Keresés

Részletes keresés

nvizsla Creative Commons License 2014.10.13 0 0 16069

Helyesebben, a Raynox DCR-250 nem egy lencse, hanem egy, két-csoportban rendezett, 3 tagú lencserendszer( az optikai hibák korrekciója végett), aminek az eredője 8 dioptria. Nem véletlenül olyan keresett, aránylag magas ára ellenére. Nekem is van, és nagyon elégedett vagyok vele, ahogy sokan mások is.

Előzmény: Ziggi_zug (16068)
Ziggi_zug Creative Commons License 2014.10.12 0 0 16068

Nem lebeszélve téged a tervedről, vagy nagyon belekotyogva, itt egy lencse = 8 dpt.

A Holya-val ezt 4+3+1 módon éred el, ami 3 lencse, így komoly hatással lehet a fényerőre. Márpedig makrózásnál ez az egyik legfontosabb, amit számításba kell venni.

De ez csak egy vélemény. Amúgy rengeteg helyen kapható itthon is. Valóban drágább, mint mondjuk az USA-ban, de azért nem egy lakás ára. Most épp ráadásul az egyik nagy hazai boltban árengedmény van rá. Keress rá a Google-ban!

Előzmény: Vaksiakksi (16067)
Vaksiakksi Creative Commons License 2014.10.12 0 0 16067

Üdv !

Köszönöm a sok segítő szándékot !

Viszont az a probléma, hogy három hírdetést találtam erről a termékről, de mivel

vagy annyiért hírdetik, hogy az már szállítási költséggel vetekszik a bolti árral,

vagy külföldön van az illető és csak november végén jön haza,

vagy tovább már nem válaszol a leveleimre (pedig már háromszor váltottunk levelet ebben az adás-vétel témában)

 

Úgy döntöttem, hogy megkeresem az ismerőseimet a Hoya-nal és tőlük kértem egy

HOYA HMC készletet (dupla bevonatú +1+2+3+4 dioptriás)

Kipróbálom és meglátom, mit tud.

Üdv: Vaksiakksi

Előzmény: Fehérpárduc (16066)
Fehérpárduc Creative Commons License 2014.10.12 0 0 16066

Így teljes a kép, így már igen, most hozzátettél egy új információt. :)

 

Az első szerint: "A dobozban mellékelt átalakítóval macera nélkül feltehető és levehető nagyobb lencseátmérő esetén is."

 

Na azzal ami a dobozban van, nem tudom feltenni normálisan a 49mm-re.

 

"Amúgy itt a Raynox gyűrű típusa: 49mmP0.75-Mod.RA5249B. (Sold separately)"

 

 

Előzmény: Ziggi_zug (16064)
Ziggi_zug Creative Commons License 2014.10.11 0 0 16065

 

Kimaradt a kép.

Amúgy itt a Raynox gyűrű típusa: 49mmP0.75-Mod.RA5249B. (Sold separately) - De bármi hasonló is megteszi.

Előzmény: Ziggi_zug (16064)
Ziggi_zug Creative Commons License 2014.10.11 0 0 16064

No, akkor értelmezzük közösen az ott olvasottakat!

A lencse (!) kamera oldali menete 43 mm-es. A lencsére tehető szűrő (!) menete 49-es. A kapott adapter segítségével lehet a lencsét 52 és 67 mm-es szűrőméretű objektívekre feltenni. 49-esre biztonsággal feltehető szűkítő gyűrű segítségével. Mivel jellemzően telezoom üzemmódban kell(ene) használni a lencsét, ezért nem nagyon zavaró, hogy a lencse kisebb az objekítv szűrőméreténél, mert kisebb a nyílásszög, így nem nagyon zavar be. Az én objektívjeim 43, 52, 58 és 72 mm-esek, így nekem a gyári adapter megfelelő. Ha lesz egy kis időm, akkor kipróbálom 72-esen. Megnézem, hogy hol van az a határ, ahol már nincs betakarás a széleknél, ehhez is szűkítő gyűrű(k) kell(enek). Persze azért egy 77-esen valószínűleg már komolyan betakarna a szélén, de ez is fókusztáv függő. No meg akinek van pénze olyan teleobira, aminek 77-es vagy nagyobb a szűrőmérete, az nem valószínű, hogy a makrózáshoz Rynox 250-est fog használni. :)

A teljesség kedvéért betettem a méretezést mutató ábrát is.

 

Előzmény: Fehérpárduc (16063)
Fehérpárduc Creative Commons License 2014.10.11 0 0 16063

Miért lenne butaság? Elolvastad amit linkeltél?

 

"The lens includes a snap-on universal mount suitable for 52mm to 67mm filter size."

 

Hiteles bizonyíték? Azért ebben nem látom, hogy 49mm-re biztonsággal feltehető. Ma kipróbáltam, nekem az 50mm 1.7-re 49mm-es menetére nem megy fel, csak a napellenzőben akad meg a bajonett, a szűrőmenetre nem lehet feltenni, csak esetleg durván ráfeszítve.

