Keresés

Részletes keresés

Egér Fogó Creative Commons License 2005.02.16 0 0 191

Ha előtétlencsét használsz, akkor több üveg kerül a fény útjába, romlanak az optikai tulajdonágok. 

Közgyűrűt kell használni.

Milyen leképezést akar a haverod?

Előzmény: Twr (190)
Twr Creative Commons License 2005.02.15 0 0 190
Hi!
Bocs a hülye kérdésért e nem haználtam még közgyűrűt az egyik haveromnak van 28-80-as f3,5-5,6 minolta obija aminek van makrója de jobbat szeretne.
Sajnos nemtudommal válaszoltam. (Asszem előtétlencsében láttam a bw-nél +5 dioptriást de akkor tobbekerül a leves mint a hús)
thx
papugaja Creative Commons License 2005.02.15 0 0 189
Gyanítom hogy egy interfész sw is kellene hozzá. Elég valószinűtlen.
Előzmény: hsoma (187)
okiro Creative Commons License 2005.02.15 0 0 188

Helló!

Eladó Sigma 2X EX APO tele konverter EOS-hoz 40E-ért.

kenyergabi@freemail.hu

hsoma Creative Commons License 2005.02.15 0 0 187

nagyon hülyét kérdezek akkor, ha megkérdezem, hogy fennáll -é a lehetősége annak, hogy canon vázon nikon bajonettes AF obi, és az adapter átviszi az adatokat? Ha nem, akkor válaszolnátok? láttam már elég sok cifraságot (PN 11 csippesítése), talán ez is lehetséges?

Üdv: hsoma

ghost2 Creative Commons License 2005.02.15 0 0 186
Sziasztok!


Eladnám a következőket :
Soligor 2x Tele Converter 52mm-es
Soligor adapter36.5-52

Eladási ár 22.000 HUF
Bonus1 Creative Commons License 2005.02.14 0 0 185

Eladó BOWER 41-37-es előtét tubus OLYMPUS C3-4000-hez 4e.

 

4e

tel:70/317-9907

_Coco_ Creative Commons License 2005.02.13 0 0 184

Köszi, ez egy 28/2.8

 

Megprobálom a leragasztást, csak utánna szedném szét...konvertereimet nem cserélem le, ha nem muszály...

Előzmény: Százbolha (183)
Százbolha Creative Commons License 2005.02.13 0 0 183

Milyen obi???  20/4-et szedtem már szét annál vagy ki kell venni a pöcköt vagy alufóliával kiékelni a rugos tagot.

Más obit nem ismerek belüröl

 

Több lehetőség is létezik szétszedés helyett:

 

- Olyan konvertert venni, ami beugraszt (orosz)

- leragasztás (müanyag lapka + erős szalagragasztó)

 

Százbolha

Előzmény: _Coco_ (182)
_Coco_ Creative Commons License 2005.02.13 0 0 182

Hali !

 

Valaki írta anno, azt, hogy hogyan lehet az A/M kapcsoló nélküli és nem munkablendés  M42-es obiknál a pöcköt/blendét végleg beugrasztani (EOS konverterrel való használathoz) Vmi szétcsavarozás, meg ilyenek...

Hogy is van ez ?

Nekem az obin 4 csavar van a váz felőli részén, illetve 2 pici csavar van a blendeállító gyűrűn.

Az alsó 4-et kell kicsavarni ? És hogyan tovább ?

 

(egyébként nem lehetne leragasztanai a pöcköt, hogy bennt maradjon, vmi rag.szalaggal ? )

 

Köszi.

 

 

farkzoli Creative Commons License 2005.01.26 0 0 181
"Canon elötétem még nem volt.... "
Nálunk itt a cégnél van egy Canon G3, meg gyári 0,7x (0,75?) előtét. Hatalmas hordótorzítás jellemzi, de erre van PS plugin. Ami igazán idegesítő, hogy teljesen zárt rekesznél is ocsmány a képszél. Nyitva meg úgy sz_r, ahogy van. Mindezen csodákért valami 45 ezret fizettek.
(de csak a Flektogonhoz képest fanyalgok, lehet, hogy egyébként ez egy jó előtét, csak akkor milyen az ócska...)
Ez viszont tükrösön nem jó, ráraktam az ef35-135-re.
Előzmény: Százbolha (179)
optikus Creative Commons License 2005.01.25 0 0 180

Ocsemnek van 0.6-os soligorja nekem 0.8-as olympusom. Sokkal jobb minoseg, de ketsegtelen hogy soxorosa az ara. A Raynoxnak is van PRO tipusa az is jo minoseg valoban uveg, de az ara is ahhoz mert (asszem csodak nincsnek).

 

Előzmény: Százbolha (179)
Százbolha Creative Commons License 2005.01.25 0 0 179

Szia!

 

Én sok elötétlencsét kiprobáltam digigépekhez (és filmeshez is!)

 

De csak nagylátókat. Telét nem nagyon.

