Keresés

Részletes keresés

corvi01 Creative Commons License 2021.05.06 0 1 51488

a időben észbe kapok, legalább kihúzhattam volna egy gyűrűző hálót és befogom és elviszem a madarakat távolabbra

 

Mondjuk Új-Zélandra,,..mert nekik 20..40 km az meg sem kottyan..!? :-SS

 

Méhészethez nem igazán értek, azt viszont látom és hallom is sok forrásból, hogy a gyurgyalagok egyedszáma évről évre "szépen" emelkedik! Ez talán egy öngerjesztő folyamat is abban a tekintetben, ahogy a méhészetek száma is évről-évre emelkedik! (?)

Itt azért szvsz el kéne töprengeni védettségi státuszuk felülbírálatán...

Előzmény: Nobody1 (51487)
Nobody1 Creative Commons License 2021.05.06 0 2 51487

Eszméletlenül szemtelen és minden félelmet nélkülöző madárrá változnak, ha egy kaptár közelébe kerülnek. Ha valaki meséli, el sem hittem volna, így fel sem tudtam készülni a támadásra. (Ha időben észbe kapok, legalább kihúzhattam volna egy gyűrűző hálót és befogom és elviszem a madarakat távolabbra.) A méhek meg olyan dilisek, hogy egy ilyen támadásnál direkt kirajzanak és próbálják védeni egymást és a fészküket, ami persze reménytelen egy madárcsapattal szemben. Azok meg a nagyobb kajatömegen felbuzdulva a szó szoros értelmében se látnak se hallanak, csak támadnak és eszik a méheket...

A legnagyobb gond az volt, hogy az előző évi szomszéd által elkövetett vegyszerezés után ez az egyetlen méhcsalád maradt (nekem csak háztáji méhészetem volt, nem 50-100 méhcsalád) és a gyurgyalagok az enyhe ősz miatt szeptemberben tizedelték meg őket annyira, hogy kiteleléshez szükséges méhmennyiség már nem maradt.

A méhcsalád ugyanis augusztustól már a télre készül, az anya nem petézik és ha kevesen vannak, nem tudják télen tartani a (méh)fészek hőmérsékletét és megfáznak, lebetegszenek vagy ha komolyabb a hideg, egyszerűen megfagynak...

 

Mint volt természetvédelmis azt tapasztalatból tudom, hogy tőlük kártérítést kapni felér egy lottó ötössel... :(

De a hivatásos természetvédelem nem is erről szól. Az csak a gazdasági lobbi "kirakatintézménye", hogy van ilyen és ezzel a közvéleményt lenyugtassák. Egyéb haszna nem sok van, mert a valóságban sem a természetet, sem az embereket nem védik - sajnos...

Előzmény: corvi01 (51486)
corvi01 Creative Commons License 2021.05.06 0 0 51486

Dettó ilyet mesélt 3 éve(!) tanyánk falujában az egyik helybeli méhész! Védett madarak lévén soha, sehonnan azóta sem kapott semmilyen kártérítést, pedig elvileg járna neki, de a kérelmeit követően a járási, megyei, erdészeti..stb. hivatalok az ügyiratok egymásra tologatásán kívül azóta sem tettek semmit.. :( Sőt olyan is elhangzott, hogy rossz helyen volt rossz időben, sőt még neki kellene a gyurgyók biztonságára ügyelni,,pofámleszakad.. :(

Kicsit nagyon fura ez a hozzáállás, mert ha a védett állat(ok) potenciális kárt okoznak, vagy netán veszélyeztetik(pl. medve, farkas..) az emberek létét biztonságát, akkor nekünk kellene az állatokhoz igazodnunk..!? nanehogymááá'

Előzmény: Nobody1 (51484)
bitter6704 Creative Commons License 2021.05.03 0 0 51485

