Keresés

Részletes keresés

Biga Cubensis Creative Commons License 2023.06.16 0 0 504
seci Creative Commons License 2023.05.18 0 0 503

https://next-episode.net/foundation => Season 2: Countdown:1 month 3 weeks Date: Fri Jul 14, 2023

 

-seci

Inner Circle Creative Commons License 2023.05.18 0 0 502

Respect.

Előzmény: seci (501)
seci Creative Commons License 2023.05.18 0 1 501

Ez nagyon mesteri forditas, brilliáns (Baranyi Gyula, 1973)

 

"Nem az az ember volt ő, az Öszvér, akin bárki is a szemét legeltetné, vagy gúnyos mosoly nélkül megállná a látását. Alig ötvenöt kilója százhetvenkét centiméterre nyújtózott ki. Csupa csont, vézna tagjai sután és esetlenül fityegtek cingár törzsén. Ványadt arca pedig szinte eltűnt félarasznyira előremeredő húsos ormánya mögött."

 

He was not a man to look at, the Mule--not a man to look at without derision. Not more than one hundred and twenty
pounds was stretched out into his five-foot-eight length. His limbs were bony stalks that jutted out of his scrawniness in
graceless angularity. And his thin face was nearly drowned out in the prominence of a fleshy beak that thrust three
inches outward.

 

Egyedül a szeme tréfálta meg az Öszvér gúnyrajzra emlékeztető alakját. Tekintetének bársonyossága sehogyan sem illett a Galaxis legnagyobb hódítójához, s e bársonyosság mélyén mindig ott rejtőzött egy kis szomorúság"


Only his eyes played false with the general farce that was the Mule. In their softness--a strange softness for the
Galaxy’s greatest conqueror--sadness was never entirely subdued.

 

-seci

 

Előzmény: Biga Cubensis (498)
Bateman Creative Commons License 2023.05.18 0 0 500

A leiras ellenere igy maradt meg bennem. Talan azert mert a tortenetbol inkabb ez jott at a jellemzesevel ellentetben

Előzmény: smile64 (497)
smile64 Creative Commons License 2023.05.17 0 0 499

Ok, én is így emlékeztem. Kösz, hogy utánanéztél helyettem. 

Előzmény: Biga Cubensis (498)
Biga Cubensis Creative Commons License 2023.05.17 0 0 498

a Második Alapítvány inkább átlagosnak írja a magasságát (bár mai viszonyokkal a 172 pasiknál már alacsony :) de aprónak nem nagyon lehet nevezni.

 

"Nem az az ember volt ő, az Öszvér, akin bárki is a szemét legeltetné, vagy gúnyos mosoly nélkül megállná a látását. Alig ötvenöt kilója százhetvenkét centiméterre nyújtózott ki. Csupa csont, vézna tagjai sután és esetlenül fityegtek cingár törzsén. Ványadt arca pedig szinte eltűnt félarasznyira előremeredő húsos ormánya mögött. Egyedül a szeme tréfálta meg az Öszvér gúnyrajzra emlékeztető alakját. Tekintetének bársonyossága sehogyan sem illett a Galaxis legnagyobb hódítójához, s e bársonyosság mélyén mindig ott rejtőzött egy kis szomorúság"

Előzmény: smile64 (497)
smile64 Creative Commons License 2023.05.17 0 0 497

Apró termetű? Már miért lett volna apró termetű?

Előzmény: Bateman (489)
Bateman Creative Commons License 2023.05.17 0 0 496

igen, simán lehet, hogy belőlük lesz valaki az öszvér, bár szerintem az alkotókat ismerve, pontosan tudják, hogy a könyv rajongói, valami teljesen idegen alakra várnak, akit eddig nem láttak, ám gyanútlanul jelenik meg a történetben, akire tényleg nem gondolnánk, hogy ő lesz az. én emiatt egy teljesen átlagos emberi személyre gondolok inkább, aki személyiségében lesz inkább gnóm, vagy "más". tehát simán lehet egy queer személyiség.

Előzmény: Inner Circle (493)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2023.05.17 0 0 495

Legfeljebb majd nem Bayta-ba lesz szerelmes.

Szegény Toran, lesz pár kínos perce, ha történetesen nem bi... Bár ha Bayta eleve férfi, akkor semmi gond.

Előzmény: seci (490)
ShaReRe Creative Commons License 2023.05.17 0 0 494

Assszta, vazze! :)))

 

Ettől még lehet izmos ázsiai!

