Keresés

Részletes keresés

Morningstar17 Creative Commons License 2017.01.02 0 0 269

Általában azoknak jön be az új, akik nem játszottak a régin. Kétségkívül sok gyerek és fiatal. 

Előzmény: Leo Zelig (268)
Leo Zelig Creative Commons License 2017.01.02 0 0 268

Ennek is két oldala van azért. Nyilván sokan utálják ahogy van, ugyanakkor tagadhatatlanul sokan vetődnek rá és játsszák orrvérzésig. Lásd a letöltött appok száma, stb. Azok akik végletesen reagálnak mert nagyon kiakadtak tőle, meg azok akik teljesen odáig vannak érte fognak csak nekiállni irkálni bármit is. A tömeg nagyja meg köztük hömpölyög és szépen elfogadja ami van. Tényleg csak találgatni lehet, mit gondol a többség, pl a felhasználók számának változásából. Volt is régen számláló az oldalon, hogy hányan vagyunk fenn egyszerre, aztán ez eltűnt. Időgép szeret a régmúltban kotorászni, ott láttam, hogy a régi fórumon az online lévők tízezres számánál már ment a huhogás, hogy itt a vég :)

Előzmény: Morningstar17 (267)
Morningstar17 Creative Commons License 2017.01.02 0 0 267

https://www.facebook.com/Dobyvatel/?fref=ts&hc_location=ufi

 

Érdemes a bevezetéskori, július 1 környéki bejegyzéseket olvasgatni - a Facebook fordító segítségével, aki nem tud csehül, mint pl. én.

 

A hasonlóság önmagáért beszél: a csehek is egyöntetűen a régi verzió mellett álltak ki.

Előzmény: Femacska (261)
Morningstar17 Creative Commons License 2017.01.02 0 0 266

Aki esetleg nem tudná, magyarázatként annyit, hogy a cseheknél csak nem olyan régen cserélték le a mi régi jó kis Honfoglalónk cseh nyelvű változatát és ültették helyébe a Triviádornak ezt a verzióját. Ott is maradt a név Dobyvatel, no de a tartalom ...azt tudjátok.

Előzmény: Morningstar17 (264)
Morningstar17 Creative Commons License 2017.01.02 0 0 265

állnak

Előzmény: Morningstar17 (264)
Morningstar17 Creative Commons License 2017.01.02 0 0 264

Én mást is olvastam ám! -:)

 

"Sorry. In the Czech republic is nobody who wants to play this stupid version. Please return us the good old version"

 

Úgy látszik, azért van ahol csehül álnnak. :O

Előzmény: Morningstar17 (262)
Morningstar17 Creative Commons License 2017.01.02 0 0 263

Nem is kell véresen komolyan venni, ...milyen rosszmájú vagyok. -:) Mer' ez csak egy játék!

Előzmény: Morningstar17 (262)
Morningstar17 Creative Commons License 2017.01.02 0 0 262

...Akár a hurka! -:))

 

 

 

Előzmény: Femacska (261)
Femacska Creative Commons License 2017.01.02 0 2 261

Igazán nem értem a problémáitokat. Most olvastam a fészen: " a játé ojan jóóó"

 

Látjátok, hogy sikertörténet.

 

Nna.

Előzmény: Morningstar17 (260)
Morningstar17 Creative Commons License 2017.01.02 -1 1 260

Ejnye, hát mégse több, mint egy játék? Vagy most mi van?

 

Előzmény: Az álruhás_ (142)
Morningstar17 Creative Commons License 2017.01.02 0 1 259

No meg a CIF, hogy tisztán lássunk! -:)

 

Előzmény: Morningstar17 (256)
Morningstar17 Creative Commons License 2017.01.02 0 2 258

Értem én, hogy változnak az idők, de azt sehogy nem tudom elfogadni, hogy  "fejlesztésként" egy kőbaltát kapunk, miután már volt stilfűrészünk is. (Sajnos nem ez az egyetlen területe az életünknek, ahol ezt kell megélni.-:()

Előzmény: Femacska (232)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.02 -3 0 257

No ne mond már, hogy fagyaszt ?Voodoo átokkal :)

Előzmény: bintamas_matek (253)
Morningstar17 Creative Commons License 2017.01.02 0 0 256

Jeremie.

Előzmény: luxin (235)
wasserwomen Creative Commons License 2017.01.02 0 0 255

:D

Előzmény: Morningstar17 (254)
Morningstar17 Creative Commons License 2017.01.02 0 0 254

Láttál már Fiat 124 -est és Zsigulit egymás mellett?

 

Előzmény: wasserwomen (251)
bintamas_matek Creative Commons License 2017.01.02 0 0 253

Egy pippo96 nevű ellenfelem szándékosan lehalasztotta többször is a játékot.

 

A baj az, hogy túl türelmesek az üzemeltetők a játékosokkal. Ha valakinek az internetje vagy a gépe lassú, és nem ad választ, azonnal le kell választani, nem engedni próbálkozni többet.

