény: jo_lenne_tudni (33110)
jo_lenne_tudni Creative Commons License 2019.01.21 0 0 33110

A Vaeadero nagy, nehez (300kg volt a turakesz, teletankolt Varam, lemertem) es magas a sulypontja.

Aki meg hulye, az le akar ezzel is tolni. Nem azert megyek 40-50-nel, mert nem tudok gyorsabban menni, hanem mert pont annyival kell menni, hogy odaerjek a zoldhoz. Letolnak, bevagnak stb., meg ha a padkan is megyek, mikor kilometerekrol latszik a piros. 

Előzmény: Motoros73 (33106)
Motoros73 Creative Commons License 2019.01.21 0 0 33109

Igen, ismerős a dolog nekem is, volt egy nayg chopperem, de azok is csak arra valók, hogy puffogtatni a városi majálison, mivel 110-nél leszaggat a szél róla, így ment volna az, csak hát én nem bírtam a szelet, na meg futóművileg sem ezekre az utakra való, és volt úgy, hogy tök nyomvályú volt az úttest, alig tudtam a 100-as tempót tartani, hogy ne az árokba kössek ki, mikor érzem, hogy hátulról a távolsági busz rámelőz! :))) ...na ott dőlt el a sorsa, hogy megy a portáról, következő hónapban el is vitték! :DDDDDD

 

A jelenlegivel szerencsére nincs ilyen gond, volt már, hogy főútvonalon lakott területen kívül kijövök egy körforgalomból, seggemben egy A6-ossal, látom a tükörben, hogy jön mint a meszes, fordítottam még pár mm-t a gázkaron, olyan látványosan tűnt el a tükörben az A6, hogy csak a nayg fekete koromfüstjét láttam már a végén, esélye nem volt! :DDDD

 

...na az ilyenekért nem szívesen mennék 1000 ccm és 100 Le alá, a Vara még pont belefér ebbe! ;)

 

...pedig esküszöm nem vagyok az a nagy száguldós, országúton max kiló30.

Előzmény: janoszeged (33108)
janoszeged Creative Commons License 2019.01.21 0 0 33108

Volt idő, amikor tartottam kismotort a városban/90,es 150-es/ de nem vált be. Balesetveszélyes, mert letolnak az útról, akkor is ha 80-al mégy, mert látszik, hogy kismotor. A Varaderoval nem próbálkoznak általában az autósok, akkor sem, ha csak a megengedett sebességgel megyek. 

Előzmény: Motoros73 (33107)
Motoros73 Creative Commons License 2019.01.21 0 0 33107

Néztem, végül is jó lehetne napi használatra, de mivel egy motor kell, mert "egy motor mindenek felett", így ha tartanék túrázásra egy nagyobbat, mert ez tényleg nem arra való, vagy csak erős kompromisszumokkal, akkor meg úgy is napi szinten a naggyal akarnék közlekedni, mert egyszerűen viszket a seggem, ha nem megyek vele, hanem áll a garázsban, szóval akkor meg csak potyára vennék egy kicsit, mert az állna csak ott! :) Szóval marad a gondolat a Vara körül! :)

Motoros73 Creative Commons License 2019.01.21 0 0 33106

Megnézem kíváncsiságból a Denauville-t, mert most nincs előttem, de nem városban közlekedek napi szinten, hanem melóba, két várossal odébb, meg épp ahová mennem kell, tehát lényegében minden nap olyan, mint ha túrázni mennék! :)

 

A kiló30-at szeretem tartani, mert utálom ha a távolsági buszok rám előznek :) , de azt sem szeretem, ha üvölt a motor, ezért nem árt ha 5000 rpm vagy a zalatt maradok ennél a tempónál, úgy gondolom erre a Varadero jó lehet.

 

Jelenleg egy gondom van a motorommal, hogy 310 kg az üres tömeg, és ha le kell véletlen mennem aszfaltról - szóval azt nem lehet, mert borul, mivel annyira blokknehéz, hogy a hátsó kerék kifarol mindenen ami nem szilárd aszfalt. Lényegében egy személyautó blokkjának megfelelő van benne, ezért akarok valami hasonló teljesítményű, de endúrósabb gépet. Kimondott túra motor nem kell egyelőre.

Előzmény: aladar644 (33105)
aladar644 Creative Commons License 2019.01.21 0 0 33105

Már bocsi,de mire használnád a Varát? Ha autó helyett,a mindennapokban,akkor nem kimondottan túrázni. Szükséged van 1000 kbc-re? Elképzelésem szerint, ilyen rohangálós célra jobban megfelelne egy kisebb,könnyebb is. Ha nem is egy 4-5százas robogó, de egy Deauville talán. Nagy előnye,hogy kardános ,4 alatt is kijön a fogyasztása,és sokkal olcsóbb,Ugyanannyiért jóval fiatalabbat találsz.

