Keresés

Részletes keresés

Rollei Creative Commons License 2022.12.30 0 0 720

Viccnek szántam, de nem a tömítéssel kapcsolatban, hanem a hiányzó csavarokhoz passzol. Én mondjuk a tömítést nem babrálnám a konvektoron, bár én is szeretem magam megbütykölni, amit megtudok. De a gázos dolgoktól tartózkodom, ami valószínűleg genetikus, a felmenőim sem voltak nagy hívei a gázkonvektor & gáztűzhely kombinációnak.

 

 

Előzmény: tothjozsi96 (719)
tothjozsi96 Creative Commons License 2022.12.30 0 0 719

Nem tudom hogy viccnek szántad-e, sajnos nem az, elhiheted.

Egyeztettem szerelővel, azt mondta hogy esélyes hogy az új tömítés miatt van ilyen szaga.

Hát én nem tudom, de ilyen égett büdös szag van.

 

Valakinek nincs tapasztalata ezzel?

Azt mondta nekem hogy 1-2 napig normális a büdösség, főleg akkor érzem büdösnek ha kimegyek és visszajövök a szobába.

 

Valaki tudna esetleg segíteni?

Előzmény: Rollei (718)
Rollei Creative Commons License 2022.12.30 0 0 718

A gyerek nem játszott véletlenül a konvektor előtt a karácsonyra kapott fémépítő készlettel? :-)

Előzmény: tothjozsi96 (715)
tothjozsi96 Creative Commons License 2022.12.30 0 0 717

Köszönöm!

 

Van itt olyan aki már cserélt armatúra szigetelést?

Tisztítás során sajnos elnyalódott a gyári, félbe törött.

Vettem ugyanolyan gyári minőségűt, viszont az én konvektoromba ez "nagy".

Ha ráteszem a dobra, akkor egy része belelóg az égéstérbe. Próbáltam fordítani, úgyis beleér.

 

A megoldás az lenne hogy a felesleges részt ki kell vágni?

 

F8.50-es konvektor, a gyári tömítésével nem tudtam összehasonlítani mert elmállott gyakorlatilag.

A probléma pedig az hogy fűtésnél büdös, égett szag van. Gondolom ez a tömítés nem olyan hogy ki kell égetni első felfűtésnél..

Előzmény: lapar (716)
lapar Creative Commons License 2022.12.30 0 0 716

Nem szándékosan nem rakta bele, hanem épp elfogyott.

És ilyen "apróságért" nem állítjuk le a gyértósort. Működik az 3 csavarral is (mint a mellékelt ábra mutatja)

Autószerelőkkel is előfordul, hogy nem tesznek vissza minden csavart, csak az éppen elegendőt, oszt jóvanazúgy :-(

Előzmény: tothjozsi96 (715)
tothjozsi96 Creative Commons License 2022.12.30 0 0 715

Nekem is az lenne a logikus hogyha a furatok helyén lennének a csavarok. Másfelől azt se akarom elhinni hogy valaki ellopta volna, vagy szándékosan nem rakta bele.

Nem tudom, lehet hogy elvitte a cica... :'D

Előzmény: Rollei (714)
Rollei Creative Commons License 2022.12.30 0 0 714

Nem nagyon gondolnám, hogy a FÉG csak úgy passzióból fölösleges likakat furkálna a dob szélibe. Meghát abból baj nem lehet, ha mindegyikben van csavar, abból viszont alighanem lehet, ha némelyik kipotyog. :-))

Előzmény: tothjozsi96 (713)
tothjozsi96 Creative Commons License 2022.12.30 0 0 713

Srácok!

 

Valaki megírná nekem hogy gyárilag a FÉG F8.50 konvektorban hány darab csavar van, ami a hődobot összefogja?

Van két ilyen konvektorom, mindegyikben 5db csavar hely van, viszont az egyikben csak 3db csavar van, a másikban 5db..

 

Köszi.

tothjozsi96 Creative Commons License 2022.12.29 0 0 712

Így a helyes, neked van igazad.

Előzmény: lapar (711)
lapar Creative Commons License 2022.12.28 0 0 711

Ha már kötözködünk:

"rendes O-gyűrű klingerit"

Olyan meg nincs is. Vagy O gyűrű, vagy lapos klingerit.

