Keresés

Részletes keresés

syssy48 Creative Commons License 2015.06.22 0 0 5956

Évek óta kinlódtam a bugikkal, mert nem akartak virágozni. Idén eltörtem a lábam, ezért nem tudom őket rendesen gondozni, így egy árnyékos helyre kerültek, ahol csak délután 3 óra után kapnak tűző napfényt, szinte egész nap árnyékban, félárnyékban vannak. És mi történt?  Hozzák a virágokat. Egyiket a másik után. Ja és naponta öntözik őket, igaz, mindig csak egy kicsit. Ki érti ezt?

Előzmény: Barebowné. (5954)
Barebowné. Creative Commons License 2015.06.22 0 0 5955

Jajj de csodálatos! Imádom ezt a színt.... de jó, hogy nálad virágzik :-)

Előzmény: Mediter (5942)
Barebowné. Creative Commons License 2015.06.22 0 0 5954

Sziasztok!

 

Tavaly írtam, hogy gyapjastetű támadta meg a bugit, sajnos nem sok maradt belőle, nagyon csúnya volt. Júliusra nem maradt más, csak a száraz levelek, augusztusra lekopaszodott az egész, hiába kezeltük-fújtuk..:-(

 

Idén szintén ellepték, a kertészet segítségét kértük. ...  benzinmotoros permetezővel kezelték le. 2x valamilyen "olajos" permettel, utoljára pedig egy biokill-hez hasonló, erősebb szerrel.  Utóbbi egyelőre bevált :-)

Kissé "kopaszabb", mint szokott, de legalább egészséges. :-)

 

 

Viszont többi kisebb, cserépbe ültetett bugik már évek óta nem hoznak virágot, csak levelet: Vera deep purple, és James Walker. Van valami ötletetek, hogy mi lehet az oka? A levelek dúsak, egészségesek...

dr agunov Creative Commons License 2015.06.16 0 0 5953

Sziasztok!

A pink változatból van feleslegem, szeretnék cserélni más színre, esetleg ha érdekel valakit.

mikimano712 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 5952

Szia! Köszi a tippet. A ledugott 5 db-ból talán 3 megered. Valóban nem viszi túlzásba a futkározást az első növényem (nem tudom, hogy a bugin belül milyen típusú). A futó fajtákra hol tettél szert?

Előzmény: cilspemamal (5946)
syssy48 Creative Commons License 2015.05.28 0 0 5951

Nekem az egyik hajt ezerrel, a másik szintén dús volt, aztán ledobta az összes levelét és most hozza az újakat. Ne add fel:)

Előzmény: Törölt nick (5950)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.28 0 0 5950

Köszönöm! Hajt a növény, tehát él, csak vannak még kopasz ágai, ha elfagyott volna, nem zöld lenne az ág keresztmetszete. 

Tehát már mindenkinél hajt ezerrel?

cilspemamal Creative Commons License 2015.05.27 0 0 5949

Sajnos a legkisebb fagyra is érzékenyek, ezért már az első fagyok előtt be szoktuk vinni őket. Van egy fajta, a Glabra ami elviseli a fagyot -5,-6 fokig. Azt tanácsolnám, hogy legalább +5 fokon tartsd télen. Én a cserepeseket 10-15 fok között teleltetem, ez a biztos.

Előzmény: Törölt nick (5947)
guba2002 Creative Commons License 2015.05.27 0 0 5948

Szia!

 

Szia!

 

Szerintem a -2 fok nem betett nekik, hanem kinyírta őket, nem viseli el a - fokokat, bármennyi legyen is az. Nem véletlenül telelteti mindenki zárt helyen 0 fok felett, sőt tudomásom és tapasztalatom szerint már az 5 fok alatti hőmérséklet is a növény pusztulásához vezethet. 

 

Timi

Előzmény: Törölt nick (5947)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.25 0 0 5947

Sziasztok!

Lenne egy-két kérdésem, nekem szabadföldbe van ültetve mindegyik bugi, persze takartam őket és infrával fűtöttem is őket.