Nekem volt egy ilyen, egy baja van: korlátozott a beépített csomagtere,és kétszeméllyel hosszabb túrákra emiatt alkalmatlan.Nekem pedig csak arra kell a nagymotor. Rohangálni egy kis Scarabeot használok a mindennapokban.

Előzmény: Motoros73 (33104)
Motoros73 Creative Commons License 2019.01.20 0 0 33104

Hát karbisat nem is igazán akarok, két dolog miatt sem, mégpedig tartok a fogyasztástól, és mivel napi szinten akarom használni autó helyett, így nem mindegy a fogyasztás sem, ezért is váltam meg az 1.4-es Suzuki motoromtól, mert 8 alatt nem nagyon lehetett kihozni!

 

Ámbár szerintem a Honda nem fogysztana még karbival sem rosszul!!!

 

Suzukit meg nem akarok venni véletlen sem! :)

 

A másik, hogy jó lenne olyan példányt kifogni, ami minél fiatalabb, hogy tudjak rá kötni Assistance biztosítást, nem mindegy az, ha tudja az ember, hogy 20 percen belül az ország bármely pontjában ott van érte az autómentő, ha még is úgy alakul. Tehát 16 évtől nem ártana, ha legalább egy 3 évvel fiatalabb lenne, vagyis 2007-től nem öregebb. 16 évesig lehet kötni említett biztosítást.

 

Az ABS sem lenne hátrány, ámbár a mostanin is van, de soha nem működött még, csak mikor próbálgattam, talán az nem lesz szempont ha állapotát tekintve megfelelőt lelek.

Előzmény: jo_lenne_tudni (33103)
jo_lenne_tudni Creative Commons License 2019.01.19 0 0 33103

Karbissal nem mentem, de az injektorosoknak az almoskonyv szerint jobb a futomuve, a beepitett 6. sebessegfokozat egyfajta overdrive az orszaguti/autopalyas alacsonyabb fogyasztas erdekeben. Az injektoros kevesebbet fogyaszt (sokszor motorozom egyutt egy velem kb. egy alkatu kollegaval es az en SD02-om kb. fel literrel szokott tobbet fogyasztani, mint az o utolso szerias motorjanal - modositottak az euro normak miatt a befecsekendezesen).

Nem utolso szempont, hogy pl. karbisbol nincs ABS-es verzio, ami nem hatrany imho. 

http://www.motorrevu.hu/cikkek/honda_xl1000v_varadero 

Előzmény: aladar644 (33102)
aladar644 Creative Commons License 2019.01.18 0 0 33102

A fogyasztás miatt mindenképp nálam szempont volt,nem mintha anyagilag tönkretett volna,hanem csakúgy. Én is eljárok 6 liter alatt,vagy a körül százon,mint,ahogyan valaki írta korábban. Egy karbis 1,5 literrel biztosan többet kér,de hallani horror,9 körüli fogyasztásról is.

Másik,hogy azért csak fiatalabb,korszerűbb is maga a konstrukció,egy ráncfelvaráson, vagy annál több változtatáson is átesett modell azért mégiscsak jobb választás,ha már kb ua. az ára.

Mindenképpen jó darabot kell kifogni,mert "sikerülhet" nagyon mellé is nyúlni.

Előzmény: Motoros73 (33101)
Motoros73 Creative Commons License 2019.01.18 0 0 33101

Szia!

 

Azt akarok, de van valami oka, hogy javasolt az injektorost választani? A jelenlegi is injektoros, nem akarok már visszalépni ilyen irányba, meg karbival azért lehet nagyokat szívni, de ha jó, akkor mondjuk az is észrevétlen tud lenni.

 

De inkább rászánom a pénzt egy újabb modellre, mert hosszú időtávon akarom használni, ráadásul nálam kora tavasztól késő őszig motorhasználat van napi szinten, tehát fog a km pörögni bele.

 

Üdv.: Z.

Előzmény: aladar644 (33100)
aladar644 Creative Commons License 2019.01.18 0 0 33100

johnny jól leírta,megerősítésként mondom,hogy injektorosat vegyél mindenképp.

Előzmény: Motoros73 (33099)
Motoros73 Creative Commons License 2019.01.17 0 0 33099

Köszönöm!

Elolvastam 33054-et, meggyőzött, meggyőztél, Varadero lesz!

Üdv.: Z.

 

(és többé nem is olvastunk róla a fórumban, mert soha semmi gondja nem volt a Varájával) :))) ...de azért ha meg lesz, majd benézek! ;)

Előzmény: Törölt nick (33098)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.17 0 0 33098

33054-től....

