Keresés

Részletes keresés

gloria mundi Creative Commons License 2018.04.02 0 0 78

ja. nem-római katolikus oszt jó napot :)

Előzmény: Törölt nick (75)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.02 0 0 77

Én biztos vagyok abban, hogy nem sivár. :)

Másik topikban írtam már, hogy nekem semennyi kézzelfogható vagyonom nincs. Nagy szükségem volt erre az állapotomra, és ezt a legkomolyabban mondom.

Hiányt sem szenvedek semmi olyasmi miatt, amikre - szerintem - te gondolsz, tehát semmi anyagias dolog miatt. Mindenem megvan, ha mások szerint semmim sincs - is.

 

Te nem ismered, vagy esetleg elutasítod az Istent? - ne haragudj, ha nyersnek tűnik a kérdésem; nem akartam olyannak!

Előzmény: morcos csodagyerek (76)
morcos csodagyerek Creative Commons License 2018.04.02 0 0 76

"E világnak fiai házasodnak és férjhez adatnak:

 

   Lk 20,35 -36

  De a kik méltókká tétetnek, hogy ama világot elvegyék, és a halálból való feltámadást, sem nem házasodnak, sem férjhez nem adatnak"

 

Én már biztos nem házasodok és élek nemi életet ebben az életben, de azért elszomorító, hogy ez a túlvilágon sincs. Elég sivár hely lehet, ahol az isten által megszentelt házasságok is felbomlanak. Akkor ott férj és feleség nem találkozik újra még ha nagyon szerették is egymást? Ki akar olyan túlvilágot, ahol nem elégülnek ki a vágyai és álmai és főleg azok a dolgok, amikből élete során hiányt szenvedett?

Előzmény: Törölt nick (62)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.02 0 0 75

Oké. Nincs neve, nincs nevesítve az a felekezet, és akkor nem is számít felekezetnek; vagy igen?

Nem gondolkodom ellened és a vallásod ellen, nem gondolkodom az ateisták ellen, és senki ellen sem.

Aki Pálhoz imádkozik (vagy egyéb emberekhez), az nem tagja annak a "nemfelekezetnek", amelyiknek én tagja vagyok, pedig az a "nemfelekezet" senkit sem taszít ki magából. Az lép be, aki akar. Tehát az: aki tényleg akar. :)

Előzmény: gloria mundi (74)
gloria mundi Creative Commons License 2018.04.02 0 0 74

62. sz. bejegyzés "Én ahhoz a felekezethez tartozom,"

 

 

Előzmény: Törölt nick (73)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.02 0 0 73

Én semmiféle felekezet tagja nem vagyok. Nincs bejegyzett neve annak a sokaságnak, akikkel egyetértek, akikkel együtt gondolkodom,- akik segítenek nekem, akikkel segítjük egymást.

 

Can you waddle, á-ááá?  :)

Előzmény: gloria mundi (72)
gloria mundi Creative Commons License 2018.04.02 0 0 72

aha szóval Pálhoz fordulás. mindenféle szentekhez, csak a PÁl pont meglepő volt. na és akkor milyen felekezet vagy?  

Előzmény: Törölt nick (71)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.02 0 0 71

Te nem vagy gyakorló/gyakorlott "katolikus", ugye? Mindenféle szentek segítségét kérik, akik fellelhetők a templomaikban,- és akik esetleg nem. Nem azért írtam, mert csúfolódni szándékozom rajtuk.

 

Akkor okos ember, de én nem tudok minden okos emberről. :)

Előzmény: gloria mundi (70)
gloria mundi Creative Commons License 2018.04.02 0 0 70

Pál közbenjárásának kérése is újdonság a számomra. hogy hogy ki? C.G.Jung a nagy Freud tanítványa , pszichiáter stb.

Előzmény: Törölt nick (69)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.02 0 0 69

Komolyan nem hallottál olyamiről, hogy emberek Pálhoz imádkoznak? Ha így írom: kérik Pál közbenjárását, Mária stb. közbenjárását - akkor ismerősebb?

