Keresés

Részletes keresés

Xion79 Creative Commons License 2018.06.03 -5 0 8639

Sziasztok!

 

Esetleg van érdembeni hozzászólás az autóbérlés témához, a bűzös utcák, és a félni valók mellett??

 

Köszi!!!!

Előzmény: Xion79 (8632)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.01 -1 7 8638

Nos, az a legfurább, hogy sokan a végletekig nyitottak mindenre és mindenkire, ami úgymond "más", csak azokra nem nyitottak, akik tőlük eltérően gondolkodnak......

Előzmény: oleandro (8637)
oleandro Creative Commons License 2018.06.01 -5 0 8637

de ez nem arról szól. Szvsz

Előzmény: Törölt nick (8636)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.01 0 5 8636

Most komolyan! Benned soha nem merülnek fel kétségek? Soha nem féltetted a családodat? Mindig mindenhová bártan elindultál, főleg, ha esetleg még nem jártál ott? Miért nem lehet megérteni, hogy van, aki félősebb? 

Én sem szeretem, ha valaki túlparázza a dolgokat, de azért felmerülhetnek benne ilyen kételyek.

Nyilvánvaló, hogy deklaráltan vannak az átlagosál veszélyesebb környékek, még egy viszonylag biztonságos országban is.

Előzmény: oleandro (8634)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.01 0 0 8635

Szerintem ott is, akárcsak Nápolyban, szükséges a józan elővigyázatosság, de semmi több. Ne légy hivalkodó, ne lógjon kilószámra rólad az arany, ne villogj félmilliós műszaki cikkekkel, vigyázz az értékeidre. De sajnos ez ugyanígy igaz Párizsra, Londonra, Barcelonára és még kismillió más helyre is. És legfőképpen ne párázd túl, az a legrosszabb, amit tehetsz.

Előzmény: Mimi von Komjathy (8633)
oleandro Creative Commons License 2018.06.01 -5 1 8634

Hajajj!  Pozzuoli egyenesen bűzlik!

Előzmény: Mimi von Komjathy (8633)
Mimi von Komjathy Creative Commons License 2018.06.01 0 0 8633

Sziasztok! Junius 11-én utazunk Nápoly mellé Pozzuoliba. Tegnap este egy barátom rémtörténetekkel traktált, hogy azon a környéken olyan rossz a közbiztonság a bevándorlók miatt, hogy még az olaszok sem szívesen utaznak oda. 

Járt valaki mostanság arra, mi a helyzet igazából? A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!

Xion79 Creative Commons License 2018.05.31 0 0 8632

Sziasztok!

 

Június végén Nápoly, Sorrento, Capri, Amalfi lenne az úti célunk.

 

Érdemes autót bérelni, (parkolási lehetőségek, stb.) vagy helyi járatokat igénybe venni?

 

 június 21-30

 

Válaszokat előre is köszönöm!

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.25 0 0 8631
Előzmény: Cilikécske (8630)
Cilikécske Creative Commons License 2018.05.25 0 0 8630

De jó! Ha aktuális lesz beiktatom.

Előzmény: Törölt nick (8629)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.25 0 0 8629

Amalfiból indulva egy túraútvonal mentén szintén van egy malmok völgye.

Előzmény: Cilikécske (8628)
Cilikécske Creative Commons License 2018.05.24 0 0 8628

Nagyon tetszett. Ezt a Vallone dei Mulini-t legközelebb megkeresem, eddig nem is hallottam róla. Köszönöm.

Előzmény: Mina87 (8627)
Mina87 Creative Commons License 2018.05.24 0 2 8627

Sziasztok!

 

Áprilisban 4 napot töltöttünk el Campania régióban, amiről írtunk egy rövidke beszámolót. Szeretnénk megköszönni a hasznos tippeket és tanácsokat, amiket itt kaptunk! Remélem mi is sokat tudunk segíteni az utánunk utazóknak:)

Jó olvasgatást, tervezgetést:

https://fedezdfel.wordpress.com/2018/05/24/napoly-sorrento-amalfi/

juhlacii Creative Commons License 2018.05.22 0 0 8626

Én Pompei ből mennék, http://www.unicocampania.it/files/oraripompei.jpg  de Ercolano és Pompei 1 nap ha nem akarsz futni. 

Előzmény: Laci A (8624)
bonnita Creative Commons License 2018.05.22 0 0 8625

Közvetlen buszjárat  a nápolyi repülőtérről a kikötőbe.

Laci A Creative Commons License 2018.05.21 0 0 8624

sziasztok

 

Vezúvra honnan érdemes felmenni Pompei scavi megállótól, vagy Ercolano scavi megállótól

 

köszi

 

juhlacii Creative Commons License 2018.05.19 0 0 8623
Előzmény: Laci A (8622)
Laci A Creative Commons License 2018.05.19 0 0 8622

sziasztok

 

Sorrento-ból Nápolyba át lehet menni hajóval?

