Keresés

Részletes keresés

Pons Asinorum Creative Commons License 2023.08.04 0 0 96011

köszi.

rápróbálok :)

Előzmény: Hepci (96010)
Hepci Creative Commons License 2023.08.04 -1 0 96010

Gedeonéktól kövidinkát vettem párszor, nem nagy szám, de a maga műfajában és árkategóriájában rendben van.

Nagyobb igénnyel készített kövidinkát a Font pincétől kóstoltam (itt írtam róla nem túl régen), de azt eléggé lenyomta a hordó.

Nem hiszem, hogy a kövidinka meg tudja haladni a "könnyű homoki fehér/fröccsbor" szintet...

Előzmény: Pons Asinorum (96008)
Pons Asinorum Creative Commons License 2023.08.03 0 0 96008

köszi a tippet.

Esetleg nem kóstoltál tőle mást?

a kövidinka nagyon izgatja a fantáziám

Előzmény: Hepci (95983)
Hepci Creative Commons License 2023.08.03 -1 1 96007

Nagyon vicces - jelentős zavar támadt az erőben. :)

A korábban miniszter, majd kegyvesztett (elhúzódóan alkotmánybíró) Stumpf (kormánybiztos) nem kevés pénzért újra szájába vette O. Viktor lottyadt brokiját, és levezényelte az egyetemek fidernyák-viktoriánus(z) béklyóba zárását, de kissé később a viktoriánus ihletű üzletemberek - szerintem helyesen - leszavazták vele szemben a self-made-man, teljesen gátlástalan F. Attila nevű seggfejt. :D

Előzmény: csalapet (96005)
Hepci Creative Commons License 2023.08.03 -1 0 96006

Ahol csak felszopók vannak, ott csak felszopók vannak.

Ja: és mindenki szem a láncban.

Előzmény: ronin s8 (96004)
csalapet Creative Commons License 2023.08.03 0 0 96005
ronin s8 Creative Commons License 2023.08.03 0 0 96004

Kíváncsi leszek, ezek az ökrök mikorra darálják le teljesen a magyar szőlőgazdálkodást?

Rókusfalvy önálló "gondolata" is árulkodó, miszerint "Nem kerülhet többe elkészíteni a bort, mint amennyiért el tudjuk adni."

Itt minden csak a mennyiségről, a mennyiségről, a mennyiségről, ja meg a visszaosztásról szól... 

Előzmény: Hepci (96003)
Hepci Creative Commons License 2023.08.03 -1 1 96003

A gonosz árdrágítók lesben álltak, de kormányunk éberen figyeli őket és lecsap, ha kell.

Meg ha nem, akkor is.

Hiszen népünk élcsapatának, a különleges anyagból gyúrt embereknek (Lölö, Tiborcz, Garancsi, Jellinek, Jászai, stb.) szükségük van a különleges adókra, hiszen azok hozzájuk történő folyamatos átcsatornázása nélkül nem tudnák betölteni élcsapat-funkciójukat.

 

Az helyzet egyébként valószínűleg az, hogy a kormányunk feje oly mértékben beleszeretett a NER lényegét jelentő kommunista-voluntarista-populista-piactorzító-klientúraépítő gazdaságpolitikai húzások alkalmazásába, hogy ha seggnyalókon kívül még lenne is kompetens, szuverén gazdasági szakember az udvarában, már ő sem ismerné ki magát, hogy milyen lépés pontosan milyen hatást is válthat ki.

Előzmény: ronin s8 (96002)
ronin s8 Creative Commons License 2023.08.03 0 0 96002

Aham...

 

"Lapunknak felidézte a HNT korábbi nyilatkozatát, amely szerint az elmúlt időszakban a borágazatnál olyan áremelkedések következtek be, amelyeket semmi sem indokolt. A fogyasztók észlelhették, hogy a borászati termékek drágulását, azonban ezeknek beszállítói ára több esetben nem emelkedett. Szinte egyedüli mezőgazdasági ágazat volt, amely megnövekedett költségeit nem tudta áthárítani a kereskedelmi láncokra.

