Keresés

Részletes keresés

Khan Noonein Sing Creative Commons License 3 napja 0 0 18677

Úgy fikázod a fórumtársakat mintha tudnál hegeszteni.

Nosza, lássunk néhány varratot tőled!

Ívfényes szép napot!

Előzmény: Beszata (18675)
pumpili Creative Commons License 3 napja 0 0 18676

Nem tudsz te semmit Havas Jon!

Olvastál egy 6 éves cikket és már megint idejössz osztani az észt! Megsúgom, nem te vagy az első, aki ezen cikk alapján minden otthoni autót lakatolót kókányolónak nevez. Jó a cikk, de itthon ennek nincs semmi jelentősége. Azt is elmondom, hogy a Land Rover néhány típusán a 100x60-as zártszelvény küszöbként való felhegesztése bevett szokás, mivel a gyári lemezből hajlított pont ilyen méretű csak vékonyabb anyagból készült. Ha hiszed, ha nem, a zártszelvény küszöb jóval erősebb, mint a gyári és a felhegesztése után ott is emelhetővé válik az autó. Ez nagy előny, amikor elakad a sárban.

Szóval osszad az észt a profi hegesztő tudásoddal, de a kasznizásba ne szólj bele.

Előzmény: Beszata (18675)
Beszata Creative Commons License 3 napja -2 0 18675
https://autopro.hu/szolgaltatok/eletet-menthet-a-szakszeru-karosszeria-javitas/6971/
Egy kérdéssel fordulnék hozzád.Nyilván sem hegesztő,sem karosszériás szakmával nem rendelkezel.Olyanoktól kérsz,és kapsz tanácsot,akik lehet hogy kiváló festők,pékek,vagy cipészek,de se nem hegesztök,se nem kasztnisok.A cikken túl,ha okosba összemókányolsz egy kocsit,tök mindegy hogy tiéd,vagy másé,az közlekedési balesetben aktív vagy passzív szerepbenn,de serül,illetve sérülést okoz,törés,repedés,végtag elvesztése esetleg a legrosszabb,tisztában vagy vele hogy elővesznek? Kicsit használjátok már a fejeteket.Görgess vissza,valamelyik zártszelvényt hegesztett be küszöbnek.Zártszelvényt,érted? Mindegy hogy foltoztál ezt azt,vagy csak itt ott javítottál.Gép vásárlás helyett kasztnishoz vidd el,és annyi.De rákerdezhetsz arra is hogy azok akiktől tanácsot kérsz,milyen releváns tapasztalat alapjan ajanlanak gépet,meg gázt meg hozaganyagot? Mert nekik az jó volt két keritéshez.😁Ha stabil helyen háznál,itt ,ott javitgatsz ezt azt,kutyát sem érdekli.De ha közúti forgalomba kerülö eszközt gányolnál,ami a benne ülökön kívűl a mások életét is veszélyeztethezi,következményeivel számoljál.Kéetlenül egy tanács,ida teszed ahová akarod.Se bántó,se fikazó,se basz.ató szándék nincs benne.Gondolatébresztő
Előzmény: Fergis (18659)
Zsiga938 Creative Commons License 5 napja 0 0 18674
Körülnézek holnap, köszi!
Előzmény: kunberci (18673)
kunberci Creative Commons License 5 napja 0 0 18673

Nem itt vettem, de ilyen tömítést használok:

https://www.hegesztobolt.hu/tomites-szilikon-co2-argon-hoz

Előzmény: kunberci (18672)
kunberci Creative Commons License 5 napja 0 0 18672

Nekem volt idehaza puhább szilikon tömítésem (ez a tömítés félkemény állagú). Vezetékes gázhoz vettem: azzal lett jó. 10db tömítés van egy nejlon tasakban. Épületgépészeti boltban vettem, ez puhább tömítés, mint amit a reduktorhoz kaptam. 