 

 

Előzmény: Ziggi_zug (16062)
Ziggi_zug Creative Commons License 2014.10.10 0 0 16062

Szia! Már bocsánat, de az előző hozzászólások Raynox ügyben butaságok. A lencsének a menete 43-as. Így bármire feltehető 43 mm vagy felette. A dobozban mellékelt átalakítóval macera nélkül feltehető és levehető nagyobb lencseátmérő esetén is. Imhol a hiteles bizinyíték. Kb. 0,3 mp volt Google-el: http://www.raynox.co.jp/english/dcr/dcr250/indexdcr250eg.htm

Előzmény: Vaksiakksi (16058)
zoltannnn Creative Commons License 2014.10.10 0 0 16061

Sziasztok!

 

E helyett  szeretnék valami helyettesítő megoldást találni a növények rögzítéséhez. Wimberly plamp. Ez profi, de egy kicsit drágának találom. Ti milyen rögzítést használtok? Tudtok valami hasonló, magyar barkácsboltban elérhetőt? Előre is köszi az infót.

GPF Creative Commons License 2014.10.10 0 0 16060

Szerintem fel lehet rakni 49-esre is. Teljesen összenyomva pont rámegy. Legalábbis nekem így van.

Előzmény: Vaksiakksi (16058)
sonyzs Creative Commons License 2014.10.09 0 0 16059

Szia!

 

A Raynox DCR-250-nek univerzális a rögzítése (52-67mm), tehát legalább 52mm-es szűrőmenet kell hozzá, vagyis egy 49-52mm-es adaptergyűrűre lesz hozzá szükséged. Nekem van belőle egy felesleges, Soligor márkájú. 1000 Ft-ért a tiéd lehet. Ha érdekel, keress meg privátban.

Előzmény: Vaksiakksi (16058)
Vaksiakksi Creative Commons License 2014.10.09 0 0 16058

Üdv !

Szeretnék készíteni egypár makro fotót, és ezért kérnék egy kis útmutatót a menetátalakító kereséséhez és esetleg ha valakinek van eladó, akkor azt is köszönöm:

Raynox 250 előtétlencsét szeretnék felrakni 49 mm szűrőátmérőjü optikához. Pontosan milyen menetátalakító után kell néznem, keresnem ?? Ha valaki használt már ilyet és nincs szüksége rá, az is írhat .

Köszönöm szépen, Üdv: Vaksiakksi

kenya15 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 16057

nem a tesztesben de másik bejegyzésében van légy meg pók

Előzmény: toromon36 (16056)
toromon36 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 16056

Köszönöm a tippet. A linkelt tesztből én csak a kiinduló állapotot hiányoltam, hogy egy sima objektívvel milyen egy szúnyog, méh, vagy pitypang élessége. :-)

Előzmény: kenya15 (16055)
kenya15 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 16055

makró fotók topikból válasz:

 

sok fajta módszer van, rá kell lelni melyik a nekünk fekvő...ezek általában gyakorlatban jobban kiderülnek, még lehetne pár dologgal kiegészíteni a linkelt bejegyzést is

 

a közgyűrű az egyik leginkább rugalmas megoldás, ha makrós kiegészítőt tekintünk és valóban plusz üvegtag nélkül nincs minőségromlás ám "fényerő" veszteség az igen...de állványról ez nem olyan nagy probléma, ha szélcsend van

 

az életlenség oka több minden is lehet, a fókusztávon belülre kerülés, bemozdulás, túl hosszú záridő...próbaként Av módban pl. 11-es rekeszen ha van élőképed az jó, mert azon válasz ki egy pontot élőképben, fókuszál rá (manuálisan vagy autofókusszal, viszont amint megvan és befókuszálta a pontot tedd manuál fókuszra ) és aztán a távkioldóval készíts egy képet...ha akkor sem éles semmi (főleg a kiválasztott pont), akkor elképzelhető, hogy az adott objektív nem a legjobb a közgyűrűs megoldásra vagy eleve össze kell alapból is hangolni a gépeddel (ez külön téma)

 

 

nyaralok11 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 16054

Nikon SB-800 rendszervaku - Gysz:2725768 Tartalék vakunak használt, ezért keveset villant. Szép állapotban van, hibátlanul működik. Magyar nyelvű használatival. Doboza, puhatokja, talpa, minden tartozéka és a számlája is megvan. 65.000Ft

 

 

 

 

 

Pesti átvétel vagy postázás. Email publikus.

Előzmény: nyaralok11 (16053)
nyaralok11 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 16053

Tamron SP AF 2X Pro Teleconverter nikon véggel, Gysz: 25211 20713 mely karcmentes, hibátlan, csak 1x volt kipróbálva. Gyári dobozában, bőr tokkal, kupakokkal, a számlája is megvan. 50.000Ft

 

 

 

 

 

Pesti átvétel vagy postázás. Email publikus.