Mint ahogy az elmúlt évben, úgy az idén is készítettem egy mű tócsát a madarak számára. Persze elsődlegesen a fecskék építkezését próbálom segíteni ezzel. Szerintem ez nagy segítség nekik. Élnek is a lehetőséggel, szorgalmasan látogatják és használják kis pocsolyámat. Igaz nem nálunk, hanem valamelyik szomszédnál építkeznek, de én így is örülök, amiért segíteni tudok. Hiába vannak kitéve a mű fészkek, nem vették azokat használatba. A fecske társas lény révén oda szeret költözni, ahol már élnek fajtársai. Mindenkinek ajánlom és javaslom, hogy hasonló módon segítsék őket!

 

https://indavideo.hu/video/Fustifecskek_1

Nobody1 Creative Commons License 2021.05.03 0 0 51484

Már nincsenek. Két éve ősszel egy fél délután elég volt egy 25-30 fős brigádnak, hogy sikeresen kipusztítsák a méhcsaládot... :-(

Még mikor a kaptár mellé álltam akkor mellettem egy méterre is roppantgatták a méheket. Hiába tapsoltam, hadonásztam, semmit sem ért. Mintha ott sem lettem volna.

Azóta sem bírok új méhrajt befogni, mert állandóan itt eszi a fene őket és felzabálják...

Előzmény: yüz karasi (51483)
yüz karasi Creative Commons License 2021.05.03 0 0 51483

Lehet, hogy méhei vannak.

 

Előzmény: syssy48 (51482)
syssy48 Creative Commons License 2021.05.03 0 0 51482

Miért sajnos?

Előzmény: Nobody1 (51481)
Nobody1 Creative Commons License 2021.05.03 0 0 51481

Sajnos tegnap már a gyurgyalagok is itt köröztek és bugyborékoltak...

Nobody1 Creative Commons License 2021.05.02 0 2 51480

Na végre 30-án megjelent az első sárga mellényes igazi sárgarigó is. Ugyanakkor egy hollót megkergettek a fészküket védő dolmányos varjak és a szilvafán megtaláltam az őszapók fészkét. Egész jó nap volt... :)

Nobody1 Creative Commons License 2021.04.28 0 0 51479

Nem kell ahhoz fotó. Kívül (felül) rátesz a hullámlemezre valami másik lemezdarabot - esetleg távtartóval - és már nem is tud áttüzesedni a napfénytől az eredeti tető. A lényeg, hogy megfelelően rögzítve legyen és akkor nem viszi el a szél vagy a vízfolyás onnan...

Előzmény: bitter6704 (51477)
Nobody1 Creative Commons License 2021.04.28 0 0 51478

"Egyedül az alsóépület az, ahol élhető hely lenne. De erre hogy vegyem rá a fecskéimet?"

 

Tarts benne disznókat és gerendás legyen az ólnak a plafonja + verj itt-ott a gerendába szegeket kb 7-8 centivel a plafon alatt. Tuti átmennek... :-)

Előzmény: lavanda (51474)
bitter6704 Creative Commons License 2021.04.28 0 0 51477

Szia!

 

Esetleg fotót nem tudnál feltenni? Szerintem valamilyen hőszigetelés készítése is megoldás lehetne, amihez nem lenne rossz látni is az elhelyezkedést.

Előzmény: lavanda (51474)
mepisz Creative Commons License 2021.04.27 -1 1 51476

corvi01 Creative Commons License 2021.04.26 0 0 51475

A teraszunk trapézlemezzel fedett. A fészek szorosan a tető alatt van

 

 

Ha ez acél alapú, akkor itt valóban túlhevülhetnek. :(

 

 

 De erre hogy vegyem rá a fecskéimet?!! 

 

 

 

Rávenni, emberi módszerekkel sehogy nem tudod őket,,,ha megfelelőnek látják rövid időn belül úgy is elfoglalják!

 

 

Előzmény: lavanda (51474)
lavanda Creative Commons License 2021.04.21 0 0 51474

Szervusztok!

