Keresés

Részletes keresés

tangerine Creative Commons License 2022.04.30 0 0 31998

Fehér szín minden és 3 rétegű üvegek. Az ajtókon illetve a fürdő (110x75), wc (57x57), padlásfeljáró (57x57) ablakon nem átlátszó az üveg.
Azt mondták, hogy a 3 rétegű kb 10%-kal kerül többe, mint a 2 rétegű.

Előzmény: kiss_atti (31997)
kiss_atti Creative Commons License 2022.04.30 0 0 31997

Milyen szín, milyen üvegezés ?

Előzmény: tangerine (31996)
tangerine Creative Commons License 2022.04.30 0 0 31996

Sziasztok!
Ablakokat + ajtókat cserélnék.

Kaptam egy ajálatot, és kérdezném, hogy mennyire reálisak ezek az árak? Én 'kicsit' sokallom.
Melléírtam a méreteket.
Várnám a véleményeket.
Köszi előre is!

kiss_atti Creative Commons License 2022.04.29 0 0 31995

Igen,

 

nagyjából így, itt belül síkol a toldó ( vagy UK, ahogyan a németek nevezik).

Arra, hogy hogyan kérsz rá ajánlatot, nincs jó ötletem, az ablakossal ha beszélgetsz, el kell neki mondani ( költségnövelő ténező, de nem egy ökör ára - mármint a toldó. A szalag drága ( purhabhoz képest), de az sem veszélyes).

 

Az Illbrucknak elég jó "cuccai" vannak ...

mindenben ..

:-)))

Előzmény: dns44 (31994)
dns44 Creative Commons License 2022.04.28 0 0 31994

Egy ilyen képet találtam, gondolom hasonlóan kell elképzelni, bár itt ha jól látom több profilból áll össze az alsó rész:

Hogy kell erre hivatkozni, ha árajánlatot szeretnék kérni?

 

Közbe ahogy keresgéltem, találtam rá erre:

https://www.illbruck.com/hu_HU/termeke/pr003-ablakparkany-fogadoprofil/

Durva mik vannak már

Előzmény: kiss_atti (31991)
köszijólvagyok Creative Commons License 2022.04.28 0 0 31993

Mai nap hallottam  először az Oknoplast ablakokról, ami külső megjelenésében nekem nagyon tetszene (Pixel).

A minőséget illetően mit lehet róla tudni?

Előzmény: kiss_atti (31984)
Petyku82 Creative Commons License 2022.04.28 0 0 31992

Sziasztok,

 

 

Szeretnék tanácsot kérni családi házunk nyilászárócseréjével kapcsolatban.

 

 

2 ajánlatunk van, mindkettő 3 rétegű üvegezéssel:

 

  • REHAU EURO-DESIGN 70 4LowE-12Ar-4-12Ar-4LowE - ROTO NX vasalattal
  • Decco 70

 

A kettő ajánlat között van kb. 600e forint különbség. (természetesen a REHAU a drágább)

 

Megéri a felárat a REHAU?

 

Üdvözlettel,

Péter

kiss_atti Creative Commons License 2022.04.28 0 0 31991

Igen,

 

de ezt lehet azért rugalmasan kezelni a konkrét körülmények ismeretében. Lehet, hogy át kell ütni a külső síkra a toldót ( a lényeg, hogy ne a 30*30 mm-es párkányfogadó legyen a szerkezet alatt. (  A legjobb pl. a méretre vágott purenit lenne, de azt senki nem akarja kifizetni - holott igen jól keresnénk rajta)

:-)))))

Előzmény: dns44 (31990)
dns44 Creative Commons License 2022.04.28 0 0 31990

Ezt úgy kell elképzelni, hogy mondjuk a 76-os profil alatt van egy 70-es profil, ami a belső oldalon síkban van a profillal, és a belső párkány csak nekiütközik, a külső oldalon meg van a pl. 6 mm-es beugrás, ahova beteszem a párkányt?

