Keresés

Részletes keresés

stkp Creative Commons License 2012.03.11 0 0 70

Sztem fektesd egy részét OTP részvénybe, a lényeg, h 3000 körül vegyél. Sztem esni fog az ára, várjuk ki, aki teheti shortolja, most nagy bizonytalanság van, a piacon naivan árazták be előre az IMF megállapodást, jó vétel lesz az OTP hamarosan, 2 héten belül egész biztos.

Előzmény: queenspark (60)
stkp Creative Commons License 2012.03.11 0 0 69

Nemzetközi tőzsdézésre melyik brókercéget ajánljátok? Én csak a hazaiakat ismerem jól, vmi tippet adjatok.

Előzmény: Daniel Jackson (67)
chaser955 Creative Commons License 2012.03.11 0 0 68

"Facebook részvényt vennék rövid távon az tuti."

 

Úgy látom érdemes lesz a facebook-shortokat hamarosan élesíteni :-D

Előzmény: margithid (55)
Daniel Jackson Creative Commons License 2012.03.11 0 0 67

Ne floodolj.

Előzmény: stkp (66)
stkp Creative Commons License 2012.03.11 0 0 66

A BUX1212-t a Randommal érdemes megjátszani, ahogy minden hazai tőzsdei eszközt, hisz 50Ft a kötése a határidősnek, a többinek pedig 0,1%, minimum 99Ft.

A megoldás a hazai tőzsdén a Random Capital.

www.randomcapital.hu  www.tozsdezz.hu  

 

Már elég nagy a forgalmuk, sikeres a cég, BUX-ot náluk kötik a legtöbben, ebben piacvezetők, a bét-en ez fent van excelben. 

Nincs havi számlavezetési díj, se számlanyitási.

Amúgy sztem certifikátokkal is érdemes foglalkozni, ezen a brókercégen keresztül ezek is elérhetők, ahogy minden hazai tőzsdei eszköz.

uhu20 Creative Commons License 2012.03.10 0 0 65

Szerintem jól elosztod a pénzed simán meg lehet csinálni.

 

Szerintem inkább Laslow olvtársnak van igaza. A diverzifikáció csökkenti a kocázatot, így a lehetséges hozamot is, másrészt, ha te tudsz évi 33%-os hozamot csinálni, simán, akkor nosza, tedd ki a portfoliódat! :))

Előzmény: margithid (62)
margithid Creative Commons License 2012.03.10 0 0 64

Benne van, de ilyen ez a popszakma:))

Előzmény: Törölt nick (63)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.10 0 0 63

Vagy ha nagyon mellényúl, marad 1.9 millája .....

margithid Creative Commons License 2012.03.10 0 0 62

Szerintem jól elosztod a pénzed simán meg lehet csinálni.

Egy kis forex, egy kis részvény, esetleg egy kis arany.

Lényeg az, hogy e ugorj bele hirtelen semmibe, járj utána.

Ja meg facebook részvény, de látom azt már akarsz venni:))

Előzmény: queenspark (60)
Laslow Creative Commons License 2012.03.10 0 0 61

33% kamat, egy év futamidő? Itt valami nagyon kockázatos dolog jöhet csak szóba.

Ha vállalnám a kockázatot, részemről vennék valami (egyféle) részvényt "érzésre", és remélném, hogy szerencsém lesz és nagyon megugrik az értéke. Gyakorlatilag valamilyen valószínűtlen esemény bekövetkeztére fogadnék. Hazai példát véve vennék mondjuk gyógyszeripari részvényeket, arra alapozva, hogy valami világméretű járvány tör ki pár hónapon belül, és pont mondjuk az EGIS találja meg az ellenszert, és ettől hirtelen nagyon meglódul a cég szekere. Sci-fi, de ha bejön, akkor nagyot, ennél jóval nagyobbat is lehet kaszálni. Legális, de biztonságosabb eszközökkel (befektetői csoporthoz való csatlakozás) szerintem nem valószínű a siker. Feleekkora kamat sem érhető így el, és minél csábítóbb ajánlatot látsz, annál valószínűb, hogy mögötte valamilyen csaló áll, aki hamarosan lelép az összegyűjtött tőkével. Szóval vagy sci-fi, vagy olyan max. 3.250.000Ft lesz belőle, és azzal is már nagyon szerencsésnek érezheted magad.

Előzmény: queenspark (60)
queenspark Creative Commons License 2012.03.09 0 0 60

Bocsánat az OFF olásért, de úgy néz ki, h. 2013. jan.ban lesz 3 millió HUF om! Ti mibe fektetnétek, CÉLom, h. 4 millió HUFot csináljak belőle 2014. jan.ra! Ki, mit tenne a helyemben?

Karácsonyi Tatu Creative Commons License 2012.03.08 0 0 59

Nem értek a termőföldhöz, csak gondolom, hogy jobb lehet mint a lakáskiadás

Előzmény: evil1023 (58)
evil1023 Creative Commons License 2012.03.07 0 0 58

És a termőföld többet hoz, mint az akciós kamat? És csak belenéztem az expresszbe, és találtam 30-40.000/ha-ért venné bérbe. Viszont a szántóföldek árai közt 10X -es különbségek is vannak, tehát nem lehet tudni, hogy egy adott földet ami X-be kerül, mennyiért lehet bérbeadni. Vagy igen?