Két növény elvesztette a teljes levélkoronáját, majd május elején kb. a növény 1/3-tól elkezdte hozni a hajtásokat. A növény tetején elvágva az ágakat láttam, hogy az ágak keresztmetszete zöldes. Van tapasztalat, hogy hajtani fog máshol is? Fel fog éledni csipkerózsika álmából? A hőmérő szerint télen max. -2 C-t kaptak, ez nem tehetett be nekik. Köszönöm!

cilspemamal Creative Commons License 2015.05.21 0 0 5946

Szia! Ha apácarácsot szeretnél befuttatni akkor én arra a 'James Walker' és a 'Barbara Karst' fajtát javasolnám, mégpedig azért mert leginkább ez a két fajta növeszt husszú futó hajtásokat mint a többi fajta (ez csak egy személyes tapasztalat). Nekem 12 fajtám van és a többi nem nagyon fut, inkább bokrosodik. A James Walker narnacsos-pirosas színű színváltós, a Barbara Karst pedig pirosas-rózsaszínes és szintén színváltós. Amit te vettél az valószínűleg a Glabra ami nem nagyon fut, inkább csak bokor marad, én egy kis fát neveltem belőle pont emiatt.

Előzmény: mikimano712 (5943)
mikimano712 Creative Commons License 2015.05.11 0 0 5945

Köszi a tippet, ma egész nap jóformán a neten lógok, és olvasok mindenféle írást a "bugiról". Sajna már történt is egy kis malőr. Amit reggel vettem virágot, hazahozva ki akartam bontani, hogy felfele fusson, és sikerült jó pár hajtást letörnöm. El is szontyolodtam. Megpróbáltam elültetni a hajtásokat palántaföldbe, és tettem rájuk befőttes üveget. Hát majd meglátom, mit sikerül alkotnom belőle...

 

Előzmény: gedeonusz (5944)
gedeonusz Creative Commons License 2015.05.11 0 0 5944

Szia!

Javaslom, hogy első körben ezt olvasd el. Azon kívül, hogy sok értékes tanácsot tartalmaz, nagyon jó motiváció a "bugizás" elkezdéséhez:

 

http://balkonada.cafeblog.hu/2014/10/12/mediterran-csoda-a-balkonon-murvafurt-bougainvillea/

 

Előzmény: mikimano712 (5943)
mikimano712 Creative Commons License 2015.05.11 0 0 5943

Kedves Fórumozók!

Elnézést kérek előre is, ha kicsit bénázok és nem értek valamit, de soha életemben nem fórumoztam még.

Hétvégén találtam rá a Neten erre a csodaszép mediterrán Bougainvilleára, keresgélve, hogy mit tegyek a készülendő apácarácsra a kertben, ami mutatós lenne majd.

Kicsit elriasztottak először az olvasottak, hogy nehéz téliesíteni, sok törődést igényel, és Magyarországon elég nehéz tartani, bla-bla-bla.

Ahogy olvasgatlak Titeket, van akinek 20 éves növénye is van!!! Akkor mégis működik?

Gyorsan bementem a hozzánk közeli kertészetben (Bp. XIV. ker.) és jó drágán vettem egy szép lila színű virágot.

Egyenlőre csak ismerkedünk egymással, és nagyon szeretem már őt, remélem ő is meg fog engem kedvelni, és nagyon drukkolok, hogy beváltsa a hozzá fűzött reményeket.

Első kérdésem az lenne, hogy a hozzászólásoknál elég sok helyen úgy értelmezve, hogy hivatkoztok képekre is, azokat hol lehet megnézni?

Második kérdésem, hogy Budapesten tudnék-e valakivel találkozni, aki alaposan felkészítene, megtanítana e csodaszép virág gondozására.

Segítségeteket előre köszöni egy ipari tanuló fórumozó.

Mikimanó712

 

Mediter Creative Commons License 2015.05.06 0 0 5942

Vera deep purple

 

Ő már jól érzi magát a napon.

virág55 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 5941

Nagyoknál csináltam korábban is mert nem akartam a jelenlegi 35 cm-es edénynél nagyobba tenni, a föld viszont tele volt gyökérrel. Kisebbeknél nem szoktam.

