Keresés

Részletes keresés

successful77 Creative Commons License 2016.11.28 0 0 164

 

Elmeletileg holnap megjon a "160kilós" gép, már 

tervezem is az utat hol kesz a proba :-)

ha rossz ido lesz akkor irany a pajta, atsöpröm az egeszet sok a kis vasdarab, ez az amaz :-)

Chiquita05 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 163

Szia,

 

javasolt helyek engem is erdekelnenek, illetve en is par napja kezdtem, Gubacsi hid kornyeke, de meg emlitesre melto nem jott :)

Előzmény: Erikh (162)
Erikh Creative Commons License 2016.09.30 0 2 162

Sziasztok!

Engem is nagyon érdekel a mágnes horgászat, egy ideje figyelem a topicot és a youtubot ahol rengeteg videó van fent arról, hogy ki és mit fog. Vannak most már magyarok is akik horgásznak és töltik fel youtubra a fogásaikat. Azért meglepő, hogy mi van a vizeinkben. Beszereztem én is egy 100kg teherbírású mágnest, most fogom kipróbálni. Valakinek valami tipp, hogy hol lenne a legjobb. Itt van egy videó a fiuktól, elég érdekes. 

guga Bánkról Creative Commons License 2016.09.16 0 2 161

A fiam nem ismeri azt a filmet, én meg értem mire céloztál vele, meg azt is tudom mivel kell elűzni az ezüst pisztoly golyót. Vagy másra gondoltál, asszociáltál?

King-ben király vok :D

Előzmény: Törölt nick (160)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.16 -3 7 160

Azt mondod ez a típus predesztinál? Olyan mint a Stephen King féle Christine..? ;) :D

Előzmény: guga Bánkról (159)
guga Bánkról Creative Commons License 2016.09.16 0 3 159

A fiam egy igazi BMW-s paraszt :)) már elfelejtette a kötzlekedési szabályokat, az élet tanítja meg neki. Hajnalban mentünk Budapestre, Vácon a zebrán majdnem elgázolt egy babakocsit és apukát, anyukát, de még Ő kiabált kifelé, hogy mit művelnek. Na ezek után még történt néhány szarvashiba, azóta visszavett arcból.

 

Alakul.

Előzmény: szegdan21 (158)
szegdan21 Creative Commons License 2016.09.15 0 0 158

Vajk! Egyébként szoktál még menni mostanság is, vagy csak az az egyedüli alkalom volt?

A hídról lógattátok lefelé, vagy a parttól dobtátok be? Én azon gondolkozom megyek lefele déli irányba a folyón végig ameddig időm/kedvem engedi. Csak azt sajnálom hogy kb. 10-15 méterre tudok bedobni, ami a parttól igen kevés kb a teljes hossz 20%-a (se) mert van ahol igen széles, más kérdés egy egy jó stég van és előnyből indulok, de általában azok foglaltak, vagy "magánterület" és elzavarnak onnan az ottaniak.

Guga! Nézegettem holland videókat, nagyon jók de itt nálunk elég kevés ilyen híd van ami "alacsony" mint a videókban és ott a folyók se túl szélesek... Egyébként rajongód vagyok, további sikereket a videózáshoz, és a fiadnak jó kocsikázást!! Csak óvatosan :) (nekem kb fél éve van jogsim és elég sok barommal találkozok néha-néha.. csak nekem sajnos vagy épp nem sajnos egy yarisom van 1.0 motorral úgy hogy nem veszem fel a versenyt a bmw-esekkel, neki biztos más egy olyat vezetni) :)

 

Előzmény: Vajk (157)
Vajk Creative Commons License 2016.09.15 0 2 157

Lentebb tettünk be fotókat, mi miket találtunk a Gubacsi hídnál:)

 

A kulcsot neked dobtuk vissza:)

Előzmény: szegdan21 (153)
guga Bánkról Creative Commons License 2016.09.15 0 2 156

Nem célom a sztárság :))

10 éve csinálom, nem is azért indult a csatorna, hogy magamat filmezzem, közösségi filmeket készítettem.

Előzmény: Törölt nick (148)
guga Bánkról Creative Commons License 2016.09.15 0 1 155

Hollandoknál jó volt látni, hogy 6-8 ember kerékpáron, s vállon a fémkeresővel mentek hobbizni, mert senkit sem érdekel, kivéve, ha magánterületre mennek.

