Keresés

Részletes keresés

milendee Creative Commons License 2006.04.20 0 0 801
én 1 percig sem voltam bizonytalan:)
Előzmény: kambekk (800)
kambekk Creative Commons License 2006.04.20 0 0 800

Gyerekek, ma reggel a Napkeltében iszonyat párbaj zajlott Kékesi és Illés között. Értem én Illés kerületi felindultságát, de amit itt végzett - mint orsz.gyűl.képv. jelölt -, az tiszta ciki... Aki bizonytalan volt irányába, az mától biztos - ellene.

 

LINK
milendee Creative Commons License 2006.04.20 0 0 799
mesélj, milyen volt? (itt dolgozom egyébként a tér sarkán)
Előzmény: cyber.greg (798)
cyber.greg Creative Commons License 2006.04.04 0 0 798

Pénteken délután 1-kor szoboravató a Liszt Ferenc téren! Ott lesz az önkormányzat, a Broadway Egyesület, meg mindenki.

 

Jómagam riportfilmet forgatok erről az egészről!

Úgyhogy ha valakinek van kedve nyilatkozni, akár lakossági tiltakozó, akár kerületi örvendő, lehet hozzám jönni bizalommal!

orchard Creative Commons License 2006.04.04 0 0 797
Köszi.
Előzmény: farriss (796)
farriss Creative Commons License 2006.04.03 0 0 796
Bihari Mihály...
Előzmény: orchard (791)
kambekk Creative Commons License 2006.03.31 0 0 795

Én csak fél 12 után kerültem gép elé... Lemaradtunk, mint a borravaló :)

A TER TV-t látta valaki? Említették a fórumot?

Előzmény: Nannics (794)
Nannics Creative Commons License 2006.03.31 0 0 794
Sziasztok!

Lattatok a Verok kiirasat? Erdeklodes hianyaban elmaradt a fogadoora, ezert mindenkit var szeretettel 11 oratol emlektabla avatasra. Eleg erdekes. :)))
magdolnavolgy Creative Commons License 2006.03.31 0 0 793

Kérdésem van hozzátok.

Mindenféle pletykák keringenek a kerületi iskolák bezárársáról, összevonásokról.

Köztudottan nagyon kevés a gyerek alig 200 gyerek tanköteles ebben az évben.

A Lendvay u.-ban sikeresen müködö ovisuli-t ellehetetlenitik azzal, hogy a suli részét megszüntetik. Az volt a program lényege, hogy ovi után ugyanott azokkal a pedagógusokkal mennek tovább a gyerekek első és második osztályba.

Netán valakinek fáj a foga az épületre? Totál lerobbanva árválkodik a Francia követséggel szemben, szégyenletesen néz ki az biztos.

Persze hivatalos tájékoztatés nincs, kész tények elé állitják a szülőket.

Nagyon etikátlan dolog, mert beiratod a gyereked valahová, valamiért. Egyszer csak hopp és már nincs is intézmény.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

farriss Creative Commons License 2006.03.28 0 0 792
Délutánra megpróbálom kideríteni. Nem tudom, hallod-e minden reggel 7-kor, ahogy a sittet öntik le a házak tetejéről, kb. 3 hónapja nem alszunk. Nemsokára elkezdik a luxuslakások kialakítását a 21-es tömbben is, azaz felettünk, mi ezt már nem akarjuk megvárni. Nyugodtan szeretnénk élni, és jó környezetben. Sajnos ezt a kerület vezetése már nem tudja biztosítani, legalábbis számunkra. Találtunk Diósdon egy nagyon tuti kis családi házat, megegyeztünk a kft-vel, és lelépünk. Nem a lagjobb ár, azonban ha számba vesszük azt, hogy ha meg tudjuk venni a lakásokat - ha az ök elővásárlást biztosít - akkor is, hatalmas jelzálog lesz a házon, ugyanis fel kell újítani a tulajoknak a háztömböt, ami hitelből megy, amellett meg lehetetlen lesz eladni a lakást. Ezért is döntöttünk úgy, hogy bukunk egy bizonyos összeget, de ebből már nem kérünk.
Előzmény: orchard (791)
orchard Creative Commons License 2006.03.28 0 0 791

Meg tudnád mondani milyen Mihály? És hol keressem pontosan a házban?

És mennyiért vásárolták meg a lakásokat...én nem akarok elmenni, sem bagóért eladni...mert most azt ajánlottak.

Előzmény: farriss (790)
farriss Creative Commons License 2006.03.28 0 0 790
Szia,

Persze, nyugodtan!!! Mihály egy bajszos, kicsit kövér figura, nagyon rendes, jó fej.

