Keresés

Részletes keresés

Kanalas Viktor Creative Commons License 2014.10.22 0 0 80792

Értem és köszönöm a segitséget hamarosan fogok új képeket csinálni!

Akkor amire azt hittem hogy lány 2 évig lehet fiú elég furcsa lessz megszokni!

Amékre azt hittem hogy lány hosszabb a farktola is!

Na kérdések probáltam reszelt répát almát adni nekik meg se kostolták :(

Kólás kupakokból csináltam nekik játékot ki kelett venem féltek töle át se száltak adig a másik ülőrudra!

Amikor a piacon megfogtam a papagájt jól meg csipet!

Ha berakok tálba nekik vizet meg fürödnek?

Kértem állateledeles boltokba fürdetőt miért hiszi minden állateledeles hogy a fürdető az homok?

Tudom a kalitkájuk elégé romokba van nagyobbat fogok nekik veni de itt erre felé nagyobb jelenleg nincs!

Nyáron röpdét fogok nekik csinálni igaz a mondás a papagájok belopják magukat az ember szivébe Imádom őket rossz csontok :D

Bár ki válaszát segitségét is várom és köszönöm!

Előzmény: corvi01 (80791)
corvi01 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 80791

Háááát...? További közelképek azért tényleg jók lennének, bár csak kép alapján kort illetően nagyon rosszúl is lehet tippelni!

 

"A csöre felett kék szinű azért gondolom hogy lány a fiú barna szinű!"

 

Ez moment pont fordítva van!

 

A hullámosok kb. 6-12 évig élnek, a 19-20 éves kor szerintem nagyon valószínűtlen.

(elvileg nem lehet kizárni..) A gyűrűn lévő évszám mást is jelölhet.

 

..De lesznek majd itt papagájszakik, én csak ritkán tévedek ide.

Előzmény: Kanalas Viktor (80790)
Kanalas Viktor Creative Commons License 2014.10.22 0 0 80790

Már 2 éve megvanak a lányt én fogtam még a piacon igy fogalmam sincs hány éves.

A csöre felett kék szinű azért gondolom hogy lány a fiú barna szinű!

A fiút én vettem 2 éve!

A lány most gyógyult meg nem rég szerencsére fel épűlt majd nem állat orvos lett belőle 1 napig gubasztott nem evett nem ivott!

Majd még rakok fel képeket előlről megprobálom őket lekapni fontos lenne tudnom a korukat kbra is megteszi!

Ja mégvalami a lányt a piacon fogtam és neki van kargyürűje 1995.08.15 elképzelhető hogy 19-20 éves?

Előre is köszönöm!

Előzmény: corvi01 (80789)
corvi01 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 80789

Nagyjából idei kelésünek tűnnek, már amennyire a kép alapján......

Biztos, hogy fiu-lány..? (gondolom ahonnan származnak ezt mondták..)

Ha azok és pl. fészektestvérek nem szerencsés, ha frigyre lépnek. Bocs de csak azért merültek fel e kérdések, mert ha a koruk nem világos, akor nemük, családi állapotuk mitől?

Előzmény: Kanalas Viktor (80788)
Kanalas Viktor Creative Commons License 2014.10.21 0 0 80788

Sziasztok!

Megtudnátok mondani hány éves a fiú és a lány papagájom?

A műanyag rudakat lecseréltem fára és a kalitka aljába homokot elkezdtem használni!

bokor.istvan Creative Commons License 2014.10.20 0 0 80787

Köszönöm.

Itt az összes, nézegessétek kedvetekre...

Van diavetítés funkció is valahol..

http://www.flickr.com/photos/bokoristvan/sets

Előzmény: corvi01 (80786)
corvi01 Creative Commons License 2014.10.20 0 0 80786

A magunk fajtának az a büntetése, hogy olykor meg kell hozni ilyen súlyos döntéseket. :( Egy másik dimenzióban viszont mindig veled lesz.

Az ember képei kicsit önmaga.., szerintem megtiszteltél mindenkit, hogy engedtél betekinteni. :)

Előzmény: bokor.istvan (80781)
katherina1962 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 80785

Szia gyümölcsre szórjad rá vagy kézzelnevelöbe keverve 

 

Előzmény: horvath61 (80784)
horvath61 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 80784

Sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogy a kormivint  bele szabad tenni vízbe, mert kajáról nem igazán akarják megenni. Köszi a választ előre is.

