Keresés

Részletes keresés

pityy palko Creative Commons License 2013.11.10 0 0 33

Páros lábbal rugnának ki mindkettőnket!:-)))

Előzmény: gezaFater (28)
pityy palko Creative Commons License 2013.11.10 0 0 32

NEM!!!

Osiris kiadó, Laczkó Krisztina - Mártonfi Attila, HELYESÍRÁS című könyvét kapod karácsonyra!:-))

 

Én sem akarlak kioktatni de a lesz szót azt nem lessz alakban írjuk :-)) üdv doktor4

 

A kioktatni és a de közé vessző!!! Mondat végén kérdőjel!!!

Azért jól eldumcsizunk itt, legalább nem zavar senki, gézaFater meg pláne nem!:-))

Előzmény: doktor4 (27)
doktor4 Creative Commons License 2013.11.10 0 0 31

Jó kis könyvön !? Cöcö ja valaki ígért könyveket az épülésemre olyanokat mint ...Hitel meg hogy Stadium stb :No hogy feljődjek íjj sanyaru sorsban "megtettem mit férfi megtehet ki többet tesz az nem emberi " üdv doktor4

Előzmény: pityy palko (23)
doktor4 Creative Commons License 2013.11.10 0 0 30

....eddig.de bevallom ..amennyiben itt a hiba akkor elárulom az a írásjel egy pont lett volna .no ebből adódik hogy mondatot illik nagy betűvel kezdeni .Vétkeztem bocs :-)) üdv doktor4

Előzmény: pityy palko (26)
doktor4 Creative Commons License 2013.11.10 0 0 29

Mert nem tudunk ! Én se de a Pityynek a felesége lektorál :-)) üdv doktor4

Előzmény: gezaFater (28)
gezaFater Creative Commons License 2013.11.10 0 0 28

:-)))

Miért nem mentek a helyesírás topicba? ...:-))

Előzmény: doktor4 (27)
doktor4 Creative Commons License 2013.11.10 0 0 27

Én sem akarlak kioktatni de a lesz szót azt nem lessz alakban írjuk :-)) üdv doktor4

Előzmény: pityy palko (26)
pityy palko Creative Commons License 2013.11.10 0 0 26

A királynét megölni nem kell félnetek jó lesz ha mindenki egyetért én nem ellenzem.

A szöveg kétféle, egymással ellentétes értelme csupán a vesszők alkalmazásával áll elő:

  • A királynét megölni nem kell, félnetek jó lesz, ha mindenki egyetért, én nem, ellenzem.
  • A királynét megölni nem kell félnetek, jó lesz, ha mindenki egyetért, én nem ellenzem.

Doktorom!

 

Távol álljon tőlem, hogy egy ilyen nagytudású embert kioktassak, de a veszőkkel, az az a központosítással, nagyon hadilábon állsz! A fenti példát ennek érzékelésére tettem ide.

Olvasd el amit írsz, hangosan és ahol felviszed a hangsúlyt, oda vessző kell. A másik, hogy a hogy szó elé szinte mindíg kell!

Engem az asszony csesztet emiatt, persze ő igen kiváló a helyesírásban és olyan jó érzés valakinek továbbadni!:-)))))))

Előzmény: doktor4 (24)
doktor4 Creative Commons License 2013.11.10 0 0 25

Búcsújárás -----templomegere azért van analógia ?!:-)) üdv doktor4

Előzmény: pityy palko (23)
doktor4 Creative Commons License 2013.11.10 0 0 24

Ezt a Pán értelmezést nem ismertem eddig .de bevallom én a Szamos Marci-pánra  gondoltam . És úgy gondoltam hogy miután ténylegesen vagy olyan csalafinta és úriember akkor ha elvárod a Marcitól hogy ígéretéhez híven megegye a kalapját akkor teszel is róla hogy ne okozzon neki nehézséget  betartani a szavát . :-)) üdv doktor4

Előzmény: pityy palko (22)
pityy palko Creative Commons License 2013.11.10 0 0 23

Mi a fene! Topikfüggő lettél? Inkább rágd át magad valami jó kis könyvön!:-)))

