Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.10.24 0 0 651
Szenyo67 Creative Commons License 2017.07.30 0 0 650

Mi történt, megszűnt a fegyvermoderációs topik? 

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.30 -1 0 649

Jó minőségű kampánypólók az európai fegyveres érdekvédelemért:

 

 

https://hu-hu.facebook.com/FirearmsUnitedHungary/

Szenyo67 Creative Commons License 2016.08.20 0 0 648

Pedig már régóta van, jelentkezz be te is.:-)

Előzmény: leslysw (647)
leslysw Creative Commons License 2016.08.20 0 0 647
Camo_BDU Creative Commons License 2016.04.02 0 0 646
WC . Creative Commons License 2016.03.27 0 1 645

+1!! Privi ment!!

Előzmény: Törölt nick (644)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.25 0 3 644

"Aztán már ezen elméletek is megcáfolva vannak az utóbbi évben. Kezdetekben volt hogy a GP. típusok eladási listák zömét az öntöltők adták az amerikai filmek hatására aztán fordult a kocka a könnyen és olcsón beszerezhető revolverek kezdtek forgalomba jönni és az eladások élén a revolverek szerepeltek hála a szlogennek. Szerintem tanulságos volt."

 

Elég régóta itt fórumozok, még az előtt itt voltam hogy átmentek a kékre, tudom mit miért tesznek, mekkora biznisz volt bizonyos forgópisztol típusokat felvásárolni, de el is kellett adni, na ez elég nyögvenyelősen ment. :)

Töltények terén hasonló helyzet, egyik ezt másik azt árusít. Van egy fegyverboltos eladő ismerősöm, tudom mi a dörgés, miért vannak ilyen feloldhatatlan ellentétek.

A GU-n pontosan ezért nem engedem meg az üzletelést, adásvételt, pedig ajánlottak egy összegben egy milliót ha beengedem , és biztosítom a terepet egy illetőnek, nem mondom meg ki volt.  Ekkora biznisz ez, de nekem nem veszi be a gyomrom.

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.17 -1 0 643

Megkérem azt a fórumozót, fórumozókat, aki, akik, különböző itt előforduló nikknevek, nevében e mailekkel bombáz,nak, hogy ne fáradjon vele, tudvalévő hogy egyikre sem válaszolok.

Ha valaki velem beszélni akar, tudja hol talál meg, de ott is csak nyiltan, nem sunyi módon mások háta mögött, mert azt nem szeretem.

python 357 Creative Commons License 2016.01.21 -2 0 642

Magadra vetted?.....:-D

De nincs is ezzel baj!...

Ha normálisan fórumozunk,-gond egy szál se!...:)

Előzmény: WC . (641)
WC . Creative Commons License 2016.01.21 0 1 641

Nekem csak egy. Nicknevem is három van melyek különböző topikokban használatosak.

De vagyunk itt jó páran a szobában szobatársak és be van nékik "kedvencként" állítva némely topik.

:-) persze nem kötelező elhinned. A valóság ez. Vannak a kedvenceknek is kis kedvenckéi. Föleg nickej. :-)

Előzmény: python 357 (640)
python 357 Creative Commons License 2016.01.21 -2 0 640

Mi ez a királyi többes!!!!......:-D

Hany személyiséged van,.....8-10?

Mennyéé már!..😆😆😆

Előzmény: Törölt nick (639)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.21 0 0 639

ugye- ugye?? Nem kezdő és főleg nem troll (oj) vagyunk. Persze vannak akik sportot űznek hogy letrollozzák a másikat csupán mert bemegy a nézőpontjuk.

Előzmény: python 357 (638)
python 357 Creative Commons License 2016.01.21 -2 0 638

:-D...... 5 perc alatt Dremellel le  lett köszörülve 1mm az ütőszegből,-és máris meg lett előzve  a csappantyú kiszakadás!!!

Tényleg hosszú volt még az éles lőszerhez is!