Roxy94 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 80783
Sziasztok :) a napokban Mango elég furcsa viselkedést kezdett el,rámászik a kézfejemre, és mintha azzal akarna párosodni. Nincs még Dns teszt, de tenyésztő fiúnak tippelte. Szerintetek mondhatom így biztosra már hogy fiú? És miért csinálja ezt? Még nincs egy éves.
hawkeye Creative Commons License 2014.10.06 0 0 80782

 

Részvétem...

 

A képeid viszont nagyszerűek....

Előzmény: bokor.istvan (80781)
bokor.istvan Creative Commons License 2014.10.04 0 0 80781

Köszönöm mindenkinek az együttérzést.

 

Nehéz ezt leírni, nehéz megérteni is annak aki nem élte át milyen az amikor nem megszelidít egy madarat, aki elfogadja a gazdáját, hanem átélheti vele mint én az imprintinget.

Magyarul a bevésődést.

Emlékszem egy etetés után volt, csak néztük egymást és különössé vált a madár tekintete, szinte belém nézett. Hosszan mozdulatlanul.

A kályha tetején volt egy edény, abba tettem egy ruhát, az egész jó meleg volt mint egy fészek, így etettem.

Ettől fogva én voltam a minden. Az állapota miatt nem tudott hozzám repülni vagy gyalogolni, mindössze annyit tehetett, hogy a tenyerembe hajtotta a fejét, vagy sokáig fogta az ujjam amikor csak tehette ha benyúltam a kalitba. Emiatt volt jó a kapcsolatunk, nem hiszem, hogy lett volna türelmem egy "vad" madárhoz.

Elnéztem a ligetben egy vak varjút, a Noé madara volt. A madár folyamatosan kaszált jobbra balra a csőrével, mint a vak ember a bottal.

Elgondolkodtató ez, mikor tesz jót az ember, nem csak meghosszabbítja-e az állat kínlódását, hisz ez így nem élet a számukra. Az ember belátja ha tolószékbe kényszerül, és mondjuk varr, vagy számítógépel a mozgás helyett, de egy állat nem képes ilyen váltásra.

 

Végül megosztanék veletek pár képet, mind én követtem el, közöttük vannak a volt és jelenlegi madaraink. És még sokan mások :-) jó nézelődést.

 

 

http://www.flickr.com/photos/bokoristvan/sets/72157621698659779/

Előzmény: katherina1962 (80780)
katherina1962 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 80780

Szia

Nagyon ritkán írok ide már de most elolvastam az írásod nagyon megrendítő. A sors fintora hogy nemrég került hozzám egy Jákó  aki szintén egyik lábát sem tudja használni csak csuszik mászik szegény . Hasonlóan alakitottam ki a kalitját mint te. Most 3 éves a madárka az van a papirján hogy egyik lábára csámpás a másikkal mitörtént nem tudom csak sejtéseim vannak . Nem vitték orvoshoz 3 éven át igy tartották . Mikor hozzánk került 3 hét után elvittük az orvostudományi egyetemre de sajnos már nem lehet rajta segiteni. Azt mondta a doki probáljuk ugy kialakitani a helyét hogy minél élhetöbb élete legyen. 

Előzmény: bokor.istvan (80774)
bombaba Creative Commons License 2014.10.04 0 0 80779

Igazán megrendítő történet,  nagyon sajnálom:(

Előzmény: bokor.istvan (80774)
bombaba Creative Commons License 2014.10.04 0 0 80778

Nagyon helyes jószág, örülök, hogy jól megvagytok :)

Előzmény: Roxy94 (80777)
Roxy94 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 80777

Előzmény: Roxy94 (80776)
Roxy94 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 80776

Bocsi a helyesírásért és számokért "okos" telefonról írtam

 

Előzmény: Roxy94 (80775)
Roxy94 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 80775
Nagyon szépen haladunk, vagyis már szinte tökéletes a kapcsolatunk :) imád kint lenni a házban, màr nagyoon ügyesen repül ês manőverezik, ês megtanítottam már arra is, ha hívom a hàt bármelyik pontjáról hozzám jön :) imád játszani háton fekve, és mindenbe bele "üti a csőrét ":) már csak a dns vizsgálat van hátra. Nagyon remélem hogy tényleg fiú, mert szlovák tenyésztőnél màr kinéztem neki egy piros arcú pineapple színmutációs mutációs hölgyet :)
Előzmény: bombaba (80773)
bokor.istvan Creative Commons License 2014.10.02 0 0 80774

16 évvel ezelőtt vettem egy jákó papagájt egy neves tenyésztőtől.

