Keresés

Részletes keresés

Angyal K. Creative Commons License 2017.03.09 0 0 2535

Sajnos nem látni jól, hogy te mekkora oldal távolságot hagytál a parkoló kocsik mellett, a videón úgy tűnik, hogy nagyobb volt a hely közted és a kocsik között, mint a busz és közötted. Nyilván egy gondatlanul kinyitott kocsi ajtón sem jó egy tigris bukfencet dobni.

Én sem kísértettem volna sorsot, főleg nem többször.

Tudom béna meg ciki dolog, de aki csak városban kerékpározik annak ilyen esetekre nagyon jól jön egy tükör és abban a buszt látva le lehet húzódni jobbra még megelőz, akár többször is ha minden megállóban sikerül megelőzni a közös útszakaszon. Én nem várnám el, hogy mögöttem "döcögjön" (bicajjal nem annyira döcögés ez a sebesség :-) ) 30-40-el ha tudna és lehet is neki 50-el haladni.

 

Előzmény: lautnermark (2532)
Rottentroger Creative Commons License 2017.02.23 0 0 2534
Rottentroger Creative Commons License 2017.02.23 0 0 2533

Érdekes. Én mondjuk elengedtem volna lehetőség szerint a sofőrt, de tény, hogy értelmetlenül veszélyeztetett téged.

Előzmény: lautnermark (2532)
lautnermark Creative Commons License 2017.02.20 0 0 2532
r_tamas Creative Commons License 2017.01.28 0 0 2531

Menjen csak.  Szerencse h. könnyebben megúszta. 

Előzmény: SonnyCrockett (2530)
SonnyCrockett Creative Commons License 2017.01.20 0 0 2530

Minek fixie? Azért, hogy minél nehezebb legyen elkerülni a vészhelyzeteket? Csak a hátrányát látom. Mások veszélyeztetése nem játék, én örülök amikor az ilyenek elesnek.

Előzmény: r_tamas (2527)
GARFIELD Creative Commons License 2017.01.20 0 0 2529

A zebrán gyalogok közé bevetődése a legnagyobb bunkóság.

Előzmény: Rottentroger (2528)
Rottentroger Creative Commons License 2017.01.15 0 0 2528

Ez egy igazi szemét gyökér.

Előzmény: r_tamas (2527)
r_tamas Creative Commons License 2017.01.14 0 0 2527

Követési távolság 1m.  Meg is van az eredménye...

 

Afrikams8 Creative Commons License 2016.12.12 0 0 2526

te csak egy biciklivel vagy, ő meg autóval   ennyi.

Előzmény: atomboy83 (2525)
atomboy83 Creative Commons License 2016.12.08 0 0 2525

Annyira megijedtem, hogy karomkodni is elfelejtettem...

GARFIELD Creative Commons License 2016.11.30 0 0 2524

Ja és teljesen szabályos, a kérdésedre a válasz. :)

Előzmény: Friczy (2522)
GARFIELD Creative Commons License 2016.11.30 0 0 2523

Mérlegelni nehéz.  Ezt kell megtanulni, hogy ne akadályozzuk egymást lehetőleg, de azért haladjon IS a forgalom. 

Ha még két percet kellene várnod, hogy átmehess, akkor jogos.

Ha két autó jön összesen és azt kell megvárni, akkor inkább talán várj. De a forgalmi szitu dönti el.

De ne feledd, TE vagy a puhatestű, és sérülékenyebb. És a kerékpárosok "hírnevét" tönkretette a sok retard. 

 

Egyik nap a szabadság hídon épp kocsival mentem át. A budai oldalon épp zöld lett, indultam el, közben mellém ért a villamos. A kettőnk közé egy bringás. Nyomtam a dudát, ahogy azt kell. Erre csoda történt, a bringás elnézést kért. 

De attól még simán felkenhettem volna a villamos oldalára, ha nem figyelek. Mindezt azért a 2 másodpercért amit nyert. 

Elég sok szabályt sértett, de ami lényegesebb életveszélyes helyzetbe sodorta önmagát, de minek?

Előzmény: Friczy (2522)
Friczy Creative Commons License 2016.11.30 0 0 2522

Bármily meglepő (számomra is), a kérdéses video kapcsán Garfielddel értek egyet. A KRESZ alapján az elsőbbség definíciója: "Azt a járművet, amelynek elsőbbsége van, az elsőbbségadásra kötelezett nem kényszerítheti haladási irányának vagy sebességének hirtelen megváltoztatására."

