Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.25 0 0 419

Hol van az alkotmányban, hogy 70kedni lehet?

Előzmény: tgyvg8 (415)
tgyvg8 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 418

nem az alkotmanyra hivatkozol puska ugyben ? entolem atombombad is lehet akarhol is felsz puska nelkul az usa-ban , ugyse mesz vele semmire a police ellen

Előzmény: Camo_BDU (417)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.09.25 0 0 417

Egy hírt találtam. Valaki elrabolt egy 16 éves lányt. Mi köze ennek az alkotmányhoz? Talán azt hiszed ahogy az alkotmány engedi az emberrablást? Vagy mi?

Ó, lehet arra gondolsz hogy az FBI fegyverrel lőtte le a bűnözőt és támogatod a fegyvertartást, hiszen látszik hogy a jófiú egy fegyverrel megállítja a fegyveres bűnözőt. Akkor egyetértek veled. Fegyvert minden tisztességes ember kezébe. 

tgyvg8 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 416

...se G itett....

tgyvg8 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 415

CNN , az idaho wilderness-ben lepuffantottak egy az alkotmany alapjan sajat puskaval hetvenkedot gondolom az FBI-osok , ezen se seitett az alkotmanyos JOG to bear arm

Camo_BDU Creative Commons License 2013.09.25 0 0 414

Valóban nem könnyű kikerülni őket. Ezt találtam:

"The breeding territory of an adult male bear can cover over 100 square miles."

"A grizzly bear's territory can range between 70 and 400 square miles."

Előzmény: Törölt nick (412)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.09.25 0 0 413

Apja oktatja a fiát:
- Tudod, fiacskám, a medve elől menekülni nem lehet! Ha szaladsz, a medve még gyorsabban szalad, es utolér. Ha fára mászol, a medve még jobban mászik, es utolér.
- És mi van, ha elbújok?
- Az se jó! A medve még jobban elbújik.

Előzmény: Maule (409)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.25 0 0 412

Te tisztaban vagy avval. hogy mekkora teruleten el egy grizzly vagy egy fekete medve?

Mikor turazik az ember az appalachian trail-en akkor van ra esely, hogy medvevel talalkozzon. De a turazok 99.99%a megis vegig megy medve talalka nelkul. Nem azert sikerul nekik mert tudtak hol van a medve, hanem ert ugy hozta a veletlen. 

En szamtalan turan reszt vettem mar eddig csak nagyon tavolrol lattam medvet, de nem rajtam mult. Viszont felkeszuletlenul nem indulok neki es nem paprika spray a fegyverem. 

Előzmény: Maule (409)
tgyvg8 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 411

obama MA az ensz-ben bekulekeny hangon beszelt irannal azutan hogy azok is bekulekenyek voltak ahmanidezsad utan , lehet hogy kene egy 3. menet obambinak ? ugyse lehet

Előzmény: Maule (402)
tgyvg8 Creative Commons License 2013.09.25 0 0 410

turelmes legyel , csak 68 vagyok es edesanyam 96 es remekul van , minden genjet nekem adta

Előzmény: Törölt nick (407)
Maule Creative Commons License 2013.09.25 0 0 409

Really? Faramaszas vagy orditas jobb otlet, mint elore tudni, hol van medvecsalad es elkerulni oket!?

Előzmény: Törölt nick (405)
Maule Creative Commons License 2013.09.25 0 0 408

Like.

Előzmény: Törölt nick (407)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.24 0 0 407

Majd ha egyszer nem írsz ide, tudni fogjuk, elfogyott a szerencséd és rossz helyen voltál rossz időben.

Előzmény: tgyvg8 (401)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.24 0 0 406

Nem akarok tenorista lenni, enekelni sem tudok. Talan futyulni. :P

Előzmény: Maule (404)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.24 0 0 405

A pepper spray az csak arra jo, hogy felbosszantsa a medvet. 

Gondoltam, hogy nem tudod mi a teendo Grizzly eseten. Pedig egyszeru. Ha van eleg idod akkor fara kell maszni. A Grizzlyk nem tudnak faramaszni. 

Egyetlen Grizzly csalad tudott fara maszni CA-ban. Oket befogtak es Big Bear-en az allatkertben mutogattak. Amennyiben a Grizzly megis elkapja az embert akkor a leg jobb esely a halottnak tettetes lehet. Mivel a Grizzly elveszti erdeklodeset rovid idon belul es tovabb all. 

