Keresés

Részletes keresés

boxer-gs Creative Commons License 2010.01.31 0 0 669
Kizárt! Akkor éhen pusztulunk. Vagy legalábbis megcsömörlünk a vajas kenyértől. :-)
Előzmény: PETYUS (665)
boxer-gs Creative Commons License 2010.01.31 0 0 668

Hmm, be kell lássam, hogy logikus dolgokat írsz.

Szóval én már lassacskán belátom, hogy tényleg nem túl praktikus a sarokelrendezés. Csak hát azok a fránya érzelmek...

 

A legnagyobb gond talán tényleg az, hogy jelentősen csökkenni látszik a hasznos szabad pultterület. Tehát nem marad hely egy csomó munkának, amiket te is felsoroltál.

 

Amúgy képzeletben már besúvasztottam a képről lemaradt mosogatógépet a sütő alá és a szintén lemaradt mikrót a sütő felé. És egy teli ajtóval zártam a tornyot.

Ha egy kicsit hosszabb falfelületek lennének, akkor biztos én is erre a saroksütős tervre szavaznék, de most lassan kezdenek az észérvek meggyőzni, hogy elhamarkodottan kértem Diamacot ennek a továbbfejlesztésére. Nejem meggyőzése már bonyolultabb feladat, mert nála most olyan érzelmi állapotot idézek elő, mint amikor valakivel közlik, hogy nyert a lottón 2 milliárdot, aztán fertály óra múlva tudatják vele, hogy tévedés volt és nem nyert mégsem.

De azért rajta vagyok a projecten. :-)

 

Köszi még egyszer az észrevételeket.

Előzmény: Axióma (667)
Axióma Creative Commons License 2010.01.31 0 0 667
Konyhai sorrend is borul, meg a kotelezo pultresz sincs meg a mosogatas es fozes kozott (feldolgozas, nagyon min. 60 cm, de inkabb min. 80). Ha a sarok fele megy a mosogato, akkor egybol van. A levagott pultreszen meg plane semminek nincs helye, hacsak a szekrenybol igy szamuzott mikronak nem...
Lehet, hogy tetszetos (nekem nem igazan, de az mind1), de praktikumot is figyelni kene, meg az okosok altal kitalalt okolszabalyokat (nem en, hivatalosan nem is tanultam, csak mar olvasgattam parszor: tarolas/hutes -> tisztitas (mosogato) -> feldolgozas -> fozes -> mosogatas. A feldolg. nelkul haromszog, es ezt jarja le ezerszer a haziasszony fozes kozben. Ha a feldolgozas fele atmegy a kiesett pultreszre, meg tobb rohangalas. Bar egyebkent jobbkezeseknek balrol jobbra ez a sorrend.
[Az en konyham se teljesen jo pelda, mert a huto kiment az etkezobe... de en nem is fozok sokat, viszont a hutot meg rengetegszer hasznaljuk eveskor hideg reggeli/vacsora, ugyhogy sztem osszessegeben nem is annyit rontottunk rajta.]
Előzmény: boxer-gs (664)
boxer-gs Creative Commons License 2010.01.31 0 0 666
Jól látom, hogy nem látom a mosogatógépet?
Előzmény: diamac (660)
PETYUS Creative Commons License 2010.01.31 0 0 665
> igaz, hogy nem én fogok ott dolgozni

Vagy de.
Előzmény: boxer-gs (664)
boxer-gs Creative Commons License 2010.01.31 0 0 664
Sajnos ő ebbe lett szerelmes. Egfyébként nekem is tetszik. Persze igaz, hogy nem én fogok ott dolgozni. Azért örülök a véleményednek, mert legalább elgondolkozok rajta.
Előzmény: Axióma (662)
boxer-gs Creative Commons License 2010.01.31 0 0 663

Tudtam, hogy ez lesz. "Sajnos elvesztünk". Párom meglátta, kikerekedett a szeme, rábökött a képernyőre és felkiáltott: "Nekem ez kell!!!"

 

Úgyhogy (mivel az én szememben sem csúnya) ezt kéne tovább fejleszteni.

Tehát az előző verzióhoz írt változtatási kéréseimet csak sok fölös szabadidő esetén rajzold meg, amolyan vésztartalékként!