Előzmény: seci (490)
Inner Circle Creative Commons License 2023.05.17 0 0 493

A könyvben az Öszvér furcsa megjelenése részben a kitaszítottságára utalt, de főleg a meglepetés-faktor miatt volt érdekes: hoppá, Nyájas Olvasó, nem is gondoltál rá, hogy az Öszvér már szerepel a könyvben, ugye?! Ha ezen a nyomon indulunk el, akkor a kitaszítottság szerintem máshogy is hozható, a meglepi meg ugye bármi lehet, azaz az Öszvérnek nem az a fontos tulajdonsága, hogy gnóm alak, hanem hogy úgy legyen benne a sztoriban, hogy nem is gondolnánk rá. Azaz bárki lehet, vagy bármi, bárkik stb., ami felborítja a Tervet. Lehet egy szekta, egy számítógépes program, vagy ami most a kedvenc teóriám, a térugró hajókat működtető űrlakók, akiket már prezentáltak, mint különlegesen képességekkel bíró, speciális genetikájú társaság, akiken az egész Galaxis infrastruktúrája múlik, mégse törődik velük senki. (Igaz, az Alapítvány nem kapott ilyen hajókat és várhatóan nélkülük fogják megoldani a térugrásos problémáikat, de az Öszvér is az Alapítványon kívülről jött.) Ezek például alkothatnak egy olyan erőt, amivel Sheldon nem számolt a Terv megalkotásakor és akik úgy döntenek, hogy eljött a saját Birodalmuk ideje. (Szerintem az se annyira fontos, hogy az Öszvér az emberek érzelmeit manipulálja, bármilyen más képessége is lehet, amit nem tud kezelni a pszichohistória, viszont amivel el tud bánni a Második Alapítvány... vagy ami ahelyett lesz... :D )

Előzmény: divaoni01 (488)
Inner Circle Creative Commons License 2023.05.17 0 0 492

nekem valahogy a világ, az űrhajók, a környezet, amit nagyon másképp képzeltem el... de az is igaz, hogy amikor Asimov megírta, máshogy képzelték el a jövőt.

 

Hasonlóképpen... de azt hiszem, a sorozat verziója közelebb áll ahhoz, ami Asimov fejében élhetett, mint amit én elképzeltem. A '80-as években nekem és szerintem a legtöbbeknek alapvetően a Star Wars határozta meg a sci-fi látványvilágát - Asimov pedig egy generációval korábban írta az első Alapítvány-részeket, azok a rajzok / festmények, amik alapján ő esetleg elképzelte a történetét, nekünk akkor ismeretlenek voltak (és most se épp dominánsak). Másrészt Asimov a hanyatló Római Birodalomról mintázta az Alapítványt, ami rólam gyerekként teljesen lepergett, nekem ugye Star Wars-szerű űrhajók és a Halálcsillag belsejére hasonlító Trantor lebegtek a szemem előtt. De így utólag azt mondanám, hogy a világból áradnia kellene a pompának, a Galaxisban páratlan nagyszerűségnek, a technikai fejlettségnek - de valahogy az idejétmúltságnak, az "ebből már nem lesz énekes halott" érzésnek is, még akkor is, ha valójában nem ilyen volt a halódó Birodalom. Ja és ne legyen egy újabb Star Wars-klón, ennyivel tartoznak az alkotók Asimov emlékének. Mindezeket szerintem tökéletesen hozza.

Mindenesetre nem könnyű feladat filmre vinni, ahogy valaki elképzeli, ahogy Asimov a negyvenes években az akkor elérhető információ alapján elképzelhetett valamit :D

Előzmény: Biga Cubensis (487)
Bateman Creative Commons License 2023.05.16 0 0 491

:D ennyi. megvan a megfejtés.

Előzmény: seci (490)
seci Creative Commons License 2023.05.16 0 0 490

Jajjjjajjjj, gond lesz itt, csak hogy idezzek:

       "He's a queer fellow," said Bayta" :)

 

-seci

Előzmény: Bateman (489)
Bateman Creative Commons License 2023.05.16 0 0 489

pedig a könyvben többször is utalnak a bohóc megjelenésére. bár nem így írják le, mint ahogy kinéz ez a nyurga pasas. sokkal inkább egy apró termetű, kis nyamvadék volt, kisebbségi komplexusokkal terhelve. 

Előzmény: divaoni01 (488)
divaoni01 Creative Commons License 2023.05.16 0 0 488

Mindenesetre ez a bohóc forma ábrázolás a második kötet címlapján elég esetlen. Ennél csak jobbat találnak majd ki, ha egyáltalán.

