Keresés

Részletes keresés

Eraa* Creative Commons License 2012.03.24 0 0 43854

Ne akard a szaporítók táborát erősíteni, bízzuk a kiskutyagyártást tenyésztőkre, akik tapasztaltak, tudják mikor mire van szükség. Ha mindent szükséges vizsgálatot elvégeztetnél, beszereznéd a szükséges dolgokat, akkor első körben egy nagy minuszt realizálnál. Persze egyszerű módon is lehetnek kutyuk, ezeket viszont szaporítóknak hívjuk.

http://olcsokutya.info/index.php?option=com_content&view=article&id=5:ki-is-a-tenyeszt-valojaban-&catid=8:szaporito-kontra-tenyeszt&Itemid=15 

 

Az ivartalanítással kapcsolatban is szerintem olvass egy kicsit még, hogy miért is jó ez, mennyi mindentől tudod megóvni a kutyusod. Rengeteg orvosi cikk, publikáció van. Sajnos tényleg nagyon nehezen veszi rá magát az ember, hogy műtétnek tegyük ki a kutyánkat (tapasztalat..) és ott vannak az anyagiak is, hisz nem egy olcsó dologról beszélünk, de amennyi daganatos megbetegedés megelőzhető vele, az nagyon is "vonzó", hisz ki akar a kutyájának rosszat?! Ne hidd el a sok tévhitet, hogy meghíznak, nagy nyoma marad a műtétnek (nekünk 2 szuka kutyánk van, egyiknek se látszik semmi), nem tudják tartani a vizeletet stb. Nem igazak, tévhitek, de olvass utána, és mérlegelj :)

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Ludmilla. (43845)
Eraa* Creative Commons License 2012.03.24 0 0 43853

Az a piros ágy nagyon tuti, Molly imádná, ha költözünk pestre ilyen típusút szeretnék neki venni :))

Előzmény: Pannkaa (43847)
Eraa* Creative Commons License 2012.03.24 0 0 43852

áá az a szaladós kép, nagyon jóó :))) egy jól elkapott pillanat :))

Előzmény: Bonnie26 (43844)
Pannkaa Creative Commons License 2012.03.24 0 0 43851

Köszönöm,a papucs elvileg kutya ágy de nagyon kicsiknek való hogy be lehessen bújni az orrába,szerintem csivaváknak vagy még talán yorkiknak lehetne használható.

Előzmény: VBeata (43849)
Pannkaa Creative Commons License 2012.03.24 0 0 43850

Köszi :)

Előzmény: Bonnie26 (43848)
VBeata Creative Commons License 2012.03.24 0 0 43849

Tök jó az a cipő! Panni pedig gyönyörű. :)

Előzmény: Pannkaa (43847)
Bonnie26 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 43848

Nagyon édes!!!! :-)

Előzmény: Pannkaa (43847)
Pannkaa Creative Commons License 2012.03.24 0 0 43847

   Hát Ő lenne az!Az én KINCSEM  <3

Előzmény: Ludmilla. (43845)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.03.24 0 0 43846

Köszönöm! :)  Igen, ő az első kutyusom :) Vagyis 4éves koromban volt egy Kuvaszom meg nagyszüleimnél mindig van kutyus, dehát az teljesen más :) Bogyóra 4 évet vártam aztán a párom( vagyis csak volt párom) meglepett vele :) 

Előzmény: VBeata (43842)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.03.24 0 0 43845

Köszönöm szépen! :)  A nyugton maradás az nem megy, de néha sikerül "harc" nélkül letudni a fésülést. Pl nekem hagyja napközben, hogy fésüljem, de este mikor Anya fésülné, na akkor nem lehet vele bírni. A kamillát azt egyenesen imádja. Mikor törlöm vele a szemét, mindig belekortyol. Sokat nem szoktam hagyni neki, mert nem szeretném ha "ellágyulna" :D Ma voltam neki kajcsit venni és ott is megkérdeztem az eladótól( a férje állatorvos) ezt a fürdéses dolgot. Azt mondta, hogy mivel lakásban tartott és sokat van kint, nyugodtan lehet hetente fürdetni(persze jó minőségű samponnal) mivel nekünk is jobb, ha nem egy porgombócot ölelgetünk vagy engedünk fel az ágyba és neki is jobb, mert ha poros a bundája akkor is vakarózik és a napi fésülködéssel sem lehet tejesen eltávolítani  bundájából. Mondjuk azt túl gyakorinak tartom, de ha itt lesz a nagy meleg, szerintem neki is jobb lesz majd ha kéthetente megfürdetjük, legalább addig is frissül. Még nem voltunk kozmetikusnál, de én nem akarom rövidre nyiratni a szőrét. És ivartalanítani sem szeretném. Tegnap előtt séta közben megállított egy néni, mondja, hogy a lányának is ilyen kutyája van és hogy nem e szeretném fedeztetni.. köpni-nyelni nem tudtam. Ez eddig eszembe sem jutott. Mikortól ivarérettek? Panniról láthatok képet? :) 

