Keresés

Részletes keresés

ficánka86 Creative Commons License 2014.11.23 0 0 148

F.S.ancsi Creative Commons License 2014.11.19 0 0 147

Tegnap én is megjártam a Sote-t. Ctg-n minden rendben volt, szép a szívhang, bár a gép szerint alig mozgott, én viszont szinte folyamatosan éreztem a mocorgását. Fura egy gép... Doki is megvizsgált, már egy ujjnyira nyitva a méhszáj, ő is mondta, hogy már szépen lent van a pocakom. A vérnyomásom aznap teljesen normális volt, valószínű, hogy nincs terhességi toxémiám, márcsak azért sem, mert az első terhességnél szokott lenni, illetve többediknél úgy lehet, ha más az apa. Úgyhogy nem kell aggódni, de azért néha mérjem a vérnyomásom. Ma este még berakom a néhány hiányzó dolgot a táskába, aztán ahogy lesz időm vasalgatok is szépen. Ajándékok is gyűlnek, remélem időben megleszek mindennel!

F.S.ancsi Creative Commons License 2014.11.19 0 0 146

Gyönyörű kislány, micsoda szép szemek!!! :-) A bátyós kép is nagyon aranyos!

Mesélhetnél egy kicsit Virágról! Remélem jól vagytok.

Előzmény: Tízenhármaska (145)
Tízenhármaska Creative Commons License 2014.11.19 0 0 145

Bátyókkal:-))

 

Sajnos a nagy testvér megnt hónapokig nem foghatja ölben :-((

Előzmény: Tízenhármaska (144)
Tízenhármaska Creative Commons License 2014.11.19 0 0 144

Szia Ancsi!

 

Köszönjük szépen,jól van/vagyunk:-))

 

Vasárnap volt 1 hete,hogy keresztelkedve lett :-))

Előzmény: F.S.ancsi (141)
F.S.ancsi Creative Commons License 2014.11.17 0 0 143

Most már én is összepakoltam, 1-2 dolog hiányzik még. Úgy néz ki lesz ülés is ismerőstől, úgyhogy nagyjából megvagyunk.

Holnap megyek még laborba aztán ctg-re utána pedig a dokihoz. Kíváncsi vagyok mit mondanak... Valahogy nem érzek jóslókat sem, de már mondák páran, hogy leszállt a hasam... Nem tudom jósol-e a doki valamit, bár a múltkori "jóslatai" sem jöttek be, úgyhogy végülis mindegy :-) Én azért készülődök szép lassan :-)

Előzmény: ficánka86 (142)
ficánka86 Creative Commons License 2014.11.16 0 0 142

Nekem már a 99% össze van pakolva. Inkább csak olyanok maradtak ki, amiket minden nap használok. A gyerkőcnek pedig már megvan minden (kivéve a kiskád, de azt kapjuk, csak el kell menni érte).

A doki pedig célzott rá, hogy valószínűleg hamarabb fog jönni ez a baba, úgyhogy már minden nap a szülésre készülök.

F.S.ancsi Creative Commons License 2014.11.14 0 0 141

Örülök, hogy jól vagytok!

Többiekkel mi újság? mgBeth? Jud? Kisvirág :-)?

Én most méregetem a vérnyomásom, kedden fehérjét talált a védőnő a vizeletemben, meg magas is volt a vérnyomásom is. Mondjuk akkor épp rohantam is, meg jól fel is bosszantottak előtte :-). Szóval méregetnem kell, nem vészes, de kicsit magasabb, mint kellene... Úgyhogy gyorsan mostam egy adag babaruhát, meg a hálóingeket is. A kórházi csomag amúgy is aktuális lenne már. Előkerestem a listámat, és igencsak sok dolog hiányzik még! Ideje belehúzni egy kicsit...

Előzmény: ficánka86 (140)
ficánka86 Creative Commons License 2014.11.13 0 0 140

Megjöttem a nőgyógyásztól. 34+1. hét. Külső méhszáj kicsit nyitva (C2100). Még szednem kell egy kicsit a magnéziumot, aztán akár nyílhat is tovább. Minden rendben. A kis lurkó kb. 2,5 kg. 36. héttől NST. Hozzá pedig a 38. héten kell visszamennem, hogyha akkor még egyben leszünk.

F.S.ancsi Creative Commons License 2014.11.01 0 0 139

Minden pocak más ütemben nő :-). Egyébként olyan csalóka dolog. Igy elnézve a képet, olyan szép kis helyes a pocim, a valóságban sokkal nagyobbnak látszik, vagy érzem. Bár tényleg sokan mondják, hogy hatalmas a pocim, a képen viszont meglepődtem, azon nem látszik nagynak :-)

Előzmény: mgBeth (136)
F.S.ancsi Creative Commons License 2014.11.01 0 0 138

Szurkálás, feszülés nekem is van. A legrosszabb a csípőm... De most már nincs sok hátra, remélem... Hátha megkönyörül öcsi és kicsit hamarabb kibújik. Bár egyenlőre teljesen zárt a méhszáj, jóslók sincsenek. Mindenesetre a magnéziumot abbahagytam, és a jövőhéten megveszem a málnalevélteát. Aztán meglátjuk. Jó lenne már 5-ösben Télapózni :-).

