Keresés

Részletes keresés

DarkDeer Creative Commons License 2017.06.04 0 0 390

Ismerős az érzés, én is nagyon nehezen tudom kivárni a dolgokat! :)

Az is egy megoldás, ha veszel egy olcsóbb puskát, akár CZ-t akár mást és azzal elkezdesz versenyezni. Vannak akiknek annyira bejön a CZ, hogy le sem cserélik, én váltottam és nem bántam meg, hogy többet költöttem.

Előzmény: Hoyt2013 (387)
robertó69 Creative Commons License 2017.06.04 0 0 389

Egy jó lövész erénye a türelem..is! Szerintem egy nagyon forgalmas külön topikot lehetne itt nyitni azok írásaival, akik csak úgy belekaptak a légfegyver vásárlásba, és aztán csalódtak.

Fogadd meg Dark Deer sporttárs tanácsait! A felsorolt gyártók egy időszakban gyártott termékei között egy átlag felhasználó számára csak annyi különbség látszik, hogy más a színük, áruk, kiegészítőik, és esetleg a dizájn elemek...

 

Előzmény: Hoyt2013 (387)
robertó69 Creative Commons License 2017.06.04 0 0 388

Rendben, az igazolás elfogadva! :-)))

Előzmény: DarkDeer (386)
Hoyt2013 Creative Commons License 2017.06.04 0 0 387

Jelenleg nincs tartásim, mert 15 éve eladtam a tűzfegyvereket. Nem is áll szándékomban megújítani. Marad a 7,5 joule. Ha lesz elég türelmem egyet a felsoroltak közül kivárni :) mert olyan vagyok mint a gyerek. Kigondolok valamit, beleélem magam és már azonnal , de rögtön.... Nem tudom ismerős e az érzés? :)

 

Előzmény: DarkDeer (385)
DarkDeer Creative Commons License 2017.06.04 0 0 386

Én a tegnapi verseny után még céges buliba mentem, és a hajnali hazatérés után most pihengetek. Egyelőre nincs mivel lőnöm, csak 1  távcsövem van. Remélem minél hamarabb visszakerül hozzám a flinta, mert már elvonási tüneteim vannak. :)

Előzmény: robertó69 (384)
DarkDeer Creative Commons License 2017.06.04 0 0 385

Ha engedély nélkül tartható 7,5J-os  PCP légpuskában gondolkodsz akkor azt ajánlom, hogy egy használt 10 méteres pontlövő puskát vegyél, azok a legjobbak erre a célra. Kifejezetten 7,5J-ra készülnek, nem kell lebutítani, átalakítani, szűkíteni semmit, és a legfinomabb elsütésük van az összes légpuska közül. A töltésük kényelmes, van elég hely az ujjaidnak, nem úgy mint a CZ200-nál, és a tusájuk is állítható, a válltámasz és a pofadék is. Általában szabványos T szereléksín van a tusa aljában, amibe könnyű kiegészítőket rögzíteni, kéztámasz, térdtámasz, szíjkengyel stb. A mai napig kapható hozzájuk pótalkatrész, de csak a tömítések és a rugók szorulnak cserére sok év versenyszerű használat után. A top 4 gyártó (Anschütz, Feinwerkbau, Walther, Steyr) egy időszakban készült versenyfegyverei teljesen egyforma tudásúak, mindegy melyiket választod.

Előzmény: Hoyt2013 (383)
robertó69 Creative Commons License 2017.06.04 0 0 384

Két éve kifogtam egy alu tusás darabot 600 euróért egy sporttárstól. Ismertem az előző gazdáikat, nagyon jól lőttek vele.( aki egy ilyen puskát"kinő", az már tud valamit!) Igaz, még így is meg kellett ritkítanom a gyűjteményemet, hogy bepótoljak az árába, de megérte!!

Gyönyörű az idő, madárdaltól hangos a liget. Nagyon remélem, hogy lőlap csere/beszaladtamegyújabdobozossörétrtmertaelőzőtmár szétlőttem alatt, mobilról írkálgattok ide, mert amúgy nagyon durva volna! :-DDD

Mielőtt vissza dobnád a labdát: én a tegnapi tradi íj- kispuska- gránát dobás-légpuska-nyílpisztoly-tereptan soktusa fáradalmait pihenem ki éppen. Arról nem is beszélve, hogy verseny után átugrottunk a közeli határon egy kis Becherovka-Staropramen tesztre, ami még a versenytől is jobban sikerült!

Előzmény: DarkDeer (382)
Hoyt2013 Creative Commons License 2017.06.04 0 0 383

Köszönöm.