 

A jobb sakkszervereken van ún. lag limit. Bejelentkezéskor megpingelik a játékost, és ha nem elég gyors a kapcsolat, be sem engedik az oldalra. Ezt a módszert javaslom a honfoglalón is.

Morningstar17 Creative Commons License 2017.01.02 0 1 252

Szia!

 

Én is emlékszem Rád. 

 

Szerintem azért ne túlozd el a dolgot. Elég ha 2 havonta játszol egyet a nickkel, akkor nem viszik el a nevedet a robotok. Szerintem annyi még vállalható. -:)

 

Ha nyerek a lottón, én is igényt tartok a játékra, és akkor visszacsinálok mindent! -:)

Előzmény: Gyöngy 3 (240)
wasserwomen Creative Commons License 2017.01.02 0 1 251

érdekes, de még mindig kiváncsi vagyok, ha az Opel megveszi a Mercedest, akkor Opel autókat lehet forgalmazni Mercedes néven?

Előzmény: Morningstar17 (248)
Morningstar17 Creative Commons License 2017.01.02 0 1 250

Jó lenne tudni, mennyi a szerződésben a fenntartási idő - .....azt is kivárom!

Előzmény: Morningstar17 (249)
Morningstar17 Creative Commons License 2017.01.02 0 1 249

Mindennek az oka az az átkozott Jeremie! "Más lesz a föld, és más a világ ...." - más lett! -:((

 

Előzmény: Morningstar17 (248)
Morningstar17 Creative Commons License 2017.01.02 0 2 248

Itt az elásott blöki:

 

"A Euroventures Kockázati Tőkealap Kezelő Zrt. egy társbefektetővel közösen 400 millió forint tőkét fektetett a Facebookon bevezetés alatt álló Triviador stratégiai kvízjáték fejlesztőjébe, a THX Games Tartalomfejlesztő vállalatba. A befektetést a duplájára növelte a vállalat tőkéjét.

A fejlesztő cég legismertebb magyarországi játéka a Honfoglaló, míg nemzetközi színtéren a Facebookra fejlesztett stratégiai kvízjátéka, a Triviador vált népszerűvé. A tőkebefektetés célja az utóbbi játék nemzetközi - elsősorban angol nyelvterületen történő - terjeszkedésének elősegítése, illetve új játékok bevezetése.

Bihari Attila, a THX Games igazgatóságának elnöke elmondta: a Triviador oldalát alig több mint egy hónappal az indulás után már 150-nél több országból, havi 200.000 felhasználó látogatja. Hozzátette, hogy a Facebook több mint 750 milliós felhasználói bázisa óriási növekedési potenciált jelent a játék számára, amely jelenleg a hetedik helyen áll a közösségi oldalon futó kvízjátékok népszerűségi listáján.

A társaság üzleti modellje úgynevezett mikrotranzakciós modell, ami azt jelenti, hogy a játék ingyenes, de vannak extra szolgáltatások, amiket meg lehet vásárolni kis összegekért. Mivel ezek valóban kis összegek, ezért hívják mikrotranzakciós modellnek.

A Euroventures Kockázati Tőkealap Kezelő Zrt. Közép-Kelet-Európa független kockázati tőkebefektetője. A cég 2009 óta kezeli az európai uniós Jeremie-program részeként létrejött Euroventures IV társbefektetési alapot (CIF), amely a Svájci-Magyar Együttműködési Program hozzájárulásával 7,1 milliárd forintra bővült. A Euroventures IV alap célja magyar közép- és kisvállalkozások (társbefektetők bevonásával történő) tőkefinanszírozása. Az alap futamideje 10 év, a befektetési periódus 2013. december 31-ig tart. A THX Games az Euroventures IV harmadik befektetése volt."

 

Forrás: http://index.hu/tech/2011/11/30/magyar_jatekfejleszto_kapott_400_millio_forintos_befektetest/

 

Nos, a fejlesztések alapját képező Honfoglaló úgymond már "ki volt találva", csak finomítgatni kellett volna, no de arra nem adtak volna 400 milliót.  Az ún. mikrotranzakciós modell-nek köszönhető az alapvetően jó játék elcseszése, teletömése hülye segítségekkel. Ugye nem kérdés, hogy kinek kedvezett ez az irány, a játékosoknak, vagy a fejlesztő csapatnak?

Előzmény: wasserwomen (245)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.02 -2 0 247

Meggyőződésem, hogy nem csak 4-5 itteni fórumozó kedvelte jobban a 2013.05.06 előtti verziót, 

 

Már megint kezdődik :)Lehet ,hogy újra öngyi leszek?És ha bejönne az áltatok várt verzió , akkor mi lenne ? Elárulom ...semmi . 

Előzmény: Morningstar17 (244)
Morningstar17 Creative Commons License 2017.01.02 0 1 246

Jól látod. A JEP egy merőben más logika által felépített játék része volt. Jórészt alig volt köze a játékszámhoz, bár nyilván volt egy minimum játékszám (100) ahhoz, hogy némileg reális képet mutasson. 

