Keresés

Részletes keresés

bozilla Creative Commons License 1999.10.17 0 0 175
Kedves manoo!
Kellemes kis képgyüjtemény, gratula!
'lla
Előzmény: Aliens Honlap (173)
Aliens Honlap Creative Commons License 1999.10.05 0 0 173
AZ ALIENS HONLAP BEMUTATJA:
ALIEN I-MAG 5. (1999/OKTÓBER)
http://web.externet.hu/aliens

A OKTÓBERI TARTALOMBÓL:

- Új magyar ALIEN honlap,
- Interaktív Alien történet,
- Sigourney Weaver új sci-fi-je,
- Alien3-ből a Star Wars-ba,
- Képregényfesztivál Kanadában,
- Friss ALIEN V. infó,
- A világ 10 legjobb sorozata között az Alien,
- 11 film, mely parodizál, vagy mellékszerepeltet egy Idegent.

ALIENS ADATBÁZIS (A2)
http://web.externet.hu/aliens/a2

- A múltkori hozzászólásommal ellentétben nem 500, hanem csak 296 filmkép lett tömörítve felrakva.

Aliens Honlap Creative Commons License 1999.09.28 0 0 172
Az Aliens Honlap (http://web.externet.hu/aliens) októberi frissiteseben kb 500 kép lesz felrakva reszenkent tömörítve!

manoo

Előzmény: bozilla (168)
A_KIRÁLYNŐ_HERÉJE Creative Commons License 1999.09.27 0 0 171
Láttam a filmeket , de a biologiai fegyverek bevetése az Alien 4 trilogia kapcsán vetődött fel. Ha olvastad a könyveket abban benne van hogy hőseink eljutnak az idegenek " szűlő bolygójára " ahonann valamiféle csúcs királynőt hoznak magukkal és az "ő" segítségével pusztítják ki az idgeneket. Én arra gondoltam ha már az idegenek bolygóján járnak sokkal észerűbb lett volna valami olyan mikroorganizmust magukkal hozni ami az idegenek természetes ellenfele bolygójukon , az evulució törvényei szerint úgyanis nincs örök életű elpusztithatatlan életforma és mivel úgyis ők állnak a táplálkozási lánc csúcsán ellenfélnek csak mikroorganizmusok jöhetnek szóba innen a Bio-Fegyverekkel az idegenek ellen elképzelés .
RIPityom Creative Commons License 1999.09.23 0 0 170
Cool a stuff.
Csak így tovább, teccik.
Design. Na. HAJTS!

RiP

Előzmény: A_KIRÁLYNŐ_HERÉJE (166)
Maniac Creative Commons License 1999.09.22 0 0 169
A_KIRALYNO_HEREJE
Láttad a filmeket?
Mert akkor nem mondanál olyanokat, hogy miért nem vetnek be biólógiai fegyvereket...
Előzmény: A_KIRÁLYNŐ_HERÉJE (163)
bozilla Creative Commons License 1999.09.12 0 0 168
Sziasztok! Tudtok-e olyan site-ot, ahol Alien-képek vannak (sok) összegyűjtve, letömörítve?
'lla
Xikita Creative Commons License 1999.08.30 0 0 167
Nagyon bízom benne, hogy nem lesz 5. rész. Már a 4. epizód is olyan volt mintha az előző három paródiája lett volna. Csak azt nem értem, miért kellett ehhez Sigourney Weaver & Winona Ryder. Szerepelhetett volna inkább a Spice Girls.
A_KIRÁLYNŐ_HERÉJE Creative Commons License 1999.08.30 0 0 166
Természetessen nem marad így, de amit látható hálózatunk még csak néhány napja stabil ezért türelmüket kéri a Weyland Yutani társaság csapásmérő részlegének összes dolgozója. Éjjt napalá téve munkálkodunk azon hogy az össze idegen rajongó elvárásainak megfelelő megjelenésű és tartalmú weblapot szerkesszünk és ez bizony sok idő. Ezért mégegyszer türelmüket kérjük és kb . 3 naponta látogassanak újra el oldalainkra ahol a WYS hírek rovatában rendszeressen beszámolunk legujabb fejlesztéseinkről .Addig is néhány dolog elöljáróban : Teljes körű AvsP programszolgáltatások
Minden amit az idegen filmekről tudni érdemes / elveszett jelenetek , meg nem valósitott forgatókönyvek , videók , és nagy mennyiségű képanyag ( ATI
videokártya RuLeZ) Elméletileg már vannak ultratitkos felvételek Az Alien 5 Revelation forgatásáról de sajnos nagyon nehéz hozzájuti eme képekhez , a probléma megoldásán dolgozunk .

