Keresés

Részletes keresés

lálá.9 Creative Commons License 2013.10.06 -1 0 85

Elveszik az energiádat??

Pont Te mondod ezt?

Te írogatod állandóan, hogy ezt kéne meg azt kéne.

Általában ha az ember valamit mond/ír, arra válasz is érkezik. És szerintem ebben nincsen semmi meglepő...

Előzmény: Törölt nick (84)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.06 -1 0 84

Szép sorjában akartam a Fejér megyei települések egy részének létrehozni topikot. Nem én tehetek róla, hogy az első létrehozott topikomban valakik folyton elveszik az energiámat.

Előzmény: lálá.9 (82)
Zichy-Ujfalu Creative Commons License 2013.10.05 -1 0 83

Az újfalui szüreti mulatságról erre az e-mail címre is írhatsz (én már megtettem): szerkesztoseg@fmh.plt.hu

Előzmény: Törölt nick (69)
lálá.9 Creative Commons License 2013.10.05 -1 0 82

Ahogyan arról sem te tehetsz, hogy létrehoztad ezt a topicot! :-D

Előzmény: Törölt nick (81)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.05 -1 0 81

Én inkább foglalkoznék Székesfehérvárral, csak a város topikjába meg a kutya sem ír. Pedig folyton vetek fel témákat...

Nem én tehetek róla, hogy folyton irogál ide nekem valaki a Zichyújfalu topikba...

Előzmény: lálá.9 (80)
lálá.9 Creative Commons License 2013.10.05 -1 0 80

Párdon. Nekem szerinted van? Kimész és csinálsz (bár még kell várni egy-két hetet, mire elkezdenek sárgulni a levelek). :-P

Egyébként nem hiszem el, hogy nem vagy újfalui. Ha máshonnan származnál, biztosan nem foglalkoznál ennyit a községgel...

Előzmény: Törölt nick (79)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.05 -1 0 79

Párdon. :D Csak most nincs olyan képem a faludról. :D

Előzmény: lálá.9 (78)
lálá.9 Creative Commons License 2013.10.05 -1 0 78

Hát küldj be pár képet. Használ álnavet, ha a sajátodon ne szeretnél nevezni.

Előzmény: Törölt nick (77)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.05 -1 0 77

Találtam egy jó kis őszi fotóversenyt. :-) Zichyújfaluról simán mehetne be pár szép kép a hulló falevelekről. :-)

http://gportal.gportal.hu/gindex.php?pg=36026432

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.05 -1 0 76

Kicsit bugos most a fórum.

Itt van a hibajelentő topikja, másoknak is van hasonló panaszuk, mint neked és nekem:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9039091&la=127267972

Előzmény: lálá.9 (64)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.05 -1 0 75

Én aztán nem forgatom ki a szavaidat. :-) Csak tudni akartam, hogy minek kell ehhez az önkormányzat, hogy benne legyen ez az eseény a napilapban. :-) Ez nem a szavaid kiforgatása, már bocsánat. :-)

Mellesleg küldtem már ezügyben 2 üzenetet a Fejér Megyei Hírlapnak... :-) Majd meglátjuk mi fog történni. :-) Csak kicsit bosszantó, hogy sok hírt Fejér megyében nem a Fejér Megyei Hírlapból tud meg az ember.

Előzmény: lálá.9 (74)
lálá.9 Creative Commons License 2013.10.05 -1 0 74

A seregélyesi meg a szőlőhegyi felvonulás egybe volt idén. Mivel Szőlőhegy Sereghez tartozik, ezért valószínűleg Seregélyes önkorm.ja szólt ez ügyben a hírlapnak. Légyszíves fejezd be a szavaim kiforgatását, mert már egy kicsit idegesítő. Ha meg anniyra akarod, hogy benne legyen a zichysi is, akkor írj nekik. Én fogok! :-D

Előzmény: Törölt nick (71)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.05 -1 0 73

hmm... Találtam még egy topikot amihez – a hozzászólásokban fellelhető kijelentések alapján – aktív Wikipédia szerkesztők is hozzászólnak/hozzászóltak. A topikot csak gyorsan átfutottam, de érdemes talán ide is felvetni a problémádat. Ártani nem árt, főleg ha a problémádat meg akarod oldatni.

