Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 2376

Találtam képeket, íme:

   

 

2 részből áll, egy kisebb, egy átjáró+a nagy doboz a fejjel :) és a nagyobb rész.

Minden kifutórész minden oldalról be van hálózva.

A tyúkok mindkét kifutórészt használják, a galambok nem érik fel ésszel, hogy alul át lehet menni. :)

Ezt tudom nekik biztosítani.

Legalább 20-25 négyzetméter a területe, elég kell, hogy legyen.

Egy csomóféle díszgalamb fajtát tartanak zárt tartásban,

mert túl nagy az értékük ahhoz, hogy szabadon repkedjenek.

Előzmény: Törölt nick (2375)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 2375

Értem.

 

Igen a polc méretei jók, sak tudod más ha csak ott költenek, pihennek, mint az hogy abban töltik életük nagy részét.

 

Nekem csak költeni és aludni jártak oda, egyébként kint voltak meg ott volt a galambház többi része.

 

Tudom hogy ez Neked most nem adatik meg, de valami megoldás akkor is kell.

Többünktől is kapták pár megoldást választás rajtad áll.

Előzmény: Törölt nick (2374)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 2374

Az imént mutatott házban és kertben laktunk egész most július végéig albérletben és egyáltalán nem volt bekalkulálva, hogy még 1.5 évet se töltünk ott és máris tovább kell állnunk szinte egyik pillanatról a másikra. :((( A tulajok tágabb családi körből valósiak. Így is el kellett adnom egy csomó papagájomat, ottmaradt a kertben egy csomó zöldségféle, és hát még a 2 kutya... szóval ilyen állatkertnek nem igazán könnyű albérletet találni, így néhány állat anyuékhoz ment (galik, kutyák) néhányat eladtam, (papagájok, kisgalik) néhányan pedig jöttek velünk a panelba (papagájok, halak). Ha több időm lenne, akkor már hamarabb ki lett volna alakítva a helyük, de most így sikerült, még a saját cuccaaink bő a fele is dobozokban van... sajna, mire hazaértem ismét besötétedett, de a 60x100x35 adottságú ex-könyvespolc azaz a fali galambház fakkjai éppen ugyanolyan méretűek, mint a te esetedben volt, 50x35 alapterület és 30 cm belmagasságú.

Előzmény: Törölt nick (2373)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 2373

Addig amíg nem tudsz megfelelő körülményeket biztosítani a madarak számára.

 

Mielőtt megvetted őket, előtte is ilyen problémáid voltak?

Előzmény: Törölt nick (2372)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 2372

Meddig...? :(

(Időnként lottózgatok, de még nem sikerült megoldani a lakásproblémánkat.)

Előzmény: Törölt nick (2371)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 2371

Hát nincs egy galambász ismerős aki átvenné őket addig?

Előzmény: Törölt nick (2370)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 2370

5x5m alapterületű 2m magas terület elég kell, hogy legyen, az antwerpenieket nem igazán szokták kiengedni, mert nem találnak haza.

 

Amúgy igazad van, én is gondolkodtam már az eladásukon, de miután a keringők nem igazán fajtatiszták így ha valaki meg is venné őket semmi garancia nincs rá, hogy nem levest csinálna belőlük. És a nemtojó tojó? Ő is leves lenne igen hamar. :(((

Előzmény: Törölt nick (2369)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 2369

Hát rendben.

 

Én biztosan nem tudnék így galambászni, hogy folyton kínlódok,idegeskedek a madarak miatt. Volt egy időszak mikor nem volt lehetőségem galambot tartani, meg is válltam tőlük!!

Amikor rendeződtek a dolgaim akkor újra kezdtem és láss csodát sikerült.

 

"antwerpeniek soha"

 

Na éppen ezért kellene egy volier, röpde vagy kisebb galambház. Folyton bezárva tartani olyan mint ha Te nem mehetnél ki a wc-ből, de persze kapsz enni meg inni, de ott kell maradnod. Ez kb. ilyen a galambnak.

 

Én nem lebeszélni akarlak, de meggondolnám a helyedben ezt a dolgot, mert lehet hogy a későbbiekben több sikered lesz majd. Addig kell lemondanod róluk amíg ilyen kevesen vannak, mert ha még többen lesznek, mert látom szaporodnak, akkor nehezebb dolgod lesz. Most még ennyi galambot egy jóbarát is lehet befogad addig amíg rendbe nem hozod a dolgokat és akkor visszakapod őket, nem kell újat beszerezned.