Bishop_29
WYS-Magyarország Rt.

LOG OFF

weirdo Creative Commons License 1999.08.29 0 0 165
Jaja, látványos, de ddig nem jó semmire. Ez így marad?
w
PhoeniX Creative Commons License 1999.08.29 0 0 164
bocs, de ez a weyland nem valami franko... a menuben sehova se mutatnak a gombok
ez direkt ilyen?!

udv

A_KIRÁLYNŐ_HERÉJE Creative Commons License 1999.08.26 0 0 163
Az első rész címe : Alien 4 - Idegenek a Földön / Valoszínuleg ez az Alien 5 revelation forgatókönyvének alapja / , közepes
Második rész címe : Alien 4 - Lidérces utazás / A trilogia legjobb kötete /
Harmadik rész : Alien 4 - Ripley háborúja / gyenge /
A gondom a trilogiával az hogy amikor az idegenek elárasztják a földet miért nem vetnek be ellenük biologiai fegyvereket mondjuk virusokat vagy baktériumokat , esetleg vegyi anyagokat stb. azt azért durvának tartom hogy az az első könyv végére az egész Földet elfoglalják. Akkor már sokkal jpbb koncepció az : Idegenek a Ragadozók ellen , ennek is a kétkötetets változata. További infók itt :
Title: Alien Revelation
Plot: It centers around Earth or the Alien homeworld.
Players: Sigourney Weaver, Winona Ryder,
Dominique Pinon,
Ron Perlman
Director: Ridley Scott, Luc Besson, or Vincenzo
Natali
Scriptwriter: TBD
Status: In Development
Release Date: 2000
Latest Rumors: Joss Whedon has stated he was
offered to
write Alien 5 but turned it down due to how the last
one turned
out.
Past Rumors: This film will take place on Earth with
a new
actress reprising Ripley. Whedon finished his script
and
submitted it to Fox who rejected it because of a
drastic
change in Ripley's character. Jeunet was asked to
direct but
turned it down since he feels a new director should
be used
every time. Sigourney Weaver signed on for $18
million. She
will help write the script and/or direct. Weaver is
opposed to
the film taking place on Earth. Bishop will return as
the leader
of the 2nd generation androids and wish to sterilize
Earth to
stop the Aliens. Marines will return to LV-426 and
find the
Derelict Ship.
http://w3.swi.hu/weyland/
http://w3.swi.hu/weyland/
http://w3.swi.hu/weyland/
http://w3.swi.hu/weyland/

Mijafranc Creative Commons License 1999.08.23 0 0 162
Üdv Alien fanok

Amikor Alan Dean Foster a maga részéről befejezettnek tekintette a sorozatot (Ripley-t megöngyilkolta) utána egy Steve Perry egyén vette fel a szálakat.
Ezeket olvasta valaki?
- Lidérces utazás
- nem tudom a második kötet címét
- Ripley háborúja
Volt-e még utána valami ezután ?
(Ott volt vége, hogy a főkirálynét a klónozott Ripley-vel elhozták az alienék által elözönlött Földre, hogy amikor egy kupacba gyűlnek nehány nukibombát rájuk robbantanak.)

bonsay Creative Commons License 1999.08.22 0 0 161
Lunatic:

A találkozó szervezés alatt!!!
Részletek a másik topicben!!

bonsay

bozilla Creative Commons License 1999.08.17 0 0 160
Angolul valamicskét értők figyelmébe ajánlom a
köv. címet: http://www.umr.edu/~orcun/alien.html.
Ez egy alien-faq gyüjtemény. Hátha valaki még nem ismeri. Van olyan?
'lla
Lunatic Creative Commons License 1999.08.15 0 0 159
Na most akkor nem szeretnék ytúlságosan kényeset kérdezni!

De Mr. Bonsay!!!!

Mi van akkor az Alien találkozóval?