A madár szemmel láthatóan sérült volt, rosszul feküdhetett a tojásban.

Megszántam és elhoztam. Egy picit volt olcsóbb mint a hibátlanok.

Szépen felneveltem, de már láttam sosem lesz belőle igazi madár, hiszen nem tudta használni a lábait úgy ahogyan a papagájoknak kellene. az egyik lábával tudta csak átfogni ügyetlenül az ágat, a másikkal csak megtámasztotta magát a csűdjével. Emiatt sosem emelte a kaját a csőréhez, csak eszegetett a tálból mint egy csibe. Egyetlenegyszer repült csak, mivel nem tudott rendesen leszállni, ezt feladta.

A kalitban gyakran volt úgy, hogy a csőrével kapaszkodott a rácsban, így is aludt.

Egyedül engem fogadott el teljesen.

Sokat és jól beszélt. 

Ennyi idő alatt összeszoktunk, voltak vannak itthon más madarak is, megszokták egymást.

Az utóbbi pár hónapban gyakran leesett a kalicka aljára. Egészen lenn volt az ülőrúdja néhány centi magasan, hogy ne essen akkorát. Ez azelőtt is megtörtént, így annyira nem volt feltünő. Eleve olyan kalitja volt amin a drótok vizszintesek, a jobb kapaszkodás, közlekedés miatt.

Egyszer csak előfordult, hogy nem tudott lábraállni, visszakapaszkodni a helyére.

Csak forgott körben a kalit alján, panaszos hangokat hallatott, és erősen lihegett.

Ilyenkor rátettem a tenyerem, éreztem, hogy reszket. Lassan megnyugodott, és idővel visszamászott.

Sajnos ez egyre gyakrabban megtörtént, néha negyedóránként, és nehéz szívvel ugy döntöttem el kell altatni. 

Sok örömet szerzett az eltöltött évek alatt, így aztán nem volt könnyű megtenni.

Úgy érzem visszaéltem a bizalmával mikor elvittem az orvoshoz meghalni.

Az vigasztal, hogy talán rosszabb sorsa is lehetett volna, lehet a tenyésztő mege pusztítja el, ha nem kellett volna senkinek. Így viszont élhetett 16 évet.

Nagyon nehéz a szívem, sajnálom azt, hogy nincs már.

 

bombaba Creative Commons License 2014.09.28 0 0 80773

Mi újság a madárral? Hogy haladtok?

Előzmény: Roxy94 (80769)
nephrite gírl Creative Commons License 2014.09.28 0 0 80772

Sziasztok!

 

Sziasztok!

 

Van itt valaki aki tud tenyésztőt ajánlani Budapesten, vagy Cegléd és környékén?Mert párt szeretnék 1.5 éves hím énekespapagájnak.

Még egy kérdés.

Valaki itt közületek részt vett-e már  a Monori kisállatbörzén, és milyen tapasztalatai vannak ezzel kapcsolatban?

Mert ha máshol nem, akkor ott próbálnék szerencsét madárkeresésben.

 

Üdv  

Roxy94 Creative Commons License 2014.09.13 0 0 80771
Köszönöm a választ, azt hiszem egy kisebb átrendezés lesz a megoldás :)
Előzmény: bombaba (80770)
bombaba Creative Commons License 2014.09.12 0 0 80770

Igen, azzal lehet gond, sőt, nagy gond is akár.

Vannak veszélyes növények, erről vannak listák, de tudnod kell, milyen növényed van, ha a listán meg akarod keresni.
Itt vannak  a topikból az ezzel kapcsolatos hsz-ek, de másutt is találhatsz listákat:
http://forum.index.hu/Article/showResultList?o=&aq_text=m%E9rgez%F5+n%F6v%E9nyek&aq_cre=0&user_id=&topic_id=&forum_id=0&aq_ext=0&t=9038540

Előzmény: Roxy94 (80769)
Roxy94 Creative Commons License 2014.09.12 0 0 80769

Sziasztok. Nagyon jól haladok a kalitkán kívüli idomítással, és ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem hogy a szobanövények evése és rágcsálásától lehet valami baja ? Pl a páfránnyal van nálunk a legnagyobb gond, mert abbol van pár, és imádja rágni,ma pedig már enni is akarta.