 

Előzmény: WC . (637)
WC . Creative Commons License 2016.01.21 0 1 637

Python! Pedig ezekkel is van ám baj bőven (Rossi) lásd:

Az éles töltényhez van az ütőszege méretezve. Ezért nem úgy "csap oda" az ütőszeg a gázos töltény csappanyújárara mint az éles töltények csappantyújára. Van hogy akkorát csap oda ezért nem de van hogy alig ér hozzá ezért van csett. Ezért elég sűrűn szokott csett lenni a vége. Persze a sok csett vége fegyvermájszter szokott lenni. Neked mi a tapasztnyalatod??........... :-D ..........  :-D............. :-D

W_B Creative Commons License 2015.08.06 -1 0 633

"Nem tudom érted- e amit sugalni szerettem volna hozzászólásommal?"

 

Nem értem, hogy mit szerettél volna sugallni, mert a hozzászólásodat sem látom.. milyen néven írtad ?

 

Nem akarok vitát kavarni, csak lőttem jó párat Pa-63 -al, és Makarov PM-el; az én (sportlövői) véleményem szerint szinte minden szempontból a Makarov PM jobb.

 

Tehát -szerintem- a PA-63 visszalépés ahhoz képest; célszerűbb lett volna lemásolni a Makarovot (ahogy az NDK, vagy Bulgária is tette), mint kifejlesztené egy annál rosszabbat.

 

(értelmes érvekkel meggyőzhető vagyok, a "vonulj be ecsém, azt' meglátod..!" tip. h.sz-okra nem vagyok kíváncsi..)

 

Előzmény: BEREZELT ELEK (632)
BEREZELT ELEK Creative Commons License 2015.08.05 -1 0 632

Béke időben a hordás, és a szolgálati "elrettentés" a lényeges szempont nem a használat.

Arra ott a gépkarabély.

Nem tudom érted- e amit sugalni szerettem volna hozzászólásommal?

Előzmény: W_B (631)
W_B Creative Commons License 2015.08.02 -1 1 631

A gázpisztoly topicban felmerült Pa-63 vs. Makarov PM kérdéshez; egymás mellett lőttem mindegyikkel, nem sok előnyét látom a PA-63-nak.

Talán egy dolog, a tárkioldás módja; de az nem sokat nyom a latban.

A kisebb súly amennyire előny hordásnál, olyannyira hátrány lövéskor; a Pa-63 elég nagyot ugrik, nehezebb duplázni; a Makarov sokkal nyugodtabban viselkedik, nagyságrendekkel kevésbé ver bele az ember tenyerébe.

A Makarov elpusztíthatatlan, tönkretehetetlen szerkezetű, a tisztítóvesszővel szétszedhető, eggyel nagyobb tárkapacitású, szerintem visszalépés hozzá képest a PA-63.

 

W_B Creative Commons License 2015.08.02 -2 1 630

A varrógépolaj bármelyik gázpisztolyhoz tökéletesen jó, és megkockáztatom az éles fegyverek zöméhez is.

Előzmény: CommanderAdi (619)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.02 -1 1 629

wyetkong 22 órája
0 1 81832

Átolvastam az irományod-olyan 50-50% a valóságtartalma-a gyártás területén

1990-ig a pisztolyok fődarabjait-se a pa-nál se a többinél nem öntötték se prec.öntéssel,se sehogy-a belső részeket se-az ak-nál önöttéka  kakast a megkasztót,az irányzékelemeket

a panál a z alu tokprifl rudat-tömböt fehérhárvárt  "húzták"

a többi elemet meg egy tömbből marták ki-na,azt a tömböt öntötték -nagyjából formára,aztán a tömböt edzették és edzett állapotban faragták ki aztán belőle a kellő elemet(szánt)na,de az igy bírta is

1990 után lett elszarv a gyártás-a szar az meg képlékeny!El is törtek sorra..a kgp-nél lerepült a tok hátsó nyúlványa,a m92-ből meg  KITÖRT a CSŐŐŐŐ!!!ezt hozta preciziós öntés a toknál  is meg a szánnál  is-na az amúgy  olyan szép és jó volt-zsugorodásra törésre metallurgiailag,hogy csak na..