Előzmény: Pannkaa (43840)
Bonnie26 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 43844

11.ker?? Mi is ott lakunk:-) Igazából nagyon sok függ a kozmetikum minőségétől. Barátomnak kiállítási kutyája van, hetente fürdetik. Egyenlőre nincs semmi baja, de szerintem azért jobb ha havonta fürdeted. Én is teszek fel képet Bonnieról:-) Ne aggódj a kedd miatt, ez a kozmetikus nagyon profi, pontosan tudni fogja mi a legjobb Mika szőrének:-)

Előzmény: PufiMika (43841)
VBeata Creative Commons License 2012.03.23 0 0 43843

Köszi a dicséretet Jamienek. :)

Nem tudom, mit gondoljak a kétheti fürdetésről. Persze minőségi kozmetikum biztos nem okoz olyan nagy kárt, de eddig mindenhol azt olvastam-hallottam, hogy a túl gyakori fürdetés felborítja a bőr kémiai egyensúlyát, kiszárad, és bőrbetegségekhez vezet. Meg van egy ismerősöm, aki kéthetente fürdette a shi-tzuját, és a kutyus mindig vakarta a fejét, és kisebesedett a feje búbja. Mondjuk, azt nem tudom, milyen kozmetikumot használt. Én úgy vagyok vele, ha nagyon meg kell fürdetni, akkor egy-egy kivételes alkalom biztos nem árt, de normális esetben inkább tartom a havi 1 fürdést. Bár most Jamie is tiszta kosz, szürke a lába és a mellkasa, pedig két hete fürdött, akkor készült a fotó.

Előzmény: PufiMika (43841)
VBeata Creative Commons License 2012.03.23 0 0 43842

Tényleg szuperül csinálod. :) Első kutya?

Előzmény: Ludmilla. (43839)
PufiMika Creative Commons License 2012.03.23 0 0 43841

Sziasztok!

Hát sajnos, ahogy te mondtad én páncélosnak érzem a szőrét sajnos...:/ de kezdek mondom ott tartani, h lehet jot tesz a szőrének ha télleg rövidre vágják, csak az ijeszt meg h többen is mondták ezt a dolgot, h "kopaszon" szégyenlősek meg stb lesznek a kutyik...bár sztem Mikus nem ilyen :D

Vbeata köszi a képet...gyönyörű szép Jamie..és a pofija meg a mosolya tökre hasonlít Mikáéra :D

Hát az a baj, h ugy érzem Mika is hisztizni fog ezerrel..meg ma megijesztett egy havanese gazdi itt nálunk, h ez kb 3órás procedúra lesz...ez igaz?? :O :/nekem van időm, csak Mikanak nem lesz..:P

Látom itt , h a fürdés gyakoriságáról beszéltek..én nemrég kb 1hónapja talán, voltam a Zanniban m vettem sampon meg kondícionálót..és ott mondta az eladó, h ha forgalmas helyen lakom, akkor tul ritka az ha csak havonta fürdetem...énis totál meglepődtem, de mondta h ő is itt lakik a 11.kerben és kb 2hetente fürdeti a kutyáját, m az utca pora, a kocsik kipufogója stb nagyon hamar összekoszolja és ha érzem már a szőrén h ilyen ragacsos szerű, mármint nem olyan selymes mint szokott akkor máris fürdessem...hmm..érdekes..ti mit szóltok ehhez?

jajj de izgulok a kedd miatt :P

Előzmény: VBeata (43831)
Pannkaa Creative Commons License 2012.03.23 0 0 43840

Úgy látom bővűl a kutyás társadalom egy újabb rendes gazdival :) Csak így tovább,fésülni,fésülni,fésülni stb. Ezzel nem csak a szőr csomosodást lehet megelőzni de ezzel megtanulja azt is hogy vannak helyzetek mikor nyugton kell maradni pl. ha kozmetikushoz viszed nagyban megkönnyíti a dolgát és áldani fogja a neved a rendszeresség miatt!az tuti! szerintem se szabad gyakran fürdetni én is 1 vagy 1,5 havonta szoktam.De nekem is most eléggé szürke Panni pedig 2 hete fürdött de hát ugye sokat vagyunk kint és gyakran hempereg.Egyébként az én kincsemről annyit lehet tudni hogy most 26-án lesz 4 éves,ivartalanított és ugyebár nem nehéz a neve után ki találni hogy kis lány :) És szinte tök hasonló a lelkiviláguk Chilivel Vidima kutyusával na de ezt csak mint érdekesség képpen említettem meg.

