Keresés

Részletes keresés

studiod1 Creative Commons License 2026.04.02 0 0 917

Igen az esetleges vízütések miatt.

Előzmény: kavicsos1964 (916)
kavicsos1964 Creative Commons License 2026.04.02 0 0 916

Áramlás kacsolóhoz gondolom a zárt tágulási volna a jó megoldás ? 

Előzmény: studiod1 (915)
studiod1 Creative Commons License 2026.04.02 0 1 915

Szigorúan csak szerintem: az időszaki sűrű megszakított vízelvételnél( csapok) a hidrofor nyomáskapcsolóval jobb, nincs állandó indítás állítás. Viszont folyamatos elvételnél locsolás öntözésnél jobb az áramláskapcsoló. Persze áramláskapcsolónál is jót tesz legalább egy tartly.

Előzmény: kavicsos1964 (914)
kavicsos1964 Creative Commons License 2026.04.02 0 0 914

A Kútdoki a nagy nyomású búvárokhoz az ibó-ét használja ,gondolom az áramlás kapcsoló ! Ha elzárja a csapot meg állítja a motort . Úgy üzemel mint egy hidrofor lenne .

Előzmény: ali kis (913)
ali kis Creative Commons License 2026.04.02 0 0 913

Ezek az Italtechnica nyomáskapcsolók jól teszik a dolgukat:

https://www.szivattyubolt.hu/szivattyu-vezerles/nyomaskapcsolo

Áramlás kapcsolót nem használok. Ezekről a használók tudnak majd nyilatkozni.

Előzmény: czgab (912)
czgab Creative Commons License 2026.04.02 0 0 912

Köszi szépen.

Amúgy mi a különbség az IBO JET 100A long az IBO JET 100A TF felszíni szivattyú között? A specifikációt összehasonlítva ugyanaz a kettő, a méretében térnek el picit, de az sem számottevő.

A fenti valamelyik IBO-hoz egy 20-24 literes hidrofor tartályra gondoltam, pl Varem.
Milyen áramlás- vagy nyomáskapcsolót javasolnátok még hozzá?

Előzmény: ali kis (909)
zsozsi69 Creative Commons License 2026.04.01 0 0 911

Köszi, tiszta sor!

Előzmény: kavicsos1964 (906)
kavicsos1964 Creative Commons License 2026.04.01 0 0 910

A Kútfoki is Ibóval nyomja a vizet a retyóból is és bírja .

Előzmény: ali kis (909)
ali kis Creative Commons License 2026.04.01 0 0 909

 

Magam részéről a hidrofor tartályos rendszer híve vagyok. Jóval olcsóbb és megbízható szivattyút is vásárolhatnál. Ahhoz a területhez nagyon megfelel egy IBO YET 100/A szivattyú.

https://szivattyukereskedohaz.hu/ibo-Kerti-szivattyuk-Onfelszivo?infinite_page=2

A szomszédom a kerti (udvari) gyep automata öntözéséhez Pedrolló szivattyút használt. Mikor a második is tönkrement, azóta neki is az olcsó teszi a dolgát.

Egyébként a Pedrolló házi vízműhöz használható. A strapa (ipari) szivattyúk Pentax névre vannak keresztelve. (Ott is egy Pedrolló nevű ember a főnök.)

 

Előzmény: czgab (908)
czgab Creative Commons License 2026.04.01 0 0 908

Sziasztok!

 

Tönkrement a szivattyúm, ezért új felszíni önfelszívó szivattyút szeretnék venni. A vizet egy kb. 10 m³-es ciszternából használom. Jelenleg csak egy kétutas kerti csapot lát el a rendszer, de a jövőben tervezek egy egyszerűbb öntözőrendszert a kb. 400 m²-es kerthez.

Utánanéztem a lehetőségeknek, és több helyen ajánlották a Pedrollo szivattyúkat megbízhatóság és ár-érték arány miatt. A kérdésem, hogy erre a felhasználásra megfelelő választás lehet-e a Pedrollo JSWm 2AX vagy a Pedrollo Future-JETm 2AX egy Pedrollo Easypress II áramláskapcsolóval?