Ki az a Jung?

Előzmény: gloria mundi (68)
gloria mundi Creative Commons License 2018.04.02 0 0 68

nem hallottam róla hogy Pálhoz szokás imádkozni egyáltalán. Egyébként véletlenül Jung Szentháromság magyarázatán aludtam be...annyira hogy csak fórumozni bírok:D  

Előzmény: Törölt nick (67)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.02 0 0 67

Arra gondolsz, hogy nevesíteni tudnám őket? Aki Máriához imádkozik, aki Pálhoz vagy bárki-személyhez, az tudja imádkozás közben, hogy kihez imádkozik?

A Római Katolikus egyház tagjai szoktak - például -, de nem mindegyik. :)

Előzmény: gloria mundi (66)
gloria mundi Creative Commons License 2018.04.02 0 0 66

azóta már szerintem sem. na és egyébként ki imádkozik Pál apostolhoz? 

Előzmény: Törölt nick (65)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.02 0 0 65

Nem vagyok református, és túlpörögve sem vagyok. :)

Előzmény: gloria mundi (63)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.02 0 0 64

Briliáns levezetés, megokolás.  :)

Előzmény: gloria mundi (61)
gloria mundi Creative Commons License 2018.04.02 0 0 63

református jó jó. de attól még nem kell túlpörögni

Előzmény: Törölt nick (62)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.02 0 0 62

Én ahhoz a felekezethez tartozom, amelyik nem imádkozik Pál apostolhoz, Máriához és egyéb személyekhez úgy - mint az Atyához, és amelyik nem nevezi át sem az Atyát, sem a Fiút, sem pedig a Szent Lelket, és nem próbálja meg egy új tanba terelni Őket.

 

 

 

    Mt 22,30    
Mert a feltámadáskor sem nem házasodnak, sem férjhez nem mennek, hanem olyanok lesznek, mint az Isten angyalai a mennyben.

 

 

 

    Lk 20,34  

  És felelvén, monda nékik Jézus: E világnak fiai házasodnak és férjhez adatnak:

 


   Lk 20,35 -36

  De a kik méltókká tétetnek, hogy ama világot elvegyék, és a halálból való feltámadást, sem nem házasodnak, sem férjhez nem adatnak:


Mert meg sem halhatnak többé: mert hasonlók az angyalokhoz; és az Isten fiai, mivelhogy a feltámadásnak fiai.

Előzmény: morcos csodagyerek (58)
gloria mundi Creative Commons License 2018.04.02 0 0 61

van az explicit szöveg. annak van még implicit tartalma és van olyan szöveg aminek még átvitt értelem is van.

 

A Szentháromság kifejezés kifejezetten nem szerepel, de a szöveg tartalma tartalmazza. (és egyébként nagyon átvitt értelmű az egész Biblia :)   

Előzmény: Törölt nick (60)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.02 0 0 60

Igen, vannak rejtettnek tűnő tartalmai is, ám azok nem attól lesznek nem rejtett tartalmakká, hogy valakik egy új tuladonnevet adnak az Istennek ("Szentháromság"), és az új nevű istenüket kezdik el tisztelni, mint valami találmányt, ugye?

Hol sugallja a Biblia, hogy adj új nevet annak az Atyának-Fiúnak-Szentléleknek -- akikről Jézus (is) beszél, tanít?

Talán a "Szentháromság",- és az e névből fakadó tanok nem emberi találmányok?