Előzmény: Ludmilla. (43839)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.03.23 0 0 43839

Minden nap át van fésülve kétszer is. Hozzászoktattam a napi rutinhoz, hogy délelőtti játszás közben is pihenés képp átfésülöm meg este a séta után is és akkor a szemét is kamillázom meg hetente egyszer bórvízel áttörlöm. Az oltások megvannak. Jövőhónapban kapja még a veszettség ellenit. Míg nem volt beoltva addig nem volt séta, csak táskában. :) 

Előzmény: VBeata (43837)
VBeata Creative Commons License 2012.03.22 0 0 43838

mínusz egy "semmiképp". Bocs. :)

Előzmény: VBeata (43837)
VBeata Creative Commons License 2012.03.22 0 0 43837

Semmiképpen, semmiképp ne fürdesd 1 hónapnál gyakrabban! Inkább fésüld ki naponta a szőrét, akkor tisztul, és legalább hozzászokik. Az oltásai megvannak?

Előzmény: Ludmilla. (43835)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.03.22 0 0 43836

Köszönöm! :)

Előzmény: VBeata (43832)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.03.22 0 0 43835

Ma is épp lent voltam sétálni vele, a ház előtt van egy nagy füves terület, ott rohangált egy Jack Russel kutyussal, aztán jött az a szomszéd amelyik mondta, hogy szidni fog, ha ugatós lesz Bogyó. Hát nem tudta szó nélkül hagyni, hogy " jajjj ez a sok kutyasz*r"... én se tudtam szó nélkül hagyni.. Egyből elővettem a zacskót meg a papírt és mutattam, hogy Bogyóka után  MINDIG felszedem. El is ment egyből.. Bogyó  3 hónapos Kicsi fiúcska :) :) Imád sétálni.. főleg ölben :D Még hosszab távra nem hagyom neki, nem akarom nagyon kifárasztani :) Nagyon barátságos kutyus, túlságosan is. Aki szimpatikus neki ahhoz megy odafele, hagyja mindnekinek, hogy simogassák. De ha épp a fűben rohangál akkor simán neki rontana bárkinek ha nem fognám vissza és meg is ugatja. Ma megtettem az első lépést. Levittem a szemetet ami picit több időbe került. Az első pár percben álltam az ajtó előtt síri csendben, akkor nagyon sírt nyüszített, kaparta az ajtót. Utána rájött, hogy nem sokra megy vele és bement a szobába, na akkor levittem a szemetet és miután visszamentem nagyon megdicsértem és kapott jutalomRopit :) Viszont mostmár, hogy sétálunk nagyon nagyon poros a bundája( előszeretettel hempergőzik a Jack Russel barátnőjével a porban) és ezért vakarózik is. Tudom, hogy nem lehet sürven fürdetni, de ha babafürdetővel füredetnénk hetente akkor is kiszáradna a bőre? Tiedről mit lehet tudni? :)

Előzmény: Pannkaa (43830)
VBeata Creative Commons License 2012.03.22 0 0 43834

Köszi. :)

 

Előzmény: Pannkaa (43833)
Pannkaa Creative Commons License 2012.03.22 0 0 43833

Nagyon csinos Jamie,szerintem ez a szőrhossz nagyon jól áll neki :)

Előzmény: VBeata (43831)
VBeata Creative Commons License 2012.03.22 0 0 43832

Szia, Bogyó nagyon aranyos. Édes kis kölyökpofa. :)

Előzmény: Ludmilla. (43826)
VBeata Creative Commons License 2012.03.22 0 0 43831

Én mindig ott maradok a kozmetikában. Nem lenne muszáj, mert megbítom akozminkban, de így szoktam. Jamie szeret hisztizni, nyöszörög, lefekszik, és mindent megtesz, hogy megnehezítse a dolgot. :P

És itt a fotó. Még mindig csak ekkora a szőre:

 

Előzmény: PufiMika (43822)
Pannkaa Creative Commons License 2012.03.22 0 0 43830

Jaj birom az ilyen szomszédokat.Nekem Pannusnak semmi hangja ha nem látnák azt se tudnák hogy van de még így is kötözködnek mivel ők meg akarják szabni hogy hol sétálhatok vele és hol nem.kicsit viccesek az ilyen panelpatkányok akik azt hiszik hogy övéké az egész környék,város központ holott az utca mindenkié!Akkor ne foglalkozz a szomszédokkal de az utánad való hisztit azért tényleg le kell állítani a saját érdekedben is.Mit lehet tudni a kutyusodról?fiú vagy lány? mennyi idős?