Illetve jól látom, hogy ha hasonló árban van a sima 2AX és a Future-JETm 2AX, akkor inkább az utóbbit érdemes választani?

Az Easypress II mellé érdemes lehet egy kisebb, kb. 20 literes hidrofor tartályt is beépíteni?

 

Előre is köszönöm a tapasztalatokat és a tanácsokat!

kavicsos1964 Creative Commons License 2026.04.01 0 0 907

Ha esetleg nem megy bele a csatlakozó a salagba akkor hőlégfújóval meg kell a salg végét melegíteni akkor már megpuhul és könnyedén belemegy ,Awab bilincsel kell rögzíteni a slagban .

Előzmény: zsozsi69 (905)
kavicsos1964 Creative Commons License 2026.04.01 0 0 906

Hát én ezt úgy szoktam megoldani hogy a menetes csatlakozókat veszek slag csatlakozókat műanyagokat ,piros sárga ,szerintem minen mezőgazdasági boltban azokat árulják . Azok kb ugyanazon keresztmetszetűek mint a slag és ezeket rakom a slag végekre . Oly módon a szivattyúra hollander kerüljön és az első slag darab ami a szivattyúhoz kapcsolódik mindkét végén hollanderes az összes többi pedig egyik végén hollander a másik végén meg menet van ,így mindig csatlakoznak egy máshoz és mindig hollander a véga a slagnak . Az eszközökön meg mindig menet van legyen az szórófej vagy csak egy egyszerű vascső ami árasztásnál a helyén tartja a slag végét .

Előzmény: zsozsi69 (905)
zsozsi69 Creative Commons License 2026.04.01 0 0 905

Értem!

Esetleg lenne rá más egyszerűen oldható-újrarakható csatlakozás ami nem fojtja vissza a motor teljesítményét?

Azért remélem hogy kb. egy órás működés naponta-kétnaponta nyáron, nem fogja leégetni a motort!

Köszi

Előzmény: kavicsos1964 (904)
kavicsos1964 Creative Commons License 2026.03.31 0 0 904

Igen lecsökken a keresztmetszet és terheli a szivattyút ,csökkenő hozamot okoz. 

Előzmény: zsozsi69 (903)
zsozsi69 Creative Commons License 2026.03.31 0 0 903

Üdv!

Hozzáértőktől kérdezem, adott egy 4  méter mély ásott kút, benne egy 400 wattos búvárszivattyú.

Colos kpe csövön emeli a vizet, majd 3/4-es tömlön locsolom vele a kertet. A kettö között egy gyorscsatlakozó van. Ez a szűkítés okozhat gondot a működésben? Mi történik ha ott lecsökken a keresztmetszet? Köszi

kavicsos1964 Creative Commons License 2026.03.27 0 0 902

Milyen 1 colos slagot vegyek ? Ami valóban törés mentes nem csak annak mondott hulladék! 

kavicsos1964 Creative Commons License 2026.03.10 0 0 901

Másolat ! Szerényebb megoldással . Tegnap előtt beüzemeltem a kutjaimat nem sok víz van bennük a kámák 10-12 perc alatt leszippantották üresre .elejtették a vizet a szivattyúk .

Előzmény: tomborbas81 (900)
tomborbas81 Creative Commons License 2026.03.09 0 0 900

Neked a Kamaba nincs, mert az egy más rendszerű szivattyú. Illetve van, neked maga a ház a diffuzor.

Kb úgy képzeld el mintha a Kamaba 8mm kisebb lenne a lapát. Rendeltem bele egy Leo lapátkereket, kíbáncsi leszek rá.

Amúgy a diffúzor meg az ejektor közti tömítésen kb át lehet köpni. Szóval van baj ennél a szivattyúnál.

Ami pozítívum, hogy szép kék, meg úgy néz ki, meg olyan tábla van rajta mint az olasz tesóján. 