Fegyver csak akkor jo, ha legalabb 44 magnum vagy nagyobb caliber. De a nemzeti parkokban az eloirasok tiltjak a fegyver toltve tartani. De beszabad vinni, csak a loszernek kulon kell lennie akkor pedig nem sokat er. 

A fekete medve (Black Bear) ellen a legjobb modszer ha az ember megprobal agressziven ugy mond tamadoan viselkedni. Ha nem tul ehes a medve akkor inkabb visszavonul. 

Tamado medve elol nem szabad futni mert az egybol az uldozesi osztont inditja be. 

Amirol teirtal, hogy a kempingben a medve dobozban tarolod az etelt mukodik valoban, de csak kiepitett kempongben van ilyen. 

Az ilyen helyeken kulonben nem ajanlott a testapolo sem, se a shampon vagy az illatos szappan sem. 

Back country kirandulason pedig az etelt mindig 2 fa koze kell felhuzni legalabb 20 lab magasra. 

Előzmény: Maule (387)
Maule Creative Commons License 2013.09.24 0 0 404

Nincs backround check, univerzalis. Republikanusok es 3 demokrata is szavazott ellene, feltve allasukat. Ha terrorista akarsz lenni, Virginiaba johetsz barmikor. Megvehetsz minden fegyvert backround check nelkul.

Előzmény: Törölt nick (403)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.24 0 0 403

BACK Gorund check van, csak nagyon nagy a hiba a vegrehajtasban. 

Talan a meglevo eloirasokat kellene elobb sikeresen vegre hajtani, mielott ujabb hibalehetoseget krealnak az ujabb eloirasokkal. 

Nem a torvenyek hianya okoz gondot, hanem az, hogy nem tudjak kovetni es betartani azok akiknek az lenne a munkajuk. 

Előzmény: Maule (399)
Maule Creative Commons License 2013.09.24 0 0 402

Hatha sikerul. Minden lehetoseget megadunk hozza.

Előzmény: tgyvg8 (400)
tgyvg8 Creative Commons License 2013.09.24 0 0 401

itt orlando/kissimmee-ben is naponta lovoldozik valamelyik elmebeteg de en mindig meguszom mert sose vagyok rossz helyen rossz idoben , location , location , location 

Előzmény: tgyvg8 (400)
tgyvg8 Creative Commons License 2013.09.24 0 0 400

piff puff , ropogjanak a fegyverek , hatha sikerul tonkretenni ezt az orszagot is , az arab tavasz utan usa tavasz lesz ?

Maule Creative Commons License 2013.09.24 0 0 399

Really? En itt elek, meg kicsit harcolok fegyverlobbi ellen. Backround check, te meg harcolj ez ellen, ha lelkiismereted engedi. Ne kuldj Eszak-Koreaba, ervelj inkabb, miert nem kell szigoritas. Minap esemenyek, eddigi ervelesem bizonyitja, hogy backround check nincs, pedig kene, hogy legyen. Akarki fegyverhez juthat, szomaliai terrorista is, ha en lennek terrorista, en is Virginiaban vasarolnek be, minden megveheto.

Előzmény: Camo_BDU (398)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.09.24 0 0 398

Sorozatlövő ban van 1986 óta.

"hogyan lehet mass shootingok nelkul elni"

Könnyen. El kell költözni Angliába. Ott sorozatszúrnak. Magyarországon is inkább sorozatkaszabolnak, macsétával. Ahogy az a bolond férfi is 5 vagy 6 embert mészárolt le egy szárvágóval az egyik magyar városban vagy faluban. Kínába sincs mass shooting, ott van helyette mass gyújtogatás, buszokon. 30-50 embert is megölnek úgy egy-egy esetnél. És persze emellett szurkálják agyon a támadók az ártatlan embereket. Arabokhoz se menj, meg Afrikába se. Ausztráliába se menj, mert több komoly gyújtogatás is történt, de még zavargások is.

Egy jó helyet tudok ajánlani. Észak-Korea. Ott aztán egy civilnek sincs lőfegyvere. Maga lehet a "paradicsom".

"innentol a mass shooting a normalis"

Mass stabbing is van, de arról nem szeret beszélni se a média, se a sajtó. A múltkor egy amerikai iskolában 14 embert szúrt le egy támadó. 1 napig volt hír, másnap már egy újság, egy tévéadó sem beszél róla.

Előzmény: Maule (396)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.09.24 0 0 397

Huffingtonpost:

"Despite the numerous, glaring red flags in Aaron Alexis' background, he was a "law-abiding gun owner" as far as our National Instant Criminal Background Check System (NICS) was concerned."