 

Előzmény: Törölt nick (152)
guga Bánkról Creative Commons License 2016.09.15 0 2 154

Üdv! Olyan helyen érdemes próbálkozni, ahol sok ember mozog a víz partján és évtizedekre visszamenőleg van rá esély, hogy érméket, s egyéb apró fémtárgyakat ejtettek el.

 

Nézzél Holland magnet fishing-es filmeket, ott lehet látni, hogy milyen helyszíneket keresnek fel, s mik a találatok. Hollandia egyébként nem mérvadó, mert nagyon kicsi és túlnépesedett ország, ott bárhol halászol mágnessel, mindig találsz valami érdekeset :))

Előzmény: szegdan21 (153)
szegdan21 Creative Commons License 2016.09.13 0 0 153

Sziasztok! 

Mivel alig "él" a toppik így bátorkodok egy hozzászólást írni. 

Ma kezdtem először ezt a remek hobbit. Budapesten a gubacsi híd lábánál jártam, sajnos egyetlen egy darab kulcsot sikerült fognom az se volt már tökéletes de látszik hogy kulcs alakja van, mást nem is csak vas-acél darabokat a 0,5 mm-estől a 3 cm-esig.

Ha van még valaki aki ezt a hobbit űzi és tudni nekem tanácsokat adni, akár a mágnes használatához, akár helyszín szempontjából szívesen várom az ötleteket, tanácsokat!

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.17 -3 7 152

off hát igen ebben a szép országban ha fémkeresőzöl akkor bűnöző vagy... kész pont... ez hasonló ahhoz a másik mélymagyar "szépséghez", ha beírsz valamit egy játék fórumra.... jönnek máris hogy AHA SZÓVAL VIRÁGBOLTI VERZIÓ MI??? Tört verzió igaz? Azért rossz! NEM VETTED MEG MI TE TOLVAJ..!

Előzmény: Vajk (150)
Vajk Creative Commons License 2016.08.17 0 2 151
Előzmény: Vajk (150)
Vajk Creative Commons License 2016.08.17 0 2 150

Tessék, a lényeg:

http://makeagif.com/IZyqcG

Előzmény: Törölt nick (149)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.16 -3 6 149

Hopsz itt meg 12 ezres..!!!!

Előzmény: Törölt nick (148)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.16 -3 7 148

Guga immár jutúb sztár lett... 8) ...hatezres nézettség:

guga Bánkról Creative Commons License 2016.08.03 0 2 147

Sajnos nem lehet, mert 15-én megyek vissza külföldre melózni 4 hónapra :)) de nem rossz ötlet, összekombinálni fémkereső csapattal.

Előzmény: Prutyu (146)
Prutyu Creative Commons License 2016.08.01 0 0 146

Nyáron magnet fishing találkozó Bánkon?

 

Mikor lesz és hol? ;)

Előzmény: guga Bánkról (55)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.25 -3 7 145

Kastélyok környékén, ismert archeológiai lelőhelyek szabadtéri múzeumok közelében ajánlom inkább mint városok tavaiban, folyóiban... ott kiemelhetsz sok értéktelen biciklit, meg konzervdobozt... komoly cucc lottó esélyű... de ha kincsre mész akkor esélytelen... viszont jó kis történelmi helyszíneket átnyálazni, pláne ha leszarja mindenki, ott kell legyenek extrém értékes leletek, amikért a múzeum is magas összeget fizet jutalomként (hiszen becsületesek vagyunk és azonnal múzeumba viszünk mindent amit találunk ugyebár)...

Előzmény: guga Bánkról (144)
guga Bánkról Creative Commons License 2016.05.25 0 2 144

Ez nem az az ország :)

Képzeld el, hogy segedmotoron ketten ulnek bukosisak nelkul.

Vagy, hogy besetalok egy boltba es veszek egy marek jointot :)

 

Előzmény: Törölt nick (143)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.25 -3 5 143

Ott nem tiltják a lóbálást?

Előzmény: guga Bánkról (142)
guga Bánkról Creative Commons License 2016.05.25 0 1 142

Termeszetesen nem csak a magnetfishing miatt vagyok jelenleg Hollandiaban :))

A husiparban vagyok segedmunkas. Konkretan az ESA nevu marhavagohidon Apeldoorn-ban, remelem jol irtam a nevet.

 

Arra gondoltam, hogy veszek egy batar nagy femkeresot s megtalalom Hollandiat, nem szarozok :))

 

https//www.youtube.com/watch?v=qsJjGgMwAZA

Előzmény: Törölt nick (141)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.09 -3 6 141

De gondolom nem csak MF-ezni mentél, hanem van ott más dolgod is...