Előzmény: kavicsos1964 (898)
studiod1 Creative Commons License 2026.03.09 0 1 899

Amiről a kolléga írt azok JET szivattyúk tehát kissé gázos vízre is jók, illettve önlégtelenítősnek is mondják bár ez utóbbi csak részben igaz.

Előzmény: kavicsos1964 (898)
kavicsos1964 Creative Commons License 2026.03.09 0 0 898

Lehet azért nem lesz nyomása majd ! Mi a bánatot csinál az a diffúzor benne ? Normálisabb szivattyúkban nincsen még is remek szivattyúk !

Előzmény: tomborbas81 (897)
tomborbas81 Creative Commons License 2026.03.07 0 0 897

Üdv mindenkinek!

 

Vettem egy új szivattyút. Kiváncsiságból szétkaptam. Nálam van a haverom leo 90/46-a generálon, gondoltam összenézem a két szivattyút.

Kb egy az egyben egy leo 90/46, de míg a leoba 133mm a lapátkerék, ebbe 125mm. A diffuzor átmérője az egyforma a mind a kettőbe. Namost, én ahány szivattyút eddig szétszétszedtem ott nagyon kevés hézag volt a diffuzor meg a lapátkerék között. Itt meg van 4mm.

Nem sok az egy kicsit? 

 

kavicsos1964 Creative Commons License 2026.02.10 0 0 896

Ilyet használtak a filmben ,még az ára is jó ! https://ibo-szivattyu.hu/kiegeszitok/szivattyu-iranyitok/pc15

kavicsos1964 Creative Commons License 2026.02.10 0 0 895

Ha jól emlékszem IBO-nak is van ilyenje azt láttam üzemelni is filmen jól dolgozott és mélykútbúvárral ment .

Előzmény: Roli_007 (889)
marcogo Creative Commons License 2026.02.03 0 0 894

Üdvözletem!

 

Hibás Grundfos Unilift CC9-es szivattyút keresek,igazábó a járókerék kéne belőle,minden ajánlat érdekel.

 

Tisztelettel Marci

ksanyi52 Creative Commons License 2026.01.15 0 0 893

Értem én de még sem. Itt vannak ezek a rákattintós csatlakozók, azok már mind szűkítők. Na most ha elkezd lefetyelni akkor csak légbuborékokat látok a kiömlő vízben. Na most mivan ha 1 csatlakozót használok, vagy 2 .t, vagy szűkítőnélkül engedem a tartályba. Akkor mindig állítani kell a nyomásbeállítást? Azután meg ha észre is veszi a lefetyelést, leáll és egy óra múlva ujra megpróbálja? Nevetséges. Amikor elég 1 torló csap, amit egyszer beállítok és nem kell többet hozzányúlni. 

Előzmény: studiod1 (892)
studiod1 Creative Commons License 2026.01.15 0 0 892

"Azt nem tudom hogy érzékeli ha éppen csak lefetyel a szivattyú" gyakorlatilag szinte az összes ilyen kapcsolóban van visszacsapó szelep és egy "fordított nyomáskapcsoló" tehát ha nem tud egy gyárilag beállított vagy esetleg álltalad korigált minimális nyomást a késleltetési idő alatt létrehozni hibajel s leáll.

Előzmény: ksanyi52 (891)
ksanyi52 Creative Commons License 2026.01.15 0 0 891
Előzmény: Roli_007 (889)
kavicsos1964 Creative Commons License 2026.01.15 0 0 890

Volt már ez itt téma szerintem amíg nem jönnek a többiek olvass vissza valamennyit ,hátha megleled . 

Előzmény: Roli_007 (889)
Roli_007 Creative Commons License 2026.01.15 0 0 889
Roli_007 Creative Commons License 2026.01.15 0 0 888

Annak a nevében valamiért ott van, hogy inox.

Aminek semmi köze az úszóhoz, de ott van...🤣

Előzmény: kavicsos1964 (887)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!