Előzmény: Karácsonyi Tatu (45)
tombrez Creative Commons License 2012.02.28 0 0 56

Sziasztok!

 

Bocsánat,hogy ide írok de ez van elől.Nem is a témához vágó dolog.

 

Nem vagyok pénzügyes ezért megkérnék valakit rágja már a számba hogyan valósíthatnám meg azt hogy adnék-vennék valutát internetet keresztül,ne kellene a pénzváltóba állandóan sétálgatnom.

Ilyen netbank-os dologra gondolok ahol a számlámat is nézem.

Mi annak a buktatója és a hátránya?

 

Megéri-e egyáltalán?

köszönöm mindenkinek a türelmet

 

margithid Creative Commons License 2012.02.26 0 0 55

Facebook részvényt vennék rövid távon az tuti.

Utána felépítenék egy portfolóiót, 10% forex, 10% arany, 40% rsézvény (volkswagen, nokia, ralph lauren, apple, amazon, mcdonalds, qualcomm, nvidia, intel), 10% befektetési jegy és 30% valami "tuti" (pl kincstárjegy)

Előzmény: queenspark (54)
queenspark Creative Commons License 2012.02.24 0 0 54

Mit tennétek 15 millióval v. 10 v. 3 millióval mondjuk?

queenspark Creative Commons License 2012.02.20 0 0 53

Sok sikert, 1 kicsit beleolvastam, jónak tűnik, remélem beválik Neked.

 

A Perfecto nál viszont csak devizában lehet kereskedni, HUF ban nem?

Előzmény: szöcske85 (50)
szöcske85 Creative Commons License 2012.02.20 0 0 52

gyümölcsöt, zöldséget... ugyanis nagykeres vagyok :), amúgy ha visszaolvasod a fórumot, láthatod, hogy mire írtam! Túlságosan szokatlan, hogy egy magyar fórumon valaki megdícsér egy céget vagy szolgáltatás?!?! :D

Előzmény: uhu20 (51)
uhu20 Creative Commons License 2012.02.20 0 0 51

Megírhatnád egyszerűbben is, hogy mit is árulsz.

Előzmény: szöcske85 (50)
szöcske85 Creative Commons License 2012.02.20 0 0 50

Szia!

 

Néhány hete indítottam a befektetésemet egy kezelt számlás szolgáltatónál- a neve Perfecto FX. Az egész céggel eddig meg vagyok elégedve. Van online chatük is, és elég érthetően le van írva minden az oldalon.Svájcban van a pénzem és komoly hozamokkal kecsektetnek. Bízok benne, hogy 1 év múlva mégjobb véleményem lesz a cégről! :)

 

Üdv

Előzmény: queenspark (49)
queenspark Creative Commons License 2012.02.16 0 0 49

Az a helyzet szöcske85 , h. igazad van, nem keresem agyon magam, de biztosan gyarapszik a pénzem és én is úgy gondolom, h. az ingatlan még gyengébb hozamot produkál.

 

Viszont TE mit ajánlanál?! TE mibe fekteted a pénzed? Már én is elgondolkodtam azon, ha hosszú távon (kb. 10 év) anyagilag független szeretnék lenni, akkor bizony lesz olyan része a befektetéseimnek, h. kockáztatnom kell, különben tényleg csak kisebb összegekhez jutok és így nem fogom elérni a célomat.

Előzmény: szöcske85 (48)
szöcske85 Creative Commons License 2012.02.16 0 0 48

Szia!

 

Az általad preferált befektetési forma évi hány % ot hoz? A biztonság szempontjából biztosan jó befektetés, csak kérdés hoz e annyit, amennyiért érdemes beleraknod a pénzt. Az ingatlan business még a biztonság szempontjából se jó.

 

Üdv

Előzmény: queenspark (47)
queenspark Creative Commons License 2012.02.14 0 0 47

Államkötvény, bankbetétek, én is ezekbe fektettem éppen a napokban, sztem sem jó az ingatlan business, túl lassú, körülményes a cashflow, nem ok.

Előzmény: buyandhold (44)
szöcske85 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 46

Sziasztok!

 

Az ingatlan business nagyon mélyponton van és ha hihetek egyik régi ismerősömnek még nem jött el a vége. 10-20% al lesz még olcsóbbak az ingatlanok... Kiadása is bajos. Ha befektetésről beszélünk én másfelé kacsingatnék!

 

Üdv

Karácsonyi Tatu Creative Commons License 2012.02.08 0 0 45

Soha ne vegyél lakóingatlant!

 

Gondolom Te még nem csináltad, azért gondolod, hogy egyszerű dolog.