ÉRTESÜLÉSEINK SZERINT EZ A JELENSÉG A KISKERESKEDELMI EXTRAPROFITADÓ BEVEZETÉSEKOR ÜTÖTTE FEL A FEJÉT. "

Előzmény: ronin s8 (96001)
ronin s8 Creative Commons License 2023.08.03 0 0 96001
Hepci Creative Commons License 2023.08.02 -3 1 96000

Orbán támogatóival általában nem szokott vezetni sehová a beszélgetés, már megszoktam. :)

Mindig azon töprengek, hogy vajon milyen abszurditás az, ami megbontaná az orbánista elmékben rejtező alternatív valóságot.

A bombás-szankciós, elképesztően gusztustalan plakát nem elég?

A fideszes influencerek és "szakértők" masszív moszkovita propagandája nem elég?

Rendőr vezérőrnagy az oktatási miniszter, ez nem elég?

Ha nem csak Tiborcz gazdagodna brutálisan, hanem végre személyesen Orbán nevére írnák a strómanok (Lölö, Jellinek, Jászai, Garancsi, stb.) vagyonát, az sem lenne elég?

Ha egy lovat nevezne ki oktatási miniszternek, az sem lenne elég.

Az ilyeneket, mint én, biztos nem fogják stadionokban összeterelni és legéppuskázni, bár nyilván ez sem volna elég.

Előzmény: csicsau (95997)
ronin s8 Creative Commons License 2023.08.02 0 0 95999
csicsau Creative Commons License 2023.08.01 -1 1 95998

Mittl-pince, Vaskeresztes - Kékfrankos 2021

A vaskeresztesi bor nem gyakori a polcokon, ezt is a pincénél vettem. Kemény, arcszáritó vörös - én szeretem ezt a stilust, de ez azért csak fanatikusoknak :) Kékfrankosnak kékfrankos, gyönyörű szinekkel a pohárban, illatokkal. nekem bejött. 5+ pont, ha kicsivel kevésbé lenne száritó, hat is volna tán.

 

Van egy (asszem 20%) merlot-val szeliditett verziója, az még jobban izlett. Bár másnapra kicsit hanyatlott, rá kell próbálnom még.

csicsau Creative Commons License 2023.08.01 -2 2 95997

A Fidesz gyakorlatilag felszámolta a rendszerváltás békés átmenetét megvalósító, nem kevés okos ember által kreált demokratikus keretrendszert.

Ez igy durva torzitás, az egy undoritóan sikeres hatalomátmentés volt, aminél a békességes átmenetet leginkább a komcsik szorgalmazták, még szegény Antall is bedőlt nekik (lásd Antall-Grósz K. levélváltása, pl., meg a Gönczárpibácsi sunyi joviáliskodása, satöbb, satöbb). Ott bizony akasztani kellett volna, PB-tagok minimum, hogy egy Biszku Béla megúszhatta??? WTF?

Mostanában pedig moszkovitává teszi az O. Viktort tántoríthatatlanul követő szektatagokat

 

Bocsáss meg, de ez egy primitiv általánositás. Még az Orbán-szavazók többségére se igaz, ha körülnézek. Egyszerűen ostobaság.

Többit elfogadom, bár a jó iskola nem garancia semmire, erre sok példa van, oda-vissza :) Na mindegy, én ezt itt elengedtem, nem vezet sehova ez a beszélgetés.

 

Előzmény: Hepci (95995)
Hepci Creative Commons License 2023.08.01 -2 0 95996

Etyeki Kúria Sauvignon Blanc 2022

Elég sokféle bort nyitottunk mostanában, nem siettem beszámolni róluk, ezért ma kivételesen még egy tételről írok.

Illatban és ízben egyaránt intenzív (bodza, akác, zöldalma és az egyesek által kandúrhúgynak nevezett valami), az más kérdés, hogy ez a harsányság mennyire áll jól a bornak. A kommersz-közhelyes vonulatot jó savak mellett valamiféle gyógynövényes kesernye ellenpontozza, amivel kapcsolatban megint kételyem van, hogy ez vajon mennyire jó.