Lunatic

PhoeniX Creative Commons License 1999.08.15 0 0 158
szattila: nos lehet hogy ez az alienvision tenyleg hulyeseg...
viszont a konyvekrol szoltam mar par szot, itt egy masik: ALIENS - A halal arnyekaban c. darab, Robert Sheckley irta, es a Moebius adja ki. Ez mar az alienek tamadasa utan van, vagyishogy a foldrol mar kiuztek oket, de minden tokre lerobbant stb, es par vallalkozo kedvu urge, egy tolvaj csajszi, egy prof. meg egy zullot pilota, plusz egy hajonyi elitelt, akik ezzel csokkentik a bortonbuntetesuket egy AC-32 nevu bolygora mennek, hogy ott lecsapoljak az alienek altal termelt hogyismondjam... dzsuvat (azt a csorgo vackot...), es azt jo penzert eladjak... ti. ez az anyag a rakos megbetegedesekre jo hatassal van, meg nem gyogyitja de jo... fajdalaomcsillapitokent mukodik, egyfajta drog...
szoval odamennek, van egy marha nagy feszek ott es mellesleg egy Bio-Pharm nevu ceg is arra teblabol (tobbek kozott, mas bolygokon is igy lopjak az anyagot), es nem orulnek annak hogy mas is a mezesbodon (alienesbodon..) kozelebe kivan jutni
van par erdekes dolog is a konyvben, pl. egy szuppresszor nevu szerkezet, amely feromon-t (vagymit) bocsajt ki, es igy az alienek nem latjak azt aki ilyet hord vagyis azt hiszik hogy veluk van...
ez a doki (akit egyebkent a The Mask foszereploje utan neveztek el), Stan-nek hivjak, szoval epit egy robotot, ami alien... tehat van egy alienjuk is, ami mellesleg egesz jol gyilkol is, es van szuppresszorja. ezzel persze jol behatolnak a feszekbe, es a kiralynotol is jol lesziv egy kis pempöt, amirol a doki azt hiszi hogy talan teljesen kigyogyitana a rakbol... de nem!
na a tobbit nem mondom el, szerintem jo kis konyv, erdemes elolvasni...

ha talalok meg konyvet akkor azt is elmeselem jo? =]
udvozlet

szattila Creative Commons License 1999.08.09 0 0 157
PhoeniX: Nem akarok butaságokat irogatni, de amennyire én emléxem a cuki kis alieneknek nincs klasszikus értelemben vett szeme, vagyis nem látszik olyasmi mint szemgolyó, pupilla meg effélék. Ezért szerintem a látásuk sem lehet annyira "egyszerű"; talán mint a kigyóknál : szag és hőminta alapján találják meg az áldozatukat. Ezt az A2 is alátámasztja, amikor Bishop mászik kifelé a csőben az alienek a hang miatt odacsődülnek, de csak vaktában nézelődnek, mert Bishop nem emberszagú és talán nem is olyan meleg mint egy ember (ez csak a könyvben van benne azthiszem...).

Szóval az AlienVision inkább adrenalin növelő hatása miatt került bele a filmbe, mintsem szemléltetésként.

Más: Csak a "filmes" könyveket olvastam, ezért érdekel mi a véleményetek a többi "Alien" könyvről? Eddig nem mertem egyikbe sem beleugrani, mert féltem a súlyos csalódástól.

Üdv szattila

Ui: Tessék jelentkezni az Alien Találkozóra !!

Lunatic Creative Commons License 1999.08.09 0 0 156
Ott már régóta nem moccant senki!
Én péntekig offline,
de azért ne tessék feladni a dolgot!
bonsay Creative Commons License 1999.08.08 0 0 155
MINDENKI, aki érdeklődik az Alien-filmnézéséről:

http://tasztal.inventra.hu/forum.cgi?a=t&t=9004757&uq=41&tp=01x

bonsay

Gangstarr Creative Commons License 1999.08.08 0 0 154
AlienVision: az alienek messze nem úgy látnak, ahogy azt a harmadik részben láthattuk (ami persze ettol függetlenül jó rész marad ;). Idegen barátaink csak érzelmeket érzékelnek, de azt 360 fokban. Minél jobban fél valak, annál jobban látják :)
PhoeniX Creative Commons License 1999.08.08 0 0 153
az az Alien-tali akkor zatonyra futott? mekkene tenyleg csinalni, DE eredeti angol szovegu filmekkel...
PhoeniX Creative Commons License 1999.08.07 0 0 152
Nem ertem hogy ez a viz alatti alien-dolog miert olyan szuper hogy mindenki dicseri... szerintem annyira nem nagy durranas
Szerintem a kosarat azert nem nyomja tul jol R8, most neztem meg ujra a filmet, de semmi jo trukkot nem lattam... bar harompontost azt tud dobni =]
Az Alien perspektivaval annyi a gondom, hogy bar ott szepen beraktak fov 160-ra (ezt foleg qukakerek erthetik meg, a lenyeget meg tudjatok ha lattatok a filmet), de ez nem eleg... nem hinnem hogy az alienek ilyen 'mezei' latassal rendelkeznek, valami olyasmi lehet mint a predatorok thermal(hoerzekelo)-vision-je... errol mi a velemenyetek?
(amugy ez az AvP-ben eleg benan lett megoldva, az alienek inverzben latnak, ami nem valami nagyon hasznos...)