Előzmény: kiss_atti (31982)
passatgt Creative Commons License 2022.04.27 0 0 31989

Köszönöm, az volt a tippem. Másodiknak mit mondanál? Az a baj, hogy ők elég hosszú határidővel vállalnák csak, a többiek gyorsabbak hetekkel. 

Előzmény: kiss_atti (31988)
kiss_atti Creative Commons License 2022.04.27 0 0 31988

Nekem ezekből egyértelmű a Hevestherm.

Előzmény: passatgt (31986)
köszijólvagyok Creative Commons License 2022.04.27 0 0 31987

Voltam megnézni az aluval bevont Vekát, hát nem győzött meg külsőleg, illetve úgy látom, sajnos nagyon az Internorm hatása alatt vagyok még esztétikát illetően, úgyhogy elengedem az alu bevonatot, mert nem adja meg azt a pluszt, amiért szerettem volna ezt. Ebben az esetben, ha szimpla színes műanyag ablak mellett döntök, melyik lenne a felső közép kategóriából a legjobb választás? Lehet, hogy egyedül nálam szempont ez, de szeretném, ha a szárnyprofil minél kisebb része látszódna ki a tok keretből, azaz minél nagyobb legyen az üvegfelület, és ezt az Internorm tudta idáig csak teljesíteni azok közül, amiket én láttam. Esetleg valaki tud ilyenről?

 

Előzmény: köszijólvagyok (31985)
passatgt Creative Commons License 2022.04.27 0 0 31986

Sziasztok!

 

Ezekre kaptam ajánlatot, árakat nem írtam, mert nem sok eltérés van köztük, szóval abból a szempontból igazából mindegy is:

 

Hevestherm - New Balance 85 - 4Low-e-18ALU arg-4-18ALU arg-4Low-e Maco vasalat

Ajtókő - Avantgarde Encore - 4 Low-E-12 Ar-4-12 Ar-4 Low-E (ez gondolom felejtős, Winkhaus vasalattal van)

Panoráma Ablak - Rehau Synego - 4Low-E+18Ar+4float+18Ar+4Low -E - vasalat nem volt ajánlatban specifikálva

Mil Therm - Veka 76 - 4 Low-e/16 ali arg/4 float/16 ali arg/4 Low-e - Roto NX

Bakony Fenster - Gealan S8000 - 4-12-4-12-4 2 low-e - Maco

 

Ezek közül melyik lenne ajánlott? Próbáltam itt mindegyikre rákeresni és van tippem, hogy melyiket fogjátok mondani. 

 

Illetve egy kérdés, hogy 180x210-es középen felnyíló teraszajtó, felülre szerintetek kell toktoldó? Mert volt olyan ajánlat, ahol raktak, volt olyan, ahol nem. 

 

Köszönöm!

köszijólvagyok Creative Commons License 2022.04.27 0 0 31985

Köszönöm!

Előzmény: kiss_atti (31984)
kiss_atti Creative Commons License 2022.04.25 0 0 31984

Kömmerling 88 Addon

Veka 82 Alucarat. 

Előzmény: köszijólvagyok (31983)
köszijólvagyok Creative Commons License 2022.04.25 0 0 31983

Sziasztok!

 

Építkezés előtt állunk, és szeretném letudni a nyílászáró megrendelést. Sok olvasgatás után az Internorm ablakok győztek meg leginkább mind műszaki, mind design szempontból, viszont erős visszatartó erő az ára. Mára elhatároztam, hogy lemondok róla. Viszont sürgősen döntenem kellene, és szeretném kérni a segítségeteket, hogy melyik az a cég, ami hasonló minőségben, de azért földhözragadtabb árakkal dolgozik műanyag-alu ablakgyártásban. Szóba jöhet még a fa-alu is, de a mai fa árakat ismerve lehet, hogy nem lesz olcsóbb mint az Internorm műanyag-alu-ja. Illetve a Rába Ablak még tőlük is jóval magasabb ajánlatot adott , ebből gondolom. A Jankó ablak nem válaszolt az ajánlatkérésemre, de újra fogom próbálni. Illetve ha nem sikerül baráti árat elérni ezekkel a prémium kategóriákkal, akkor melyik műanyag ablak lenne az, ami minőségben és a minimál design szempontjából közelít ezek felé?

