Keresés

Részletes keresés

T.Tanácsos Creative Commons License 2012.04.30 0 0 448
Előzmény: T.Tanácsos (445)
T.Tanácsos Creative Commons License 2012.04.29 0 0 445

Havas - Gálszécsy - Gulyás - Varga az ATV-n

T.Tanácsos Creative Commons License 2012.04.29 0 0 444
s3pooler Creative Commons License 2012.04.23 0 0 442

Nem a profi kémeket, hanem a szervilis férgeket kellene kidobni a placcra - csak a fidesz előszeretettel keveri őket össze - nem véletlenül.

 

Talán még Belovai neve is előkerül majd...ellenpéldaként...

Előzmény: Törölt nick (439)
dorongoló Creative Commons License 2012.04.17 0 0 437

 

6-os karton - Orbán Viktor ügynök

 

Nyitotta: Ébredés, 2002.06.20 15:14

Előzmény: Törölt nick (436)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 0 436

Te is olvasod a kurucot, elvtárs?  Ők hoztak le, állítólag Orbán nem egészen tiszta múltjára vonatkozó állambiztonsági dokumentumokat.

 

Oké, a kuruc gátlástalan. Vagy nyersen őszinte. Kinek mi. Csak azt nem értem, akkor erre miért nem csap le az MSzP? Ők is vastagon benne vannak a szarban?

Előzmény: dorongoló (430)
dorongoló Creative Commons License 2012.04.17 0 0 434

Ők is szeretnének benne csemegézni és nyilván a Jobbik is. Árkot fognak köréjük röhögni.

Előzmény: Törölt nick (433)
dorongoló Creative Commons License 2012.04.17 0 0 432

Megkockáztatom, hogy maradtak ilyen habókosok, de szvsz távol a parlamenti pártoktól.

A XV. kerületben sokáig indult MSZMP szinekben is önkormányzati képviselőjelölt (ők a thürmeri Munkáspárt névváltoztatást nem fogadták el, hűek maradtak Kádárhoz), egy Csaba Elemér nevű bácsi néhány éve még be is jutott.

Előzmény: Törölt nick (431)
dorongoló Creative Commons License 2012.04.17 0 0 430

A probléma magva az, hogy a mai kormánypártok tagjai '90 előtt (néhány kivételt leszámítva) szép csendesen belesimultak az állampárti diktatúrába, többük egyenesen annak a haszonélvezője volt. Az alcsúti ifjúkommunista vörösebb múlttal rendelkezik, mint ez a maszopos kisgyerek. Ez ez egész megkésett ügynökizé csak egy erőtlen fogáskeresés az ellentáboron. Porhintés.

Előzmény: Törölt nick (429)
dorongoló Creative Commons License 2012.04.17 0 0 428

Ez a kiskölök 11 éves volt a rendszerváltáskor. Neki az MSZMP-hez, KISZ-hez nincsen köze, nem ő működtette, nem is szenvedte...

Ahol egy volt kommunista PB-titkár, miniszter (az ügynökjelentések egykori olvasgatója) alkotmányozhat, nem ezt a gyereket köpködném elsőnek.

 

Magam viszont Viktoréknak az apja lehetnék, az állampárttal semmilyen kapcsolatom nem volt (még úttörőnek sem avattak fel!), tehát ezt a kommunista/ifjúkomunista múlttal rendelkező társaságot teljes joggal küldöm el a falál haszára. :-}

 

PS. semmi közöm a Jobbikhoz. Nem engem képviselnek.

Előzmény: Törölt nick (426)
dorongoló Creative Commons License 2012.04.17 0 0 424
Előzmény: Törölt nick (421)
dorongoló Creative Commons License 2012.04.17 0 0 423

Fogalmam sincsen. Néztem a parlamenti közvetítést ill. gugliztam. Eddig azt sem tudtam a doktor úrról, hogy létezik.

Előzmény: Törölt nick (421)
dorongoló Creative Commons License 2012.04.17 0 0 422

1979-ben született, KISZ-tag tehát már nem lehetett... :-}

Előzmény: Törölt nick (420)
dorongoló Creative Commons License 2012.04.17 0 0 419

 Harangozó Tamás

Előzmény: dorongoló (418)
dorongoló Creative Commons License 2012.04.17 0 0 418

Egy maszopos éppen az előbb kóstolgatta körbe a vélhetően beszervezett kiszfiúkat, hazánk jelenlegi krémjét:

Ádert, Kövért, 0rbánt... :-} 

Előzmény: Törölt nick (417)
dorongoló Creative Commons License 2012.04.17 0 0 416

"Amíg nincs bizonyíték, addig szerintem tekintsük semminek  ezt a kijelentést."

 

Már megbocsáss, de ez a parlamenti nap témája. Novák Előd pedig most éppen nem egy kisdobos az utcán, hanem egy honatya.