Előzmény: ficánka86 (134)
F.S.ancsi Creative Commons License 2014.11.01 0 0 137

Áá! Az ecetet egyáltalán nem lehet érezni! Nagyon finomillatú volt minden a folyékony mosószertől.

Van olyan olyan baba, aki tök nyugodtan alszik és rajta marad a takaró. Fanni elég jól bealudt mindig, nem sokat mocorgott, de azért a takarót mindig letornázta magáról valahogy :-).

Előzmény: mgBeth (135)
mgBeth Creative Commons License 2014.10.31 0 0 136

Atyaisten, ...az én pocim 26 hetesen nem sokkal kisebb... pfff :D

Előzmény: F.S.ancsi (130)
mgBeth Creative Commons License 2014.10.31 0 0 135

...te jó ég...mert gondolom éjszakára be sem lehet őket úgy takarni, hogy ne rúgják le magukról?!

 

Nem lesz ecetszagú?!

Előzmény: F.S.ancsi (128)
ficánka86 Creative Commons License 2014.10.31 0 0 134

Köszi! Megvagyok. Sokat szurkál hüvelyben, meg feszül, keményedik a hasam. De fogjuk rá, hogy jól vagyunk. Én 32+2-nél tartok.

Előzmény: F.S.ancsi (133)
F.S.ancsi Creative Commons License 2014.10.30 0 0 133

Te hogy vagy?

Előzmény: ficánka86 (131)
F.S.ancsi Creative Commons License 2014.10.30 0 0 132

33.

Előzmény: ficánka86 (131)
ficánka86 Creative Commons License 2014.10.30 0 0 131

:D Szép!!! Hányadik hétben is vagy?

Előzmény: F.S.ancsi (130)
F.S.ancsi Creative Commons License 2014.10.30 0 0 130

Mutatok egy pocakot :-)

 

 

 

alice81 Creative Commons License 2014.10.30 0 0 129

Sziasztok,

Bobo vagyok, már majdnem 17 hónapos, és ma van anya születésnapja. Ne haragudjatok, hogy ide jöttem- anya szerint nem illik, de meg szeretném lepni őt. Megengedtem neki, hogy a blogommal (www.bobodani.blog.hu) induljon a Goldenblogon, de kéne egy kis erősítés. Légyszi segítsetek, lepjük meg és szavazzatok ránk:-) (telóról és gépről 1-1 szavazat az 2 szavazat)

http://www.goldenblog.hu/szavazas.aspx
Kategória: Gyerek
Boborján

köszönöm

F.S.ancsi Creative Commons License 2014.10.29 0 0 128

Igen, elég viccesen tudott kinézni :-). Nagylányomnál meg imádtam éjszakára a hálózsákokat, de valahogy mindig hamar mosni kellett, viszont elég drága volt, úgyhogy mindig hiány volt belőle. Majánál meg úgy örültem, hogy kaptam egy csomót, viszont azt sem használtuk. Ugyanis a kicsi hason szeretett aludni, és valahogy annyit kukackodott, tekergett mire elaludt, hogy pillanatok alatt betekerte magát, úgy nézett ki mint egy kötözött sonka. Erre persze újra felébredt, úgyhogy Majám inkább rugdalózóba aludt. Szóval tényleg annyira gyerekfüggő az egész :-).

Én a legtöbb holmit 60 fokon mosom, fehéreket szoktam néha 90 fokon, ha kell. Amúgy a kicsik ruháit én mindig folyékony mosószerrel mostam, mert azt olvastam, hogy a mosópor nem mindig oldódik fel teljesen és a kis maradék szemcsék allergizálhatnak. Meg öblítő helyett is ecetet használok. Szerencsére soha nem volt semmilyen bőrprobléma náluk.

Vasalni érdemes az első hónapokban, azt mondják az is fertőtlenít. Nagylányomnál talán 6-7 hónapig csináltam, a kicsinél csak 3 hónapig volt rá energiám. Igazából szívesen csináltam, olyan szépek és fincsi illatúak voltak így a kis ruhácskák, de a két pici gyerek mellett egyszerűen már nem volt erőm a munka, meg a háztartás után még vasalni is. No meg erősen bejátszott a helyhiány is. Képtelenség volt szinte felállítani a vasalódeszkát, hogy ne legyek közben útba :-)

Előzmény: mgBeth (125)
F.S.ancsi Creative Commons License 2014.10.29 0 0 127

:-( Remélem legalább megnyugtatnak a jövő héten!!!