Addig is íme néhány (vagy inkább egy jó nagy) zaftos vagy inkább varázslatos és izgalmas MF helyszín javaslat... (persze nem holland, hanem hazai):

 

http://indafoto.hu/qqriqq/image/24066648-a8c8449f/user

https://www.google.hu/maps/@47.090083,18.4443544,10507m/data=!3m1!1e3?hl=hu

 

Nos ez Tác környéke. A kép kellős közepén ugyebár a az ókori római romváros: Gorsium. A képet átlósan átszeli a Nádor-csatorna (másnéven Sárvíz).

Nyilakkal bejelöltem vagy 10 apró tavat...

Ez szerintem azért érdekes helyszín a mi aspektusunkból - ugyebár Tác-Gorsium rom környéke ami eleve érdekes - mert itt ahogy folyik a Nádor csatorna (amiben szintén van esély szerintem találni valamit MF-el) mely mentén, a képen balra legfölül van az a bizonyos római kastély rom, ami nagy valószínűséggel maga a Seuzo kastély romja, ahonnan származnak a Seuzo kincsek (a legenda szerint, a megtaláló lényegében ennél, az akkor még feltáratlan ókori római romnál kódorgott és feltört egy ép, kő vagy márvány padlózatot, alatta találta elrejtve, alá falazva a Seuzo kincsek egy részét, innen vitte el egy rejtekhelyre, a közeli romos borospincébe). Itt máris kapásból van a közelben két tó, aztán ahogy halad tovább a csatorna Tác felé (elfolyik Gorsium mellett ugye), körbe körbe kisebb nagyobb tavacskák mindenfelé. (de amúgy, ahogy folyik tovább a Sárvíz, még még sok tucat kis tó veszi körbe körbe sok-sok kilométeren át... Szóval ha csak eme csatornát végignyálazza az ember és a környező tavakat, az több évnyi "meló" (vagy akár életre szóló)..! Személyes meggyőződésem, hogy akár magát a Seuzo kincs többi részét, de más hasonló kaliberű ókori római arany és ezüst motyókat lehet(ne) találni itt kitartó kereséssel eme vizekben körös-körül... (méghozzá bőségesen) Nem mellesleg gyönyörű hely, élmény itt kódorogni, áthatja az vibráló történelmi atmoszféra... meg az egyéb titokzatosság is, hiszen ugyebár a környéken találták meg a Seuzo kincseket... Ha lenne MF cuccom, itt kibérelnék a környéken egy kis szobát, és "főállásban" csinálnám... Természetesen szó nincs kincsvadászatról, hiszen az bűn, hanem amit találunk, ugyebár nyilván beszolgáltatjuk a múzeumoknak!!!! ;)

Előzmény: guga Bánkról (140)
guga Bánkról Creative Commons License 2016.05.09 0 2 140

Szerintem én már itt vagyok Hollandiában :))

Ezt csak abból gondolom, hogy előttem holland sajt, kenyér és sör van.

 

Bár ezt vehettem a Lidl-ben is :)

Majd kiderül.

Kell egy kis idő, mire eljutok oda, hogy magnet fishing.

De legalább már itt vagyok az ezer tó országában :))

 

Hja, az nem ez.

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.17 -2 5 139

Sört, jól tudod, hogy ihatsz végtelenségig, az semmi... ha nem ágyazol meg alá, ha nem alapozol alá valamivel... ugye-ugye..? ;) XD

Előzmény: halaloszto (138)
halaloszto Creative Commons License 2016.04.16 0 0 138

Ez van. Iszok már rendesen, mingyjárt nyitom  a második literes sört.

 

Előzmény: Törölt nick (137)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.16 -2 5 137

Nofene... két Vajkot is ide fújt a szél a topikba...

halaloszto Creative Commons License 2016.04.16 0 0 136

hát ezaz, hogy Te emlékeztél, és arra én is emlékeztem hogy hozzád köze van, de baszki arra nem emlékeztem hogy én csináltam az egészet.

 

 

Előzmény: guga Bánkról (135)
guga Bánkról Creative Commons License 2016.04.16 0 1 135

Na látod :)

Nincs harag, meg semmi, innod kéne, meg valamit szívnod, utána helyrejönnél rendesen :))

Az első hozzászólásodra emlékeztem, ahogy megjelent a családi nevemné :)

Előzmény: halaloszto (134)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!