 

Átnézegetjük ezt a saroksütőst, hogy mik az esetleges kívánságok, aztán jelzem. De már felvezettem páromnak, hogy az első sütést a sarokban neked kell elkészítenie hálánk jeléül. :-)

 

(Ha jól emlékszem és te egy bútoros cégnél dolgozol, akkor privátban esetleg elküldhetnéd az elérhetőségeteket, esetleg web-címet, mert ha jól sikerül a tervezés, akkor szívesen látnék majd egy árajánlatot is tőletek esetleg!)

Előzmény: diamac (660)
Axióma Creative Commons License 2010.01.31 0 0 662
Sztem igy teljesen hasznalhatatlan a kettevagott pult, nem lesz nehez lebeszelni a parodat a saroktoronyrol... vszinu ez az oka hogy nincs ilyen igazan.
Előzmény: boxer-gs (661)
boxer-gs Creative Commons License 2010.01.31 0 0 661

Mi kétszer ennyi szekrényt is képesek lennénk telepakolni. Biztos valami raktáros dinasztiából származunk, csak nem tudunk róla. :-)

 

Na szóval...

 

A bal szélen ha lehet, akkor egyöntetű legyen a sarokelem alul- s felül. Tehát vagy sarkos, vagy lekerekített mindkettő.

 

Az ablakos szekrénykének az üveg lehetne valami mintás, mart fazonú! Tehát ami nem ennyire "tejüveg"-szerű? Párom emlegetett valami négyzethálós mintát az üvegen.

 

A két szekrényszint közötti falrészletet szívesen megnézném négyzet alakú elemekből álló burkolattal. Tudod, amibe lehet a változatosság kedvéért olyan mintés darabokat tenni, amin pl kávécsésze, vagy egyéb konyhai jellegű ábrák vannak. Valamilyen drapp, vagy krém színűre gondolok.

 

Van-e olyan padlóburkoló mintád, amiben a sötétebb lapok barnásvörösek, a világosabbak pedig esetleg krém színűek. Nemrég láttam egy nekem tetsző képet, majd megpróbálom előtúrni.

 

Amúgy egyre jobban tetszik mindkettőnknek. Haladunk.

Előzmény: diamac (659)
diamac Creative Commons License 2010.01.31 0 0 660





Kompletta a következő kép már a Tiéd lesz!
Előzmény: boxer-gs (656)
diamac Creative Commons License 2010.01.31 0 0 659
De sokan örülnének ha ennyit tudnának pakolni :)

A bal oldalon az ablaknál az alsót a falig rajzoltam végzáró nélkül (bár nem tudom hol kezdődik az ablak magassága) fent meg ívessel mert beleérne az ablakba.

Rendezetlenség :) Az első kép csak az arányokat, elrendezést mutatja. Mindenki mást szeret a konyhájába, valaki mindent nagy ajtók mögé bújtat, más kipakol, polcot kér, megmutatja amije van. Megint más többszínű fronttal dobja fel a szekrényét...

Létezik persze ilyen rudas, akasztós rendszer amit ki a csempére ki a szekrénye alá kér felfúrni. Aki változtatós típus az jobban jár ha a bútor alá rögzít :)

Várom a további elképzeléseket :)

Következő kép a Párodnak szól majd :)





Előzmény: boxer-gs (656)
Kompletta Creative Commons License 2010.01.30 0 0 658
Jaj de jó!
Ma próbáltam magamnak vázlatolni, de nem lettem sokkal okosabb :( Nagyon elkél a segítség az elképzeléshez! Köszi!
Előzmény: diamac (654)
diamac Creative Commons License 2010.01.30 0 0 657
egy részlet, ezen látszanak a színek is :)


Előzmény: Géel3 (650)
boxer-gs Creative Commons License 2010.01.30 0 0 656

Először is köszönöm, hogy foglalkoztál a témával.

 

Alapvetően tetszik az elrendezés. Az zavar egy kicsit, hogy a rövidebb oldal nem kapott fényt és alig látom a részleteket.

Most szembesülök azzal, hogy nem lesz túl nagy szabad pultfelület, így a mikrót talán mégis szekrénybe kéne tenni. Szívesen megnézném egy sütő feletti polcon.
Kíváncsi lennék arra is, hogy festene a hűtő egy szekrénybe beépítve, ami a felső szekrénysorral egy magasságban ér véget.