 

köszi

Irye16 Creative Commons License 2018.05.17 0 0 8621

Szia,

 

ha Pompeibe is mentek, akkor javaslom a Pompei@Madre kártyát. 22 €, ingyenes belépőt biztosít Pompeibe (13 €), illetve a Madre múzeumba (8 €) és ezen kívűl 2 napos ingyenes tömegközlekedést Nápolyban és egész Campania régióban. Ha a Madre múzeumba nem is mentek el, az ingyenes tömegközlekedés nagyon megéri. Nápolyi napijegy: 4,5 €, Nápoly-Pompei vonatjegy oda-vissza: 5,6 €.

Mi a 3 napos Campania Artecard bérletet választottuk. Ez a kártya ingyenes belépést biztosított Ercolanoba és Pompeibe, kedvezményes belépőt biztosított nekünk a Casertai kastélyba, a Cimbrone és a Rufolo villába. Ingyen utaztunk 3 napig vonattal, busszal. Az ára 32 €, de ez tényleg akkor éri meg, ha sokat utazol és olyan helyeket akarsz megnézni, ahol elfogadják. 

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.17 0 0 8620

Háááát, ezt sajna neked kéne kiszámolnod, te tudod, hogy pontosan hová mennél.

Előzmény: Laci A (8619)
Laci A Creative Commons License 2018.05.16 0 0 8619

sziasztok

 

1 hét múlva megyünk nápolyba. 3 napot sorrentoban, 4 napot nápolyban töltünk. Milyen kártyát érdemes venni? Múzeumok nem nagyon lesznek, inkább utazás, vezuv, pompei. Érdemes?

 

Irye16 Creative Commons License 2018.05.12 0 0 8618

Szia,

 

http://www.campaniartecard.it oldalon angolul és olaszul is minden részletesen le van írva. Azoknak a helyeknek a listája is, ahol meg lehet vásárolni és az elfogadó helyeké is. Mi a repülőtéren vettük az utazási ügynökségnél. Sajnos nem tudom, meddig vannak nyitva, mi korábban érkeztünk. Tudomásom szerint online is lehet vásárolni a megadott oldalon.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.11 0 0 8617

Sziasztok!

Osztályostul fogunk Nápolyba menni júniusban, és lenne kettő kérdésem:

  • Úgy tervezzük, hogy mindenki 2db 3 napos Campania artecardot fog kapni, valahol van egy jó leírás, hogy milyen látnivalókhoz lehet felhasználni?
  • A repülő 6-ra fog Nápolyba érni, viszont azt néztem, hogy a repülőtéren 5-kor zár az artecard árusító. Van lehetőség online megvenni? Vagy biztos hogy 5-kor bezár már az artecard árusító?
juhlacii Creative Commons License 2018.05.08 0 0 8616

Mi tavaly szeptember elején Minori ba foglaltunk a bookingon. Hiába volt a Hotel előtt a buszmegálló ha a busz nem állt meg amikor Sorrentoba akartunk menni, ezért aznap csak Positanoig jutottunk. Volt itt a fórumon valaki aki Agerolába foglalt annak kellene benézni ide. Én amit láttam, hogy a vendégház terasza kertekre, veteményesekre néz. Döntsd el, hogy kutyaugatást akarsz hallani vagy dudállást de benne vagy a vérkeringésbe. Ez 1 éjszakára még elmegy útközben, de hogy minden nap innét járni körbe a vidéket?  Én azt választom ahol a szállásról le tudok sétálni a tengerhez

Előzmény: epresfank (8611)
Cilikécske Creative Commons License 2018.05.08 0 0 8615

Sőt, én autóval sem választanám szálláshelyül Agerolát. Ha a térképen nem is látszik messzinek a kívánt látnivalóktól, a valóságban sok idő. Onnét csillagtúrázni elég macera lehet.

Előzmény: epresfank (8611)
Guagliona Creative Commons License 2018.05.08 0 0 8614

Autóval lesztek? Ha nem, Agerola a reptértől minimum 3 jármű és nagyon sok idő eljutni, fenn a hegyekben. Az Istenek ösvényéhez a legjobb mert az innen indul, de minden más látnivalóhoz macerás a buszok miatt.

Előzmény: epresfank (8611)
mumusi06 Creative Commons License 2018.05.08 0 0 8613

Szia!

Azt szeretném kérdezni, hogy a Pompei-nél mennyien álltak sorba? Nagyon sokat kell várni a bejutásra szerinted? Ugye azért nem akkora sor mint a Vatikánnál?  Azt tudom, hogy Artecard kártyával nem kell sorba állni, de még nem biztos, hogy egyáltalán veszünk kártyát. Ha veszünk is, akkor azt Pompei-nél fogjuk megvenni. 

Előzmény: Irye16 (8610)
mumusi06 Creative Commons License 2018.05.08 0 0 8612

Még átgondolom, de azért kezdenénk pénteken Ravelloban, mert abban reménykedünk, hogy kicsit kevesebben vannak mint szombat-vasárnap. Mert akkor biztosan nagyon nagy a tömeg. (Nem mintha máskor kihalt lenne a környék.) Autóval leszünk és a parkolást is talán könnyebben meg tudjuk oldani.  