Le van írva a Bibliában, hogy kicsoda az Atya, a Fiú és a Lélek; mert le van írva, ugye? Azt gondolod, hogy a Biblia írói, és a Biblia íróit ihlető Lélek - talán nem tudott volna nevet adni nekik? Vagy azt gondolod, hogy elfelejtette, és azt is gondolod, hogy valakinek végre ideje volt segíteni annak a Léleknek az általa ihletett Biblia magyarázásában? - nem gondolod ezeket, ugye? Vagy igen?  :)

 

Ha a Kovács János - nevet adná valaki nekik, mint "összefoglaló-tulajdonnevet" -  az is stimmelne a lelkednek?  - Ha esetleg erre nemleges választ adnál, hát azt mondom, hogy az is csak annyira lenne emberi találmány, mint a "Szentháromság" - tulajdonnév.

Előzmény: gloria mundi (57)
gloria mundi Creative Commons License 2018.04.02 0 0 59

azért nincs felesége mert filozófiai álláspontról is szó van, és ez egy ilyen filozófiai álláspont hogy Egy Isten van stb.

Előzmény: morcos csodagyerek (58)
morcos csodagyerek Creative Commons License 2018.04.02 0 0 58

Mi tartja össze az antitrinitáriusokat? Az egység a kétségben a háromság iránt. Viccen kívül: te is ilyen felekezethez tartozol?

Régen azon is gondolkodtam, hogy miért nincs istennő párja istennek? Miért van az, hogy még a szentháromságban sincs nő, csak hímneműek? Nem az lenne természetes, ha istennek is lenne felesége? Csak nem ő is olyan szerencsétlen sorsú, mint én?

Előzmény: Törölt nick (55)
gloria mundi Creative Commons License 2018.04.02 0 0 57

implicit tartalma is van a szövegeknek. 

Előzmény: Törölt nick (56)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.01 0 0 56

Elnézést; még kiegészíteném az előbbit azzal, hogy én egyetlen bibliai igét sem tagadok meg, de te egyetlen bibliai igében sem találod a "Szentháromság"-szót, és - ennek következtében az arra tanítást sem fogod megtalálni a Bibliában. Amiket idéztél, azokat mindenki elolvashatja: egyértelmű tanítások.

Egyetlent sem tagadok meg abból. Amiről te beszélsz, az egy egyház által kitalált tanítás.

Előzmény: forgione1 (53)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.01 0 0 55

Bár te többet is említettél,- én mégis csak egy dologról beszéltem neked; csak egyetlen olyan dologról, amely nem része a Bibliának, és ez a dolog az általad "Szentháromság"-nak nevezett dolog. Ha ez a dolog benne van a Bibliában, akkor mutassad azt meg annak, akinek tanítani akarod!

"Szentháromság-tan" - ez a neve annak a tanításnak, amely miatt sokan azt sem tudják, hogy kihez imádkozzanak, kit tekintsenek Istennek. Jézus kihez imádkozott? - valami háromsághoz (vagy kettősséghez?), vagy az Atyához? Hát az apostolai kihez?

"Szentháromság" - egy tulajdonnévvel láttátok el azt, amit a Biblia (amit Jézus) Atyának-Fiúnak-Szentléleknek nevez és tanít. Csináltatok magatoknak egy istenséget, de ha szerinted szerepel a Bibliában egy "Szentháromság", hát keressed elő! Ha meg nem megy, akkor miért vitázol azon, hogy a háromságtan egy emberi találmány, és Biblián kívüli dolog?

 

 

Előzmény: forgione1 (53)
tuktikka Creative Commons License 2018.04.01 0 0 54

Nem mesélek. Mi az hogy te nem ismered az élettörténetét?

A net segítségével nyilván pótolhatod.

 

Neked nincsenek?

Előzmény: forgione1 (51)
forgione1 Creative Commons License 2018.03.31 0 0 53

semmiféle "Szentháromság" nincsen a Bibliában leírva.

 

Elborult agyú, sátán hívő szektások szerint :-)

 

Ezzel szemben a Bibliában ott van Jézus, Aki beszél az Atyáról (Ők egylényegűek) és megígéri a Szentlélek eljövetelét (Aki Pünkösdkor el is jön).

 

A Szentháromság Jézus (jelképes) megkeresztelkedésekor egyszerre jelen vannak:

 

Jézus, az Atya Aki szól, és Szentlélek galamb formájában Jézusra száll.