Vagy ez:

"The military’s beleaguered background-check system failed to block Navy Yard gunman Aaron Alexis from an all-access pass to a half-dozen military installations, despite a history of arrests for shooting episodes and disorderly conduct."

Nézd csak ezt az NBC hírt:

"The Washington Navy Yard shooter lied about a previous arrest and failed to disclose thousands of dollars in debts when he applied for a security clearance in the Navy. 

Then federal investigators dismissed the omissions, and made one of their own — deleting any reference to Aaron Alexis' use of a gun in that arrest."

Volt background check. A katonaság csinálta meg neki. Átment rajta, mert valakik azt akarták hogy átmenjen rajta.

Előzmény: Maule (394)
Maule Creative Commons License 2013.09.24 0 0 396

Backround check hianyat okolom. Ez, amit baloldal, en kivannek. NRA valasza az volt, hogy nem volt eleg good guy with guns. Tokmindegy, kinek mi a valasza, en kerdesem az, hogyan lehet mass shootingok nelkul elni. Ha te jobb valasszal jossz, mint backround check, sorozatlovo ban, meghallgatlak. En csak belefaradtam abba, hogy innentol a mass shooting a normalis, amivel egyutt kell elni.

Előzmény: Camo_BDU (391)
Maule Creative Commons License 2013.09.24 0 0 395

Nem, gazkamra jar a senkinek nem kello kutyaknak-macskaknak. Olcsobb, mint injekcio. Add nekem a bolond kutyad, edesdragat csinalok belole, nem a kutyaval van a baj.

Előzmény: Camo_BDU (393)
Maule Creative Commons License 2013.09.24 0 0 394

Virginiaban vasarolt be, itt semmi backround check nem volt kotelezo.

Előzmény: Camo_BDU (392)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.09.24 0 0 393

Kutyák gázkamrába? Azt hittem elaltatják őket egy fecskendővel.

Nekem már volt néhány kutyám, volt amelyik teljesen kezelhető volt, volt amelyik teljesen bolond volt. A kutya nem robot amit programozhatsz, mert a kutyának lelke és esze van. 

Előzmény: Maule (388)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.09.24 0 0 392

Volt Background check. Épp csak a demokrata irányításban lévő hivatalos szerv mégis megadta neki az engedélyt.

A tragédia többek közt ezért történt. Meg azért, mert Obama meghosszabbíttatta a "katonai bázison ne viseljen senki lőfegyvert" törvényt. Az ő kezén szárad az áldozatok vére.

Előzmény: Maule (390)
Camo_BDU Creative Commons License 2013.09.24 0 0 391

Látom megint nem olvastál el semmit.

1. A Navy Yard-os fickónál volt background check. D.C.-ben a background check KÖTELEZŐ. Törvényileg. Ebből is látszik hogy semmit sem ér.

2. A férfinek 1 sörétes vadászpuskája és 2 kis pisztolya volt. A sajtó ugyan hazudozott róla, de aki utánanéz a hivatalos FBI jelentéseknek, az láthatja hogy mi a helyzet.

3. Washington D.C. fegyvervásárlás és fegyvertartás szempontjából a legszigorúbb állam. Erős a gun control, van ott minden, kötelező background check, 10 lőszeres tárkapacitás maximum, nagyon magas illetékű speciális engedélyek vásárlás előtt, kötelező tanfolyam, soha fel nem oldott "assault weapon ban" és még sok más dolog.

Egyik se ért semmit.

A hatóságok egyszerűen úgy voltak vele, hogy a saját társuk, úgyhogy engedték neki hogy fegyvert vásároljon, holott skizofrén volt a fickó, hangokat hallott, voltak már ügyei és erőszakos dolgokat is tett.

Okold a szörnyűségért a Demokrata kormányt és azokat a hármas ügyosztályosokat akik annak ellenére engedélyezték nála a fegyvervásárlást, hogy a férfi egyértelműen veszélyes őrült volt.

Előzmény: Maule (388)
Maule Creative Commons License 2013.09.24 0 0 390

Ha gyereked/ismerosod lesz aldozat, majd rajossz te is, hogy valami nagyon nincs rendben. Mass shooting addig elviselheto, amig masokrol szol. NRA valasza a legutobbira, hogy Navy Yard-on nem volt eleg "good guy wuth guns", az eddigi legnevetsegesebb.  A lovoldozo krapek history-ja eleg kellett volna, hogy legyen ahhoz, hogy ne vasarolhasson fegyvert. Ennyit backround checkrol.

Előzmény: _Boros_Tás._ (383)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!