Előzmény: juhlacii (8609)
epresfank Creative Commons License 2018.05.05 0 0 8611

Sziasztok!Július 12-19-ig megyünk Nápolyba,most vettem repülőjegyet.A szállást foglalnám épp...

Agerolában Mamaral vndégházról valakinek véleménye van esetleg?

Irye16 Creative Commons License 2018.05.01 0 4 8610

Sziasztok, majdnem egy éve találtam meg ezt az oldalt. Nagyon sok jó ötletet, hasznos tanácsot olvastam itt. A sok információ rengeteget segített abban, hogy csodálatos volt az egy hetes campaniai utazásunk.

Csütörtökön érkeztünk Nápolyba. Még a repülőtéren megvettük a Campania Artecard 3 napos bérletünket. A vásárlás miatt nem értük el a 14:30-kor induló Curreri buszt. Legközelebb 16:30-kor indult, ezért inkább Alibus-szal mentünk. A busz késve indult, hatalmas volt a tömeg. Szerencsére az út nem tartott sokáig, Circumvesuviana vonattal (szintént tömve volt, végig álltunk) utaztunk tovább Vico Equense-be. Itt volt a szállásunk. Nem szálloda, hanem B&B, közel a vasútállomáshoz, mégis csendes, nyugalmas helyen, kilátással a tengerre. Tiszta és egyszerű fürdőszobás, teraszos, külön bejáratú szoba reggelivel. Este felfedeztük a hangulatos kisvárost, a kilátópontokat, az étkezési lehetőségeket. Pénteken Sorrentoba utaztunk. Rengeteget sétáltunk, nézelődtünk. Nagyon tetszett nekünk, hangulatos város. Szombaton korán reggel ismét Sorrentoba mentünk. Irány a kikötő! Gyönyörűen sütött a nap, viszonylag szélcsend volt, remek idő volt Capri felfedezésére. Caremar hajóval mentünk, gyorsan odaértünk. Először egy hajótúrára indultunk. Szerencsére a hajó hátsó részébe ültünk. Minden barlanghoz betolatott a kis hajó, egészen a sziklákig mentünk. Nagyon jó volt. A kikötőből busszal Anacapriba mentünk. Elmentünk a Villa San Michele-be. Csodás a ház és a kert. A kilátás gyönyörű. Sétálgattunk még a városban majd a busszal Capri városába mentünk. Ahhoz képest, hogy állítólag április még nem a főszezon, nagyon sokan voltak. Itt is rengeteget sétáltunk, felmentünk Augusto kertjébe is. Finomakat ettünk, nagyon jól éreztük magunkat. Az utolsó komppal mentünk vissza Sorrentoba. Vasárnap érvényesítettük az Artecard kártyánkat. Első utunk Ercolanoba vezetett, majd kora délután Pompeibe mentünk. A kártyánkkal nem kellett sorban állnunk, külön pénztárnál kaptuk meg a jegyünket. Hatalmas területen fekszik Pompei. Sajnos nem is tudtuk bejárni az egészet. Az Amfiteátrum gyönyörű és a temető is csodálatos. Hétfőn Nápolyba utaztunk, onnan pedig vonattal Caserta-ba. Itt is kedvezményes belépőt tudtunk venni az Artecard-dal. Végigjártuk az egész kertet, az angol kert is csodálatos, mindenkinek nagyon ajánlom. A palota gyönyörű. Délután még Nápolyban is sétáltunk egy nagyot. Kicsit el is tévedtünk, de mindenki nagyon segítőkész, így könnyen visszataláltunk a pályaudvarhoz. (Nápolyból a pályaudvar környéke tetszett a legkevésbé. Semmilyen rossz élményünk nem volt, de pl. Milánóban sokkal szebb, tisztább és rendezettebb a pályaudvar környéke.) Kedden reggel ismét Sorrentoba mentünk és SITA busszal Amalfiba utaztunk. Sajnos aznap erős szél fújt, emiatt a Smaragd barlangba nem tudtunk bemenni. Amalfiban éppen elértük a Ravelloba menő buszt és máris indultunk tovább. Bejártuk Ravellot, felmentünk a Cimbrone villába és természetesen nem hagytuk ki a villa Rufolót sem. A város is gyönyörű, hangulatos. Délután visszatértünk Amalfiba, sokat sétáltunk, finomat ettünk, majd este a busszal vissza Sorrentoba. Positanoban már nem mertünk  leszállni, mert féltünk, hogy nem érük el az utolsó buszt Sorrento felé. Szerdán Nápolyba mentünk. A férjem nagy focirajongó, ezért elmentünk a Nápoly stadionhoz. Hát ez elég nagy csalódás volt! Azután bejártuk a várost, amennyire csak lehet. Sok szépet láttunk, de maradt még bőven látnivaló Remélem, visszajöhetünk még, hogy folytassuk a város felfedezését. Ennyi fért bele egy hétbe, de minden percét imádtuk. Olaszország ismét elvarázsolt bennünket.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!