Ajánljatok "egy ismert, magyar gyártót, aki több éve a piacon van." Kömmerling Plus 88+ vagy Rehau Euro 86, érdekel, mindkettő 3 üvegréteggel. Beszéltem már 6 "vállalkozóval", az egyik nagyobb szélhámos mint a másik. Elkeserítő. A min. bizonylat,vagy a kötbér szóba kerül, már menekülnek is. A beépítés minőségéről nem is beszélve! Érdemes megnézni a jutubon egy német hogyan teszi ugyanezt!
Minden gumitömites öregszik. Lassan, eszrevetlenül szinte. Haromsorosnal 33% -al több a tartalek.
Kesöbb / ujabban jelentek meg az ilyen profilok, es inkabb a jobb kategoriakban. Szerintem sokkal fontosabb , mint a kamraszam. Ez utobbi ugyebar a tokra/keretre vonatkozik, aminek a felülete elenyeszö az üveg / fal felületekhez kepest.
De ha az ablak "huz", mert kevesbe jol zarodik a kevesebb / gyengebb tömites miatt, minden egyeb jo tulajdonsagnak annyi.
Nem feltétlenül tetszik, csak szeretnék róla többet megtudni. Mert ha vacak, akkor inkább a drágábbat veszem meg. Nincs kedvem 5 év múlva kicserélni, de millióim sincsenek egy ablakra. Hál' Istennek nem a legolcsóbb a legjobb típus vagyok, de az se,aki a tuti a legdrágább a legjobb elv híve. Szeretek utánamenni a dolgoknak.
Köszi elolvastam, de a felsorolásban az EKO SUN nem szerepel. És tévedtem, nem ECO SUN, hanem EKO SUN 3d MAX. Időközben befutott még egy ajánlat egy Deceuninc Optimum nevű profillal és szintén Maco vasalattal. Erre már legalább volt google találat, de összehasonlítás nem sok.
Amúgy azért erőltetem az EKO SUN-os kérdést, mert az 6 légkamrás, 81mm-es beépítési mélységű. Habár Ug=1,1 és Uw=1,2 4-16-4-es üveg esetén is...
Most akarok vásárolni műanyag ablakokat. Valaki tudna segíteni nekem?
Kaptam különbnél külön ajánlatokat, ilyen profillal, olyan vasalattal persze összehasonlíthatatlanul.
Pl:
Aluplast profil (80mm), Siegenia vasalat;
Eco Sun 3d Max profil, Maco vasalat;
Horizont PS Penta Plus profil, Maco vasalat. Próbáltam neten utánanézni,de természetesen nem sok mindent találtam. annyit kiderítettem, hogy a Siegenia vasalatot nem kell erőltetni, de mi a helyzet az Eco Sun 3d Max-szal? egyik helyen az Ecosun-t (így ahogy írom) lehordják, máshol az Eco Sun-t az Aluplast csúcskategóriájaként hirdetik. Mi az igazság?
Most vadászok árajánlatokat, eddig a nyerő a Marshall M-OC (Gealan) 6 kamrás 74mm-es ablakokat ajánlott.
Viszont lenne lehetőség Rehau Euro-Design 70 (5 kamra 70mm) ablakokra is árat kérnem. Nagy különbség lehet a 2 ablak között? (Uf: 1.3 vs 1.2, 5 vs 6 kamra)
Kaptam egy árajánlatot az Euroker kft -től (www.ablak-redony.com) és nagyon kedvezőnek mutatkozik. Az ablakok Horizont PS márkájúak, 7 légkamrásak, 1.0 üveggel.
Azt szeretném megkérdezni, hogy ismeri-e valaki ezt a céget és az ablakokat?
De hát ott vannak gyalázkodó hozzászólásai! Kértem törlésüket a Moderátor segíts topikban, egyelőre megvannak. Gonosz rágalom, talán a konkurenciától...
Azért nem hozom ide őket, mert ismerjük a kabátlopás esetét, nem akarom a rágalmazó malmára hajtani a vizet.
sziasztok, segítségre lenne szükségem. régi ablakokat akarok cserélni háromrétegű műanyagra. négy ajánlatot kaptam. szerintetek ár-érték arányban melyik a legjobb típus: