Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.29 0 0 1270

Újabb egyezések Semjén Zsolt és konzulense szövegeiben

Újabb, jelentős mértékben szövegazonos részeket találtunk Semjén Zsolt és egykori témavezetője, Molnár Attila írásaiban. Semjén 1992-ben született szociológiai szakdolgozatának második, javított kiadásából kb. kétoldalnyi szöveg lényegében megegyezik konzulensének, Molnár Attilának egy ugyancsak 1992-ben készült tanulmányával.

 

http://hvg.hu/itthon/20121129_semjen_molnar_ujabb_oldalak#rss

T.Tanácsos Creative Commons License 2012.11.29 0 0 1269

Aj Aj !

 

:(

Előzmény: Törölt nick (1265)
Rokakoma Creative Commons License 2012.11.29 0 0 1268

Sziasztok,

Mennyire hasonló a forgatókönyv. Kiváncsian várom a  folytatást.

Előzmény: Törölt nick (1265)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.29 0 0 1265

Semjén-ügy: bizottságot állít fel az ELTE TÁTK

Bizottságot állít fel az ELTE Társadalomtudományi Kara (ELTE TÁTK) a Semjén Zsolt szakdolgozatával kapcsolatos állítások miatt - közölte a dékán. Recepciós-titkár
 
Az elmúlt napokban Semjén Zsolt szociológia szakdolgozatának más szerzők által publikált tanulmányokkal való részleges azonosságára vonatkozó állítások láttak napvilágot a sajtóban, melyek az ELTE Társadalomtudományi Kart és intézményünk oktatóinak szakmai hitelességét is érintik - írta közleményében Tausz Katalin dékán.

 

http://hvg.hu/itthon/20121129_Semjenugy_bizottsagot_allit_fel_az_ELTE_T

izukul Creative Commons License 2012.11.29 0 0 1264

Most majd kiderül.

Előzmény: Törölt nick (1260)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.29 0 0 1263

:D:D Neked mindegy is!

 

Fő, hogy monnyon le!

Előzmény: ketszerketto (1262)
ketszerketto Creative Commons License 2012.11.29 0 0 1262

Úgy emlékszem a Fidesz azzal dicsekedett, hogy Schmitt micsoda erkölcsi magaslatra emelkedett, amikor képes volt lemondani.

Ha Semjén most lemondana, nyilván még Schmittnél is magasabb erkölcsiségre emelkedhetne....

Előzmény: izukul (1259)
pert2 Creative Commons License 2012.11.29 0 0 1261

A doltorija megírása előtt mindenesetre nem nagyon publikálhatott a témában, mert akkor megemlítette volna az irodalomjegyzékben. A phd-vé átminősítéshez tudomásom szerint meglehetősemn komoly tudományos pubkikáció volt szükséges, tán közzétehetné a Semjén az átminősítéshez beadott publikációs listáját is, ha van.

Előzmény: Zoxo Whitney (1248)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.29 0 0 1260

Aztán mióta lojális az ELTE a jobboldali kormányhoz????

Előzmény: izukul (1259)
izukul Creative Commons License 2012.11.29 0 0 1259

"SP-t sikeresen vadászták le"

 

Könyörgött érte, muszáj volt.

 

 

"csak az a szépséghibája, hogy közben nála sokkal nagyobb gazemberek nem kerülnek oda, ahová valók"

 

Ez szimpla relativizálás.

Nyilván a szimpátiád mondatja veled... :)

 

 

"véleményem szerint ezügyben bakot lőtt."

 

Az nagyban függ attól, mi a a bak kegyelmedéknél. :)

 

Az, hogy Semjén méltatlanul viseli a címet, nem kérdés.

Az se, hogy ezt is tudod relativizálni, sőt, jóval hatékonyabban, mint Schmitt ügyét.

A formai döntés végül semmi máson nem múlik, mint az ELTE politikai loyalitásának és tudományos igényességének arányán. Mindenképp érdekes információt ad majd ki, bármi is a vége.

Előzmény: armadillo (1255)
Salvor__Hardin Creative Commons License 2012.11.28 0 0 1257

Molnar Attilanak meg Fokasz Nikosznak is megvan a sajat "tudomanyos" problemaja. Ok talan nem is tudjak (akkora tudosok), hogy letezik pl. olyan, hogy google scholar. Ott szepen meg lehet nezni a "tudomanyois tevekenyseguket" - marmint azt, amirol rajtuk kivul mas is tud. Roviden es tomoren: nulla.