udv

szattila Creative Commons License 1999.08.06 0 0 151
Bonsay: Igen-igen igazad van. Csak a név hangzása maradt meg... . Na megyek és elolvasom az A1 könyvet, hogy felfrissítsem a memóriacelláimat.

Üdv szattila

bonsay Creative Commons License 1999.08.06 0 0 150
Lunatic:

Na látod, az ilyen hozzászólásokat már szeretem!! :-)) Csak így tovább!!!

bonsay

PhoeniX Creative Commons License 1999.08.06 0 0 149
udv Alien-fanek

En foleg a konyves reszek miatt irnek, mert szerintem mind a 4 resz allat lett... Szoval, olvastam par alienes konyvet, az egyikben pl. mar voltak a foldon is alienek, az valami olyasmirol szolt hogy elhuztak valami bolygora begyujteni asszem valami alien cuccost, merthogy az jo ertekes (talan a panceljukat vagymit, reg olvastam azta konyvet), es volt valami ketyerejuk ami arnyekolta oket es egy ideig nem lattak oket az ailenek, na ezzel belogott egy manus, de persze jol kinyuvadt mert a cuccot nem vizsgalta be az orszagos fogorvosi szovetseg =]
de megis a kedvenc alien-temaju konyvem az Aliens vs. Predator, aminek a lenyege hogy egy vmilyen bolygo-kolonian ahol emberek eltek, ott tortent a gubanc:
az volt, hogy jottek a Predatorok (ragadozo, ha ugy jobban tetszik), es az ujoncokat ugy avattak be hogy alienekre vadasztak (ez keraj otlet)... volt egy kiralynojuk is a hajon (innen valo az a4-be a kiralyno-a-hajon-tojast-rak otlet szerintem), az leeregetett par tojast, a predatorok valami lakatlan bolygon kitettek (olyanon, ahol csak buta negylabu tehenek vagy ilyesmik eltek) es vartak kicsit (nem sokat, mert ha sok himegyed (here) kerul ossze akkor az egyik kiralynove valtozik, talan valamikor a Jurassic Park idejen jelent meg a konyv?=] es az veszelyes volna) aztan jol levadasztak oket, es mivel a predator kormet nem marja a sav azzal a jeluket beleegettek az 'beavatott' harcosok fejibe... mondanom sem kell hogy pont a mi kis koloniankat szurtak ki, ami mellesleg kicsi es jo messze van a foldtol, szoval meg veletlenul sem hivhatnak segitseget… aztan pont a legeleszo tehenszeru akarmikbe bujtak bele a kis vacakok, amiket aztan szepen behajtottak a farmra az emberek, volt is egy kellemetlen talalkozas a predatorokkal, itt olyan tortent hogy a vezert megsebesitettek (aki egy nagyon ugyes manus, a fel agyarat letorte egy alien amint fegyver nelkul puszta kezzel legyakta a kis predatorkoma, amiert mondanom sem kell mindenki tudta hogy nagyon gore gyerek…), az ujoncok sajat fejuk utan menve megtamadtak az embereket meg az alieneket, mindenki mindenki ellen, a bolcs vezert meg az emberek meggyogyitottak es veluk volt, aztan pont aznap mielott a kaosz beutott volna erkezett egy urhajo a foldrol (nagyon ritkan jar amugy arra), es pont azt szalltak meg az alienek aztan kiralynojuk is lett, a vegen meg egy csaj aki az emberek nagyfonoke volt, es a torott agyaru nyomta le az egesz alien bagazst, ketten behatoltak az urhajoba… eee a veget nem igy kellett volna, mindegy… asszem valami nagy action volt a vegen ahogy a kiralynot csalogattak meg minden.
Szoval ezzel csak azt akarom mondani hogy ez nem lett volna rossz alien-folytatasnak filmkent, bar konyvben is eleg elvezetes… persze itt gondolom bizonyos copyright problemakat el kell simitani hogy a predatorok es az alienek egyszerre szerepelhessenek a vasznon…
Ehhez meg csak plussz csemege hogy megjelent az Alien vs. Predator cimu jatek, amiben lehetunk mindharom fajjal, sajnos a marine (tengereszgyalogos) nem lett tul jo (bar az osszes alienben latott fegyver megvan, az a csiporecsatolos is), a Predator iszonyuan jo, foleg a hoerzekelos meg miegyeb latasmodokkal, tudja gyogyitani magat ilyen kek szarral, van ilyen frizbije is amit dobal szoval marha allat, az alien meg rohadt gyorsan hasit, nagyot ugrik, lehet vele a belso allkapoccsal agyvelot szivni (igy lehet a health-et feltornazni, zsenialis), meg karmolni, farokkal csapdosni, es van egy speci latasa is neki…