 

Pár Ige, amit tagadsz:

 

Jn 10,30 – „én és az Atya egy vagyunk.” (vö. Kiv 3,14; 20,7; Lev 19,12; 24,14-16)
Jn 10,38 – „az Atya bennem van s én az Atyában vagyok.”
Jn 12,45 – „aki lát, azt látja, aki küldött.”
Jn 14,8-12 – Aki Jézust látta, az az Atyát látta.

 

Mt 28,19 – „Kereszteljétek meg őket az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevére.”

 

1Kor 6,19-20 – Nem tudjátok, hogy testetek a bennetek lakó Szentlélek temploma…? … Dicsőítsétek meg tehát Istent testetekben!

 

Lk 2,26 – A Szentlélek kinyilatkoztatást ad (vö. Jn 16,13; 1Kor 2,10)
Lk 3,22 – A Szentlélek testet ölthet.

 

1 Kor 12,11 – A Szentléleknek saját akarata van (vö. ApCsel 15,28).
Ef 4,30 – A Szentlélek megbántható (vö. Iz 63,10).

 

 

Előzmény: Törölt nick (52)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.31 0 0 52

Elsőnek azt szögezzük le, hogy az Atya a Fiát szereti a legjobban. A Fiú pedig az Atyát.

Önmagát senki nem szeretheti. Ezért van az, hogy az Atya a Fiát szereti és viszont. A köztük lévő oda-vissza áramló folyamatos szeretet pedig a Szentlélek.

Így van meg a Szentháromság.

 

- logikusnak ható levezetés ugyan, de semmiféle "Szentháromság" nincsen a Bibliában leírva. A szentháromság, egy abszolút emberi/egyházi tanítás, és - sajnos, gyakorta eredményez olyan "hívőket", akik leborulnak a Pál szobra, vagy a Mária szobra stb.  elé, és kérlelik őket valamiféle közbenjárásra, amelyre - a Biblia szerint - Jézusnak van "jogosítványa". Nincs a Bibliában semmiféle szentháromság, márpedig a Bibliából nem csak elvenni,- de ahhoz hozzáadni sem a Krisztus tanításai szerinti dolog. Az egyházak nem csupán kitalálták a szentháromság nevű, imádnivaló bálványukat, de imádják is. Te erre tanítasz valakit (a Biblia alapján?), ugyanakkor azt mondod neki, hogy olvassa azt a Bibliát - amelyben utalás sincs semmiféle szentháromságra? Azt akarod, hogy a te tanításaidat fogadja el? Vagy azt javasolod neki inkább, hogy olvassa a Bibliát?

 

Előzmény: forgione1 (40)
forgione1 Creative Commons License 2018.03.31 0 0 51

Teréz anyának voltak kétségei

 

Mesélj, milyen kétségei voltak konkrétan

Előzmény: tuktikka (48)
tuktikka Creative Commons License 2018.03.31 0 0 50

És akkor tulképpen mit alkotott a teremtő?

A fekete lyukat?

 

Egyébként Rád is gondoltam tegnap a Teréz anyáról szóló film nézése közben.

Igazad van hogy az ember elkeseredik, hogy nem élhet úgy mint Lőrinc, de mennyire borzasztó lehet leprásnak lenni.

Előzmény: morcos csodagyerek (49)
morcos csodagyerek Creative Commons License 2018.03.31 0 0 49

"hogyha tényleg vki létrehozta a világot akkor miért olyanra teremtette amiben az egyik megeszi a másikat?

Miért nem lehetne a napsütés, a levegő  annyira hatásos hogy más ne is kelljen?"

 

Erre a tudomány már választ adott (törzsfejlődés, élőlények felépítése, a magasabb szintű szervezetek táplálékigénye, autotróf- és heterotróf táplálkozás közötti különbség, stb.).

Előzmény: tuktikka (46)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!