Előzmény: Törölt nick (1252)
Salvor__Hardin Creative Commons License 2012.11.28 0 0 1256

Nyugaton tucatszam vannak ujsagok, amik mast sem csinalnak, csak a politikusok viselt dolgaival foglalkoznak. A HVG nagy szolgalatot tett azzal, hogy tenyszeruen megmutatta, hogy Schmitt es Semjen mekkora koklerek. Ha valaki egy masik politikusrol akarja ugyanezt bebizonyitani, hat hajra, tegye. A remhirtv celpont c. musora is ezt csinalja, es csak az egyik oldallal kapcsolatban.

Előzmény: armadillo (1255)
armadillo Creative Commons License 2012.11.28 0 0 1255

a te (vagy akár az én) személyes ellenszenved semmit nem számít ebben a történetben.

SP-t sikeresen vadászták le; az egésznek csak az a szépséghibája, hogy közben nála sokkal nagyobb gazemberek nem kerülnek oda, ahová valók. A hvg szemellenzősen, politikai indíttatásból nyírogat - de véleményem szerint ezügyben bakot lőtt.

Meglátjuk.

Előzmény: Salvor__Hardin (1247)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.28 0 0 1254

 

nem tudom, hogy tud-e németül. ha tud is valaki egy nyelvet beszélni, azon megérteti magát, akkor is még messze állhat attól, hogy könyvet, ctkket jól lefordítson.

Előzmény: ax15 (1251)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.28 0 0 1253

 

ezért érdekes, ha nem lenne vaj a fején, már biztosan kiállt volna  a napra.

 

a new age-s téma tényleg megérhet egy doktorit?? én átéltem azokat az időket, sőt a hetvenes éveke legelejét is ráadásul olyan környzeteben, ahol erre igazán kellett volna reagálni az egyháznak és nem emlékszem semmi hisztire. pedig egy tanító rend allergén terület.

Előzmény: Törölt nick (1252)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.28 0 0 1252

jelenleg úgy néz ki, hogy az egykori témavezető, molnár attila plagizálta semjén nagyon gyenge doktoriját.

(az más kérdés, valójában mi a helyzet)

Előzmény: Törölt nick (1250)
ax15 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 1251

Semjén egyszer többesz számban beszélt.

Rá gondolt vajon?

Tud németült?

Előzmény: Törölt nick (1250)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.28 0 0 1250

 

Hova tűnt Molnár Attila Károly??? (kérdezné Palik)

 

őszintén bevallom, életemben az elmúlt napokban hallottam először erről az emberről, aki eddig valamilyen tölgy volt, ezután azonban Semjén konzulenseként lesz ismert a tudomány/bulvár rovatban. Úgy gondolom, a jelenlegi helyzet szerint nemcsak a két imént említett aktus miatt lett ismert, hanem most már ő az első és tulajdonképpen a nevén is nevezett olyan oktató, aki diákja dolgozatát plagizálta. Vagy tévedek?

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.28 0 0 1249

tényleg elképesztő

Előzmény: Salvor__Hardin (1244)
Zoxo Whitney Creative Commons License 2012.11.28 0 0 1248

Ja!

Megnéztem a Wikipédián, hány funkciója volt egyszerre...

Ha emellett még "tudományos tevékenységet" is folytatott, akkor kérdezem, hol annak a nyoma?

Mikor és hol jelentek meg az erről tanuskodó cikkek? Milyen tudományos folyóiratokban?

Előzmény: Salvor__Hardin (1244)
Salvor__Hardin Creative Commons License 2012.11.28 0 0 1247

Azert a HVG mar megbuktatott egy magas polcra kerult gerinctelen embert. Ezt a dicsoseget mar nem veheti el toluk senki. Akar lesz kovetkezmenye ennek az ujabb ugynek, akar nem, annyit elertek, hogy akinek van szeme, az lathatja, hogy Semjen egy erkolcstelen, csalo, hazug ember. Mondjuk ezt en eddig is tudtam.

