Keresés

Részletes keresés

Raha Creative Commons License 2006.12.13 0 0 4524
Örömmel veszem a megoldást! :-)

Jelzem, digitben, az érzékelő dinamikája miatt kicsivel egyszerűbb kéket varászolni mint diával...
Előzmény: eke (4512)
Dr. Zook Creative Commons License 2006.12.13 0 0 4523
COPY PASTE COPY PASTE!

:)
Előzmény: eke (4522)
eke Creative Commons License 2006.12.12 0 0 4522
hát vegyétek elő a "Korszerű kamera és filmtrükk" című könyvet: majd megkeresem hogy milyen kiadás.
Előzmény: nikolausz (4520)
nikolausz Creative Commons License 2006.12.12 0 0 4521
Jo fotoi vannak ennek az Espennek amugy. A linket melle rakhattad volna, mert nem volt semmi, mire levadasztam az indexkeprol.
Előzmény: Analóg (4516)
nikolausz Creative Commons License 2006.12.12 0 0 4520

Nema! Mas is kivancsi.

 

Amugy korantsem mondanam, hogy a kek hatter a szabalyszeru vizalatti makroknal. A fekete hatter joval elfogadottabb meg ma is. Sot, inkabb ugy fogalmaznek, hogy par eve meg ritka volt a kek makro, mint a feher hollo.

Előzmény: eke (4515)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2006.12.12 0 0 4519
Onylány közvetítés nem lesz?
Előzmény: eke (4515)
Analóg Creative Commons License 2006.12.12 0 0 4518
Sajnos én csütörtökön nem lehetek ott, csak lélekben és szoríthatok a zsűri jó döntéséért! :-) Nem elkapkodni!!!
Előzmény: eke (4515)
Dr. Zook Creative Commons License 2006.12.12 0 0 4517
nem er nem er, tessek kerem beleirni ide okulasunkra :)))

zook
Előzmény: eke (4515)
Analóg Creative Commons License 2006.12.12 0 0 4516

Ja a vicces, hogy a képet azért raktam fel, mert Archi azt mondta a skypeon, hogy csigát fotózni könnyű, csak oda kell menni és lefotózni. Erre el akartam küldeni neki Espen barátom felvételét mailben, milyen egy jó csiga fotó - világbajnoki első vagy második - de nem ment át, majd ide szöveggel, de az sem sikerült. Végül feladtam és ut'só próbálkozásként nyomtam egy mehetet csak a képre. Az elment. De jó az ötlet: néha fel kell dobni egy képet szöveg nélkül és várni mi lesz belőle.

(Nincs valakinek egy m billentyűje, mert az enyém bedöglött, 4-5ször kell megnyomnom -fú ez kemény szó volt, 3db m- , hogy megjelenjen?) 

eke Creative Commons License 2006.12.12 0 0 4515
csütörtökön személyesen elmondom... :-)
Előzmény: Analóg (4514)
Analóg Creative Commons License 2006.12.12 0 0 4514

Eke engem érdekelne, régi gondom, hogy a kis mélységélesség rontja el a képeim, ha kék hátteret akarok és kénytelen vagyok engedni a 22-es blendéből. Mondjuk 8-asra.

- Két megoldás egyébként a kék háttérre: 1., ezt használom én is, a nap felé kell fotózni, így 22-es blendénél is kék háttér marad. 2., erről csak hallottam, kék vízálló lap cipelése, majd háttérként való felhasználása. Mivel életlen lesz, akár a víz kékje is lehet. Erről nem tudom eldönteni, hogy etikus-e vagy sem.

 

- Visszatérve a csigára: szerintem a végletekig való ragaszkodás a kék háttérhez, mert a víz kék (általában, mert néha szürkés néha kimondottan zöld) szerintem nagyon rossz út. Hasonlít arra a vélekedésre, hogy DT Barrakudája nem jó, mert torz a feje. Mármint a barrakudának. Szerintem jó ha a természetfotó túllép a lexikonok bemutató jellegű képein, azaz az esztétikát is figyelembe veszi, sőt akár ez mehet a bemutatt állat-növény-stb egzakt bemutatásának kárára is. Pl.: ez a csiga kék háttérrel katasztrófa lenne: beleolvadna és a hatása-szépsége nem tűnne úgy ki. 

 

- Összegzés: azt szoktuk mondani, jó az a kép ami a szabályokat betartja és excellent ami figyelmen kívűl hagyja. Azaz, egyetértek az általános szabály a kék háttér, de ha az úgy nem szép akkor kit érdekel a szabály! A nyáron fotóztam egy kis gébet ostorkorallon. Pixmániás is fotózta digitre. Megnéztük és kiderült, hogy a géb színe nem megy a kékhez. Nem is fotóztuk úgy többet.  Szabály ide-szabály oda! 

Előzmény: eke (4512)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2006.12.12 0 0 4513

Irjad akkor lefele.

 

Imádjuk a meglepiket.

 

:))))

Előzmény: eke (4512)
eke Creative Commons License 2006.12.12 0 0 4512
meglepne ha írnék egy verziót (analóg módszert) a háttér feketeségének elkerülésére (igaz nem minden témára) úgy hogy közben igaz az is amit mondasz?

szóval az általad írt eljárásra is van egyféle lehetőség. (igaz kipróbálni nektek kellene.)
Előzmény: Raha (4505)
Dr. Zook Creative Commons License 2006.12.12 0 0 4511
OFF

index resze, en is meglehetosen idegesitonek talalom, de firefoxhoz egyszeru a megoldas, adblock extensiont letoltod, blokkolt siteok listajara felveszed a keymedia-t es mar meg is szunnek az alahuzasos cuccok

ON
Előzmény: Kékbálna (4510)
Kékbálna Creative Commons License 2006.12.12 0 0 4510

OFF

Valami keymedia nevezető vacak. Meg áll az agyam. Nekem az obi biztos nem az OBI jut eszembe mégis nézhetem a lebegő hódos reklámot. :(( Ez az index része vagy én gyűjtöttem be valamit?