 

Ügynökeinkről vitázik a parlament

http://index.hu/belfold/2012/04/17/multfeltaro_vitanap_a_parlamentben/

Előzmény: Törölt nick (413)
dorongoló Creative Commons License 2012.04.17 0 0 412

Az alapkérdés momentán eldöntetlen: Novák igazat mondott-e vagy sem.

Előzmény: Törölt nick (411)
dorongoló Creative Commons License 2012.04.17 0 0 410

Révész is szólt néhai Németh Géza antikommunizmusáról, de ő sem cáfolt.

Előzmény: Törölt nick (408)
dorongoló Creative Commons License 2012.04.17 0 0 409

Eddig még nem, nem volt a teremben. Kontrát reagált, de lényegeset nem mondott.

Előzmény: Törölt nick (408)
dorongoló Creative Commons License 2012.04.17 0 0 407

Novák Előd (Jobbik) kuruckodik éppen most a Házban: Németh Zsolt (Fidesz) néhai református lelkész apukája is III/III-as volt. 

dorongoló Creative Commons License 2012.04.17 0 0 404

Példa arra, hogy "egyazászló".

Az EU-zászlóégető, a csurkista, a zsidózó/cigányozó megy a Jobbikba; a Nyugat előtt vállalható átül a Fideszbe. :-}

Előzmény: Törölt nick (402)
dorongoló Creative Commons License 2012.04.17 0 0 403

Szvsz = szerény véleményem szerint

 

Amennyiben botorság, hát az.

A PoliBili egy játszótér, nem egy tudományos konferencia szintere. Okoskodni ott a PolKlub (kong az ürességtől)... :-}

Előzmény: Törölt nick (401)
dorongoló Creative Commons License 2012.04.17 0 0 400

"...miért lett volna jó a fidesznek a Jobbik létrehozása? Mondjuk 2003-ban?"

 

Dávid-csillaggal, kipával kampányol a MIÉP-Jobbik-3Ú, de nem azért

http://index.hu/belfold/3ut0204/

2006. február 4.

 

Van egy gondolati kör, egy választói tábor az autoriter térfélen, amelyik kell ugyan az egyazászló alá, de őket Európa előtt Viktorék nyíltan nem vállalhatják fel. Szvsz ezt az ellentmondást oldja fel a Jobbik-faló. Átmegy a választó vagy a tag? Ameddig Viktor kezében a gyeplő, ennek nincsen jelentősége. Amennyiben azt valamikor elveszíti, az viszont szopás lesz. :-}

Előzmény: Törölt nick (399)
dorongoló Creative Commons License 2012.04.17 0 0 397

Szvsz az LMP és a Jobbik a Fidesz két trójai falova a saját és a szocik közötti választói tér szalámizására.

Az a gyanúm, hogy a tekintélyelvű oldalra kihajtott paci túl jól sikerült, ők lehetnek 0rbán cézár Brutusai. :-}

Előzmény: Törölt nick (396)
dorongoló Creative Commons License 2012.04.17 0 0 395

http://index.hu/belfold/2012/04/17/miert_jelentett_a_szomszed_az_apadrol/

"Mindkét politikai oldalról vannak emberek, akik érintettek lehetnek. A különbség kicsit egyszerűsítve talán annyi, hogy a mai MSZP-sek között többen vannak, akik annak idején inkább olvasták azokat a jelentéseket, amelyeket a mostani fideszesek és mások írtak."

 

marcipannyuszi Creative Commons License 2012.03.29 0 0 379

A polgármester cáfolja, hogy ügynök lett volna

 

http://www.heol.hu/heves/kozelet/a-polgarmester-cafolja-hogy-ugynok-lett-volna-422344

 

A közismert író 2005 legelején kikérte a rá vonatkozó iratokat a Történeti Levéltárból, s ezekből számára az is kiderült, hogy a gyöngyösi könyvtár igazgatója - Pelle Sándor -  „Péterfalvy” fedőnév alatt III/III-as jelentéseket írt az ő író-olvasó találkozóiról.

 

 

A következő dokumentum szerint a „Péterfalvy” fedőnevű titkos megbízott 1986. április 10-én 09 órakor a
munkahelyén jelentést adott az őt beszervező Nagy Károly rendőrtisztnek, aki időközben őrnaggyá lépett elő:


„…Az elmúlt hónapban Moldova György író két alkalommal járt a vidéken. Az anyagiasságáról ismert író merész kijelentésekre ragadtatta magát. [A cselszövő ismeretlen gazfickók túlságos igyekezetükben ezúttal elvétették a mértéket. Senki sem hiszi el, hogy egy könyvtáros, aki mégiscsak az írók műveinek közvetítéséből él, ilyen hangnemben szóljon az ország egyik legnépszerűbb írójáról – M. Gy.] Bírálta a jelen pártvezetést, Berecz Jánosról, ill. Pozsgay Imréről tett sértő nyilatkozatot. B. Jánost az egyén [ha jól értem, én – M. Gy.] »gazembernek« nevezte, aki… [egy szó olvashatatlan] a hatalomra tör… [A hamisítók ezzel végképp lelepleződtek. Egy könyvtárigazgató minden bizonnyal tudja, hogy én milyen tisztelettel és szeretettel csüggök a két nevezett államférfin. Maguk is érzik, hogy ezúttal túllőttek a célon, a következőkben megpróbálják elködösíteni a hamis információk forrását, de a mi gyakorlott szemünket nem téveszthetik meg. – M. Gy .]