Előzmény: 'szti (5940)
'szti Creative Commons License 2015.05.03 0 0 5940

hű. a gyökerét is vissza lehet vágni? csináltad már? nekem még az átültetéstől is meg szoktak sértődni, nemhogy ilyen drasztikus húzástól :-)

Előzmény: virág55 (5937)
'szti Creative Commons License 2015.05.03 0 0 5939

nyugi. még kihajthat. nincs igazán meleg még.

Előzmény: shalinacska (5938)
shalinacska Creative Commons License 2015.05.02 0 0 5938

Gondolom ha eddig nem hajtott ki, már nem is fog  :-(

Előzmény: shalinacska (5898)
virág55 Creative Commons License 2015.05.02 0 0 5937

Szia Timi!

 

Köszönöm, biztosan nálad is hajtanak már szépen. Rakosgatom őket a napra amikor süt, most az eső elől bekerültek esőmentes helyre. A két legnagyobbnak nemcsak a lombját, a gyökerét is visszavágtam mert nem akartam nagyobb dézsába tenni. Hajtanak azok is, de remélem nem sértődnek meg nagyon és virágot is látok rajtuk a nyáron.

Előzmény: guba2002 (5936)
guba2002 Creative Commons License 2015.05.02 0 0 5936

Szia Etelka!

 

Egyik ámulatból ejtesz minket a másikba, vagy legalábbis engem. Fantasztikusak, főleg a sárga és a narancsosak. Ismét nagy gratuláció neked. 

 

Timi

Előzmény: virág55 (5935)
virág55 Creative Commons License 2015.05.02 0 0 5935

Már kint de még nem a végleges helyükön, a legnagyobbak még csak kezdenek hajtani

 

Mediter Creative Commons License 2015.05.01 0 0 5934

Mediter Creative Commons License 2015.05.01 0 0 5933

Meseszép ez a hely! Olaszország, Amalfi-part. Talán egyszer....

Spartaqs78 Creative Commons License 2015.05.01 0 0 5932

Mit kell tudni a most aldiban kapható  vera deep purple fajtáról? Nem igazán találtam róla infót. Tartásával kapcsolatban van e valakinek esetleg tapasztalata?

Flower2000 Creative Commons License 2015.04.30 0 0 5931

Ez tényleg hihetetlen. Hatalmas. Több lehet.

Előzmény: shalinacska (5926)
Mediter Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5930

Talán csak annyi volt a baj, hogy kiraktad a napra, és megperzselődött. Félárnyékban kell szoktatni a kinti fényviszonyokhoz. Most már éjszakára is kint hagyhatod. Ha nem vagy biztos benne, hogy elég vize van-e... Dugd bele az ujjadat a földbe, ha tök száraz odalent is, akkor baj van. Ha könnyű a cserép, akkor is. Nyáron minden nap kér vizet, most 3-4 naponta is elég. 

Ne dobd ki, ha lekopaszodik, újra kihajthat!

Előzmény: Babidb (5928)
virág55 Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5929

Javaslom, olvass vissza a fórumon és lehet minden kérdésedre megtalálod a választ.

Előzmény: Babidb (5928)
Babidb Creative Commons License 2015.04.29 0 0 5928

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem! Úgy látom elég komoly szakértők vannak itt :)

 

2 hete vettem egy ilyen gyönyörű növényt, de úgy tűnik nem érzi jól magát nálam.

Nem tudom pontosan mennyit öntözzem, hány naponta, nem tudom megállapítani, hogy vajon túlöntöztem, vagy kevés neki a víz. A virágai és a levelei is száradnak és leesnek, egyre jobban kopaszodik az egész fácska :(

Mikor jobb idő volt kivittem napközben, este behoztam.

Nagyon megköszönném, ha tudnátok pár hasznos tippet adni, hogy mivel mentsem meg!

 

Köszönöm!

berytibi Creative Commons License 2015.04.22 0 0 5927

Référne már az biztos...:) Eddig ezt se sikerült gyökereztetnem, de mivel van utánpótlás, nem adom fel..:)

 

Előzmény: virág55 (5925)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!