Előzmény: mgBeth (124)
mgBeth Creative Commons License 2014.10.29 0 0 126

Szuper :) Akkor már nagy a készülődés az Ő részéről is :)

Előzmény: F.S.ancsi (123)
mgBeth Creative Commons License 2014.10.29 0 0 125

Jajj, de édes, hogy kibújt a rugiból...eszembe sem jutott volna ilyesmi akadály a ruhaválasztásnak...nagyon vicces! :)) El kezdtem kimosni a ruhákat...a fehéreket betettem a 90 fokba, de a színeseket??? Mindig, minden ruhát 90-en szoktál? Ja, és a vasalás?! Azt hallottam, minden ruhát ki kell vasalni azt is a fertőtlenítés miatt...

 

Annak örültem, hogy nem a nyári 50 fokban kell nagy pocakkal mászkálni...de most annyira nem, hogy a baba téli lesz...így nem lesz elég a vékonyka kis body, kell rá pulcsi is...úgyhogy remélem, beválik nálunk majd a kezes-lábas rugi :)

Előzmény: F.S.ancsi (122)
mgBeth Creative Commons License 2014.10.29 0 0 124

Egyikőjüket sem tudtam elérni...hihetetlen...viszont jövő héten mindkettőhöz megyünk, meguntam a hiába-hivogatást...

Előzmény: F.S.ancsi (121)
F.S.ancsi Creative Commons License 2014.10.27 0 0 123

Amúgy öcsivel minden rendben, okos kisfiú. Tényleg megfordult csütörtökön, jól éreztem :-). Megkaptam a beutalót a ctg-re is, 18-án kell mennem először. Közeleg a finish!!!!

F.S.ancsi Creative Commons License 2014.10.27 0 0 122

Hogy hányszor kell átöltöztetni, az teljesen gyerekfüggő. Nekem szerencsém volt a lányokkal egyikük sem volt bukós, úgyhogy általában elég volt egy napra egy ruha. Sőt olyan is volt, hogy 2x is ráadtam egymás után ugyanazt a rugdalózót, hisz semmi baja sem volt. Viszont egy ismerős meg naponta 4-5x is átöltöztette a gyerkőcöt annyit bukott.

A ruha is attól függ milyen a baba. Nagylányomnál általában rugit használtam, azt volt a praktikus. De a kicsinél jobb volt a body kisgatyával, mert ő valahogy állandóan felhúzta a rugiba a lábait, kezeit, úgy nézett ki mint egy gömböcke amiről lógnak mindenféle leffentyűk :-), aztán persze sosem talált vissza a megfelelő helyekre a végtagjaival :-). Szóval nála többet használtam nadrágot. Legyen pár sapika, kiskesztyű, 4-5 body, meg rugdalózó, aztán meglátod mi  nektek a legkényelmesebb és veszel még hozzá ami kell.

Előzmény: mgBeth (120)
F.S.ancsi Creative Commons License 2014.10.27 0 0 121

Az nem jó, hogy nem tudod elérni, de lehet, hogy épp szülése volt. Esetleg a védőnőt is megkérdezheted, ha holnap sem tudod elérni.

Előzmény: mgBeth (119)
mgBeth Creative Commons License 2014.10.27 0 0 120

Áttúrtuk a családi babaruha-készletet, négy vastagabb rugdalózót találtam, egy vékonyabbat, meg egy kispólót. Meg egy télikabát szerű csuklyás pólyát - vagy hogy hívják - ami jó lesz hazahozni a kórházból, ha szépen ki tudom mosni. Inkább ovis, kisiskolás ruhák maradtak meg, de azok tonna-szám. A másik részről fiú ruhák lesznek, de gondolom, nem nagy baj, ha nem csak rózsaszín lesz. :) De hogy így egy nap hányszor kell átöltöztetni?! Arról fogalmam sincs. Nyilván a rugdalózó a legegyszerűbb, mint külön zokni, gatyesz, póló...kissapka is van, de az is csak vékonyka.

 

A név már évek óta megvan, de még mindig babonásak vagyunk, hogy le is írjam... még csak 25+5 - nél járunk. Pedig lassan a babona miatt kell majd kapkodni. :D ...bár ha nem is rózsaszín...Párom belement a lila fal-színbe...ez már lassan elkészül. :)

 

Nekem is nagy a pocim...szerintem már a 2-dik hónapban látszódott...most meg mindig nézegetem, hogy a 9 hónaposoknak sem sokkal nagyobb. Mi lesz itt még?! Most már télikabátot is kell vennem mindenképpen, de valami orbitális nagyot, nehogy befürödjek vele a végére. :)

 

 

Előzmény: F.S.ancsi (109)
mgBeth Creative Commons License 2014.10.27 0 0 119

Nem tudtam elérni...ami most nem is ezért aggaszt, mert semmi panaszom nincsen...hanem, ha baj lenne, nem tudnám elérni?! Szuper...

 

Az enyém már pár hete úgy mocorog, hogy szinte szúr...két külön helyen...szerintem egyszerre ütlegel és rúg. :D

Előzmény: F.S.ancsi (118)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!