Keresés

Részletes keresés

Prefetto Creative Commons License 2011.08.24 0 0 5

Jó arcok vagytok!!!

Még több éve én is kiröhögtem a vízautót, ami persze szó szerinti formában hülyeség, de már pontosan értem, hogy működik. Egy barátom mondta, hogy egy magyar megcsinált egy kocsit 6 ütemmel! 4 ütem normális, az ötödikben befecskendez vizet, ami lehűtve a hengert elpárolog, tehát gőzütem lesz. Kisebb hűtésigény, jobb hatásfok a hőfelvétele és a hidegebb henger miatt (kopogástűrés), az öblítés alaposabb.

 

Ti most ezzel majdnem ugyanezt csináltátok:)

 

A télen szvsz fagyállós víz kell előre rendesen bekeverve, és a nagyobb viszkozitás miatt kissé nyitni a csavaron. Érdemes megjelölni mindkét helyzetet:)

 

GRATULA! 

Előzmény: Lacman68 (4)
Lacman68 Creative Commons License 2011.08.24 0 0 4

A harmadik fotón jól kivehető egy "közcsavar". Ez simán a gázcsőbe van,persze a reduktor és a szívó torok közt. Ebben a csavrban van oldalró, a bejövő vízzel szemben egy mezei MZ levegő állító csavar. A műanyag fűnyíró tank egy robogó csapot kapott,mert azt egy vákum vezérli( elkerülendő a "becsordogálást") Vákum cső meg volt gazdagon ,volt miből lecsatlakozni. Az adagolás beállítása kb. húsz perc játék volt,mármint,hogy a beszívott vízmennyiségnek ne legyenek"tünetei" ...! Ha kevés volt nem éreztünk változást,de amint sok,az az elején motorladadogással járt és csak nagy fordulaton égette el...Pont annyira pepecs beállítani,mint mikor a motoron a levegőcsavar hangyányi elmozdítása is változtat a járáson...Na ez,pont ilyen játék volt!  Kb. 15 ezret ment már el vele a barétom,azon kívül,hogy a nagy test minimális fogyasztással közlekedik,semmi gondja nem volt vele ! Az ősszel kell majd kifilóznunk,mivel legyen keverve fagyás ellen...

Előzmény: Prefetto (3)
Prefetto Creative Commons License 2011.08.24 0 0 3

Bocs, a ti faéketekhez képest faék:) Jobban megnézem a fotókat....

Előzmény: Prefetto (2)
Prefetto Creative Commons License 2011.08.24 0 0 2

Hümm... már próbálkoztam, de csak faék egyszerűségű hozzáadagolással. Ti hogy oldottátok meg? Nekem is gázos, de normál Lovato rendszer.

Előzmény: Lacman68 (1)
Lacman68 Creative Commons License 2011.08.24 0 0 1

Sziasztok! Barátomnak csináltuk ezt a víz"hozzáadásos" kütyüt,egyszerű,mint a faék..:) 3.3-as Lumina motor gázból 16 liter/ per 100- eddig,mióta benne van ez lement 12-re! Kb. 6 Dl. víz adódik" az eltüzelt gázmennyíséghez,pályán a leghatékonyabb...   12 l gáz árából 5 liter benzint  se lehet venni...:)/ 4.76

XtraP Creative Commons License 2011.08.24 0 0 0

J0:het a s0k 0k0s g0nd0lat!

Prefetto Creative Commons License 2011.08.24 0 0 topiknyitó

Gyertek, ha agyaltok!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!