 

A bútor hosszabik oldalán a záróelem szerintem fent is csapottként mutatna jól, bár ebben nem vagyok túl biztos, mert tudom, hogy más az alsó- és felső szekrények mélysége. Csak így valahogy még nem harmonikus az én szememnek. Tény, hogy úgy meg értékes rakodóhelyet veszítenénk esetleg a felső soron. Egyébként az ábrázolt bútorral teljesen kitöltötted a hosszabbik oldalt, vagy úgy méretezted, ahogy én rajzoltam a kezdetleges tervemen, hogy marad még az ablakos falig egy kis hely a végén? Mert ha ez utóbbi, akkor esetleg lehetne talán úgy rakni, hogy az alsó szekrény is olyan teljes szélességű legyen a sarkon, mint a felső és a megmaradt kis sarokba kerülne csak egy csapott elem, de alul-felül egyforma mélységben, történetesen a felső szekrény méretéhez igazodva. Remélem, nem sikeredett túl zavarosra a gondolatmenet? :-)


Ami szemet szúrt még, hogy ezen a hosszabbik oldalon fent nincs két egyforma szekrény. Így számomra egy picit rendezetlennek tűnik. A mosogató feletti ablakos szekrényke jobban tetszene 2 egyforma, teljes méretű ajtóval, mert egyrészt úgy szimmetrikus, másrészt nem lesz szükség annyi nyitott polcelemre, mint a képen.

A felső szekrények alá esetleg létezik valami szerelvényrúd, amire lehet aggatni majd ezt-azt?

 

A sarokelem jobb oldalán lévő fiókos alsószekrényre akasszunk inkább egy teljes méretű ajtót, hogy az is rímeljen a sarok bal oldalán lévő, a mosogató alatti szekrényajtóra. Így akkor a sarok talán könnyebben pakolható majd tele mindennel.

 

No és a legvégére hagytam párom mániáját. Tehát ha engedi a tervezőprogram, akkor próbálj már meg mutatni légy szíves egy saroktornyot, amiben középen van a sütő!

 

"Dióhéjban ennyi" egyelőre. :-)

Előzmény: diamac (654)
diamac Creative Commons License 2010.01.30 0 0 655
Szia Géel!

Feladat ugyanaz mint Boxernek: elrendezés, mi nem tetszik hova kellene polcos nyitott részek, üveges szekrények stb.










Előzmény: Géel3 (650)
diamac Creative Commons License 2010.01.30 0 0 654
A könnyebbel kezdtem :) beraktam a bútorokat bár mivel nem tudom hogy képzeltétek csak szórtam mint a lisztet. Írd meg hol mi nem tetszik min változtassunk a színeken is!

Komplettát sem felejtettem el csak az új víuskereső miatt kicsit felborult a gépem lelki világa. Igyekszem ledolgozni a késést a hétvégébe remélem belefér.




Előzmény: boxer-gs (649)
colizoli Creative Commons License 2010.01.30 0 0 653
A link elegge link lett ezert berakom igy:
http://images.google.hu/imgres?imgurl=http://www.wohnkuechen.at/03c19899ad1333202/03c19899ad1335905/b03c19899ad134fb0d0.jpg&imgrefurl=http://www.wohnkuechen.at/03c19899ad1333202/03c19899ad1335905/index.html&usg=__nkhxooT3BhxwNtTWARp5uuvK-cE=&h=297&w=401&sz=22&hl=hu&start=37&sig2=NRi9W9_NhNYW01079yBiGQ&um=1&itbs=1&tbnid=hy24pXHWFHxbIM:&tbnh=92&tbnw=124&prev=/images%3Fq%3Ddan%2Bk%25C3%25BCchen%2Bamalvi%26ndsp%3D21%26hl%3Dhu%26lr%3Dlang_hu%26sa%3DN%26start%3D21%26um%3D1&ei=SfZjS_n-HqiSmwOH3K34Aw
Előzmény: colizoli (652)
colizoli Creative Commons License 2010.01.30 0 0 652
Miert nem valasztasz akkor inkabb egy erössebb szinu fa minkalapot. A konyhadnak egy jo keretet add es megse hivalkodo annyira mint egy fekete munkalap.