Én a jasic-ot még MMA-val ki sem próbáltam, csak a fogyós részét használom, pálcásra marad a rilon. Ma vettem hozzá még egy 5 m-es binzel MIG munkakábelt, meg vettem még olcsó Magmaweld-es 0.8-as huzalt.

Előzmény: Zsiga938 (18671)
Zsiga938 Creative Commons License 5 napja 0 0 18671
Igen a palack menetnél enged. A reduktort Siófokon vettem, nem a kis Miki egér hanem nagyobb, de nem márkás, valami zr39 rémlik. No mindegy ez a szilikon tömítés jól hangzik, köszi, holnap beszerzek egyet.
Egyébként az új géppel sokkal könnyebb szép varratot csinálni (MMA) mint a hyundai-al. 75A, 2.5mm ER23 elsőre is jó lett szerintem 80-al tökéletes. Szépen beolvadt, de nem égett át, és a varrat felülete is szép egyenletes lett, a salak könnyen, szinte egyben lejött. Pedig most nem is sütöttem ki. A hyundai-nak lehet valami gondja szerintem, vagy nagyon ragad vagy nagyon agresszív és a varrat felülete is nagyon pikkelyes mintha hideg lenne pedig átégeti ugyanazt az anyagot egy pillanat alatt.
Előzmény: kunberci (18662)
Vestax Creative Commons License 5 napja 0 0 18670

:DDDDD

Előzmény: Fergis (18669)
Fergis Creative Commons License 5 napja 0 0 18669

Nekem ne mutasd be Őket!:) 10 Fillért is Budáig!

Előzmény: Vestax (18668)
Vestax Creative Commons License 5 napja 0 0 18668

Ha ettől csődbe megy akkor még én veszek műanyag lakatot nekik :D

Így is tavaly megkaptam ,hogy  ne sírjak a pénzért ha drága vésőgépet tudtam venni. 

Nem pedig az volt ,hogy köszi lehoztad és megcsináltátok vele a melót.

Előzmény: Fergis (18667)
Fergis Creative Commons License 5 napja 0 0 18667

Tönkre teszed a TSZCS-t!:)

Előzmény: Vestax (18665)
kunberci Creative Commons License 5 napja 0 0 18666

Köszönöm az infót.

Előzmény: Vestax (18665)
Vestax Creative Commons License 5 napja 0 0 18665

John Deere trakikhoz rendeltük üzemanyag csőnek. De az axiálnál is kapható 1000-1200ft métere. 

Nem az a kemény kerti locsoló tömlő minőségű cső . Hanem puha szövetes mint a kerti traktorokon. Amúgy 8mm es  csonkra is simán ráment . 

6mm belső átmérő 11mm külső. Ez az alap méret. 

Előzmény: kunberci (18664)
kunberci Creative Commons License 5 napja 0 0 18664

Hol vetted?

Előzmény: Vestax (18663)
Vestax Creative Commons License 5 napja 0 0 18663

6mm es olaj és benzinálló csövet tettem fel. Tökéletesen bírja :)

Előzmény: Zsiga938 (18655)
kunberci Creative Commons License 5 napja 0 0 18662

A palackmenet és a hollandi között enged a gáz? Milyen reduktort vettél? Milyen tömítésed van hozzá?

Én már az Iweld reduktor gyári kemény tömítésével már megszívtam. 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=151717103&t=9222005

Lágy szilikon tömítést vegyél. Épületgépészeti boltban lehet kapni.

Előzmény: Zsiga938 (18661)
Zsiga938 Creative Commons License 5 napja 0 0 18661
Nálam is pontosan ugyanez van.. meg hogy ereszt a hollandi a tanknál. Csak egy kemény műanyag tömítés van benne.
Előzmény: kunberci (18656)
Tomi Katsushito Creative Commons License 5 napja 0 0 18660

Köszi a választ. Amúgy miért tartod felejtősnek a két középső gépet? Mik miatt?  

Előzmény: Fergis (18659)
Fergis Creative Commons License 5 napja 0 1 18659

Sima karosszéria munkákhoz elég a kisebb teljesítményű is. Én a két középsőt elengedném!