 

A közhiedelemmel ellentétben az olcsóbb kategória (Kenko, RAynox, Soligor  ), alig marad el a márkásaktól.

 

Persze ennek az is lehet oka, hogy a nagylátos digitechnika eleve gyenge.

Raynoxból a 0,7x és 0,5x lett próbálva, Soligorból szinte mind.

.... csak az ár volt különböző, illetve a sorből a legjobb a Soligor 0,75x!

Szerintem ennek van a legjobb képminősége, nem torzit, min CA.

De nagy és csak 0,75.  Viszont DSLR alapzoomokon is használható. (tényleg!)

 

Ha megfelelő előtétet választunk (gépadottságok + szürőméret!) akkor szinte minimális a vignettálás

 

Pl. A Soligor 0,7x E10 gépen vignettált, más kompakton szépen dolgozott.

A 0,6x kicsit gyengébben rajzol, de van neki 10x makró része is. AZ nagyon szép.

 

A kenko 0,5 szintén gyenge volt, de lehet hogy csak a nagy fokuszcsökkentés miatt.

Nem a vignettálás az igazi gond, hanem hogy nincsenek szép részletek a képen.

 

Véleményem szubjektív!!

 

Az ár miatt Soligort vennék.

0,7x-et G5, Sony V3 kategóriáig.

Nagyobb gépekhez a 0,75x-et.

 

Valószinüleg a Nikon, Canon, Oly gépekhez fejlesztett elötétek jobbak, de nincsen arányban az árukkal az a pici minőségkülönbség.

Canon elötétem még nem volt....

 

Százbolha

Előzmény: Cellar Door (175)
FocusF Creative Commons License 2005.01.25 0 0 178

Raynox DCR-2020PRO 2.2x(!) előtétlencse eladó!

 

Nem volt használva.

Ár: 40.000.-Ft

 

feri80@freemail.hu

 

06-20-419-70-21

krob11 Creative Commons License 2005.01.18 0 0 177

Sziasztok!

 

Keresek Canon A95-tös géphez következő kiegészítőket:

 

- LA-DC52D közbetétet

- WC-DC52 nagylátószögű előtétlencsét

- 250D makrolencsét

- TC-DC52A tele előtétlencsét

 

Lehet Canon, Soligor vagy hasonló típusu.

hsoma Creative Commons License 2005.01.17 0 0 176

Vivitar 2X Nikon F bajonettel eladó. H.beno@chello.hu

Üdv: hsoma

Cellar Door Creative Commons License 2005.01.14 0 0 175
Sziasztok !

 

A kérdésem egyszerű lesz  :

Melyik a legjobb minőségű előtétlencse a kínálatból?

Vannak hiányosságaim a témában, de szeretnék előtétlencsét vásárolni, mert sokat fotózom klubokban ….

 

Elsődleges kérdésem az lenne ,hogy kevesebbet vignettál, torzít mondjuk a raynox 6600pro 079x nagyításnál ? Vagy a kérdés is hülyeség már ? :()  ..mert igazából e között és egy  Raynox MDR-079 Pro között vacilálok és utóbbi állítólag minden tekintetben elfogadható képminőséget alkot ,de igazság szerint valószínűleg nagyobb nagyításra is szükségem lehet…

 

 

azért kigyűjtöttem további versenyzőket is....

 

kenko Ezekben nem igazán bízom ,de lehet ,hogy hibát követek el …

 

Kenko KCW-042 Nagylátószögü előtét

 

Kenko SGW-05 Nagylátószögü előtét

 

Kenko ATW-045 Nagylátószögü előtét Szorzó: 0,45x +Makró

 

Kenko SGW-05Hi Nagylátószögü előtét

 

Kenko KNW-038 Nagylátószögü előtét

 

Kenko LD-055W Nagylátószögü előtét

 

Kenko KRW-05 Nagylátószögü előtét +Makró

 

Kenko LD-07W

 

RAynox

 

Raynox SRW-6600-58 HD Nagylátószögü előtét  Szorzó: 0.66x

Raynox DCR-5000 Super Nagylátószögü előtét   Szorzó: 05x

Raynox HD-3030Pro Nagylátószögü előtét Szorzó: 0.3x

Raynox NCP-700 Nagylátószögü előtét Szorzó: 0.7x

 

 

http://www.digitalmarket.hu/products.php?begin=7&categ=0000005803&order=0

Cannon ? (fz20-ashoz lesz nemtom ,hogy egyáltalán van e esélye ,de azért kigyűjtöm )

Canon WC-DC52 nagylátószögű (0,7x) előtétlencse

Canon WC-DC58 nagylátószögű előtétlencse

 

Canon WC-DC58N nagylátószögő előtétlencse

 

Soligor

 

Soligor 0,6x nagylátószögű előtét 52mm

 

Soligor 0,6x nagylátószögű előtét 52mm

 

Soligor 0,7x nagylátószögű előtét 52mm

 

 

------------------------------------------

 

Remélem lesznek tapasztalatok… + azért az ár/érték arány se elhanyagolható

Előre is köszönöm

 

Üdv:  Cell

tszzs Creative Commons License 2005.01.07 0 0 174

A gyári Canon kiegészítőket szerintem felejtsd el, mert többe lennének, mint a géped.