Köszönöm a válaszokat!

kiss_atti Creative Commons License 2022.04.25 0 0 31982

dagadószalag alkalmazása hogyan néz ki a párkányfogadó alatt?

 

---

Ilyenkor nem

 

 

párkányfogadót alkalmazunk, hanem a profil saját rendszeréből egyel kisebb toktoldót a tok belső oldalán "színelve".

 

Előzmény: dns44 (31981)
dns44 Creative Commons License 2022.04.23 0 0 31981

Hát ideális esetben nem maradna semennyi rés sem, mert ugye most teljesen passzol a szigetelés az ablakhoz, és ha teljesen függőben van az ablak, akkor az új ablak is tökéletesen nekifeküdne. Én viszont félnék, hogy ha nem kerülne ide semmilyen tömítés, ezért gondoltam erre a szalagra, főleg hogy tényleg nincs költsége. Esetleg még amire gondoltam, hogy valószínűleg úgy sem lehetne eltalálni, hogy ez a szalag pont síkban fusson a szigeteléssel (ha csak nem a szigetelésre ragasztom, és nem az ablakra, de ez nem tudom mennyire lenne szakszerű), így ha a szalagot kicsit beljebb raknám, akkor a szalag vastagsága miatt keletkezett rést még körbe tudom nyomni Soudaseal 215 LM-el.

Egyébként az ilyen tokszélességű dagadószalag alkalmazása hogyan néz ki a párkányfogadó alatt? Mert az ugye már nem tokszélességű, ez a dagadószalag meg csak eredeti szélességében működik, nem lehet levágni belőle. Jól sejtem hogy ez a rész csak a klasszikus két oldali RAL szalag, plusz PUR hab kombóval oldható meg?

 

Az világos, hogy nem maga a PUR hab az ellenség, hanem annak a klasszikus alkalmazási módja, én azért néztem ezt a dagadószalagot, mert ebben a helyzetben szerintem szalaggal nem lenne kivitelezhető a dolog. Kintre sehogyan sem tudnám tenni, de bentre se nagyon, mert a káva már kész, ráadásul fűrészporos tapétával van borítva, mint minden más falfelület, így nagyon nehéz lenne eltüntetni.

Előzmény: kiss_atti (31980)
kiss_atti Creative Commons License 2022.04.23 0 0 31980

A TP 654 jó cucc,

 

nemrég használtuk, tényleg előremutató technológia. A 610-es nem biztos, h kell, attól függ - a rajz alapján -, h mekkora rés marad a beépítés után. ( Csak megjegyzem egyébként, h a RAL-beépítés azért nem azt jelenti, hogy nem használsz purhabot a beépítésnél ...)

Előzmény: dns44 (31978)
dns44 Creative Commons License 2022.04.23 0 0 31979

Lemaradt a kép:

Előzmény: dns44 (31978)
dns44 Creative Commons License 2022.04.23 0 0 31978

RAL beépítésre én egy Illbruck TP654 teljes tokszélességű dagadószalagot néztem ki (a képen a sárga rész), a szalagos megoldás nem nagyon lenne már kivitelezhető. 21 ezer forint, nem egy ökör ára, már csak kíváncsiságból is érdekel a technológia.

És pluszban egy Illbruck TP610 tömítőszalagot a profil és a hőszigetelés csatlakozásához (türkiz terület a képen). Itt most csak neki van ütköztetve a hőszigetelő tábla az ablaknak, nem igazán alkalmazott semmi speciális dolgot a kivitelező. Nem valószínű hogy eső jutna ide, de ebből a szalagból meg 2 ezer forint a 8 méter, hiba lenne kihagyni.

Előzmény: kiss_atti (31977)
kiss_atti Creative Commons License 2022.04.23 0 0 31977

Én egy

 

74-76 mm közötti, középtömítéses profilt választanék/ajánlanék az alap háromrétegű üvegezéssel.