A másik topik hivatkozása:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9189107

Előzmény: Törölt nick (72)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.05 -1 0 72

Itt az Index Fórumon van egy topikja a Magyar Wikipédiának. Ott is felvethetnéd ezt a problémát, hátha majd előbb-utóbb hozzászól egy témához valamelyest konyító embör.

A Magyar Wikipédia topikja:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9124274

Előzmény: lálá.9 (20)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.05 -1 0 71

Minek kell ehhez az önkormányzat? Seregélyes szüreti felvonulásáról is cikkezett a Fejér Megyei Hírlap:

http://feol.hu/hirek/kocsira-ult-megannyi-ovodas-1567877

Szőlőhegyen még kép is készült, pedig Szőlőhegynek nincs is önálló önkormányzata, aki szólhatna...

Előzmény: lálá.9 (70)
lálá.9 Creative Commons License 2013.10.05 -1 0 70

Még van addig egy hét.

Egyébként ha az önkorm. nem jelez a hírlapnak, akkor nem is lesz benne!

Előzmény: Törölt nick (69)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.05 0 1 69

A Fejér Megyei Hírlap erről sem írt még... Úgy látszik az internetről több mindent megtud az ember a megyéjéről, mint a megyei napilapból.

Előzmény: lálá.9 (68)
lálá.9 Creative Commons License 2013.10.05 0 1 68

lálá.9 Creative Commons License 2013.10.04 -1 0 67

De én épp erről beszélek, hogy miért van így. Te most leírtad a jelenlegi idióta helyzetet. Én épp ennek az ellenkezőjéről beszéltem. Ha Velence lenne a járásközpont, valószínűleg Velencéig menne minden buszjárat, nem csak kettő.

Attól még, hogy valaki Agárdra megy nyaralni, nem kell látnia hivatalokat, Gárdonyban sem találsz minden sarkon egyet, elég fura a szemléleted. Agárdnak is vannak olyan részei, melyek alkalmasak lennének ilyesmire. Mivel Agárd népessége kb. 5000 fő, Gárdonyé pedig kb. 3500 fő, ezért valószínűleg nem foglalkoznának egy esetleges különválás esetén a nyaralókkal.

A nagyüzletek is azért települtek Gárdonyba, mert csak ott volt hely, mivel ott jóformán semmi sincs...

Előzmény: Törölt nick (66)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.04 -1 0 66

Valószínűleg azért Gárdonyban vannak az államigazgatási szervek, mert Agárd félig-meddig inkább egy üdölőövezet. Sokan inkább nyaralni mennek Agárdra és gondolom úgy vannak vele az emberek, hogy legalább a nyaralás alkalmával ne lássanak hivatalokat és egyéb bosszantó államigazgatási szervet. :D Velence meg gondolom nem tetszene se a zichyújfaluiaknak és se a szabadegyázaiknak, főleg a nyugdíjasoknak. Ha jól emlékszem a menetrendetek nagyon nincs Velencére optimalizálva.

Előzmény: lálá.9 (62)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.04 0 1 65

Gárdony miért lenne már falu? Gárdony egy város és kész...

Ennyi erővel ha Budapestet is szétbontanánk alkotóelemeire, akkor abból is csak nagyközségek halmaza lenne helyenként 1-2 kisvárossal.

Előzmény: lálá.9 (62)
lálá.9 Creative Commons License 2013.10.04 0 1 64

Az előbb nem küldte el a hozzászólást, megírtam mégegyszer, erre mégis elküldte az előzőt is... :-D érdekes.