Alienek ruleznek amig nem talalkozom egyel elesben ugy hogy nem vagyok egy Predator teljes felszerelesben =]
(sorry a bobeszedusegert)

Bye
Grandmaster Phoenix

Lunatic Creative Commons License 1999.08.06 0 0 148
Rendben kedves Bonsay...
de hidd el, ha annyira nem tetszett volna... nem beszélnék róla...
;)

az első rész azért jó mert új fejezet a sci-fi horror kategóriában...reális cselekmény (és két napig nem tudtam tőle aludni...:))) ez fő mérce...:))
de hangsúlyozom, hogy még aprócska kölök vótam...!)

Második rész: egyszerűen zseniális, T2-vel egyenértékű, bármikor beülök rá (még németül is... volt rá példa),
tökéletes jellemábrázolás, hibátlan sztori! ez nagyon fontos nálam...
ugyan nem tartozik a topicba, de szerintem a Terminátor 2-ben is van egy logikai bukfenc...

Harmadik rész...
tuti operatőri munka! Továbbá az Alien perspektíva sem volt semmi...
nem tudom, miért hagyták ki a négyből...

Négy...
na itt erőlködni kell...
:)
a búváros jelenet tetszett, csak nem stopperoltam sajna...
szerintem lenn voltak vagy öt percig...
és kagylót nem is szedtek...:)
(azért mellesleg arra is kíváncsi lettem volna,
hogy hogy reagál az Alien sav a vízzel?)
emléxtek H2O + H2SO4 (kénsav)?
bummm
na a kénsav nem marja ki a padlót...
én azt hittem hogy sokkal nagyobb ciki lesz abból a robbanótöltetből...

Ripley8 kosárabdatechnikája viszont elég NBA...
:)

2,1,3,.............................4

Lunatic

Gangstarr Creative Commons License 1999.08.06 0 0 147
Ja, és bocsi a sütnivalós részért... eszembe jutott, hogy csak az autó méretű darabkák párolognak el teljesen...
Gangstarr Creative Commons License 1999.08.05 0 0 146
Ok, emberek, a filmek megítélése úgyis teljesen szubjektív cucc, úgyhogy felesleges bárkit is meggyőzni, hogy az adott film jó/rossz :)
Azért jó volt, nem?

Amit tetszett: Aliens: a robotpuskás jelenet...valami kegyetlen jó (meg az ágyúk hangja is :)
Alien3: "Alienvision", meg az ólomkatona-alien :)
Alien4: minden ;) a logikai buktatók, a művésziesség, AZ ALIENEK ÚSZÁS KÖZBEN!!
Alien1: hááát...a sztori, meg úgy az egész..:)

(ja, lehet, hogy ez számít valamit a részek megítélésénél?? - nálam a sorrend a köv. volt: 3,2,1,4,4,4,4,4 :)))

bonsay Creative Commons License 1999.08.05 0 0 145
Nagyon felpörgött a topic, de inkább beszéljünk arról, ami tetszett a filmekben!

szattila:

Egy kis kiegészítés, az idegenek első áldozatát nem Cain-nak hívták, hanem Kane-nek, az előbbi egy elég népszrű könyv egyik főszereplője, aki a testvére által gyilkolódik meg... ;-))))))

bonsay

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!