Előzmény: DarkDeer (382)
DarkDeer Creative Commons License 2017.06.04 0 0 382

Fatusával 900 euro körül, alu tusával 1000 fölött indulnak.

Előzmény: Hoyt2013 (381)
Hoyt2013 Creative Commons License 2017.06.04 0 0 381

Én Nádudvaron lakom. Szerencs az nincs túl messze. A P70-nek mi az ára mostanában, már a jobb daraboknak.

Előzmény: robertó69 (380)
robertó69 Creative Commons License 2017.06.04 0 1 380

Igen, ezt az evidenciát el is felejtettem említeni: versenyek, kézbe fogás, kipróbálás, stb.

Ha már keleti régió: egy hónap múlva Szerencs-Ondon FT MK.-t rendezünk, lehet sok szép felszerelést nézegetni.:-)) Szerintem kapunk megint szarvas húst is a bográcsba a tulajtól, ha jól viselkedünk...

A szintén nem sokára esedékes családi lövésznapunkat most nem említem- ott max. Hammerli AR 20 puskáink fogják képviselni a modern technikát a régi LG 14 kollekció mellett! :-DDD

Előzmény: DarkDeer (376)
robertó69 Creative Commons License 2017.06.04 0 0 379

Neked ezt értened is kell, élsportolóként..Sokan azt nem hiszik el, hogy egy több tíz éves konstrukció is lehet kiváló, megbízható.

A csúcs közelében nincs helye kompromisszumnak, előtte viszont fölösleges túldimenzionálni a kiegészítők jelentőségét.

Egy pártíz ezres távcső, egy normál minőségű szerelék a puskára(mindkettő a használati igényekhez választva), és lehet is örömködni akár versenyszinten.

T 200-am van(sosem fogom eladni, mert annyit költöttem már rá az átalakítására, hogy irreális- még is, meg sem ugatja a D75 élményét)

Az AA 410 jobban tetszik, sok darabot kipróbáltam. Egyik sem precíziósra gyártott fegyver. A sütésén túl, hadd ne kelljen elmagyarázni a tömeg jelentőségét- a verseny fegyverekhez képest hiányzó másfél-két kiló tömeg nagy jelentőséggel, bír..

Univerzális felszerelés nincs: ahogy a 3D, a céllapos, vagy a távíjászathoz sem ugyanaz az egy összeállítás a megfelelő. Ha már döntöttél a szakirány(ok)ról, lehet konkretizálni az igényeket. Vannak átfedések persze, mert HFT-Sziluett, FT-Precíziós- pontlövészet nem olimpiai szinten ugyanazon felszereléssel, vagy max. az irányzékok cseréjével használható.

Egy Bau P 70 már tudja mindazt, amit el lehet várni egy PCP-től, és olyan megbízható konstrukció, mint a D75 a rúgós működtetésű puskáknál. Töredék árban, a mai csúcsmodellekhez képest. Kivéve az Olimpiai 10 m számokhoz, de abból már régen kiöregedtél amúgy is, semmivel nem volna esélyed a kerettagságra.;-)

Távcső, szerelék kérdéskörben is vannak itt tapasztalt kollégák-például Szökkenő Szarvas barátom- akik a konkrét igényeidet ismerve már össze tudnak állítani egy megfelelő felszerelés javaslatot..

Előzmény: Hoyt2013 (372)
Hoyt2013 Creative Commons License 2017.06.04 0 0 378

Feltétlenül elmegyek. Nézegetem a versenynaptárat, de itt a keleti régióban egyenlőre nem látok ilyet. 

Előzmény: DarkDeer (376)
Hoyt2013 Creative Commons License 2017.06.04 0 0 377

Otthon befejezni? Na ezt biztosan nem vállalnám. Rábízom ezt a hozzáértőkre. 

Előzmény: nedolaci (375)
DarkDeer Creative Commons License 2017.06.04 0 0 376

A legjobb ha elmész versenyekre, ott mindenféle cuccot megnézhetsz, kipróbálhatsz, és magát a versenyzést is kipróbálhatod, így el tudod dönteni, hogy Neked melyik szakág tetszik a legjobban. Ha ez megvan akkor már könnyebb kiválasztani a puskát és a távcsövet, és nem kell majd rögtön cserélni. Általában a versenyzők közül mindig van valakinek eladó puskája és távcsöve, nem azért mert bármi baja van, csak beleszerettek egy másikba és ki akarják próbálni, de ahhoz el kell adni a régit. Ezeket az eladó cuccokat ott helyben meg tudod nézni, ki tudod próbálni, nincs zsákbamacska. Versenyzőktől nyugodtan vehetsz használt cuccot, tuti hogy jók, én magam is rengeteget adok veszek versenyzőkkel, nem szokott gond lenni. Na meg aki versenyzik az már nem szarral gurigázik. :)