 

Vagyis ha mondjuk én kerékpárral átmegyek egy autó előtt úgy, hogy neki gázelvétellel, esetleg enyhe fékezéssel lassítani kell, az teljesen szabályos akkor is, ha az autónak van elsőbbsége. (csak tudnám, hogy ilyenkor némelyik miért dudál... :)


A körforgalmon belüli autó elég lassan mozgott, a furgon miatt még csak fékeznie sem kellett, tehát elsőbbségi szempontból rendben volt a dolog.

Előzmény: neszójábe! (2520)
GARFIELD Creative Commons License 2016.11.29 0 0 2521

Az, hogy a kerékpárosok szerint az elsőbbség mindenek.felett való (ha nekik van) azt tudom. De a kresz nem véletlenül írja azt, amit. Tényleg szükségetek lenne kerékpároa.közlekedés oktatásra. Ne hidd, hogy robogóval észrevesznek az úton. Ha nem veszélyeztet, akkor pont nem.érdekel. Mindig és minden közlekedővel vigyázni kell. A közlekedéa ilyen. Ha egyben akarsz hazaérni. A terepjáros cicamicák, öregasszonyok a kormánynál sokkal veszélyesebbek.

Előzmény: neszójábe! (2520)
neszójábe! Creative Commons License 2016.11.29 0 0 2520

megnézheted akárhányszor, egyedül maradtál a véleményeddel.

különben az ilyen furgonos fa@kalapokkal különösen vigyázni kell, mert ezek időre mennek,

mindig sietnek, ba@nak betartani a szabályokat.

"az elsőbbség nem azzal jár"

de igenis azzal jár! az a baj hogy sokan (te is) lazán veszik a szabályok betartását.

 

Előzmény: GARFIELD (2519)
GARFIELD Creative Commons License 2016.11.29 0 0 2519

Megnéztem vagy 5x a videót. A minivel jövő autóst még csak lassításra sem kényszerítette a kisbuszos. Teljesen jól, dinamikusan bement a körforgalmoba ahogy kell. Nem megállt fél órát töketlenkedni, hogy jajjj jön valaki még az ország másik feléből. Senkit sem tartott fel, senkit sem akadályozott, teljesen szabályos volt. Miért várta volna meg, amig a minis versenyző töketlenkedik egy sort.

De idézem Neked a kreszt:

 

Elsőbbség: továbbhaladási jog a közlekedés más résztvevőjével szemben. Azt a járművet, amelynek elsőbbsége van, az elsőbbségadásra kötelezett nem kényszerítheti haladási irányának vagy sebességének hirtelen megváltoztatására.

 

Hirtelen a lényeg. Az, hogy valaki bemegy eléd, és Neked abba kell hagynod a tekerést, és miatta gurulnod kell, az teljesen szabályos. Az elsőbbség nem azzal jár, hogy mindenkinek kotródnia kell az utadból. Sokan közlekednek az úton, és nem egyedül haladsz.

 

Igen, retardból van az úton. Pl azok a bringások, akik csak azért, hogy ne tekerjenek 20 méterrel többet a Margit híd déli járdáján tekernek. Azért száguldoznak a körút járdáján, mert még 50 méter lenne a Varsányin a kerékpárút. Nem egy-egy... azok is lusta gecik. 

Előzmény: neszójábe! (2518)
neszójábe! Creative Commons License 2016.11.28 0 0 2518

ide figyelj!

aki már bent van a körforgalomban annak van elsőbbsége, ezen kár vitatkozni.

"elsőbbség nem szent dolog"

pedig annak kéne lenni mindenki fejében, mert aki ezt nem veszi tudomásul az előbb-utóbb

csattanni fog.