 

Nem tudom, kinek a hülye ötlete volt, hogy az egy-két játékban leadott pontosabb válaszoknál a listán többet számítson sok játék haloványabb eredménye? Egyszer szeretnék már neki "gratulálni". -:) A magasugrásnál se az ugra-bugrálás gyakoriságát díjazzák, hanem az ugrás magasságát. -:) Nooormális?

 

A minőséggel szemben a mennyiség lett az igazán fontos. Hogy miért? Mert a játékban használatos segítségek igénybevételének gyakoriságát ettől remélték. Gondolom az ehhez fűzött remények utóbb eltúlzottnak bizonyultak, és ennek is köszönhető, hogy végre visszakaptuk a JEP -et, ami valóban kissé idegen elem ebben az elfuserált rendszerben.

 

A régi Honfisok viszont pontosan tudják, hogy mi az a kontextus, amelyben igazán jól mutat a JEP/VEP, .....nos ez a környezet nem a farmos/klános triviador. :D

Előzmény: wasserwomen (234)
wasserwomen Creative Commons License 2017.01.02 0 1 245

Egyetértek,egyszerüen felfoghatatlan,ami történt. A triviador tulajai megvették a honfit és csináltak belőle egy másik triviadort. Nem tudom,hogy jogilag lehetséges-e,hogy honfoglaló néven a triviádor menjen,bagatell változtatásokkal.

Előzmény: Morningstar17 (244)
Morningstar17 Creative Commons License 2017.01.02 0 2 244

Meggyőződésem, hogy nem csak 4-5 itteni fórumozó kedvelte jobban a 2013.05.06 előtti verziót, csak hát sajnos, mi magyarok mindenbe beletörődünk. Emlékszem, amikor megvolt az átállás, ezrével mentek a felháborodott posztok a Facén, meg itt is topikok lettek teleírva - talán még maradt is egy- kettő, ami nem lett kukázva. Aztán működött a "majd megunják és hazamannek" bölcsessége, a tiltakozók eltűntek, és csak páran maradtunk itt, no meg bintamás, aki - számomra érthetetlen okokból - folyamatosan élteti ezeket a triviadoros torzóit a Honfoglalónak. 

 

Akik maradtak, azokat megpróbálták erővel elhallgattatni olyanok, akik saját bevallásuk szerint nem is értették a JEP/VEP számítását. Továbbra is vallom azonban, hogy akik a régi Honfoglalón játszottak 90 % -uk biztosan inkább választaná a régit a mostanival szemben. Érdekes lenne egy felmérést készíteni a régi játékosok körében. Kár, hogy ők nem vagy csak elvétve írnak ide. Mindig van azonban pár ember, aki visszatérőként leírja, mennyire lesúlytották az időközben lezajlott változtatások.

 

Sajnos azonban a Honfoglaló törzsközönsége láthatóan beletörődött a Honfoglaló szétverésébe, és beszállt a heti rendszerességgel megrendezésre kerülő előbb egyéni, majd klános seggelőversenybe. Elfogadták, hogy Honfoglalónak eztán a Triviador magyar nyelvű változatát hívják, és hogy nincs mit tenni, a régi, a mostanihoz képest zseniálisan jó játék végleg az enyészeté.

 

Mindez engem felettébb lehangol. -:((

Előzmény: zeesha (231)
luxin Creative Commons License 2017.01.02 -1 0 243

LIKE!

Előzmény: Gyöngy 3 (240)
idooogeep Creative Commons License 2017.01.02 0 2 242

Akkor meghívlak az olvasónaplómba.Ott mindenről lehet eszmecserét folytatni.És néha még jól is érzem magam:-)

Ott még akár a tisztességes játékról is szót lehetne ejteni:-)

Ha kíváncsi vagy a magánvéleményemre, azok akik elmentek innen, többé már sosem fognak visszajönni.
Én beszélgetek néhány barátommal, akik valaha éltek-haltak ezért  a játékért, és semmi módon nem tudom rávenni őket, hogy visszajöjjenek.

Előzmény: Gyöngy 3 (240)
Gyöngy 3 Creative Commons License 2017.01.02 0 1 241

Bocsi időgép. természetesen Rád nagyon, de Morningra is. Sokat írt a fórumban.

Előzmény: Gyöngy 3 (240)
Gyöngy 3 Creative Commons License 2017.01.02 0 1 240

Én is emlékszem Rád Morning.

 

 

 

A fórumból még nem törlöm magam.  Amikor a régi megszűnt, valaki azt írta nekem. Régi vágya, hogy nyerjen a lottón, aztán megvenné a Honfoglalót. Azért, hogy újra a régi legyen, ahol jó volt játszani, beszélgetni. Hogy újra arról szóljon, amire kitalálták: a játékról. A tisztességes játékról.

Hogy visszajöjjenek a régiek. Hogy lehessen kulturáltan diskurálni, fontos dolgokról vitatkozni. Hogy lehessen virágmagokat cserélni, értesülni egy könyv megjelenéséről, kipróbálni egy új receptet. Ugye milyen jó álmodozni?

Előzmény: idooogeep (238)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!