Ha valaha rajongani fogok a szovinyonblanért, nem ettől a tételtől lesz, bár kétségtelenül vannak erényei.

5 pont, 2500 Ft (Aldi)

Hepci Creative Commons License 2023.08.01 -3 1 95995

A Fidesz gyakorlatilag felszámolta a rendszerváltás békés átmenetét megvalósító, nem kevés okos ember által kreált demokratikus keretrendszert. Mostanában pedig moszkovitává teszi az O. Viktort tántoríthatatlanul követő szektatagokat (bocsáss meg, ha őket alulművelt/alultájékozott idiótáknak nevezem - ha tántoríthatatlan vagy, természetesen rád is vonatkozik :D). Ez a kettő így együtt nekem az orbitális lopás és egyebek nélkül is megbocsáthatatlan bűn.

Hülyének mindössze azért kértem, hogy ne nézz, mert sajnos jó iskolákban tanultam, nincs bennem semmiféle elfogultság, értékeket tisztelek kizárólag és a megvalósítóikat. Még csak kiábrándult konzervatív sem vagyok (a fidernyákok és irányadójuk őket utálják leginkább), hiszen én már akkor konzervatív voltam, amikor O. Viktor némi pénzért kb. Soros Gyuri bácsi metélt faszát szopta.

Előzmény: csicsau (95992)
csicsau Creative Commons License 2023.08.01 -1 0 95994

Csak annyiban, amennyiben az egyik ügyesebben és hatékonyabban machinál, mint a másik. A szándék, cél és mentalitás ugyanaz.

Előzmény: Tybald_ (95993)
Tybald_ Creative Commons License 2023.08.01 0 1 95993

Te elhiszed, hogy "egyik kutya másik eb" és nincs/nem lenne különbség se az arányokban, se a szervezettség/kiszorítás/leuralás szintjében?

Előzmény: csicsau (95988)
csicsau Creative Commons License 2023.08.01 -1 0 95992

Egyáltalán nem gondolom, hogy hülye lennél. Hol irtam ilyet? Lehet, én vagyok az, mert nem értelek :)

 

Az újabb példád is engem igazol. Miért gondolod, h a dekox nem igy osztaná a médiatámogatásokat? Ezt ráadásul konkrétan tudjuk is, hogyan osztották anno a médiatámogatásokat. És kiknek. És hogyan hasznosult. Pusztuljon minden dekox.

A probléma az, hogy utálod az egyiket, de nem mondasz semmit, mi legyen helyette. Csak hajtogatod az o1g-t (nekem nem fáj....), de aztán itt megakadt a lemez. Márpedig, ha okos vagy, akkor tudsz megoldást is mondani :) BTW, miért gondolod, hogy hülye vagyok a valóságot nem látni? :)

 

 

Előzmény: Hepci (95989)
ronin s8 Creative Commons License 2023.08.01 -1 0 95991

Mindig szerettem a már egy ablaknyitástól klímaváltozást üvöltő marketing szemléletű percelemzéseket..

 

https://muveltalkoholista.com/2023/07/alettaval-elozunk-a-kanyarban/

Hepci Creative Commons License 2023.08.01 -1 0 95990

Josef Fritz Grüner Veltliner 'Himmelreich' 2022 (Wagram)

A legutóbbi osztrák borrendelésünk első felbontott palackja. A nyárra tekintettel ezúttal zömmel nem nagyon drága csúcsborokat, hanem kevésbé presztízses borvidékek és termelők palackjait igyekeztem kiválogatni.

Wagramról leginkább Napóleon jut eszembe, az árak a wachaui és kamptali szint alatt vannak. Löszös, nem első osztályú dűlő termése, viszonylag alacsony alkohollal, csavarzáras burgundi palackban. Borsosság és bizsergős savak mellett egy pici széndioxidot is tartalmaz, a gyümölcsösség nem átütő. Az áráért rendben van, de inkább falubor szint: csak a savminőség emeli egy középkategóriás magyar olaszrizling fölé.