Amit javaslok:

Iweld 185

Jasic 160

BLM1700

Ezek mennek-meg a bárányfelhők!:)

Előzmény: Tomi Katsushito (18658)
Tomi Katsushito Creative Commons License 5 napja 0 0 18658

Üdv újra. Na, leszűkült a kör, kinéztem azokat a gépeket amik közül választanék: 

https://gepszerszam.hu/termekek/iweld-gorilla-pocketmig-205-aluflux-hegeszto-inverter-ajandek-p1016.html

http://hegesztestechnika.net/MIG-MMA-185P-inverteres-hegesztogep

http://hegesztestechnika.net/Handy-MIG-200A/230V-Synergic-inverteres-hegesztoge

http://hegesztestechnika.net/Jasic-MIG-180-N240-inverteres-hegesztogep

Ezek azok a gépek ár szerin növkvő sorrenben amik közül ki szeretném választani azt az egyett.

Sajnos nem igazán tudok dönteni, hogy melyeket engedjem el és melyik legyen az ami maradjon. 

Szerintetek melyek lennének ezek közül a legjobbak autó karosszéria hegesztéshez és lakatoláshoz?

Kösz a véleményt.  

Zsiga938 Creative Commons License 6 napja 0 0 18657
Igen emlékszem :-)
Előzmény: kunberci (18656)
kunberci Creative Commons License 6 napja 0 0 18656

Nekem a jasic mellé ilyen szövött gumicsövet adtak. Én nem is tettem bilincset, csak a gép felöli oldalra. Elég passzentosan ment rá így is. Mnagy fórumtárs javaslatára hőlégfúvóval melegítettem meg a gumicsövet, és úgy tudtam csak ráhúzni a csatlakozókra.

Előzmény: Zsiga938 (18655)
Zsiga938 Creative Commons License 6 napja 0 0 18655
Gázcső nem jár mellé, van valahol ilyen csövem egyébként csak pici bilincs hiányzik. Bár lehet nem is kell ekkora nyomásnál..
Előzmény: Zsiga938 (18654)
Zsiga938 Creative Commons License 6 napja 0 0 18654
BLM-től vettem végül. Azt kell mondanom, hogy meglepődtem mennyire vevő centrikusak voltak, beszélgettünk a gépről meg tartozékokról, tanácsokat adtak, nem hajtottak el annak ellenére, hogy most érkezett szállítmány és nyilván nagyon el vannak havazva.

Az eredeti 4m kábel már elfogyott így kaptam egy Parkert. Nem értek hozzá de elég profinak tűnik, még utána nézek mit kóstál egy ilyen.

Ja vettem egy v4 true color GN pajzsot is. A ztrust után ég és föld.
Előzmény: kunberci (18652)
kunberci Creative Commons License 6 napja 0 0 18653

Természetesen legyen sok örömed benne, használd egészséggel.

Előzmény: Zsiga938 (18650)
kunberci Creative Commons License 6 napja 0 0 18652

Honnan rendelted? Gázcsövet nem adtak mellé, vagy csak a gyári nem felelt meg?

Fergis Creative Commons License 6 napja 0 0 18651

Húúúú, gratulálok.

Én is keményen nyomom. Nekiálltam az asszony kocsiját kasznizni. Egyik oldala kész, gittelés festés, mindent én csináltam!

Szeretni fogod!

Zsiga938 Creative Commons License 6 napja 0 0 18650
Ma hazaért a kicsike, BLM2100. Az asszony morog, amiért ma kint alszik a kanapén. Gáz cső csak holnap lesz, de ha valakit érdekel majd írok az első benyomásokról.
Előzmény: Fergis (18649)
Fergis Creative Commons License 6 napja 0 1 18649

Nem hiszem hogy valakinek van itt ilyen!

Jasic

Iweld

BLM

Ezek vannak javarészt! A többit el kell engedni!

Előzmény: Tomi Katsushito (18648)
Tomi Katsushito Creative Commons License 6 napja 0 0 18648

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!