Citrus-liget Creative Commons License 2014.09.11 0 0 80768

Szia!

Vasárnap a monori börzére viszek idei kézzelnevelt kékfejű aratingát, mail címem nyilvános. :D

Üdv. Citrus-liget

Előzmény: Vera880617 (80759)
corvi01 Creative Commons License 2014.09.09 0 0 80767

Csak egy gondolat (na jó, ötlet); próbáld magát a kalitot nyitott bejárattal kint tartózkodó Őlordsága irányába fordítani, s türelmesen, amennyire csak tudsz közelits hozzá vele. A meglepett kényszerhelyzettől, meg a kalit már belülről jól ismert régioja láttán, vélhetőleg be fog sétálni. Ez mégis egy fokkal jobb mint kézzel lábbal lihegve órákig hajkurászni szerencsétlent. Nekem ez anno többször sikerült egy nagyon vadon elhozott nimfánál. Később egészen bejáratott gyakorlattá vált, mégkésőbb, meg magától ki-be járt, főleg amikor párt kapott, no meg mikor papagájgyerekek is lettek.

Előzmény: caravelle_1 (80764)
bombaba Creative Commons License 2014.09.08 0 0 80766

Még annyit tennék hozzá:

- jobb lett volna, ha korábban olvasol/kérdezel a madártartásról, nem akkor, amikor már csináltál jó néhány hibát a szoktatásával. 

- az utóbbi időben nem volt róla szó, de korábban sokszor: hullámost nem kézre, hanem ülőrúdra próbáljuk szoktatni, ha azt megszokta, azzal könnyedén lehet visszatenni a kalitkába. Kiengedni, kivenni is akkor kellett volna, ha a botra más félelem nélkül rálép.

Nehezebb lesz átnevelni, mint lett volna jól nevelni.

Előzmény: caravelle_1 (80764)
bombaba Creative Commons License 2014.09.08 0 0 80765

Olvass vissza. Nem kell sokat, pár oldalt.

Így külön csak annyit: egyik madár sem szereti ha marokra fogják, eddig nagyon kevés példánnyal lehet eljutni. A többi kérdésedre nem régi hsz-ekben van a válasz. 

Előzmény: caravelle_1 (80764)
caravelle_1 Creative Commons License 2014.09.08 0 0 80764

Sziasztok!

 

Még csak egy hónapja van nálunk a hullámos papagájunk.

Nagyon kedves, barátságos madár, de nem szereti, ha megfogják. Ha otthon vagyunk, álrtatában kinn van, röpköd, énekel, látszik rajta, hogy jól érzi magát. A kalitkába rakással van a gond. Mivel semmilyen módon nem megy vissza magától, kénytelenek vagyunk megfogni, amit nem szeret. Ha már csak feléje nyúlunk, elröpül, kézre sem száll, hiába csalogatjuk. Annál inkább szeret a vállunkon ülni és a fejünk tetején is jól érzi magát, szerintem ha tehetné, ott lakna.

Valami jó ötlet kellene, hogyan szoktassuk kézre, hogy ezt ne azonosítsa a kalitkába rakással. 

Azonkívül a fejünkről is szeretném leszoktatni, mert nem szeretem, ha a hajunkba pottyant.

Ha van valami ötletetek, örömmel kipróbálnánk.

Köszi mindenkinek.

 

Roxy94 Creative Commons License 2014.09.06 0 0 80763

Már 2x kiengedtem kis helységben Mangot, és minden aggodalmam ellenére nagyon jól sikerült, nem félt tőlem, oda jött, és nagyon bújós volt, kérte hogy felvegyem és simogassam :) másodszor már nagyon el sem akart menni a közelemből, és mászkált rajtam, bújt a nyakamhoz, tollászkodott, és jól érezte magát :) Legközelebb lehet megpróbálkozom nagyobb térrel :)

DNS vizsgálatot elvégző állatorvosi rendelőt tudnátok ajánlani? Mert minél előbb jó lenne tudni pontosan a nemét, hogy tudjak intézkedni pár ügyben, hogy januárra megtaláljam a neki megfelelőt :)

Előzmény: bombaba (80760)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!