Előzmény: armadillo (1230)
Salvor__Hardin Creative Commons License 2012.11.28 0 0 1246

Kizartnak tartom, hogy lemondjon. Erkolcsileg Semjen meg Schmittnel is nagysagrendekkel melyebben van, pedig az nagy szo.

Előzmény: Törölt nick (1231)
Salvor__Hardin Creative Commons License 2012.11.28 0 0 1245

Ja, az meg aztan a non plus ultra, hogy a "nemzetpolitikai miniszterelnok-helyettes" nem tud magyarul irni (Schmitt se tud). Az Menuhinos szovegresz, amit olvastam, tele van sulyos nyelvi hibakkal. Tobb mondatban meg alany sincs.

Előzmény: Salvor__Hardin (1244)
Salvor__Hardin Creative Commons License 2012.11.28 0 0 1244

Azert ahhoz pofa kell, hogy valaki azt mondja, hogy Semjen "tudomanyos tevekenysege" megkerdojelezhetetlen. Az, amit leirt tudomany? Schmitt sem ertette meg, es szerintem meg ma sem erti, hogy az, hogy eloveszek tiz konyvet, es azokbol osszeollozok oldalakat, az nem tudomany. Semjennek az volt az egyik tezispontja, hogy Mick Jagger maga a satan? Es ezt ugy bizonyitotta, hogy idezett 1.5 oldalt Yehudi Menuhintol? Ha valaki csak beleszagolt a tudomanyba, az tudja, hogy masok eredmenyeit roviden es tomoren kell idezni, a vegen a hivatkozassal. A masfel oldal rizsa helyett azt kellett volna irnia, hogy "Yehudi Menuhin egyszer elment egy Rolling Stones koncertre, es szornyen erezte magat [Menuhin_hivatkozas]." Es mifele Kar az ELTE Tarsadalomtudomanyi Kara, aki szerint semmi problema nincs azzal, ha valaki a "doktori" dolgozatabol kiemel par tucat oldalt, es azt beadja diplomamunkanak? Az mar csak hab a tortan, hogy anno elegtelent kapott ra, ami miatt gyorsan beemelt meg egy szovegreszt a temavezetojetol.

 

Semjent mindig is komplett hulyenek gondoltam, azon is csodalkozom, hogy egyaltalan diplomat kaphatott. De hogy az ELTE ilyen nulla szintre ertekelje magat, az uj. A SE-ben, de ott is leginkabb Tulassayban legalabb volt gerinc.

Előzmény: Törölt nick (1235)
armadillo Creative Commons License 2012.11.28 0 0 1241

azért várjuk meg a hvg újabb erőlködését:-)

 

(kicsit felidézte bennem a cikk az ifjúkoromat, Iron Maiden koncert az MTK-pályán, Queen, stb.:)

Előzmény: upi2000 (1240)
upi2000 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 1240

A 70-es évek végén kezdtem fiatal keresztényként gitározni, így aztán "kénytelen" voltam elmélyedni a témában:)

Azt kell mondjam, B.Gy. nagyon korrekten vázolta fel a korabeli helyzetet, és a mostanra kiérlelődött álláspontjával is egyet tudok érteni.

Semjén dolgozata pedig valóban jó írás, ha a korabeli állapotok tükrében nézzük.

Előzmény: armadillo (1239)
armadillo Creative Commons License 2012.11.28 0 0 1239

a 'sátánizmus' történet leírása a rockban egész érdekes.

Előzmény: upi2000 (1237)
armadillo Creative Commons License 2012.11.28 0 0 1238

tényleg nem rövid:-)

Így aztán kevesen fogják elolvasni...

Előzmény: upi2000 (1237)
upi2000 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 1237

kis adalék a témához...

Megvédem Semjént

Bolyki Gyuri írása   Illetve nem Semjént védem, őt nem is ismerem, azt sem tudom, milyen ember. A dolgozatát védem meg. Balavány György barátomtól. Azért kell megvédenem, mert úgy tűnik, Gyurival szinte egykorúak vagyunk, de nem mindenre ugyan úgy emlékszünk. Sorra[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Lala bá' Creative Commons License 2012.11.28 0 0 1236

A Semmelweis Egyetem tisztán jött ki a SP ügyből. Többet ért az egyetem presztizsének védelme, a TF viselt dolgaitól való elhatárolódással, mint a védhetetlen melletti kardoskodás.

Előzmény: Törölt nick (1229)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!