kár,hogy szart se ért,mert ahonvédség lemondta az m92-t meg kgp-9-et is-ezért ment tönkre a gyár-a megrendelések hiánya miatt,mert olcsón csak szart lehetett gyártani

csináltak volna jót is,de azt meg nem fizették meg inkább vettek jerikót meg beretta m92-t-több 100 eft-ért,de a fegyvergyártól nem kellett 40 eft-ért egy kgp vagy 18 eft-ért egy P9R

csőhátrasiklásos pisztolyt-hogy nem gyártottak?!(megszokták  "kisekellizetni10eftosamd-t.."-mert úgyis a kosárba van!)

Ki mondta ezt?

Itt készült Izraelnek a Jerikó(,a  desert eagle forgózárfejes sorozatlövője meg a 44-es DE-csak úgy nyüzsgöttek a moszadosok hada a makai gyárba,,..

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.29 -1 0 628

Nincs értelme, gyorsan lekopik róla, az acélok feketítéséhez való. A festett felületre meg hiába kened rá, vagy nem fogja be vagy még rondább lesz tőle.

Előzmény: Törölt nick (624)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.29 -1 0 627

Robla hidegzsíroldó spray. Lefújod, letörölni nem kell elpárolog, leold minden olajat, amik nekem a matt feketére festett röhmöket nem bántották, az a Remington és a Gunex olaj volt.

Az a probléma, hogy bizonyos kenőanyagok áthatolnak a rossz minőségű festékeken, és kioldják a spiáter ötvözetből a rezet, annak az oxidációja miatt színeződik el a felület.

Ez van hogy zsírtalanítás hatására "elmúlik", legalább is a zöldülés eltűnik róla.

Előzmény: Törölt nick (622)
BG 999 Creative Commons License 2015.07.23 0 0 626

Kösz a válaszokat mindenkinek, most jutottam gép elé, hooliday volt.

906-ost fogok venni holnap, már csak a szinén vacillálok. Nikkel vagy titán szános.

Bár irták páran hogy a titán jobban kopik.

Babfaló Béla Creative Commons License 2015.07.22 -1 0 625

Nem tudom, hogy mi lehet a fegyverbarnító olaj. Én Klever hidegbarnítót használtam már Röhmre, szépen befogja. Viszont az a gond, hogy előtte a szilikon olajat nem tudod eltávolítani semmivel sem.

Előzmény: Törölt nick (624)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.22 0 0 624

Mi lenne ha fegyverbarnító olajjal átkenném? 

Babfaló Béla Creative Commons License 2015.07.21 0 0 623

Azt nem tudom megmondani, hogy a szilikon olaj mennyire fér össze a spiáter felületkezelésével. Nekem a WD40-től zöldült be a Röhm felületkezelése, amikor használat után azzal tisztítottam. Utána áttöröltem közönséges műszerolajjal és rendbe jött. Próbáld ki, hátha segít.

Előzmény: Törölt nick (622)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.21 0 0 622

Az RG 89-es pisztolynak a fekete színezete szürkévé vált a markolat résznél, annak ellenére hogy használva, hordva sem volt. A többi részén is látok mattulást. Mitől van, és hogyan lehet megállítani, vagy helyrehozni. Szilikonolajat használtam hozzá.

CommanderAdi Creative Commons License 2015.07.18 -2 0 621

Köszönöm a választ. Megtörtént. :) 

Előzmény: Babfaló Béla (620)
Babfaló Béla Creative Commons License 2015.07.18 -1 0 620

Használd hozzá.

Előzmény: CommanderAdi (619)
CommanderAdi Creative Commons License 2015.07.16 -2 0 619

Kérdés emberek: Van egy flaska varrógép olajam. Összeveszik a Gázpisztolyokkal? Vagy ugyanaz mint a fegyverolaj?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!