Előzmény: Hoyt2013 (374)
nedolaci Creative Commons License 2017.06.04 0 0 375

És akkor még szerencsés vagy!Neked az "alja"tetszik piszokul és nem a méreg drága csili-vilik.;-)

Ma már ez is nagy szerencsének tűnik!(legalább is szerintem)

Sikerült el jutnunk a technika és a kereskedelem "oly magas" szintjére,hogy a legjobban hangzó és legtúlárazottabb puskuk gyártását IS otthon kell befejezni,mint bútorban az ikea!;-(

Előzmény: Hoyt2013 (372)
Hoyt2013 Creative Commons License 2017.06.04 0 0 374

Na erre nem gondoltam, pedig elolvastam már párszor a szabályzatokat.

Előzmény: DarkDeer (373)
DarkDeer Creative Commons License 2017.06.04 0 0 373

Ha FT/HFT-ben akarsz versenyezni akkor inkább egylövetű fegyvert vegyél (S410 helyett S400), ne tárast, mert a tárassal csak szívás van. A szabály szerint a tárba csak egyetlen lövedéket tehetsz, és minden lövés után újra kell táraznod. Sziluett lövészetben engedélyezett a tár használata a normál módon.

Előzmény: Hoyt2013 (372)
Hoyt2013 Creative Commons License 2017.06.04 0 0 372

Köszönöm a korrekt elemzést. Nagyon megfontolom a szavaid. Úgy érzem, hogy a Diana még sokáig többet fog tudni, mint amennyire az én tehetségem futja. Remélem Laci bácsi tud keríteni még egy ilyen újszerű állapotban lévő Dianat, mint amit most a fiamnak vette. Ha ez így lesz, maradok ennél és megtanulok lőni :) 
A Diana felszerelése és a megfelelő kiegészítők beszerzése nem haladja meg az anyagi kereteim. Viszont a PCP esetén, már kompromisszumokat kellene kötni. Azt viszont tudjuk, hogy precíziós sportokban ez az egy, amit nem érdemes. Vagy a legjobb, legmegbízhatóbb cuccot rakom össze, vagy mindig ott motoszkál az ember fejében a kétség, hogy biztos jó ez így? 

 

Az íjászatból kiindulva feltétlenül megbízható, és jól összehangolt felszerelés kell, amiben kétség nélkül megbízom. Valóban nem az árak számítanak, hanem a technika kifinomult precizitása. Sok esetben a kettő sajnos együtt jár, de most is olyan kifutóval lövök mely 20 éves. Viszont ez egy duplán csapágyazott, halálosan pontos eszköz, ami annak idején egy íj árába került. Gondolom a légfegyvereknél is ez a helyzet. Egy kínai újdonság biztosan nem veszi fel a versenyt egy angol, vagy német régebbi konstrukcióval. .... és valóban el kell dönteni, hogy a lövészeten belül, melyik versenyágban és mely kategóriában szeretne az ember tevékenykedni. Ha ez meg van, akkor kell a  nehezén már túl vagy. :)

Utóirat: A CZ 200 T akkor is piszokul tetszik :) .. és az AA 410 is :)

Előzmény: robertó69 (371)
robertó69 Creative Commons License 2017.06.04 0 0 371

A Diana 75 egy minőségi ugrás  a visszarúgásos rendszerű puskákhoz képest. Egy Bau 602-es PCA szintén egy újabb fok a D75-höz képest. Egy BAU P70-es PCP, aminek már abszorbere is van, szintén egy másik szint. Egy Steyr LG 110 Match megint egy szint (sokak szerint az egyik legjobb sütésű légpuska volt a kortársai között)

Kényelmi szempontból nyilvánvalóan a PCP felé billen a mérleg, de ez sem elsődleges szerintem.

Hosszú évek óta a Dianámat nyúzom versenyeken, pedig P70-et is vihetnék helyette, ha akarnék. Ez sem véletlen.

Sokan meg fognak itt sértődni, de szerintem akkor is igaz: a lövészek 90 %-a nemhogy kihasználni, felismerni sem tudja az általam most felsorolt légpuskák sütőművei közötti különbségeket! Szinte mindenki tereplövész, ezek a sütési finomságok meg csak az ISSF 10 m számban jönnek elő kötelező jelleggel.