Nálunk - az Andrássy 21-ben - ugyanez folyik, az ÖK átadta egy 3 millás kft-nek a háztömböt, így most a lakók ki vannak szolgáltatva, ez is része a Fürst által meghírdetett "szociális rehabilitációbnak" (birkák ki, gazdagok be - ezt ő mondta)

Mi mindenesetre megegyeztünk a kft-vel a kártalanítsában (a 37 lakó albetétből eddig 11-ből mentek el lakók, megegyezvén)), így pénteken itt is hagyjuk az VI. kerületet, és költözünk Diósrda egy szép kertes családi házba. (itt madárcsicsergés és garázs vár, nem 1 órás keringés parkolóhelyért).

Szóval Mihály sok mindent el fog tudni mondani, a szinlelt szerződésekről, a nyomásgyakorlásról, az ellehetetlenítséről....

Előzmény: orchard (785)
farriss Creative Commons License 2006.03.28 0 0 789
Ez óriási! A Verók mondja, hogy káosz van, aminek kvázi mérsékléséért semmit sem tesz. A pofámról lesül a bőr....
Előzmény: kambekk (762)
orchard Creative Commons License 2006.03.28 0 0 788

van egy nagy irodája, egy nagy garázsa...és egy kis lakása...a mi jelzálogunk azon van...amitől csak 51% lesz..

Előzmény: Nannics (787)
Nannics Creative Commons License 2006.03.28 0 0 787
dehonnenm. Elarverezik a lakasokat, amik az ovek.
Előzmény: orchard (782)
timetable Creative Commons License 2006.03.27 0 0 786
A Skála Bajcsy-Zsilinszky úti oldalán van egy üvegvisszaváltó, előtte van egy gyűjtő.
Előzmény: Üveggyűjtő (784)
orchard Creative Commons License 2006.03.27 0 0 785

Szia! A nagytul. visszaélése vagy a kivásárlás miatt kereshetem?

Köszi.

Előzmény: farriss (783)
Üveggyűjtő Creative Commons License 2006.03.27 0 0 784
Üdvözlök mindenkit!

Csak egyetlen egy kérdésem lenne: Hol találok a kerületben üveggyűjtőt? Semmilyen honlapon nem találtam rá, önök talán tudnak segíteni, hisz minden bizonnyal itt élnek. Előre is köszönöm a segítséget.
farriss Creative Commons License 2006.03.27 0 0 783
Szia,

Az Andrássy út 21. alatti lakók ugyanebben a helyzetben vannak, beszélj a lakóegyesület vezetőjével (valamilyen Mihály), ő fog tudni segíteni, már folyik a per, elég tisztán lát ezekben az ügyekben.
Előzmény: orchard (776)
orchard Creative Commons License 2006.03.27 0 0 782

Jelzálok rajta van és már felszámolási eljárást is indítottunk ellene...

De ennek ellenére nem változik a helyzet. Akkor sem lesz kevesebb a tuj. része mint 50%.

Előzmény: Nannics (779)
orchard Creative Commons License 2006.03.27 0 0 781

Hol találom az Óvás Egyesületet?

Sajnos a törvény nem mondja ki kötelezően a kötzös képviselőt. Intézőbizottságot is fel lehet állítani aminek ugyanolyan jogai vannak...aminek persze a nagytul. tagja akar lenni.

Előzmény: fairytale (777)
Nannics Creative Commons License 2006.03.27 0 0 780
mer a rendorseg nem fog semmi csinalni, ha van engedelye. A jegyzohoz elsetalsz, elmondod, hogy ugyan van engedelyuk, de lehtetlen a pihenes, vonjak vissza az engedelyt. Eloszor biztos a jegyzo is le akar majd razni, de ne hagyd magad! :)))
Egyszer en is beszeltem vele, ket nap mulva intezkedett.
Előzmény: milendee (775)
Nannics Creative Commons License 2006.03.27 0 0 779
Kuldjetek fizetesi maghagyast az 52 szazalekosnak, ha nem fizet, tegyetek jelzalogot a tulajdonukra. Valasszatok kozos kepviselot, ha mas nem jelentkezik, meg Te is elvallalhatod.
Előzmény: orchard (776)
fairytale Creative Commons License 2006.03.25 0 0 778
A Jókai tér már régen nem játszótér. Van rajta két hinta, és talán egy mászóka, de az nem biztos. Viszont jó sok a homok!
Előzmény: cyber.greg (768)
fairytale Creative Commons License 2006.03.25 0 0 777
Próbáljátok meg az Óvás Egyesületet. Meg mondjuk fogjatok össze lakók, és ne engedjétek... Közös képviselőnek pedig kell lennie, ha jól tuom!
Előzmény: orchard (776)
orchard Creative Commons License 2006.03.25 0 0 776

Sziasztok! nem tudom jó helyen vagyok e, de ha nem annak ellenére, örülnék ha valaki segítene tudna nekem. A Paulay Edében lakom egy házban. A ház már borzasztó állapotban van, de ennek ellenére is gyögyörű épület szerintem. A nagytul ( 52% )nem titkolt célja, hogy ellehetetlenítse a működést a házban.. ( nem fizet közös költséget, nincs közös képviselőnk..stb. ) Most jutott el odáig a dolog, hogy megjenentek a befektetők, hogy kivásárolnak bennünket, persze csak akkor ha mindenki eladja...le szeretnék bombázni és új épületet építeni. persze a nagytulajdonosnak már sikerült olyan helyzetbe hozni bennünket, hogy sokan menekülnének...