Előzmény: Motoros73 (33097)
Motoros73 Creative Commons License 2019.01.17 0 0 33097

Üdv. Tisztelt Fórumozók!

 

XL1000 Varaderot nézegetek, 2003 vagy utáni, tehát az injektoros 6 sebességes amit keresek.

 

Ha esetleg segítetek, hogy mire figyeljek, NAGYON MEGKÖSZÖNÖM!!!

 

Van egyébként ennek a típusnak valami tipikus hibalehetősége? ...ámbár ahogy eddig olvasgattam, és én gondolom, nincs! :) ...jobban mondva egy van neki! ...nekem még nincs ilyen motorom! :)))

 

Széles utat!

 

Reggelente még vigyázzatok, ma motorral akartam menni, mert hívogatóan jött fel a nap, de később rájöttem, jól tettem, hogy nem tettem! ;) ...még baromira csúszott! ;)

1 Bandi Creative Commons License 2019.01.17 0 1 33096

Nincs pontos technikai leírásom, de 1x egy szervízben láttal egy CBR 1100 et így átalakítva. A szerelő szerint szarabb lett a fékhatás, mert a rendszer kompletten tudja a teljes fékerőt. Csak a tulaj ragaszkodott az átalakításhoz...

 

Előzmény: janoszeged (33095)
janoszeged Creative Commons License 2019.01.16 0 0 33095

Én nem próbáltam szétszedni, de olyan nincs, hogy valami nem enged az erőszaknak:-)

Előzmény: aladar644 (33094)
aladar644 Creative Commons License 2019.01.16 0 0 33094

A dual rendszer szétszedhetőségére utalsz? Nekem azt mondták,hogy nem szedhető szét a két fék,ezért próbálok belenyugodni.

Előzmény: janoszeged (33092)
hbo111 Creative Commons License 2019.01.16 0 0 33093

Szia!

 

Meg tudnád mondani, hogy mennyi olaj kell egy SD02 2003 ABS nélküli teleszkópba? Nekem ami van service manual az 529 cm3 +-2,5 cm3 ir ill. 114mm-ert de a manual az 1998 - 2003-as varákhoz való.

 

köszi

Zsolt

Előzmény: zsifiwonder (33090)
janoszeged Creative Commons License 2019.01.16 0 2 33092

"Csak azt nem értem, hogy mi figyeli a kerék forgását?"

Nézd meg jobban az első féket! Előre billen a féknyereg, és hátra pumpálja az olajat.

Akinek nem tetszik ez a rendszer, szétszedheti, és külön-külön tud fékezni majd.

Előzmény: hbo111 (33091)
hbo111 Creative Commons License 2019.01.16 0 0 33091

Csak azt nem értem, hogy mi figyeli a kerék forgását? Az enyémben nincs ABS. Azt tudja valaki milyen sorrendben kell a légtelenitést elvégezni (távolabbitól visszafelé)? Kell hozzá vákuumos légtelenítő vagy simán pumpálással elvégezhető? 

Előzmény: janoszeged (33086)
zsifiwonder Creative Commons License 2019.01.15 0 0 33090

Az olajmennyiség biztos? 

Csak mert nem mindegy, hogy 2003-as, esetleg későbbi, netán ABS is van benne..mert ezeknek mind más és más az olajmennyisége..

 

Előzmény: Pezo2 (33077)
aladar644 Creative Commons License 2019.01.15 0 0 33089

Hátul eleve gyenge a fékhatás,ha az elsővel fékezel,szerintem nem is érvényesülhet,mivel a főfék,a súly előretevődése miatt az első.Ilyenkor éppen az lenne a baj,ha blokkolna a hátsó.

Engem különben zavar a dual, mivel éppen a hátsófék kanyarban-stabilizáló hatása nem érvényesül (mert fékezi az elsőt is),amit a korábbi VStromon nagyon megszoktam.

 

Előzmény: hbo111 (33076)
1 Bandi Creative Commons License 2019.01.14 0 0 33088

A gyárit javaslom. Mindíg ezt használom. Volt benne Athena 2x, de a 2. szett folyt. Ha jól sikerül legyártani az utángyártott simmeringet akkor az is ok. De több köztük a széria hibás.

Előzmény: Pezo2 (33085)
1 Bandi Creative Commons License 2019.01.14 0 0 33087

Egyénenként nagyon eltérő, hogy kinek mi a jó. Én csak a tank felőli részből kértem, hogy szedjen ki 1 kicsit a szivacs vastagságából. Azért, hogy előrébb csúszhassak picit. Nekem a Vara ülése pont jó és hátul is kényelmes, az utasomnak. Viszont az Africa Twinem ülését nagyon át kellett szabnia és az profi lett.

Előzmény: 1 Bandi (33083)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!