Volt szerencsém kipróbálni több ilyen fegyvert, több versenyzőét. Az a szintű érzékenység távcsöves tereplövészetnél már kifejezetten ellenjavallt.

Konklúzió: A mostani légpuskádtól "felfelé" vannak ugyan jobb konstrukciók, de csak miattuk nagyságrendekkel nem fogsz jobban, pontosabban lőni.

 

Íjász hasonlattal élve az, hogy milyen drága kifutót használsz, vagy milyen nockot raksz a vessződ végére, önmagában még nem dönt el egy verseny eredményt. Válogatott szinten már nyilván annak is jelentősége van, milyen színű vesszőt használsz, ami tudat alatt sem zavar meg, de addig a szintig szinte csak a lövészen múlik minden.

A légpuskánál is ugyanez a helyzet....

Diana forevör!-)))

Előzmény: Hoyt2013 (364)
ZoliD65 Creative Commons License 2017.06.03 0 1 370

a magaddal szemben támasztott túl magas elvárások ugyanúgy rosszak , és idő míg belátja az ember nem megy ez az egész egyről a kettőre azonnal , idő ,türelem. gyakorlás  kell egy halom. 

Előzmény: Hoyt2013 (369)
Hoyt2013 Creative Commons License 2017.06.02 0 0 369

A magasabb szintű technika sok terhet levesz az ember válláról, ilyenkor az elvárásokat kell magasabb szintre emelni. 

Előzmény: Törölt nick (368)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.02 0 0 368

Érdekes. Én is lövöldöztem élessel, van íjam, bár nem voltam soha nagy íjász, és van D75-ösöm, ami nagyon bejön, de pl. a pcp nekem nem jött be. Nekem unalmas volt, bár csak a magam szórakoztatására eregetem az ólmot. Bocs, hogy belemagyarázok, de előbb próbáld ki, vagy olcsóbb kategóriával kezd el, nem tudhatod, hátha úgy jársz, mint én.

Előzmény: Hoyt2013 (364)
Hoyt2013 Creative Commons License 2017.06.02 0 1 367

Ilyen sikerekért sokat és következetesen kell dolgozni :) 

Előzmény: DarkDeer (366)
DarkDeer Creative Commons License 2017.06.02 0 1 366

Zolitól a Steyr LG10 kiváló választás! Megnyugtatlak, hogy 20 éve szinte semmi fejlesztés nem törént a légpuskáknál, csak a külső és a színek változtak, a belbecs ugyanaz. Egy 20 éves puskával ugyanazt meglövöd mint egy vadi újjal. Én egy 1987-es évjáratú Diana 75-el lőttem a PCP-k között OB-n első helyet, szóval az is elég, de a PCP sokkal kényelmesebb. :)

Előzmény: Hoyt2013 (365)
Hoyt2013 Creative Commons License 2017.06.02 0 0 365

Amennyiben megbízható gazdától való, nincs kizárva, hogy bevállalnék egy idősebb fegyvert.

 

Előzmény: DarkDeer (361)
Hoyt2013 Creative Commons License 2017.06.02 0 0 364

A Diana 75 bejön a nyugodt, kiegyensúlyozottsága miatt. Gondolom, hogy a PCP még annál is nyugodtabb, így biztosan megkedvelném. Eddig csak tűzfegyverekkel lőttem(20 évig) 10 éve íjászkodom 5 évet válogatott szinten. Nem áll messze tőlem a céllövészet.  PCP még nem volt a kezemben.

 

Előzmény: Törölt nick (362)
parazstaposo Creative Commons License 2017.06.02 0 0 363

Remélem Sam6 majd jön és megírja tapasztalatait az S400-ról. Elég sokáig versenyzett vele, igaz csak HFT-ben.

Előzmény: DarkDeer (361)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.02 0 0 362

Honnan tudod, hogy egyáltalán bejön neked a pcp? Próbáltad már? Vagy csak a pontosság miatt érdekel?

Előzmény: Hoyt2013 (353)
DarkDeer Creative Commons License 2017.06.02 0 0 361

Ha kifogsz egy jó csövűt a régebbi modellekből akkor igen, az új csövűekre mindenki panaszkodik, hogy nem olyan pontosak mint a régiek. Szerintem egy használt 20 éves Anschütz/Feinwerkbau/Walther/Steyr bőven megéri azt a pluszt amennyibe kerülnek. De mint tudjuk, ízlések és pofonok különbözőek.

Előzmény: bosijani (358)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!