Azt sem tudjuk kihez fordulhatnánk segítségért, segítene e ha műemlékjellegűvé nyilváníttatnánk a házat...igazán örülnénk valamilyen segítő ötletnek, vagy, hogy egyáltalán kihez fordulhatnánk...

milendee Creative Commons License 2006.03.23 0 0 775

most már úgyis 3 hét múlva költözöm... eddig még azt sem tudtam, h a csendháborítás nem rendőrségi hatáskör. ma olvastam valahol, kedves Színyei u. közegek eddig nem mondták nekem, csak annyit, h ha van engedélyük, akkor megtehetik. hát....

meg ha az érintett társasház lakóinak nemtom hány százalékával aláíratok egy megfogalmazott bejelentést. én, akinek a ffiak sem köszönnek előre az udvarban, pedig 10 éve nézegetik az orcámat, 33 lakás. először a gyáliak hívogatásával próbálkoztam, meg átjárkáltam az irodaházba, de se kép se hang. most már tényleg nem érdekel, csak az éjjel szívrohamot felülve kihordott külföldi vendégem kapcsán jutott eszembe megint. ha 3 éve semmi változás, valszeg csak engem zavar, mert csak az én szobaablakom esik áldozatul, tényleg.

kicsi vagyok én ehhez, az irodaépület építtetését sem tudtuk leállítani éjszakára, sírva jártam egyetemre, fél órákat aludtam a konyhaasztal alatt, az ablakkereten ujjnyi rés keletkezett. a tanárnőnk már felajánlotta, h aludjak nála.

2 hónapon keresztül non-stop földrengés közeli többtíz decibelben próbáltam épeszű maradni. a zsaruk már vágták a nevemet, első héten még 2-3x kijöttek éjszakánként, de csakhamar rájöttek, hogy a hivatalos engedély ellen nem tehetnek semmit. csak meg kell találni a megfelelő kiskaput, veszélyre, erre-arra hivatkozva...

Előzmény: Nannics (774)
Nannics Creative Commons License 2006.03.23 0 0 774
Jegyzonel tettel mar panaszt? Szerintem ez siman csendhaboritas.
Előzmény: milendee (772)
kambekk Creative Commons License 2006.03.23 0 0 773

Szívesen máskor is. Ahol én ott vagyok, arról be is számolok :)

 

A beszámolómból kimaradt egy-két kisebb súlyú problémafelvetés.

Volt egy hölgy, aki a kerületi rendőrség járőreire panaszkodott, amiért férjét éjjel 3 órakor mindenfajta indoklás nélkül rendőrauóba kényszerítették, és 5 órán át cellában tartották - megfosztva mindennemű értesítés lehetőségétől. A fórumon jelen lévő rendőrkapitány még ott a helyszínen lehetőséget biztosított a panasz együttes megvizsgálására.

Egy másik hölgy pedig az Lendvai utában tapasztalható - indokolatlannak tartott - járdaelzárás ügyében kért intézkedést. A polgármester igerete szerint utánanéznek ennek a problémának is.

 

Több kamera is jelen volt a közmeghallgatáson, úgyhogy valószínűleg a TER-TV jövő hétfői (?) adása beszámol az eseményről. Legalábbis remélhetőleg...

 

 

De addig se feledjétek, hogy 31-én délelőtt ismét ON-LINE fogadóóra lesz.

Előzmény: Nannics (771)
milendee Creative Commons License 2006.03.23 0 0 772

én mondjuk rákérdeztem volna arra is, hogy az Aradi u. 65-67. alatti irodaház (asszem egyben Andrássy 100?) sssszelektíííív hulladékgyűjtése miért úgy történik, hogy jön egy vállról indítható birodalmi lépegető retinátégető villogással, ácsorog dübörögve vagy 10 percet, amíg becsekkol a portán és valaki felhányja a cuccot - rosszabb esetben EGYENKÉNT összetörik a szelektíív üvegeket!! - és mindezt hetente 2x, hétfőn-csütörtökön - most figyelj -: ÉJJEL fél 3 és fél 4 között!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (földszint utcai lakos vagyok egyetlen garzonszobában.)

 

párszor már rájukhajítottam szelektíve egy üres pillepalackot, de még a levegőben elporladt. ezt csinálják vagy 3 éve, egy gyáli cég, össze fogom szerdni a telefonszámát. ha ilyenkor van vendégem, riadtan ül fel az ágyban, hogy világ vége van???? én meg már csak félálomban, nem, kérlek, ez az EU.

kérlek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!