Előzmény: Ludmilla. (43829)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.03.22 0 0 43829

Igen, panelben lakunk. "Szerencsére" flúgosak a szomszédok ( hajlamos éjjel 11kor porszívózni az egyik, a másiknál éjjel nappal dübögés van, alattunk meg nem laknak), úgyhogy velük nem foglalkozok. Az egyik szólt, mikor idekerült a kutyus, hogy ha ugatni fog, akkor szidni fog, de mondtam neki, hogy ha ők düböghetnek, akkor a kutyus is ugathat egyet-kettőt. A többi szomszéd meg szereti őt :) De holnaptól mindenképp elkezdem itthon hagyogatni. :)

Előzmény: Pannkaa (43828)
Pannkaa Creative Commons License 2012.03.21 0 0 43828

Szia!kb.4 hónapos kor körül jelentkezik a fogváltás.Az egyedül léthez meg nem most kellene szoktatni hanem már akkor kellet volna amikor megkaptad mert akkor még nem kötődött hozzád úgy mint most. Na de ami késik nem múlik csak esetleg nehezebb lesz.A következőt csináld:kimész az ajtón 5 percre majd vissza mész hozzá és ha csendben volt megjutalmazod.majd megint kimész kimész 5 percre és vissza......aztán növeled az időt 10-15-20 stb. ha ügyes és nem hangoskodik,sír akkor jutalom. ja ha kimész az ajtón akár 2 percre is vagy ne tán 2 órára ne csinálj belőlle nagy ügyet,nem kell elbúcsúzni,látványosan sajnálkozni,keresni a tekintetét stb. csak fogod magad és mész oda ahova tervezted.ne lássa rajtad a kutya hogy tölle fügsz hogy jaj szegény sír menjek így vagy ne menjek? stb. Most még kicsi könnyen formálható de ahhoz következetesnek kell lenned!Nem tudom hogy panelben laktok-e de ha igen akkor azt ösztökéljen a szoktatás betartásához hogy a szomszédok biztosan szólni fognak.Sok sikert a kis tüneményhez :)

Előzmény: Ludmilla. (43826)
Pannkaa Creative Commons License 2012.03.21 0 0 43827

Szia!a fotóról nem látszik hogy mennyire filces. mert sok kutya van amit még ha fésülnek(rosszúl csak a szőr tetejét és nem bőrtől kifelé) is messziről sima,csomó mentes szőr látványát adja de amikor az ember megfogja érzi hogy a szőr a bőr tövében tiszta csomós,páncél jellegű.na ha neked ilyen akkor nem biztos hogy meg marad a szőre.főleg hogy előszőr fog menni kozmetikába mert a bontáshoz nyugodtan kellene ülni vagy feküdnie de ez általában nem így szokott lenni.idegsen ugrál,kapkod és próbál kétségbe esetten menekülni.de ha a te kutyusod abszolult hozzá van szoktatava  a kozmetikai műveletekhez akkor ha nem páncélos még megmenthető.ha nincs akkor van baj mert az olyan kutyák nagyon nehezen vagy sehogy sem tűrik a több órás procedúrát.bízzunk benne minden simán fog menni és szép lesz szerintem így is úgy is még ha rövid is lesz a bundája :)

Előzmény: PufiMika (43822)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.03.21 0 0 43826

Sziasztok! Pár napja regisztráltam hozzátok. 4év után végre megkaptam álmaim kutyusát :)  A Párom lepett meg vele névnapomra! Egy hónapja van nálunk, de mindenki imádja. Mennyi idős korban van fogváltás? Bogyókám most 3hónapos. Könnyen hozzá szoknak az egyedülléthez? Én eddig minden nap vele voltam, soha nem volt még magában itthon. De tegnap nagyon mérges lettem magamra, mikor nem tudtam menni boltba sem mert a Drágaság hisztizett utánam. Nincs szívem elkezdni az egyedülléthez való szoktatást, pedig tudom, hogy nem lesz ez így jó :( A másik pedig, hogy fésülés közben most sok szőre hullott ki. Minden nap át van fésülve,de eddig még nem vettem észre, hogy hullott volna a szőre. Ez normális? Belém hozták a frászt, hogy lehet beteg. 

Pannkaa Creative Commons License 2012.03.21 0 0 43825

Köszönjük szépen!

Előzmény: Eraa* (43823)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!