Előzmény: doktor4 (19)
pityy palko Creative Commons License 2013.11.10 0 0 22

Ördögöd van, te ördöngős szerelő! Ennyire ismered az agyamnak járását?:-))

Marci-pán. A pán= úr, vagy lengyel főnemes. Nem keverendő a nagybetűs Pán-nal, aki ugye a kecskeszarvú pásztor isten a görög mitológiában!:-)))

Előzmény: doktor4 (21)
doktor4 Creative Commons License 2013.11.10 0 0 21

Miből van a kalap Marci-pánból ?:-)) üdv doktor4

Előzmény: pityy palko (20)
pityy palko Creative Commons License 2013.11.10 0 0 20

MARCI!

 

Remélem emlékszel még arra a mondatodra, hogy "megeszem a kalapom, ha ez a motor nincs minimum......."!

Te, aki a munkás arisztokrácia felső köreihez tartozol, nem engedheted meg azt, hogy egy igéretedet nem tartod be!

Az, hogy nincs kalapod, nem lehet akadály, ezért vettem neked egyet.

Jó étvágyat!

 

Üdv: palkó

doktor4 Creative Commons License 2013.11.10 0 0 19

Olyan ez a a topikozás mint a búcsújárás ! Körbe körbe megyünk mindenütt mondunk egy imát aztán megyünk tovább :-)) üdv doktor4

Előzmény: gezaFater (18)
gezaFater Creative Commons License 2013.11.10 -1 0 18

Meg még Ti is..:-)

Előzmény: doktor4 (17)
doktor4 Creative Commons License 2013.11.10 0 0 17

Meg még ? :-)) üdv doktor4

Előzmény: gezaFater (16)
gezaFater Creative Commons License 2013.11.10 -1 0 16

Szevasztok! Én is itten vagyok...:-))

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.07 0 0 15

Tartok tőle, hogy az USA- ból nem jön haza ingyen. :(

Előzmény: Bujazliz (12)
pityy palko Creative Commons License 2013.11.07 0 0 14

Ebben a kérdésben Dooody barátunk a szakértő, (minő meglepő), reméljük ide talál ő is.

A család miatt én szerencsésebbnek tartanám egy fix pontról, de különböző irányokban hajózni. Így mindenki annyiszor jöhet amennyiszer akar, vagy ahogy az asszony elengedi.:-)))

 

Előzmény: Bujazliz (6)
pityy palko Creative Commons License 2013.11.07 0 0 13

Tudom, hogy hihetetlen, de néha szoktam agyalni, s némi nyelvtani furfanggal szeretném ha tovább élne a kutya bandi öcsém topikja!:-)

A megfelelő helyen, a nevüket sem szabad kimondani, annyiszor, de annyiszor elmondták, hogy nem reagálni, nem etetni a nemkivánatos egyedeket. Vagy hallgatsz, vagy szólsz, hogy töröljék, aztán kész. Ha leállsz vitázni, hiába futkosol az igazadért, Ők nem igazságosztók, hanem reptetők!:-))

Ja, és igen allegóriások a magázódásra meg a követelőzésekre.

Előzmény: doktor4 (0)
Bujazliz Creative Commons License 2013.11.07 0 0 12

Üdv!

 

Én ebből a szériából 50 l-s vízáló bag-et használtam. Ha belesik a vízbe, úszik a tetején, mert a levegő sem tud kijönni belőle. Öszehajtva csak akkora, mint egy kutyanyakörv. Ebay-en free shippinggel darabja a 70l-esnek 1420 Ft

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p3984.m570.l2632.R3.TR12.TRC2.A0.Xwaterproof+b&_nkw=waterproof+bag&_sacat=159136&_from=R40

 

Előzmény: Kutya56 alias Zsolt (11)
Kutya56 alias Zsolt Creative Commons License 2013.11.07 0 0 11

Szia !

 

Tetszik az ötlet, mégha jelenleg nincs is gucsóm.

