Hi! Bocs a hülye kérdésért e nem haználtam még közgyűrűt az egyik haveromnak van 28-80-as f3,5-5,6 minolta obija aminek van makrója de jobbat szeretne. Sajnos nemtudommal válaszoltam. (Asszem előtétlencsében láttam a bw-nél +5 dioptriást de akkor tobbekerül a leves mint a hús) thx
nagyon hülyét kérdezek akkor, ha megkérdezem, hogy fennáll -é a lehetősége annak, hogy canon vázon nikon bajonettes AF obi, és az adapter átviszi az adatokat? Ha nem, akkor válaszolnátok? láttam már elég sok cifraságot (PN 11 csippesítése), talán ez is lehetséges?
Valaki írta anno, azt, hogy hogyan lehet az A/M kapcsoló nélküli és nem munkablendés M42-es obiknál a pöcköt/blendét végleg beugrasztani (EOS konverterrel való használathoz) Vmi szétcsavarozás, meg ilyenek...
Hogy is van ez ?
Nekem az obin 4 csavar van a váz felőli részén, illetve 2 pici csavar van a blendeállító gyűrűn.
Az alsó 4-et kell kicsavarni ? És hogyan tovább ?
(egyébként nem lehetne leragasztanai a pöcköt, hogy bennt maradjon, vmi rag.szalaggal ? )
"Canon elötétem még nem volt.... " Nálunk itt a cégnél van egy Canon G3, meg gyári 0,7x (0,75?) előtét. Hatalmas hordótorzítás jellemzi, de erre van PS plugin. Ami igazán idegesítő, hogy teljesen zárt rekesznél is ocsmány a képszél. Nyitva meg úgy sz_r, ahogy van. Mindezen csodákért valami 45 ezret fizettek. (de csak a Flektogonhoz képest fanyalgok, lehet, hogy egyébként ez egy jó előtét, csak akkor milyen az ócska...) Ez viszont tükrösön nem jó, ráraktam az ef35-135-re.
Ocsemnek van 0.6-os soligorja nekem 0.8-as olympusom. Sokkal jobb minoseg, de ketsegtelen hogy soxorosa az ara. A Raynoxnak is van PRO tipusa az is jo minoseg valoban uveg, de az ara is ahhoz mert (asszem csodak nincsnek).
Sziasztok !
A kérdésem egyszerű lesz :
Melyik a legjobb minőségű előtétlencse a kínálatból?
Vannak hiányosságaim a témában, de szeretnék előtétlencsét vásárolni, mert sokat fotózom klubokban ….
Elsődleges kérdésem az lenne ,hogy kevesebbet vignettál, torzít mondjuk a raynox 6600pro 079x nagyításnál ? Vagy a kérdés is hülyeség már ? :() ..mert igazából e között és egy Raynox MDR-079 Pro között vacilálok és utóbbi állítólag minden tekintetben elfogadható képminőséget alkot ,de igazság szerint valószínűleg nagyobb nagyításra is szükségem lehet…
azért kigyűjtöttem további versenyzőket is....
kenko Ezekben nem igazán bízom ,de lehet ,hogy hibát követek el …
Kenko KCW-042 Nagylátószögü előtét
Kenko SGW-05 Nagylátószögü előtét
Kenko ATW-045 Nagylátószögü előtét Szorzó: 0,45x +Makró
Kenko SGW-05Hi Nagylátószögü előtét
Kenko KNW-038 Nagylátószögü előtét
Kenko LD-055W Nagylátószögü előtét
Kenko KRW-05 Nagylátószögü előtét +Makró
Kenko LD-07W
RAynox
Raynox SRW-6600-58 HD Nagylátószögü előtét Szorzó: 0.66x
Raynox DCR-5000 Super Nagylátószögü előtét Szorzó: 05x
Raynox HD-3030Pro Nagylátószögü előtét Szorzó: 0.3x
Raynox NCP-700 Nagylátószögü előtét Szorzó: 0.7x
http://www.digitalmarket.hu/products.php?begin=7&categ=0000005803&order=0
Cannon ? (fz20-ashoz lesz nemtom ,hogy egyáltalán van e esélye ,de azért kigyűjtöm )
Canon WC-DC52 nagylátószögű (0,7x) előtétlencse
Canon WC-DC58 nagylátószögű előtétlencse
Canon WC-DC58N nagylátószögő előtétlencse
Soligor
Soligor 0,6x nagylátószögű előtét 52mm
Soligor 0,6x nagylátószögű előtét 52mm
Soligor 0,7x nagylátószögű előtét 52mm
------------------------------------------
Remélem lesznek tapasztalatok… + azért az ár/érték arány se elhanyagolható
Előre is köszönöm
Üdv: Cell
nord: ilyen makró lencsém van nekem is, és néha szinte sok:)
Állvány nem haszontalan hozzá, mert be tud remegni, és a szűk rekesz ajánlatos a pici mélységélesség miatt.
Canon EOS 300-asom van, és ehhez szeretnék közgyűrűt venni. Tud valaki olyan helyet, weboldalt ahol lehet találni, esetleg használtan is, de reális áron. Lehet Kenko, vagy egyéb márka is.
Ezenkívül azt szertném megkérdezni, hogy hogyan tudnék egyszerre akár 3 szűrőt is az objektív elé tenni. Azt tudom, hogy 2-t nagy nehezen rálehet csavarozni, de nem ajánlatos, mert eléggé instabil.