5 pont, 9,5 EUR (Fohringer GmbH)

Hepci Creative Commons License 2023.08.01 -1 0 95989

Esetleg próbálj onnan indulni a gondolkodásban, hogy nem vagyok hülye...

Tehát egyáltalán nem gondolom, hogy egy másik politikai erő esetében minden szép és jó lenne a szőlészeti-borászati vagy egyéb pénzosztások tekintetében, de azért vannak fokozatok: a még igen kis számban, de azért létező valódi újságírók pl. az MTÜ által osztott egyes támogatások esetében kinyomozták, hogy néha az összegek 90+ százaléka kerül a klientúra kezébe, és a maradék se feltétlenül független tőle, mindössze az újságíró ott már nem volt képes kinyomozni a valós tulajdoni viszonyokat.

Neked egyébként nem tűnik fel a valóság?

Volt az a fokozat, hogy "ne mi nyerjük a legtöbbet" (Orbán 1.).

Aztán volt, hogy "mi nyerjük a legtöbbet" (Orbán 2.).

Aztán volt/van, hogy "ne nyerjen más, csak mi" (Orbán 3. kormánya és azóta).

Az M.L. monogramú jelenségnek, amiről Gulyás Gergely nem tud, csak a legutóbbi éves vagyongyarapodásából számottevően lehetett volna növelni a szerencsétlen pedagógusok fizuját...

 

Előzmény: csicsau (95988)
csicsau Creative Commons License 2023.08.01 -1 0 95988

Vajon miért gondolod, h egy nemfidox - legyen dekox - rendszerben ez másként történt volna...? Érthetetlen számomra, h a lenyúlás/herdálás attribútumát valaki ennyire egyoldalúan köti valamely oldalhoz. Ez nem egy döntési pont, egyik kutya, másik eb.

A többi oké.

Előzmény: Hepci (95987)
Hepci Creative Commons License 2023.07.31 -1 2 95987

A szőlészeti-borászati támogatások 95%-át ellopták, elpanamázták, teljesen értelmetlen látszatberuházásokra baszták el és a klientúrának adták át, mint általában minden területen történt, történik, és történni fog, amíg ez a szégyentelen, álnemzeti-álkeresztény-moszkovita rablóbanda garázdálkodik itt a másfél millió tántoríthatatlan fidoxos zombi meghatalmazása alapján.

Előzmény: lazaridi (95986)
lazaridi Creative Commons License 2023.07.31 -2 0 95986
Hepci Creative Commons License 2023.07.29 -1 2 95983

Gedeon Diófás Arany Sárfehér 2020

Az izsáki cég kövidinkáját párszor vettem már CBA-ban, hogy a "homoki klasszikus" kategóriából is igyunk valamit. Arany sárfehérből pedig az izsáki pezsgős cég csinált valaha mustot, azt is szerettük a jó savai miatt.

Ez a Gedeon-kövidinkánál komolyabb darab, a fajtában is több a potenciál. Az alkohol alacsony, de ízben többet ad, mint amit vártam, a savak pedig üdítőek, de nem tengenek túl. Nyári bornak kiváló, de valószínűleg a hűvösebb évszakban sem okozna csalódást, veszek még belőle.

5 pont, 2000 Ft (Spar)

joskabacsi Creative Commons License 2023.07.28 -1 0 95982

Milyen volt?

 

Előzmény: bandika (95966)
ronin s8 Creative Commons License 2023.07.24 0 1 95981
Hepci Creative Commons License 2023.07.21 -3 1 95980
Hepci Creative Commons License 2023.07.20 -2 1 95979

Kristinus Birtokvörös 2017

Loading már beszámolt e borról (95963), de én is vettem egyet belőle 2 hete.

Egyetértek Loading leírásával, annyival egészíteném ki, hogy némi likőrösség is megérintette már a bort, tehát tartogatni nem érdemes. Nekem a kesernye is hangsúlyosabb benne a kelleténél, tehát nem érzem nagy vételnek ennyiért sem (korábbi évjárat volt jobb ennél).

5- pont, 1500 Ft (Aldi)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!