Pl
Előzmény: Géel3 (650)
Kompletta Creative Commons License 2010.01.29 0 0 651
Ma beszéltem egy asztalossal: neki az volt az eredeti javaslata, hogy egy egybefüggő tálalószekrény (szóval egységesen, falszerűen 40 cm mély, csak a felső rész én üveges ajtókkal), amiből kinyúlhat még mindig az a kucorgós, pultos-szekrényes merőleges rész. Hát... nem tudom. Nekem még mindig az alsó+felső szekrény, pulttal, abból kinyúló másik pult megoldás tűnik jobbnak, de tényleg nehéz elképzelni.
Előzmény: diamac (642)
Géel3 Creative Commons License 2010.01.29 0 0 650

Szia!

Kicsit későn reagálok, mert a lakás a teljes befejezéshez közeledik, sok intéznivaló van.

 

Végül is az U alaknál maradtunk, mindenki ezt javasolta. Igazából a két párhuzamos is össze lett volna kötve egy pulttal, csak nem teljes szélességú munkalappal (most pontosan nem tudom az mennyi) hanem kb. 30 cm-essel, így is hozzá lehetne férni az alsó fiókosszekrényekhez. De nekem is az U alak tetszett jobban és a férjem is megadta magát :)

 

A világításra egy verzió: mi azon gondolkodunk, hogy oldalról a felső szekrények alá beépített, mozgatható irányú lámpákból kapná a fényt, de erről azt hallottuk, hogy egyrészt az ilyen típusú lámpákhoz széles kb. 6-7 cm-es "dobozba" kell beépíteni és nem 2-3 cm-esbe (bocs az egyszerűsített fogalmazásért, remélem azért érthető :) és ennek a típusú lámpának a fénye hideg és zavaró. Szóval még nincs megoldás...

 

A mosogatóhelye adott. Igazából mi kértük, hogy ott legyen, hogyha belép valaki a lakásba, ne rögtön az esetleges szennyes edényeket lássa...bár lesz mosogatógép.

Apropó mosogatógép: el kell döntenünk, hogy a mosogatógép legyen nagyobb, 60 cm-es vagy a maga a mosogató. Ketten vagyunk a férjemmel, de reméljük hamarosan többen leszünk :) szóval a mosogatógépre szavaztunk eddig. Még nem volt mosogatógépünk, így nem igazán tudom, hogy a gépen kívül mennyi lesz a mosogatnivaló...

 

A sütő helyére sok változat nem volt, az ablak alá nem javasolták, hogy ne az ablak szennyeződjön, így került oda, ahol a rajz mutatja. A férjem rajzolta amúgy - imádja :) - amint gondolom kiderült Ikeás programból. Annyi változat van, hogy a felső szekrény sarokszekrény lenne a fal ablak felőli részén mindkét oldalon.

 

A férjem és az egyik asztalos azt mondja, akkor kell mellé kisebb polc, hogy ne legyen olyan "elvágott" vége. Én nem ragaszkodnék hozzá, mert valamilyen dekorfüggönyt szeretnénk és így nem lenne túl zavaró szerintem...

 

Én szeretném, ha a konyha végén, a hűtővel szembeni oldalon lenne egy kis pult szerűség. Csak a munkalap szélességében, nem több, mert el se férnénk. Szerinted?

 

Amit még nem tudtunk eldönteni azok a színek. A padló világos pasztellsárga, a falicsempe szintén. A falakat is az egész alsó szinten ilyenre szeretnénk majd, most fehér. A bútort fehérre szeretnénk, viszont a munkalapra két variáció van: vagy fekete, hogy a sok pasztell, világos szín között legyen egy markánsabb szín, viszont tartunk, hogy a fehér bútorral nem lesz-e nagyon kontrasztos, túl hideg. A másik egy sárgás árnyalat (vagy világos, vagy kicsit sötétebb), így viszont félek, hogy nagyon egysíkú lesz.

 

Az a baj, hogy színeket nem képes az ikeás program produkálni. Nem tudnál segíteni ebben? Köszönöm előre is!

Előzmény: diamac (638)
boxer-gs Creative Commons License 2010.01.28 0 0 649

No, ha kezdetlegesen is, de berajzoltam a szükséges dolgokat 2 verzióban. Persze ezek nem tekinthetők terven, mert semmi méretezés nem történt, csak belehánytam a gépeket a pultokba. Remélem, azért felismerhetőek.