 

más.

csakhogy mindenki képben legyen, hogy mekkora szarrágók közlekednek útjainkon.

helyszín,áruházi parkoló

jön egy román nyustyuk terepjárós daszteres, és a vevőbejárathoz legközelebb eső helyre

állna be két másik ott levő autó közé.

balra fordulva lavírozna be, de mivel szűk a hely elsőre nem igazán sikerül neki, majdnem

súrolta a neki balra eső autó hátulját, módosít, vissza tolat , nagyobb ívben próbálkozik ,

még mindig nem az igazi.

harmadikra betette tragacsát, csak arra nem gondolt a hüléje hogy ki is kéne szállni majd 

valahogy, nyitja az ajtaját, persze teljesen nem tudja kitárni ott hajlongott a marhája a

félig kinyitott ajtó mellett-mögött, nagy nehezen kikászálódott konzervosdobozából,

ugyanezt megismételte a zasszonypajtás is a jobbegyből.

ha húsz méterrel arrébb áll meg ,ott már alig állt autó, egyszerűen leparkolhatott volna,

kényelmesen kiszállhattak volna abból az otromba formájú rönószökevényből.

harmincas éveikben járó épkézláb agyhalottak voltak, akik röstelltek néhány méterrel többet

gyalogolni, inkább ott baszakodtak percekig a szűkös helyen. 

 

 

Előzmény: GARFIELD (2516)
SonnyCrockett Creative Commons License 2016.11.28 0 0 2517

Garfield, itt hogy? Csak egyenesen akarok menni, de nem merek. :)

 

 

 

Előzmény: GARFIELD (2516)
GARFIELD Creative Commons License 2016.11.28 0 0 2516

A körforgalom erről szól, ott kénytelen mindenki lassan menni, mert be kell venni a kanyart. Az, hogy lendületesen bement a másik elé, azzal semmi gond. Az elsőbbség nem szent dolog. Lehet lassításra kényszeríteni a másikat, ha nem veszélyezteted. (Magadat sem)

Előzmény: neszójábe! (2510)
Rottentroger Creative Commons License 2016.11.23 0 0 2515

Akinek bármi szirszar elvonja a figyelmét, alkalmatlan, jogsi el. Mondjuk olajalapú társadalmunk hamar csődbe is menne akkor! :D

Előzmény: neszójábe! (2514)
neszójábe! Creative Commons License 2016.11.23 0 0 2514

és tényleg!

de azért a kerékpáros is elnézhetett volna balra, és akkor észlelhette volna a feléje száguldó

barmot.

az a helyzet, hogy annyi szir-szar, kütyü van a járgányokban ami elvonja a figyelmet,

+ a sofőrök is sokszor mindennel foglalkoznak csak a vezetésre nem koncentrálnak eléggé 

hogy pillanatok alatt kialakulhatnak veszélyes szituációk.

 

Előzmény: Rottentroger (2513)
Rottentroger Creative Commons License 2016.11.23 0 0 2513

Jogsi el végleg.

Előzmény: r_tamas (2512)
r_tamas Creative Commons License 2016.11.23 0 0 2512

Brutális.

Rottentroger Creative Commons License 2016.11.22 0 0 2511

Ímhol a helyes megfejtés! :)

Előzmény: neszójábe! (2510)
neszójábe! Creative Commons License 2016.11.22 0 1 2510

hát igen!

a balról jövő minimejsztrónak bizony elsőbbséget kellett volna adnia, hiszen az már bent volt

a körforgalomban

szerencsére azt sem a sumáher vezette, lassan ment, így nem lett belőle esemény

különben ilyen esetek sokasága történik naponta útjainkon, én is láttam bőven ilyent,

sőt részese is voltam amikor ba@ták megadni az elsőbbséget.

Előzmény: Rottentroger (2509)
Rottentroger Creative Commons License 2016.11.22 0 0 2509

Elég gáz, ha neked nem tűnt fel semmi, de segítek: tényleg nem a távolsággal volt bajom, bár necces volt, hanem szerinted szabályos az, aki bedönget egy másik kocsi elé fékezés nélkül a körforgalomban? 

Előzmény: GARFIELD (2508)
GARFIELD Creative Commons License 2016.11.22 0 0 2508

A felvételen annyi látszik, hogy elég messze tőled elmegy egy kisbusz.

 

És?

Előzmény: Rottentroger (2506)
GARFIELD Creative Commons License 2016.11.22 0 0 2507

Ja, tényleg a zebrán már nem volt. De mivel 2014-es a felvétel a szabálysértés meg 6 hónap elévüléssel bír, így ezt megúszta. Magánvádas feljelentés meg 30 nap a tudomásodra jutástól.

Előzmény: Grizzly. (2505)
Rottentroger Creative Commons License 2016.11.22 0 0 2506

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!