A Soligor elég jó cuccokat gyárt, az árlistát pedig megtalálod itt:

http://www.fotoplus.hu/

A pesti bemutatótermükben ki is tudod próbálni, mert vásárlás előtt mindenképpen ajánlatos kipróbálni.

Az extreme digital is forgalmaz Soligor cuccokat, de nem a teljes palettát, igaz, valamivel olcsóbban, mint a Fotoplus.

Előzmény: krob11 (171)
Kevin Creative Commons License 2005.01.04 0 0 173
Nikon közgyûrû sort (PK-11A, PK-12, PK-13) vennek
nord Creative Commons License 2005.01.04 0 0 172

Köszi!

Megvettem, én is állvánnyal, lerekeszelve használom.

Előzmény: Kreta (170)
krob11 Creative Commons License 2005.01.04 0 0 171

Sziasztok!

 

Kicsit pontosítom a keresést:

 

Keresek magyar nyelvű leírást Canon A95-höz, továbbá a következő kiegészítőket:

 

- LA-DC52D típ. közgyűrűt,

- WC-DC52 típ. nagylátószögű előtétlencsét,

- 250D típ. makro előtétlencsét,

- TC-Dc52A típ. tele előtétlencsét.

 

Lehet gyári Canon vagy más gyártótól származó is.

 

Előre is köszi az infőkat!

Kreta Creative Commons License 2005.01.03 0 0 170
nord: ilyen makró lencsém van nekem is, és néha szinte sok:)
Állvány nem haszontalan hozzá, mert be tud remegni, és a szűk rekesz ajánlatos a pici mélységélesség miatt.
Előzmény: nord (161)
rstudi Creative Commons License 2005.01.03 0 0 169
Ami neked kell, azt tubus, adaptertubus névvel illetjük.
Valami ilyesmi kell eked, itt tudnak segíteni a pontos méretet illetően.
Előzmény: krob11 (167)
Százbolha Creative Commons License 2005.01.03 0 0 168

Helló.

A95-höz nem lehet közgyürűt alkalmazni.

 

Adapter + ezmegazt igen.

 

Nekem van egy clippes (az objektív elejére rászoróló) adapterem, meg hozzá egy polár szürő.

 

Asszem 4-5e-ért odaadnám, de nem tudom hogy jo a gépedre vagy sem.

Az AOSTA-mhoz vettem, de már nem kell. Vadiúj!!

 

Százbolha

Előzmény: krob11 (167)
krob11 Creative Commons License 2005.01.03 0 0 167

Sziasztok!

 

Ki tud közgyűrűt és előtét, ill. makrolencsét Canon A95-tös (Ab0-assal teljesen megegyezik).

Mennyibe kóstálna?

 

Esetleg pluszban érdekelne még egy magyar nyelvű leírás is a Canon A95-höz.

Százbolha Creative Commons License 2005.01.01 0 0 166

Szia!

 

Kenko közgyűrüt az optiformban láttam, soligort meg a Sóosnál.

----

 

Szerintem bármennyi szürőt feltehetsz, amig nem vinnyettál és nem rontja le a képminőséget.

Tulképpen minek 3 Db szűrő???

 

 

Százbolha

Előzmény: Neofander (164)
venge Creative Commons License 2005.01.01 0 0 165

Sziasztok!

Van egy hibátlan állapotú, Raynox Pro 1,85x konverterem!

Én Minolta Dimage 7Hi-hez használtam, de miután eladtam a gépem, feleslegessé vált ez a konverter is!

Ár: 35000 Ft

Neofander Creative Commons License 2004.12.31 0 0 164
Canon EOS 300-asom van, és ehhez szeretnék közgyűrűt venni. Tud valaki olyan helyet, weboldalt ahol lehet találni, esetleg használtan is, de reális áron. Lehet Kenko, vagy egyéb márka is.
Ezenkívül azt szertném megkérdezni, hogy hogyan tudnék egyszerre akár 3 szűrőt is az objektív elé tenni. Azt tudom, hogy 2-t nagy nehezen rálehet csavarozni, de nem ajánlatos, mert eléggé instabil.
SoMa Creative Commons License 2004.12.22 0 0 163

Létezik ilyen átalakító, sztem fotósboltokban érdeklődj, konkrétat nem tudok.

Neten találtam ilyet, igaz húzos áron.......

http://www.widescreen-centre.co.uk/bitspieces.html 

 

Előzmény: posthero (162)
posthero Creative Commons License 2004.12.22 0 0 162
oly OM-hez létezik átalakító, amivel az m42 obit rá tudom biggyeszteni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!