 

A segítségetek kérem. Én ugyanis - veletek ellentétben - vajmi keveset tudok a madarakról.

 

Két éve költözött be hozzám egy füstifecske pár, jöttek tavaly is, tegnap már láttam egy fecskét a házunk előtt, a vezetéken. A baj az, hogy a lehető legrosszabb helyen raktak fészket. A teraszunk trapézlemezzel fedett. A fészek szorosan a tető alatt van.  A  kotló két éve háromszor költött, utoljára október eleje-közepe táján. Egy reszketeg kis fióka billegett közöttük, aztán másnap reggelre eltűntek. Tavaly kétszer próbálkoztak a költéssel. A kis kotló végül feladta, elmentek. Két hét elteltével a hím jött vissza, egyedül...

 

A megyénk főmadarásza tanácsolta, hogy verjem le a fészket. Erre eddig nem voltam képes, még úgy sem, hogy tudom, az idén is pokoli meleg lesz. Vettem két műfészket. Olvasom a neten, hogy ezeket a fészek közelében tanácsos elhelyezni...

 

Egyedül az alsóépület az, ahol élhető hely lenne. De erre hogy vegyem rá a fecskéimet?!! Ebben kérem a segítségetek, s ha lesz, azt előre is köszönöm szépen!

Madarak az ablakban Creative Commons License 2021.04.20 0 0 51473

Sziasztok!

A Madarak az ablakban YouTube csatornán mostantól nemcsak madarakról lesznek tartalmak hanem több különböző állatról mert a madáretetési szezonnak vége.

Egerekről készült tartalmaink:
https://www.youtube.com/watch?v=N7pWBvLBxu4&t=8s

YouTube csatornánk:
https://www.youtube.com/channel/UCoOYha5hbml3bSweTQq5YnQ

Instagram:
https://www.instagram.com/madarak_az_ablakban/

nyebojsza Creative Commons License 2021.04.19 0 0 51472

Az rendben, hogy itt bandáznak az udvarban tucatjával, százasával... de a hétvégén többezernyi csapat ment el Szolnok mellett keletre, aztán megint láttam valahol Kecskemét felé hasonló hatalmas csapatot...

Előzmény: corvi01 (51471)
corvi01 Creative Commons License 2021.04.19 0 0 51471

Ők még költési időben is szinte mindenhova csapatban mennek, ha tehetik költeni is egymás közelségében szeretnének, ha lenne mindenhol erre alkalmuk..Persze a minimális revirt azért nagyon keményen betartatják a másikkal! :)

Előzmény: nyebojsza (51470)
nyebojsza Creative Commons License 2021.04.19 0 0 51470

Hogy lehet az, hogy nagy csapatban látok seregélyeket vonulni?

Nálunk a gyárkéményben már február óta itt vannak, szerintem már ki is költöttek, mert most nagyon csendesek.

nyebojsza Creative Commons License 2021.04.19 0 0 51469

Hát, hogy molnár-e vagy füsti, de szombaton én is láttam kettőt. Szegények cikáztak, mint amikor kaját keresnek... remélem sikerült megtölteni a begyüket, mert vasárnap már biztos nem volt rá esélyük :(

Előzmény: corvi01 (51468)
corvi01 Creative Commons License 2021.04.18 0 0 51468

Ma délelőtt molnárfecskéket láttunk Ráckeve környékén! :)

syssy48 Creative Commons License 2021.04.16 0 0 51467

Ma délelőtt olyan jég esett, ami vagy másfél órán keresztül csillogott a teraszon. Itt is lenne tavasz, a fák gyönyörűen virágoznak, de szinte odafagy a kezem a géphez, ha makrózni akarok. A tulipánok egy hete nem nyílnak ki. És én mediterrán részen lakom. Uuuuuuuuuuutálom idő van. A tengelicek meg csak jönnek és jönnek, semmi kaja nem elég nekik. 