Előzmény: tothjozsi96 (705)
sjohn Creative Commons License 2022.12.28 0 0 710

roppantó gyűrű

Előzmény: tothjozsi96 (705)
tothjozsi96 Creative Commons License 2022.12.28 0 0 709

A zöld színű klingerit gázra való.

Előzmény: cucu (707)
cucu Creative Commons License 2022.12.28 0 0 708

Amúgy a karbantartást nem a fűtési idényben szokás elvégezni, hanem még előtte...

Előzmény: tothjozsi96 (705)
cucu Creative Commons License 2022.12.28 0 0 707

Basszus, a klingerit mióta tömíti a gázt?

 

Menj el a szakboltba, (Én az Üllői útiba járok Pestlőrincen) és ott kérdezz rá, és adni fognak oda való tömítést! Ne egyet vegyél, hanem többet, én 10-et szoktam ilyenkor venni. 

Előzmény: tothjozsi96 (705)
tothjozsi96 Creative Commons License 2022.12.27 0 0 706

A kép lemaradt..

Előzmény: tothjozsi96 (705)
tothjozsi96 Creative Commons License 2022.12.27 0 0 705

Sziasztok!

 

A képen látható főégő gázcsöve, a rézcső, annak a hollandernél milyen fajta tömítés van?

Ott van valami tömítés, vagy ott hogy néz ki az az egység?

 

Szét kellene szedni a konvektort, ki kellene tisztítani, de nem tudom hogy ott kúpos tömítés lehet, vagy rendes O-gyűrű klingerit van ott alatta?

 

Köszönöm.

GSprof Creative Commons License 2022.12.27 0 0 704

Még én is kísérletezgetem, de a Wifi-s megoldást két okból nem választottam.

1. Vagy az egyiket választom, vagy a másikat, mert 2500 Ft volt a futár... tehát megcsinálhattam volna, hogy megrendelem 1 RF-el külön + 1 WiFi-ssel külön de az még 2500 Ft lett volna.

2. Idén vásároltam egy ASUS RT-AX86S típusú routert újonnan. Egy RT-AC65P-t váltott. Eleinte remekül látta a Sony DSC-WX350B fényképezőgépemet. Nálam alapból WiFi-n mindenhol ahol lehet maximális védelem van beállítva. Jött egy Firmware frissítés, és azóta hiába állítom át WPA3-ról WPA2-re hiába kapcsolom ki a Smart Connect-et, 802.11ax / WiFi 6 üzemmódot, a WiFi Agile Multiband-et stb... van, hogy összejön, van hogy nem, szóval inkább visszaállítottam mindent fullra. Ez ugye 2,4 GHz-en jelent gondot, mert a kamera azon kommunikál, 5 GHz-en nincs gond. Viszont probléma, hogy az összes ilyen céleszköz mint amilyen a WiFi szobatermosztát, azok is 2.4 GHz-en kommunikálnak, így nem mertem bevállalni azért sem, mert ha azzal sem megy, akkor küldhetem vissza, vagy használhatom úgy ahogyan a Basic szettet. Annyi előnyöm lenne, hogy más, másik típussal is lenne tapasztalatom. Ha működne, akkor persze, telefonon keresztül, meg távolról lehetne menedzselni. Akkor vásároltam volna meg a WiFi-s verziót, ha támogatta volna legalább a WiFi5-öt, de ezek a célkütyük pont azért, hogy még a régi routerekkel is tudjanak kommunikálni csak 2.4 GHz-et tudnak, dupla modullal, meg nem kísérleteznek, mert csak drágítaná őket. 

Nálam az a helyzet, hogy Home Office van, elég sokat vagyok itthon. 

Előzmény: lapar (703)
lapar Creative Commons License 2022.12.27 0 0 703

Szóval én így csinálnám:

Feltételezve, hogy 7 kor megyek a melóba, és 16-ra érek haza.

 

1 prog.  5.00    22 C°

2 prog.  6.30    17 C°, akár 15-16 ig is lemennék, feltehetően úgysem hül addig.

3 prog. 14,30   23 C°

4 prog. 22,00   18 C°  vagy 20, ki hogy szeret aludni.

 

Az életmódtól, és a melegigénytől függően módosítható.

Nekem ez csak elméleti ma már, mert a zasszony nyugger itthon.

Valamint padlófűtésem van, ami qrvára rugalmatlan.