Előzmény: Kékbálna (4509)
Kékbálna Creative Commons License 2006.12.12 0 0 4509
Bocsi a csiga tetszik. De titeket nem idegesít ez lebegő reklám a fórumon. Engem piszkosul. Mit keres itt egy malter szállító cég reklámja vagy egy nagy boldogság fokozó. Komolyan felháborít ez a lebegő reklám szemét!!
Előzmény: nikolausz (4508)
nikolausz Creative Commons License 2006.12.12 0 0 4508

A blue makrot nehez technikailag megoldani, de nem lehetetlen. Biztos kez kell hozza, meg nem art az anti shake vagy VR (most mar nikon makron is elvezheto, igaz nem 50 mm-en):

http://wetpixel.com/i.php/full/nikon-105mm-vr-review/

Előzmény: Raha (4505)
Dr. Zook Creative Commons License 2006.12.12 0 0 4507
teljesen jogos volt az eszrevetel, soksok esetben szebb a kek...
Előzmény: eke (4504)
Dr. Zook Creative Commons License 2006.12.12 0 0 4506
oje, ahogy mondja, mester. mondjuk lehetett volna loni ra hosszabb idot, a vaku kifagyaztotta volna es neha meg jol is jon a bemozdulasos dolog, en kifejezettem szeretem, de nem hinnem, hogy illene ehhez a kephez...

zook
Előzmény: Raha (4505)
Raha Creative Commons License 2006.12.12 0 0 4505
Szerintem kettős oka van a fekete háttérnek:

Egyik a csiga kék csápvégei, ez kék háttéren elveszne.
A másik technikai. Mondjuk egy 105mm-es obi 10cm-es tárgytávval, mélységélesség 1mm, a víz alatt mozog a búvár, mozog a téma (igen, azt is meglebbentheti egy vízmozdulat), így minimum 60-ad, ha nem 125-öd idő.
Így ha láthatóvá akarta tenni (mivel szemből van a csiga nem oldalt) az eész állatot, a max mélységeélesség kellett amit ki lehetett hozni az obiból, vagyis rekesz zárt, és odalenn elég kevés a természetes fény, így fekete lett a háttér.

Jó tudni, hogy míg idefenn mondjuk egy 8-as blendénél is van valami természetes fény a képen, odalenn 5.6 felett kezd el derengeni valami.

Plusz akár éjszaka is készülhetett a kép :-)
Előzmény: eke (4502)
eke Creative Commons License 2006.12.11 0 0 4504
A fekete háttér esetében én elsődlegesen technikai korlátra/hibára következtetek.
A kéket példaként hozom, igaz én sötétben soha nem dugta bele vízbe még a nyelvemet sem...
Előzmény: Dr. Zook (4503)
Dr. Zook Creative Commons License 2006.12.11 0 0 4503
nekem sokkal jobban tetszik, hogy a feketenek elleneben lehetnek a kek sallangvegek...jo dolog szep dolog es trendi a kek hatter, de nem biztos hogy mindenhova.

zook
Előzmény: eke (4502)
eke Creative Commons License 2006.12.11 0 0 4502
Érdekelne hogy mi az akadálya annak hogy ennek a képnek a háttere nem kék?

(ez olyan mintha egy virágot úgy fotóznánk hogy fekete a háttere...)
Előzmény: Analóg (4500)
Dr. Zook Creative Commons License 2006.12.11 0 0 4501
oho errol meseltel ott anno krk-on? ez tenyleg klassz...talan kicsit kozepen van a csiga :))) klassz.

na de a mostani submarine sem semmi, daninak grats!

zook
Előzmény: Analóg (4500)
Analóg Creative Commons License 2006.12.11 0 0 4500
Garfield33 Creative Commons License 2006.12.08 0 0 4499

Hát látod épp ez a baj. Én olyan magas színvonalon kezdtem, hogy már nem is nagyon lehet fokozni. Ezért aztán manapság folyamatos frusztrációval jár.

 

De nektek még annyi örömöt fog okozni a fejlődés....     :-)))

Előzmény: Kékbálna (4498)
Kékbálna Creative Commons License 2006.12.07 0 0 4498

Te is azért videjózol, mert neked még mi is égi magasságban leledzünk. Mongyuk a videóid jók. :))

 

Lefety.

Előzmény: Garfield33 (4497)
Garfield33 Creative Commons License 2006.12.07 0 0 4497

Te itt most Bunnyra gondolsz vagy Kékbálnára??????

 

Végül is mindegy, mindkettőnek van honnan feltornásznia magát. Lassan beleütköznek a bányász béka popójába...     :-))

 

 

 

Előzmény: Dr. Zook (4493)
BuNnY Creative Commons License 2006.12.07 0 0 4496
Esélyeink hasonlóak, mint neki :P
Előzmény: Kékbálna (4495)
Kékbálna Creative Commons License 2006.12.07 0 0 4495
Védőszentünk Eric az angolna. Ez teccik, nagyon teccik. :)
Előzmény: BuNnY (4494)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!