 

.......................

 

'Ez a koholmány mélységesen felháborított, felhívtam a megrágalmazott Pelle Sándort, aki továbbra is könyvtárigazgató, sőt időközben Detk község polgármesterévé is megválasztották – minden bizonnyal nyílt és feddhetetlen magatartásának elismeréseként, más módon Magyarországon nem is lehetne magasabb tisztségeket elérni. Ismertettem vele az Állambiztonsági Szolgálatok Történelmi Levéltárától kapott iratokban fellelhető gyalázkodásokat, és biztattam, hogy tegye meg a szükséges lépéseket, mert a világ gonosz, és a papírok rosszindulatú emberek kezébe kerülve igen veszélyesekké válhatnak.


Pelle úr megköszönte a felvilágosításokat, biztosított róla, hogy számára nagy élményt jelentett a velem folytatott beszélgetés. Én elhárítottam a túlzottnak vélt hálálkodást, csak azt tettem, amit helyemben mindenki más is megtett volna.


Kértem, hogy értesítsen majd az ügy fejleményeiről. A legkisebb kétségem sincs, hogy az igazgató-polgármester már a legközelebbi jövőben olyan bizonyítékokkal áll majd elő, melyek halomra döntik a sötétben bujkáló hamisítók rágalmait.'

marcipannyuszi Creative Commons License 2012.03.29 0 0 378

http://www.magyarokanagyvilagban.hu/cikkek/egy-ugynok-vallomasa

 

http://www.kunszentmiklos.hu/index.php?newid=207&topic_id=33

 

A BM által, 1989. október 23. és 1990. január 6. között készített tájékoztató jelentések címzettjeinek jegyzéke:

1989. október 25.: Kapta: Szűrös Mátyás, Németh Miklós, Pozsgay Imre, Horn Gyula, Nyers Rezső, Kovács Jenő
1989. október 25.: Kapta: Szűrös Mátyás, Németh Miklós, Pozsgay Imre, Horn Gyula, Nyers Rezső, Kovács Jenő
1989. november 2.: Kapta: Németh Miklós, Nyers Rezső, Kovács Jenő
1989. november 2.: Kapta: Szűrös Mátyás, Németh Miklós, Pozsgay Imre, Medgyessy Péter, Horn Gyula, Kárpáti Ferenc, Nyers Rezső
1989. november 8.: Kapta: Szűrös Mátyás, Németh Miklós, Pozsgay Imre, Horn Gyula, Nyers Rezső, Kovács Jenő
1989. november 27.: Kapta: Szűrös Mátyás, Németh Miklós, Pozsgay Imre, Nyers Rezső
1989. december 5.: Kapta: Szűrös Mátyás, Németh Miklós, Pozsgay Imre, Horn Gyula

toloba Creative Commons License 2012.03.26 0 0 377

2012. március 26., hétfő | 15:28

 

Az ügynöklistákkal mi lesz?

 

Novák Előd jobbikos képviselő arról érdeklődött, meddig szabotál a Fidesz és mikorra lesz egyértelmű állásfoglalása az ügynöklisták ügyében. A Jobbik nézete egyértelmű, a teljes nyilvánosságra hozatalra van szükség - hangsúlyozta a képviselő. A Nemzeti Emlékezet Bizottsága nem egyszeri alkalomra alakul, ami valószínűleg az jelenti, hogy hosszan el fogják húzni az ügyet. Navracsics Tibor miniszter nem tagadta, hogy vita van a Fideszen belül az ügynöklistákkal kapcsolatban. A szabályozási terv készül, de türelmet kérek. "Egyébként Önök azt úgy is el fogják utasítani" - tette hozzá a miniszter.

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.26 0 0 376

Kenik a kakit.

Előzmény: marcipannyuszi (370)
marcipannyuszi Creative Commons License 2012.03.26 0 0 375

Az irodalmi életet is behálózó állambiztonságiaknál felhalmozott ismeretek az irodalomtörténeti kutatások számára is új fejezetet nyitnak – állítja lapunknak nyilatkozva Szőnyei Tamás, a napokban megjelenő Titkos írás című kétkötetes monográfia szerzője.

 

http://hvg.hu/hvgfriss/2012.12/201212_a_magyar_irodalom_az_allambiztonsag_tukrebe

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!