A játék úgy kezdődik, hogy kifizetsz kb 4%-ot illetékre meg ügyvédre, ez 6-8 havi lakbér!
Budapestből kiindulva 10 M-ért nem nagyon tudsz venni olyan lakást, amit 65 ért ki is tudál adni, max ha be is bútorozod+ gépesíted, ami ha 30 évet vesszük soha nem térül meg, mert addig minden tönkremegy, amit beletettél vagy csak valamelyik bérlő magával viszi és nézhetsz. Évenként legalabb 1 % avulást nézhetsz, természetes elhasználódás, ami valószínű nagyobb, mert a magyar mentalitás az, hogy lelakom a pénzt, nehogy már keressenek rajtam. A biztosításod díja is sokkal magasabb, ha bérlőd van, tudják már a biztosítók is, hogy a bérelt lakást tönkre szokták tenni.
30 év alatt teljesen elavul, lelakják a lakásod, utána nem tudod eladni. Még ha fel is újítod (15-20%) akkor se tudsz az erkölcsi avulás ellen védekezni!
Illikvid!

Téged is illikviddá tesz, mert minden hónapban a bérlő körmére kell nézned, mert ha nem teszed, elkanászodik.
Bevezetik az ingatlanadót, akkor fizethetsz mint a katonatiszt, amit nem fogsz tudni áthárítani a bérlőre, mert kínálati piac van, mindíg van egy éhekórász, aki olcsóbban kiadja, így te is kénytelen leszel.
Ha 5 éven belül eladod akkor szja-t fizethesz!-Úgyhogy el se tudod adni!
Inflációkövető? 2006 óta nem tudom mit követ, de hogy nem az inflációt az biztos!
Ki fogja megvveni a 30 éves lakásodat 30 év múlva?
- egyre fogy a magyar

- aki teheti elmegy külföldre

- akinek van pénze nem a 30 éves kopott  lakásod és környéked kell neki.

- Nem árt észben tartani, azt sem, hogy egy ingatlan nem örök! Az átlagos épületeket 50 évre tervezik!

Ha mindenképp ingatlan kell termőföld vagy erdő!

Állítom, hogy ma Magyarországon ha van 10M-d jobban jársz, ha forgatod és bérelsz lakást bagóért!

Előzmény: buyandhold (44)
buyandhold Creative Commons License 2012.02.07 0 0 44

azert a lakaskiadas nem biztos hogy olyan rossz.

jelenleg egy kb 10 millas lakast ki tudsz adni 65 ezerert

ez kb. 8 % netto

ez felbruttositva 9,5% (persze csak ha nem adozod le)

es ami nagy elonye, hogy hosszu tavon azert inflacio koveto.

majd 30 ev mulva mikor 10 milla lesz egy kilo kenyer, valoszinu egy lakas azert nem annyi lesz.

az igaz hogy van vele minimalis munka, de azert nem olyan veszes, es nem igaz hogy honapokig nem talalsz berlot,

kb. 2 het alatt barmi ki lehet adni (realis aron).

total illikvid, de azert ez sem egyertelmu.

ha dragan veszel lakast, akkor nem fogod tudni dragan eladni

de ha jo aron (olcson) veszed, akkor olcson azert el tudod adni eleg gyorsan

Előzmény: Karácsonyi Tatu (43)
Karácsonyi Tatu Creative Commons License 2012.02.07 0 0 43

Sziasztok!

Én is az államkötvényre, bankbetétre szavaznék! Ha már van egy csinosabb összeged megéri akciós kamatok után kajtatni! Amit viszont soha: Ne adj ki lakást!(nagy befektetés, alacsony hozam, nagy kockázat, borzasztó illikvid)
Majd mond el hogy választottál!
Sok sikert!

buyandhold Creative Commons License 2012.02.07 0 0 42

Semmikeppen ne tedd alapokba a penzed, foleg keruld el a toke es hozamvedett alapokat. Ezekkel csak veszithetsz realerteken. Reszvenyekbe max annyit tegyel amennyit nem sajnalsz. Amit reszvenybe teszel azt tekintsd ugy hogy az a penz nem letezik. Ha szerencsed van rovid tavon (1 ev) nyerhetsz rajta, de nagyon kevesen nyernek a reszvenyen, szinte mindenki elbukja a penzet. A legjobb a bankbetet, allamkotveny, esetleg lakas kiadni. Vallalati kotvenyekbe (Questor) soha ne tegyel egy fillert se!

 

Cyberslider Creative Commons License 2012.02.06 0 0 41

Az általam felvázolt lehetőségek a biztonságos és kockázatosabb befektetések keverékének példája. Államkötvény, mert biztonságos, részvény, mert nagyobb kockázattal bár, de magasabb hozam is elérhető. Kinek mi vérmérséklete alapján. A lényeg, a kockázat megosztása. Kezdőknek nem ajánlom a részvénypiacot, államkötvény (2015/J) vagy bankbetét.

Előzmény: kezeltszámla1 (40)
kezeltszámla1 Creative Commons License 2012.01.31 0 0 40

Szia! 

Éppen befektetés után érdeklődök, nincs sok pénzzem, de ami van azt nagyon jó helyre szeretném berakni. Eddig a kezelt számlákban gondolkodtam, de érdekelne, hogy az általad felsorolt konzervatívabb befektetéseket miért ajánlod? Megbízhatóak ezek?

 

Válaszodat köszönöm!

 

Üdv

Előzmény: Cyberslider (38)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!