A konvektor viszont még a radiátoros fűtésnél is gyorsabb, ezért lehet az előfűtésre kisebb időket állítani.

Ki kell próbálni valamelyiket, és ha nem tetszik, módosítható.

Ha konvektoros lakásban élnék, valószinüleg én is beruháznék egy ilyen kütyübe.

aki viszont nem fix időpontokban megy el, jön meg, annak a wifis még jobb.

 

Előzmény: GSprof (700)
BurgmanAN400 Creative Commons License 2022.12.27 0 0 702

Szia. Nálad üzemel rendesen ? Tavaly télen kötöttem be nálunk, de iszonyatos lassan reagál a ki és bekapcsolásra( nagyon rugalmatlan a rendszer)A másik ,hogy 6 ra volt feltekerve a konvektor így megy olyan robajjal indul, hogy este zavaró volt. 

 

Állítottam a Pro hőfok érzékelőjén, hogy ne fűtse fel annyira a patront, így nem kellett csak 3 fokozatra venni a konvektort, de nem lett jobb. Iszonyatosan lassan hűl vissza a csőtermosztát.  

Előzmény: GSprof (700)
lapar Creative Commons License 2022.12.26 0 0 701

Most a konvektortól függetlenül:

 Egyiken 4 program  van a másikon 5?

 A nappaliban reggel 8- éjfélig minek 23 fok?

Bár nem ismerem az életmódod, vagy félreértem.

A hálóban is túl meleget tartasz, bár nem tudni, csak arra használod-e.

És miért kell este 6- reggel 4-ig két különböző beállítás?

 

Előzmény: GSprof (700)
GSprof Creative Commons License 2022.12.23 0 0 700

Üdv. Jelenleg évente 1138 köbméter (idén, pont a napokban olvasták le 1147 m3) a gázfogyasztásom. A lakás szigetelt, korszerű műanyagnyílászárókkal szerelt. Két konvektor van, Vara-FÉG Basic 4.1.1 & 5.1.1, eddig is belefértem szépen a rezsilimitbe, de tegnap kiépítettem az új rendszert, hiszen most a szolgáltató is erre ösztönöz, és esetemben például 30 000 Ft-ot adott a két konvektor miatt a KonvekPro vezérlő + Computerm Q7RF digitális szobatermosztát Q7RF (RX) vevőegység trió megvásárlásához. Korábban azt csináltam, hogy éjjel nem akartam 24 fokban aludni, ezért bukóra volt éjszaka az ablak állítva, és reggelre csak két fokot csökkent a hőmérséklet. Ennek annyi előnye volt, hogy a szoba levegője is kicserélődött és nekem sem kellett egy fokozattal lentebb állítani manuálisan a Sit 630-as vezérlőt. Idén aztán már nem hagytam bukón az ablakot éjjelre, áttértem a nappali 15 perces szellőztetésre, így a penészesedés elkerülése is meg volt oldva továbbra is, de manuálisan kellett mindig a konvektort éjjelre egy fokkal lentebb venni. Mert ugye a mai modern (nekem például még három éves sincs), csőtermosztátos konvektorok is, hiába sokkal jobb vezérlésűek mint egy békebeli 40 éves CR1-es, olyanok, hogy beállítjuk egy fokozatra és azt temperálja 0-24-ig. Így belevágtam a finomhangolásba. Jelenleg így van beállítva:
A hálószobámban:
PROG 0 00:00 19C
PROG 1 4:00 21C
PROG 2 6:00 22C
PROG 3 7:30 23.5C
PROG 4 18:00 21 C
Nappali:
PROG 1 00:00 18C
PROG 2 5:00 20C
PROG 3 6:00 21.5C
PROG 4 8:00 23C

Nálatok milyen az ideális beállítás? Mik a tapasztalataitok?
A felszerelésről csináltam egy videót is:
https://youtu.be/paorRJ5p2b0

lapar Creative Commons License 2022.12.18 0 0 699

"a szakik  közel 60 százaléka már 50 feletti."

 

Kb. 20 % meg kiment az országból a rothadó nyugatra.

Előzmény: Rendszer.hiba (698)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2022.12.18 0 0 698

A konvektorok pofonegyszerű szerkezetek (ami egyben előny is bizonyos nézőpontból) egy cirkóhoz vagy kondenzációshoz képest. Nem is annyira karbantartás igényesek. Így butaság lenne hivatkozási alapként kezelni összetettebb készülékekkel szemben pl ...