 

Az első verzió a párom kívánsága szerinti a saroktornyba rakott sütővel.

A második pedig az egyszerűbb elrendezés mintegy vésztartaléknak. :-)

 

boxer-gs Creative Commons License 2010.01.28 0 0 648

Nem, nem kóborol a gázcső. A plafon alatt fut és a jelzett helyen jön le a sarok mentén és 1,5 m magasan áttör a falon ki a konyhából a közlekedőbe a cirkóhoz. Jelenleg még van egy leágazás a korábbi gáztűzhelyhez, de azt szándékosan nem ábrázoltam, mert meg fog szűnni, lévén elektromos főzőlap lesz helyette.

 

Tavaly ősszel vettük ezt a régi házat és lényegében teljesen szeretnénk felújítgatni lassacskán. A konyha úgy néz ki, mintha szőnyegbombáztak volna. Az aljzat teljesen fel van törve, lényegében a föld van csak jelenleg. A víz- és csatorna kiállások már elkészültek újonnan. Az elektromos hálózat szintén nullának tekintendő, mert azt is fel fogjuk újíttatni. Azért is szeretném előre a konyhát megtervezni, hogy a terv birtokában, annak alapján lehessen az elektromos rendszert kialakítani. Tehát most még oda tervezhetsz és azt, ahová és amit akarsz. :-) Jelenleg szabad a gazda.

 

Gépészeti munka még semmi nincs azon kívűl, amit említettem, nevezetesen a víz és csatorna kiállásokon kívül. Nincs burkolatsem egyelőre. A régi le van verve, szóval lényegében idilliek az állapotok tervezés szempontjából, mert szűz a terep.

 

Az elszívó kivezetését az "A"-val jelzett falra képzeltem, tehát a főzőlap az ablakhoz közel lenne optimális elgondolásom szerint.

 

Ja, az ablak is cserélve lesz, tehát ott is lehet ügyeskedni, hogy milyet tervezzünk a nyithatóság szempontjából. A rajzon ezért is nem ér a bútor teljesen az "A"-falig, mert ott az ablak és belógna elé a bútor. Ott valami ferde lezárást gondoltam a bútornak.

 

A sarokba helyezett sütő esetén bizonyára vesztünk hasznos helyet, de látni kellene, hogy tovább tudjam gondolni. A másik lehetőségnek azt látom a sütő elhelyezésére, hogy az a hűtő mellé kerüljön az "E"-falsík mentén egy toronyba. Viszont megígértem páromnak, hogy körüljárjuk a sarokelhelyezést. Szóval, ha létezik arra minta, akkor kérlek, mutass rá példát!

Előzmény: diamac (647)
diamac Creative Commons License 2010.01.28 0 0 647
A sarokban a gázcső az kóborol ott vagy az a csonkja a tűzhelynek?

Van valahol elektromos kiállás? Van-e csempézve mennyire van kész a gépészeti munka? Csak a bútor hiányzik már vagy még csempézni is kell? Van az elszívónak már kivezetése?

Nekem nem tetszik itt a sarokszekrényben a sütő egyrészt mert nagyon közel van a csatorna kiállás (igaz ezt arrébb lehet vezetgetni a bútor mögött) meg a torony miatt nagyon sok nehezen hozzáférhető hely lesz.

De mint szoktam mondani mindent lehet (majdnem) ha ezt szeretnétek lehet ilyet is!

Előzmény: boxer-gs (646)
boxer-gs Creative Commons License 2010.01.28 0 0 646

Szia!

 

Összedobtam egy skiccet a méretekről és az alaprajzról.

 

A külső fekete vonalak ugyebár a falak. Az egyes falszakaszokat fekete betűkkel jelöltem.
A sárga vonal és szám a helyiség ablakát jelöli.
A kék vonal és szám az ajtónyílás.
A piros pötty a jobb sarokban és a piros "G" betű egy gázcsövet jelöl, mely a plafon felöl ereszkedik alá.
A lila pötty és a "V" betű a vízkiállást jelöli. Mellette van a csatorna is közvetlenül, így azt nem jelöltem külön.