15-20 évvel ezelőtt több éven keresztűl csináltunk egyhetes kenus túrákat a Tiszán. Akkor a ruhákat zárható kis hordókba raktuk (felborulás esetén úszik a vízen ), a sátrakat és egyéb cuccokat egy kisérő rocsó vitte.

Ezt a most vásárolt hajómmal is meg tudjuk tenni .( kisérő cipelő hajó )

 

A hajós eb.

Előzmény: Bujazliz (6)
Kutya56 alias Zsolt Creative Commons License 2013.11.07 0 0 10

Előzmény: doktor4 (4)
Bujazliz Creative Commons License 2013.11.07 0 0 9

Szervezés kérdése. Nkem is 330-asom van, de nem tartom lehetetlennek.

Vízhatlan zsákokban (eBay-en olcsón be lehet szerezni) sok cucc elfér, ha előre megszervezve szigeteken apartmant, vagy családi szállás esetén nem kell sátort vinni, (olcsóbb mint a szárazföldi apartman). Nyilván sokféle variáció lehetséges. Bogrács a csónak orrban, pecabot, (hal avízben), így több embernek is lehet kaját csinálni, nem kell mindenkeinek mindent cipelni. Ha nem nagy a tempó, szerintem egy kis motor is elbír egy kis "vízi" utánfutóval.

Nyilván közösségi nyaralás, célszerű megosztani a csomagokat, attól függően kinek milye csónakja van. Ha elérünk egy "állomásra", kirámolás után lehet akár körbehajózni a környéket is. Pl. kis szigeten megszállni, és áthajózni egy tengerparti településre.

El kel gondolkodni, és ha van benne ráció a részleteket ki kell dolgozni.

Előzmény: süfike500 (8)
süfike500 Creative Commons License 2013.11.07 0 0 8

EZ egy nagyon jó kis ötlet.Na de akinek csak 300-as gucsója van?abban nem nagyon fér el többnpra cucc:-(((((

lehet olyat csinálni,h mögékötök egy kis gumicsónakot és abba pakolom a cuccokat és azt vontatom?

Előzmény: Bujazliz (6)
kit-zoli Creative Commons License 2013.11.07 0 0 7

Jó-gos! El kellett volna olvasnom a topik leírását. Elolvastam.

 

Ide  irtam.

Előzmény: doktor4 (4)
Bujazliz Creative Commons License 2013.11.07 0 0 6

Hamár hajózás.

Kerestem a neten gucsós tengeri túrákat, de nem találtam (vagy csak nagyon ügyetlen voltam).

 

Elgondolkodtam valamin:

 

Mi lenne, ha szerveznénk egy biciglis túrákhoz hasonlóan egy mondjuk egyhetes, 10 napos Adriai tengerparti csónaktúrát. 4-5-10.... gumicsónakos egy tengerparti helyen leteszi autóját és előre megtervezett, megszervezett partmenti hajókázással 80-150 km-t délre haladva (8-15 km/ó sebességel) naponta kiköt egy előre lefoglalt campingben, vagy szigeten, vagy apartmanban, majd félidőben irány vissza.

Naponta reggel 8-12-ig (4-5 órás hajókázás) alig van szél, akkor jól lehet haladni, du 13-14-től meg parti pihenés, táborozás, városnézés, közös buli, stb.

A csoportos túra előnye, hogy egy jó baráti csoport alakulhat ki, egymást segíthetik a tengeren, ha valaki tapasztalatalan, vagyműszaki gondja támad.

A tapasztalt hajósok tanácsaikkal "élesben" tudnak segíteni.

süfike500 Creative Commons License 2013.11.07 0 0 5

Szervusztok!

Akkor hajrá:-)

Szép napot!

Gy

doktor4 Creative Commons License 2013.11.07 0 0 4

Hát tényleg ütöd !:-))  A topik címében leírásábann van a válasz is  magyarra lefordítva csak akkor írj ide ha békében szeretnél hajózni, írni ,társalogni ha nem akkor ez nem a tet topikod . Tehát miután írtál ide az azt mutatja hogy óhajtod a barátságban történő hajózást . :-)) No érted már ??? üdv doktor4

Előzmény: kit-zoli (2)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!