 

A szerelők nem fognak sírva rimánkodni azért, hogy az emberek évente karbantartassák a készülékeiket. Tudomásul kell venni azt, hogy nagyon komoly szakember hiány van, ezért megválogathatják azt, hogy milyen munkát vállaljanak el, s hogy mi az, ami nem éri meg nekik...

Ha pl meghibásodik egy elhanyagolt, lepukkant, ezeréve szerelőt nem látott ótvar készülék, egész biztosan inkább kihagyják, hiszen sorban állnak az olyan javításra váró készülékek, amikkel nem órákig tartó szopás van, hanem pl 15 perc egy érzékelő-csere, s már lehet is a következő címre menni.

 

A szomszédod normálisan karbantartott 28 éves készüléke (cirkója?) valszeg még ugyanennyit ki fog húzni, mert aki karbantartja, cseréli azt benne, ami már nem az igazi, s nagyobb galibát képes okozni a meghibásodásával. Viszont egy lepukkant elhanyagolt vacakra hamarabb fogja azt mondani a szakik többsége, hogy nem éri meg nékik belenyúlni, mert csak szívnának véle. Így marad a csere.  Új kondenzációst beépítve manapság ritkán lehet másfél millió alatt megúszni (s ezek finnyásabbak, kevésbé tartósabbak)... akkor ki járt jól? :)

 

Amúgy minden szakmában szakember hiány van, a kőművestől a vízszerelőig, az autószerelőtől a klímásig, a  burkolótól a kertépítőig ... Így hozzá kell szokni, hogy a hiány minden szakmában feljebb viszi a munkadíjakat. Tök mindegy, hogy minderre aratást emlegetnek-e a hozzád hasonlók... :)  Mert bizony, az egész világon fokozódó szakember hiány van... (Lehet nekilátni kitanulni egy szimpatikus szakmát... :)  )

S méginkább így lesz az évek előrehaladtával, mivel a szakik  közel 60 százaléka már 50 feletti... utánpótlás meg szinte semmi... kvázi komplett generáció hiányozik több szakmából is... :(

 

Érdekességképpen megjegyzem, pár év múlva egy magánzó korrepetáló vagy egy fejlesztőpedagógus is már nehezen megfizethetővé válik...

 

Amúgy ha nagy aratást akarsz látni, hívd ki a Felcsúti szerelőt, én magam is kíváncsi lennék rá, hogy mennyiért vállalná el a konvektorod kitisztítását ...

Előzmény: a tömeg az tömeg (692)
lapar Creative Commons License 2022.12.18 0 0 697
Előzmény: a tömeg az tömeg (695)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2022.12.18 0 0 696

 

 Ja igen  lehet annak a kinek nem ég a körmére.

 

 Tudják a szerelők is és megkérik az árát !

 dec. 31 ig sok mérő hitelesítése lejár.

Előzmény: lapar (694)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2022.12.18 0 0 695

  Már talán 35 éve, vagy több   is, a vízszolgáltatások főmérőinek a cseréje  4 évente volt tavalyig  esedékes . A mérésügyi törvény írja elő.

 

És a szolgáltató viseli a költségeit.

 

 

 35 éve voltak ugyan  társasházak, de viszonylag kevés.

 Az un. tanácsi bérleményekben a vízmérő lakásonként nem   volt elterjedt. Jött a nagy privatizáció. Lassan a víz és főleg  acsatorna díj rohamosan drágult.

 A társas házakban terjedtek az  un .mellék vízmérők, lakásonként jellemzően  vagy kettő néha  4 vagy több is.

 Ezek szintén hitesítettek  és a szolgáltatóval van kapcsolatban a fogyasztó. Eleinte  szintén  4 év a hitelesítés,majd  6 és már vagy 3 -4 éve nyolc év.

 Sőt a vízfőmérők is mint fentebb írtam  8 év....annyira jók.

 Amúgy a vízszolgáltatók a mellékmérő hitelesítésének hiányában nem kárósódnak. A főmérők alapján számláznak a társas házaknak Ott a pech, hogy ha pl. egy 50 valahány lakásos társasházban  2 - 4 lakó tulaj nem rendelkezik mérővel vagy nem hitelesítteti, akkor a társasház az elfojt és lopott víz mennyiségét a mérővel nem rendelkezőlakásokra rója ki.