Nagyjából bejelöltem a bútor kívánt elhelyezkedését is. Mint látod, szerintem egy L-alakú bútor volna optimális.
A zöld "H" betű azt jelzi, hogy a hűtőszekrényt a bútor egyik végén, az ajtó mellé szeretném.
A többi még képlékeny, de majd írok néhány támpontot.

 

A méretek (mm-re nem mértem ki őket, lehet 1-2 centi eltérés. A lényeg egyelőre az volna, hogy a bútoralkotóelemek elhelyezkedését kitaláljuk):

 

A - 23cm
B - 15cm
C - 134cm
D - 67cm
E - 246cm
F - 297cm

1 - 208cm
2 - 96cm

 

A "G"-vel jelölt gázcső a "D"-faltól az "F" fal irányába 10cm-t vesz el a térből, tehát ennyivel csökken legalább az "E"-vel jelölt falhossz hasznosítható mérete. A gázcső egyébként a talajtól 150cm-re csatlakozik be a "D"-falba, melynek túloldalán kap helyet a közlekedő helyiségben elhelyezett gáz-cirkó.

A "V"-vel jelölt vízkiállás az "F"-falon az "A"-falrészlettől mérve 200cm-re helyezkedik el.


Hogy milyen konyhát szeretnénk? Klasszikus megjelenésű, nem túl világos, faszínű bútor tetszik páromnak és nekem is. Bár kis feleségem újabban érdeklődéssel szemlélte a modernebb megjelenésű, sima felületű, nem természetes színű bútorokat, de jelenleg még azért a korábban leírt hagyományos stílus dominál.

A bútorajtók anyagát tekintve még nem döntöttünk egyértelműen, de ezen a téren nincsenek túlzott igényeink. Strapabíró és jó ár/érték arányú legyen lehetőleg. A fóliázott MDF-el sincs semmi bajunk, de valami marásminta jó volna rájuk.

 

Gépek:

 

Az ajtó mellé kívánnánk a hűtőt, mint már említettem. Nincs még eldöntve, hogy önálló, vagy beépített legyen. Jelenleg még az önálló a favorit költségtakarékosság okán, de szívesen várunk tippeket mindkét verzióra.

 

99%, hogy beépített elektromos sütőnk lesz és beépített elektromos főzőlapunk.
A sütőt mindenképpen középmagasságban, tehát nem az alsó bútorban szeretnénk elhelyezni. Korábban már írtam, hogy párom sarokba épített sütőről álmodozik és ha megoldható, én sem vagyok ellenére. A gond az, hogy még sehol nem láttam olyat, mely a sarokban állna, de nem az alsó bútorban.

 

Mosogatótálcából elegendő az egy medencés+csepegtetőtálcás verzió.

 

Mosogatógépet is el kellene helyezni valahol. Ez egy keskenyebb verzió lenne majd, mert csak ketten vagyunk, tehát nem érzem szükségét egy 10-12 terítékes gépnek.

 

A főzőlap felé kellene majd páraelszívó. Én jelen állás szerint a kihúzhatósra szavazok.

Beépített mikró nem lesz. Nekünk úgy tetszik, ha a pulton van valahol.

 

Kedvesem szerelmes a kihúzható állószekrénybe. Nem tudom, mi a pontos neve, de te biztosan tudod, mire gondolok. Olyan fiók, ami pl az alsó bútor teljes magasságában, de csak kb 30 cm szélességben helyezkedik el és kihúzva tele lehet pakolni minden apró vacakkal akár.

 

Az alsószekrényben jó volna felül fiók pl evőeszközöknek, más apróságoknak.

Párom 170cm magas, tehát ehhez kéne méretezni a szekrényeket. A helyiség belmagassága bő 290cm, tehát lehetnek magasabb felső szekrények is. Ezen felső szekrények alján kéne majd elhelyezni a munkalap megvilágítását biztosító lámpákat. Ez ügyben konkrét ötletem még nincs. A lényeg, hogy egy kis "szakálka" mögött legyenek, tehát valamennyire rejtve. Az alsó-felső szekrények közti falon legyenek dugaljak!

 

A szekrényeken lehetőleg rudacska formájú fogantyúk legyenek, nem gombok.

 

A falak színe még nincs kitalálva, de én valami egyszerű, világos színre vágyok. Pl bézs, krém, vagy valami hasonló öreguras árnyalat. :-) De nyitott vagyok, így jöhetnek ötletek. A lényeg, hogy valamennyire harmonizáljon a bútorral.