Előzmény: Nobody1 (51466)
Nobody1 Creative Commons License 2021.04.15 0 0 51466

Hol laktok ti? Szibériában? Ezen a télen én még havat sem láttam és nagyon fagyos napok sem voltak.A legnagyobb gond a szárazság volt, mert 2 hónapig semmi sem esett. Volt is forgalom rendesen az itatónál pedig itt a halastó mellettem...

Már épp ma egy hónapja nem etetek mert akkor is csak a verebek szórták ki a szotyit a gerléknek, ők meg keressenek mást... :)

A cinkék már vagy egy hete fiókákat etetnek és a fekete rigók is egy irányba szálldosnak, szóval valószínűleg ők is. Úgy 8-10 napja a békák is előjöttek. Reggelente ugyan van néha pár fokos mínusz, de az éjjel már 2-3 fülemüle is rendesen fújta a strófáit. Szóval itt tavasz van már egy ideje... :-)

Veszpremi Creative Commons License 2021.04.14 0 0 51465

Az a helyzet, hogy a madarak is tudják, mikor van az etetés vége, lelépnek és teszik a dolgukat, hiába van kaja az etetőben.

Előzmény: dyliget (51461)
syssy48 Creative Commons License 2021.04.14 0 1 51464

Sajnos ma is havas eső esett, rovarokat csak azokon a szép napokon láttunk, amikor hétágra sütött a nap. Most éppen 11 stiglic lakmározik az ablakban. Olyan jó őket nézni. És olyan "jó" utánuk söpörni. A héjatlan szotyi külső hártyáját is leszedik és kiköpködik az emeletről a kerti járdára. :DDDDD

Előzmény: corvi01 (51462)
syssy48 Creative Commons License 2021.04.14 0 0 51463

Igen, én is betettem ezt a cikket, de pont ebben írják: kell - hacsak nincs rendkívüli időjárási helyzet − abbahagynunk az etetést. Most pedig eléggé rendkívüli időjárás van, esik a hó, mínuszok vannak. Jövő héttől már jön a 20 fok körüli hőmérséklet, ha egyáltalán lehet az előrejelzésnek hinni, akkor már fokozatosan abba lehet hagyni az etetést.

 

Előzmény: dyliget (51461)
corvi01 Creative Commons License 2021.04.14 0 0 51462

Az eső csak nekünk kellemetlen olykor, a földnek vegetációnak nagyon kell most! Elő fog csalni még több rovart, úgyhogy a rovarevők is el lesznek látva,,,elvileg. Ha ennyire esznek nálad, az azt is jelentheti, hogy arrafelé a környezet eltartóképessége szegényes, ez esetben csak fokozatosan célszerű leállni az etetéssel.

Előzmény: syssy48 (51460)
dyliget Creative Commons License 2021.04.14 0 0 51461

ABBA KELL HAGYNI AZ ETETÉST. Nekem ezt írta az MME:

https://www.mme.hu/az_etetes_befejezesenek_idozitese

Előzmény: syssy48 (51460)
syssy48 Creative Commons License 2021.04.14 0 0 51460

Én sem tudom abbahagyni az etetést. És rengeteget esznek, bontott szotyit. Most szakad az eső, nem tudok kitenni az etetőkbe, ide jönnek az ablakba enni, majdhogy be nem kopognak, ha elfogy. Stiglic van rengeteg, viszont cinke idén nincs, csak elvétve. Rozsdafarkú csipeget, vörösbegy, rigók a mazsolát, gerlék, szóval vannak kosztosaim bőven. Jövő héttől már jó idő lesz, talán abba lehet hagyni végre. 

Előzmény: msek (51458)
Magdi60 Creative Commons License 2021.04.14 0 0 51459

Nálunk most a köles fogy nagyon, a kicsik jönnek rá, verebek, cinkék.

Előzmény: msek (51458)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!