Nem móka a többletet fizetni !

Előzmény: lapar (694)
lapar Creative Commons License 2022.12.18 0 0 694

"a vízóra un. hitelesítési szerelése. 25 eft /db.

 Ahol egy db. van még elmegy, de van ahol  4b."

Nem kell elkeseredni, volt, amikor cseréltettem 4-et 33-ért.

Olyankor lehet alkudni.

Persze az sem öröm, valamikor megígérte a király, hogy ingyen lesz a mérőcsere.

(a többi főmérő mindig ingyenes volt)

Előzmény: a tömeg az tömeg (692)
Jacktwoo Creative Commons License 2022.12.18 0 1 693

"Ma gyakorlatilag a gázszerelők azok akik aratnak..... sok pénzt keresnek kevés munkával."

 

Én csak egyet ismerek, de az tényleg kaszál, ahogy a világon senki. 

Előzmény: a tömeg az tömeg (692)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2022.12.18 0 0 692

  Így igaz.

 

A készülékek már elérték a hatásfok csúcsát.

 Lehet még talán javítani,de csak sok pénzért !!

 

 

 Más, teljesen más.

 

 A minap-kb. egy hete megbízás alapján pár kazán un.  rutin karban tartásánál voltam ügyintéző.

 

   Egy fég kazán,  egy  Sanuil duval és egy Radiánt.

 Rutin karban tartás annyit tesz,hogy a szerelő kítísztítja a hőcserélőt  és némi beállítást végez ha kell.

 

 

 A fégnél ami kb. 9 éves nagyjából  3 évente, a SD szintén  3 évente, a 16 éves Radiántnál pedig még soha semmi beavatkozás nem történt.

 

 

És mindegyik működik.

 

 Közben az egyik szomszéd mondja   - büszkén neki  28 éves a készüléke  és még mindig működőképes . Évente ellenörízteti.

 

 Na most  nagyjából 25  e ft egy ellenőrzés és kb. egy hetet kell várni.... jó esetben -ha el nem hajtanak.

 A szerelők  és a gyártók mantrázzák az évente való ellenőrzést. Kérdés megéri e ?

 

 Szerintem nem.

 

 

 Jó példa erre a  28 éves kazán évi ellenőrzése...mi pénz fizetett az eddig.   ???,   Én még a  3 évest is sokallom.

ja van konvektorom is.nagyjából   5 évente ellenőriztetem. Ha elromlik megjavíttatom.

 

 Ma gyakorlatilag a gázszerelők azok akik aratnak..... sok pénzt keresnek kevés munkával.

 Anno régen  amikor még kevés autó volt a tv. szerelők keresték agyon magukat.

 A tv nehéz volt,  kb egyhavi fizetés az akkori áruk, ha elromlott kénytelen volt un. házhoz jövőszerelővel javíttatni.

 Egyik szomszédom  így keresett 5 évente egy ház árát élt mint marci hevesen.

 Volt vagy  10 tv... anno   2 db javítattam ( PCL80-as cső csere. A többit már sohasem.Ugyan ez a helyzet a többi háztartási gépre is.max egyszer javíttatja az ember, aztán kidobja.

 Hűtőszekrény, mosógép,mosogatógép, porszívó,  fűnyíró,    láncfűrész  körfűrész  flex,  hajszárító meg még számtalan kisgép egyser  vagy soha sem javíttatjuk... nem érdemes vagy átvernek.

 Ja hasonló a vízóra un. hitelesítési szerelése. 25 eft /db.

 Ahol egy db. van még elmegy, de van ahol  4b.

 

 

 Aztán vannak szerelők, akik  un. meghíusult szerelés címén  3500 ft -ot kaszálnának... már attól akitől lehet.  25 cm magasan kell lenni a vízórának...ha  22 akkor nem szerelnek.

 

 

 Még szerencse hogy most már csak  8 évente kell.

Előzmény: Rendszer.hiba (679)
zsoca26 Creative Commons License 2022.12.18 0 0 691

Üdv!

Olyan kérdésem lenne,hogy a fég f 8.50 konvektor nem melegít úgy ahogy kéne.

Van másik is az meg jó.

Hőmérővel rámértem az egyik 290fok körül van a másik meg csak 200 körül.

Mi lehet a gond?

Fúvókák kitakarítva,nincs eltömődve sehol..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!