Előzmény: lálá.9 (63)
lálá.9 Creative Commons License 2013.10.04 0 0 63

Pénz, pénz pénz! Ha már van ez a hülye Eu, akkor legalább pályázzanak vidékfejlesztési program keretében!

Egyébként egyet értek a buszos felvetéseddel.

Csak úgy zárójelben megjegyezném, hogy nem értem, miért van az, hogy az Agárdhoz és Velencéhez képest kicsi Gárdony lett a központ. Ha különválna Agárd Gárdonytól, szerintem (Gárdony) visszasüllyedne nagyközséggé.

Ennyi erőből nevezzék át a tavat Gárdonyi-tónak... :-D

Előzmény: Törölt nick (61)
lálá.9 Creative Commons License 2013.10.04 0 0 62

Pénz, pénz, pénz! Ha már van ez a hülye Eu, akkor legalább pályáznának!

Egyébként van abban valami, amit mondasz (a buszjárattal kapcs.)

Csak úgy zárójelben megjegyezném, hogy nem értem, miért van az, hogy a nagy Velencei-tavi településekhez (Agárd, Velence) képest Gárdony egy kis falu, mégis ott van a járásközpont meg minden... ha egyszer Agárd elszakad Gárdonytól, akkor kénytelen lesz lesüllyesni (Gárdony) nagyközséggé. (Szerintem)

Előzmény: Törölt nick (61)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.04 0 0 61

Akkor is jó lenne felújítatni és esetleg kiszélesítetni pár méterre azt az útszakaszt. És ha már felújítják, akkor kerékpárutat is csinálhatnának mellé, ami Pusztaszabolcsig, Seregélyesig, Szabadegyházáig megy. Esetleg Seregélyesről és Pusztaszbolcsról mehetne tovább a kerékpárút a Velencei-tavat megkerülő kerékpárútig. Turisztikailag kifizetődő lenne.

Mondjuk még az sem ártana, hogy Gárdony–Agárd–Zichyújfalu és Székesfehérvár–Agárd–Zichyújfalu autóbusz-viszonylatokat kiegészítenék Szabadegyháza célállomással, mivel Szabadegyháza a Gárdonyi járásba tartozik. Kicsit paradox, hogy a járási székhelyt csak átszállással lehet megközelíteni egy másik járási székhelyen (Székesfehérváron) keresztül, annak ellenére is, hogy járási kirendeltség van a polgármesteri hivatalukban.

Előzmény: lálá.9 (60)
lálá.9 Creative Commons License 2013.10.02 0 0 60

A 6212-est elég lenne csak Agárd meg Zichy között felújítani, a Lászlómajor(Szabadegyháza)-Zichy szakasz jó állapotban van. Egyébként a 6209-es sokkal rosszabb állapotban volt, mint a 6212-es Agárd-Zichy szakasza.

A 6209-et gyönyörűen felújították. Nagyon jó rajta száguldani, főleg, hogy hullámos is... :-)

Előzmény: Törölt nick (59)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.02 0 0 59

Zichyújfalu, Gárdony és Szabadegyháza pályázik-e a 6212-es közút felújítására? A 6209-es közútat már felújították, a napokban volt a felavatása:

http://feol.hu/hirek/felujitott-utszakasz-szabadegyhaza-es-adony-kozott-1569252

lálá.9 Creative Commons License 2013.10.01 0 0 58

No, erre én is kiváncsi leszek... de reméljük a legjobbakat! :-)

Előzmény: Törölt nick (57)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.30 0 0 57

Kíváncsi leszek pontosan mikor fogják elkezdeni a munkálatokat. :-)

És nem tudsz valamit arról, hogy mik az önkormányzat jövőbeni tervei a felújított kastéllyal? :-)

Előzmény: Zichy-Ujfalu (55)
dezső34 Creative Commons License 2013.09.30 0 0 56

Nem tud valaki a megújult Templomkertől néhány képet feltölteni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!