A RAL-beépítést nem erőltetném, de normális anyagokkal való szerelést igen.

Előzmény: dns44 (31976)
dns44 Creative Commons License 2022.04.23 0 0 31976

Sziasztok!

 

Hetek óta olvasgatok a témában, de nem tudtam dűlőre jutni, hogy mi az ablak ami még nem túlzás/felesleges egy panelbe. Illetve igazából nem is panel, hanem csúsztatott zsalus épület, 30cm vasbeton, és most kapott 15 centi kőzetgyapotot hőszigetelésként, ezért merült fel a hálószobai ablak cseréje (kb. 180x150, tokosztott, B-NY)

Budapesti 6. emeleti lakás, de szerencsére nem nagyon forgalmas részre néz, hanem egy csendesebbre.

Ha jól gondolom a 80+ mm profil 3 rétegű üvegezéssel, melegperemmel már azért túlzás lenne ide, igaz? Mi lenne ide a javasolt? Ha már egyszer le van cserélve, szeretnék ide egy nagyon korrekt darabot, szépen megcsinálva, RAL beépítés, stb., kapna egy motoros alu redőnyt is maga elé.

Ráadásul most a fórumot olvasva teljesen elbizonytalanodtam, hogy nem elég egy minőségi profilt választani, még azt is figyelni kell, hogy ki rak össze ablakot a profilból.

kiss_atti Creative Commons License 2022.04.15 0 0 31975

Ha küldesz át

 

ajánlatokat ( publikus a mailem), akkor arról meg tudom mondani, hogy ár-érték arányban rendben vannak-e.

Pláne akkor, ha tudható pl. a szerkezetek gyártója.

Előzmény: eddie999 (31974)
eddie999 Creative Commons License 2022.04.15 0 0 31974

Bevallom azt hittem, hogy a Gealen egy nyílászáró márka. A helyzet az, hogy nyílászárók csere elött állunk és eléggé szűkös a keret. Ha esetleg leírom ,hogy milyen méretekről van szó abban tudnál segíteni? Természetesen nem akarok Neked ezzel problémát okozni és megértem ha azt írod nézzek utána a google-ban. Bár a Gealant is ott néztem. Köszönöm a választ!

Előzmény: kiss_atti (31973)
kiss_atti Creative Commons License 2022.04.15 0 0 31973

Gealan profilból készült

 

nyílászárókra gondolsz, felteszem. A Gealan önmagában nem rossz ( bár az első öt profil közé nem sorolnám), ugyanakkor nem mindegy, hogy ki gyárt belőle nyílászáró szerkezetet, milyen vasalattal, milyen acélmerevítéssel, milyen gépeken.

 

( Tudod, a Nagymama lisztjéből is lehet nagyon jó és ehetetlen kenyeret is csinálni)

Előzmény: eddie999 (31972)
eddie999 Creative Commons License 2022.04.14 0 0 31972

Sziasztok! A Gealan nyílászárókról mi a véleményetek? Előre is köszönöm a válaszokat!

kiss_atti Creative Commons License 2022.04.12 0 0 31971

25-50 %-kal.

Előzmény: arpo77 (31970)
arpo77 Creative Commons License 2022.04.08 0 0 31970

Sziasztok!

 

Általában a sima fehér ablakok mennyivel olcsóbbak mint a színesek jelenleg?

 

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

kiss_atti Creative Commons License 2022.03.31 0 0 31969

és aztán jött a díjbekérő ami teljesen más gyártmányról szólt.

----

 

Ez azért kemény...

:-)))

 

Volt már, hogy a helyszínen megbeszéltekhez képest én is mást ajánlottam, de akkor előtte mindig felhívtam az ajánlatkérőt, hogy ezt ezért és ezért teszem ( általában neki jobb feltételek miatt ), egyetért-e vele ? 

 

De azért az sem semmi, hogy valaki úgy változtat (emel)  árat, hogy nem tudok róla, és simán kiadok egy régi árlista szerinti ajánlatot...

:-(((

 

Előzmény: theman3 (31968)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!