A padlón járólap lesz, valamilyen egyszerű mintával, két színnel. Ez ügyben szintén nincs még megegyezés.

 

Az ablak nagy méretű, keleti tájolású. Nem tudom, hogy konyhába okos dolog-e a függöny a szennyeződések miatt. Ez az ablak saját udvarra néz, tehát akár függöny nélkül is el bírom képzelni. Az ablakon lesz redőny.

Valamilyen központi, plafonon elhelyezett világítás mindenképpen lesz.

 

Biztos sok dolgot kihagytam, de most semmi más nem jut eszembe. Kérdezz bátran, igyekszem felelni!

 

 

Köszönettel, Boxer

 

Előzmény: diamac (645)
diamac Creative Commons License 2010.01.28 0 0 645
Persze, megígértem :) jöhetnek a méretek, elképzelések minél részletesebben nehogy eltévedjek :)
Előzmény: boxer-gs (644)
boxer-gs Creative Commons License 2010.01.27 0 0 644

Szia Diamac!

 

2 nap helyett 2 hétre tűntem el, de visszatértem és szívesen igénybe venném a segítségedet a tervezést illetően, ha áll még ajánlatod.

Előzmény: diamac (569)
Kompletta Creative Commons License 2010.01.27 0 0 643
Fú de jó, köszi!!
Megnéztem a ledes oldalt, tényleg nagyon nagykeres ;), de majd meginterjúvolom őket apró pici meleg led témában.

Válaszok a kucorgós tálalóhoz:

Most valahogy úgy van előttem, hogy egy 35 vagy 40 mély alsószekrényes tálalót állítanék a falhoz, minek a munkapultjából egy ponton (mondjuk a konyha felől nézve 35 cm után, hogy legyen hely mellette a kucorgáshoz) merőlegesen kiindulna egy odakucorgós rész. Vagyis egy ugyanolyan munkapult, alatta kétfelől nyitható keskeny szekrénnyel. Az egész kinyúló a faltól számítva nem lehet több 120 cm-nél szerintem, mivel a túloldali falig összesen 270 van, de abból még lejön a hűtő mélysége, ami épp szemben fog állni. A kinyúló alatti szekrények mélysége is ez a 35-40 lehet, ha ezen kicsit túlnyúlik az "asztallap", akkor az tiszta haszon kucorgásilag.
Az egész fölé a falra (persze csak síkban, semmi benyúlás) jöhet felső üveges szekrény. Hm... érthető? Bár Te eddig is mindent csodásan értettél.

Hát bevallom, ettől a résztől izgulok.

diamac Creative Commons License 2010.01.27 0 0 642
Holnap kicsit békésebb napom lesz így megrajzolhatjuk :)

Akkor ott van egy 142 cm falszakasz. Mennyi legyen a szekrényes és mennyi az odaülős rész? Egy szinten fusson minden? Ahol kucorogni akarsz ott mennyivel legyen mélyebb a munkalap?
Előzmény: Kompletta (640)
diamac Creative Commons License 2010.01.27 0 0 641
Kaptam egy címet www.led.hu ! igaz azt írták nagykereskedelmet folytatnak de szakértő választ biztos tudnak adni és gondolom egy partnerüket ahol megveheted.
Előzmény: Kompletta (639)
Kompletta Creative Commons License 2010.01.25 0 0 640
Egyébként nem szívódtam fel, itt kukkolok, és közben nagyban agyalok a tálaló-részen.
Diamac, arról mit gondolsz, hozzá lehetne még komponálni a meglévő rajzokhoz? (Pirulós szmájli...)

Arra a falszakaszra gondoltam, tudod, a hűtővel szemben. Most ott tartok, hogy egy alsó szekrénysor (csak 35-40 cm mély), a konyha felé eső vége lecsapva, és kicsit beljebb kezdődhetne egy benyúló reggeliző-pult, vagy mi, aminek az aljában még szintén lehetne szekrény, csak mondjuk kinyúló munkalappal a tetején, hogy oda is lehessen kuporodni mellé. Fölé meg jöhet sima üveges felsőszekrény. Hm? Ez milyen lenne vajon?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!