 

https://asimov.fandom.com/wiki/The_Mule

 

 

Előzmény: ShaReRe (484)
Biga Cubensis Creative Commons License 2023.05.16 0 0 487

az időkripta, a Császár, Sheldon karaktere szerintem (is) tökjó. nekem valahogy a világ, az űrhajók, a környezet, amit nagyon másképp képzeltem el.

de az is igaz, hogy amikor Asimov megírta, máshogy képzelték el a jövőt. +baromi nehéz egy ilyen időtartamot bemutatni, ami száz éveken ível át.

lehet, hogy ezt is jobb lett volna a Dűnéhez hasonlóan több filmben bemutatni, kiemelni pár fontosabb időszakot.

Előzmény: Bateman (486)
Bateman Creative Commons License 2023.05.16 0 0 486

az időkriptával van a legkevesebb problémám:) annak legalább a funkciója, működése könyv hű. holo-play vagy AI igazán tökmindegy.

Előzmény: ShaReRe (484)
seci Creative Commons License 2023.05.16 0 0 485

"Sztem ázsiai, izmoktól dagadó fickó lesz :)"

Sandokááááán!

 

-seci

Előzmény: ShaReRe (484)
ShaReRe Creative Commons License 2023.05.16 0 0 484

Az a gondolat, hogy haladva a korunk fejlődésével, az időkripta unalmas holo-felvételei helyett egy AI van beépítve és csak a kiválasztott juthat a közelébe, sztem teljesen nyerő dolog!

 

Indíthatnánk szavazást arra, hogy ki szerint milyen lesz az Öszvér! :)

 

Sztem ázsiai, izmoktól dagadó fickó lesz :)

Előzmény: Bateman (483)
Bateman Creative Commons License 2023.05.16 0 0 483

az a helyzet, hogy engem már az sem érdekel:) ez a sori nagyon el lett baszarintva, kétségem sincs affelől, hogy az Öszvér, ha egyáltalán benne lesz, akkor ő is nagyon más lesz, mint a könyvben. Hogyan is lehetne az agykurkászást jól ábrázolni ebben a keretrendszerben, amit itt felállítottak ebben a sorozatban. sehogy. amúgy is nehz lett volna, ha valaki hűen nyúlt volna hozzá az alapanyaghoz.

Előzmény: Inner Circle (482)
Inner Circle Creative Commons License 2023.05.16 0 0 482

Remélem, az Öszvér nem színesbőrű nő lesz. Úgy van bedrótozva az agyam, hogy a Tüskevárból tűrhetően meg tudnám írni az olvasónaplót (most tanulják a gyerekek) 25 évvel később, de az arcokra alig emlékszem, pláne filmekben, pláne az időben és térben ide-oda ugrálókban. Ha egymás mellett áll két hasonló alkatú és hajszínű ember, akkor nincs gond, de ha több résszel később húznak elő valakit, akkor néha csak nézek, hogy "Ez a pasas most ugyanaz, aki az előbb volt?" Az Alapítványban volt ebből gond. Tessék, Bud Spencer és Terence Hill ebben is jobb kb. mindennél :D

Előzmény: Bateman (481)
Bateman Creative Commons License 2023.05.12 0 0 481

én azt még még megvárom, kiváncsi vagyok, hogyan dolgozzák fel. bár nyilván semmi köze nem lesz a regényhez.

Előzmény: divaoni01 (478)
Inner Circle Creative Commons License 2023.05.12 0 1 480

Én az első Harry Potter filmnél engedtem el a "méltó feldolgozás" koncepcióját... minden ilyesmit az eredeti mű színes mellékleteként nézek.

Előzmény: Garashan (477)
Inner Circle Creative Commons License 2023.05.12 0 0 479

Nekem messze a Császárok a legszimpatikusabbak :D

Előzmény: divaoni01 (478)
divaoni01 Creative Commons License 2023.05.12 0 0 478

Azért jól jönne ide egy szereplő, akivel menni lehet.

 

Gondolom az Öszvér felbukkanására a második évedban sincs túl nagy esély.

Előzmény: Bateman (476)
Garashan Creative Commons License 2023.05.12 0 0 477

Kíváncsian várom a folytatást. Már csak mint mű élvezem, rég elengedtem a regénnyel való kapcsolatot.

Előzmény: Bateman (476)
Bateman Creative Commons License 2023.05.11 0 1 476
Bateman Creative Commons License 2023.05.11 0 1 475

Apple TV+'s Isaac Asimov adaptation stars Jared Harris and Lee Pace, and kicks off its second season on July 14.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!