Előzmény: nyaralok11 (16052)
nyaralok11 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 16052

Soligor közgyűrűsor AF macro nikon, 1x volt kipróbálva, karcmentes állapotban, dobozában. 20.000Ft

 

 

 

 

 

Pesti átvétel vagy postázás. Email publikus.

Előzmény: nyaralok11 (16051)
nyaralok11 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 16051

Raynox DCR-250 Super Macro előtétlencse, Gysz: 2461602019 mely karcmentes, hibátlan, csak 1x volt kipróbálva. Gyári dobozában, adapterével, kupakokkal. 16.000Ft

 

 

 

 

Pesti átvétel vagy postázás. Email publikus.

zorko Creative Commons License 2014.09.04 0 0 16047

Okés! :)

Előzmény: zoltannnn (16046)
zoltannnn Creative Commons License 2014.09.04 0 0 16046

zorko:köszi Közben már kaptam részletes infót. így: :)

 

 

 

Raynox 250-et keresek karcmentes, jó állapotban.

 

14000ft-ig

 

20 370 0154

zoltan-kovacs@t-online.hu

zorko Creative Commons License 2014.09.04 0 0 16045

Ha ugyanazt a nagyítást (leképezési arányt) éred el vele, nem lesz kevesebb a fényveszteség a közgyűrűhöz képest.

Előzmény: zoltannnn (16043)
cc Creative Commons License 2014.09.03 0 0 16044
Előzmény: Ziggi_zug (16040)
zoltannnn Creative Commons License 2014.09.03 0 0 16043

Sziasztok!

 

Van valakinek tapasztalata 90mm macro obi+raynox kombóval?

 

 

Most egy Panagor 90mm makrót használok(1:1)+közgyűrű sor vagy sigma 24mm fordítva+esetleg közgyűrűk.

Milyen leképzést lehet a Raynox 150 vagy 250-el +1:1 makró obi elérni? Mennyit romlik a minőség? Ha a  makró obi munkatávolsága kb 10cm kb mennyire csökken a raynoxal?  Azért gondolkodom ezen a verzión, hogy kevesebb legyen a fényveszteség (pentax k10d így max iso400) és könnyebb-gyorsabb legyen a komponálás-élesség állítás. Lehetőség szerint természetes fényeknél szeretnék maradni. 

 

Előre is köszi minden infót.

nemethla Creative Commons License 2014.09.02 0 0 16042

Belerepült egy pirospaprika felhőbe)))

Előzmény: Ziggi_zug (16040)
képfaragó Creative Commons License 2014.09.01 0 0 16041

Fontold meg, vagy magad dolgozod ki a képeidet, vagy odaadod hozzáértőnek. Pontosan úgy mint régen, fotólaborba viszed, vagy otthon laborálsz. Arra vigyázz még, hogy kell hogy legyen RAW anyagod, nem csak jpg. A RAW-ból később is lehet képet készíteni, a jpg felvételezés a rossz értelemben vett ,,amatőr" kategória. Ha a géped képes egyszerre RAW-t és JPG-t készíteni akkor később is előveheted a jó képeid RAW-jait.

Előzmény: Ziggi_zug (16040)
Ziggi_zug Creative Commons License 2014.09.01 0 0 16040

Köszi az infót. Mivel nem akarok profi lenni ezért nem hiszem, hogy ebbe a konverter dologba túl sok energiát fogok ölni, de mindenképp megfontolom amit írtál.

 

@balazsfec - Tudod mennyi PS-os órám van benne, hogy egysével odategyem a paradicsomokat! :) Amúgy fogalmam sincs. Azt hittem a petéi, de a szitakötő vízbe petézik. Ha valaki tudja mondja meg legyen szíves!

Előzmény: képfaragó (16039)
képfaragó Creative Commons License 2014.09.01 0 0 16039

A képfeldolgozásnál is meg kell tanulni a színterek kívánság szerinti tudatos átalakítását, és helyes műveleti sorrendet kell alkalmazni: RAW - Tiff 16 bit adobe RGB - SRGB JPG a helyes technológia. De nagyon off ez itt, próbáld meg inkább itt: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9017089 

vagy inkább vegyél egy tankönyvet a RAW kezelő programodhoz.

Előzmény: Ziggi_zug (16036)
balazsfec Creative Commons License 2014.09.01 0 0 16038

De miért van tele paradicsommal a szárnya? :D

Előzmény: Ziggi_zug (16036)
P*istD Creative Commons License 2014.08.31 0 0 16037

Eladó új, Canon digit vázakhoz közgyűrűsor.
Három darabból áll, műanyag háza van, belülről borított. Fém pontosan illeszkedő  bajonettekkel. A közgyűrűsor Canon EF és EFS-es objektíveket tudja kezelni teljes elektronika átvitellel.
Ára: 15000Ft

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!