 

Szerintem ez lenne a legcélra vezetőbb.

 

Előzmény: Törölt nick (2368)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 2368

Egyelőre a japik a fán alszanak, nem érdeklődnek a galambok kisháza iránt. 

Van egy másik része a kifutónak, ott van egy kis szekrény, ahová a tyúkok tojni járnak. A nemtojó tojóm befoglalta azt a kis szekrényt és elzavarta a tyúkokat. Ha mégis épp nem volt ott és egy tyúk betojt egy tojást, akkor meg nagy élvezettel ült a tojásra kotlani, és alig lehetett kivenni alóla, mert erősen megütött a szárnyával. :)

 

Szállni nem, semmiképpen. Ha megnézed a régi ház kertje egy nyitott tágas térben volt, egy kis dombtetőn:

 

 

ott bőven szemmel tudtam tartani a madaraimat, de akkor is csak a keringők jártak ki időnként, az antwerpeniek soha. Illetve megszökött egyszer egyik és egyszer a másik, de az nem "reptetés" volt. Meg hát amit össze idegeskedtem miattuk... na szal ők nem repülnek. 

Itt a mostani helyen nagyon buja a növényzet a ketrben, sok a bokor és fa és minden kertben, szóval simán nem találnának vissza. Majd amikor kevés a lomb és úgy érzem, hoyg semmi izgalom és aggódás nincs az életemben akkor kiengedem őket, hogy megszokják a környéket. De addig biztosan nem.

 

Előzmény: Törölt nick (2367)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 2367

Hát ez így jelen állapotában galamboknak nem megfelelő.

Ha ajtót teszel a fakkokra úgy kicsi, ha pedig nyitottan hagyod akkor a japi tyúkok előbb agyon verik a galambokat mint azt gondolnád. Vannak japijaim is és tudom milyenek. Szeretnek "felgallyazni" helyekre és hamarosan a 4 kis fakkban egy-egy japi fog ücsörögni éjszakánként.

 

De gondolom akkor a galambok nem is tudnak szállni. Hiszen egy elkerített kis részben vannak a japikkal vagy nem?

 

 

Előzmény: Törölt nick (2365)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 2366

Ez mutatós, elég tágas. Egy hasonló kellene most is.

Előzmény: Törölt nick (2364)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 2365

Ezen a képen látszódik jobban a jelenlegi állapot:

Azzal a különbséggel, hogy már körbe van burkolva a szekrényke

eső elleni védelemmel, a régi galambház bádogtetejével.

 

Előzmény: Törölt nick (2364)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 2364

Amúgy volt szép kis galambházam, de másfél hónapig állt csak, mert el kellett költöznünk és le kellett bontani. Most anyuéknál vannak a galik augusztus eleje óta, a japántyúkokkal közös helyen. Most már tényleg valamelyik nap teszek fel normális képeket az egész helyről.

Ez volt az: (a telek lejt, nem a galambház csálé)

 

Előzmény: Törölt nick (2363)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 2363

Felülről és minden oldalról 2x2cm-es ponthegesztett dróthálóval burkolt kifutó.

Előzmény: Törölt nick (2362)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 2362

Madárka: ez a 4 lakásos társasház nálam egy kb 5m x 5m-es kifutóban van a falon! :)

Előzmény: Törölt nick (2361)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 2361

"Én nem is akarom őket mindenképp zárni"

 

Hát éjszakára én mindenképp bezárnám őket. És a téli hónapokban is.

 

Én egész télen zárva tartottam a keringőket. A közelben lakó macskák és a tél beáltával a városokba behúzódó ragadózó madarak miatt szerintem fontos hogy zárva legyenek. Főleg nálad mivel kevés madarad van.

Persze amikor otthon voltam akkor egy-egy tisztább téli napon (köd és hóesés mentes) megröptettem őket, de csakis éhen hogy aztán rögtön beüljenek a helyükre.

 

Nálad ezek is kiestek a rostán.

Még most kellene egy kisebb hálós részt legalább a most meglévő elé szerkeszteni és máris jobb helyük lenne, mert így csak csalódás és kudarc fog kísérni, már most is egy beteg kisgalambbal küszködsz.

 

Vagy a másik megoldás ami rosszabb, de az, hogy megválsz a mostani madaraidtól és először egy biztos helyet építesz nakik aztán szerzel be madarat.

 

Ez mondjuk alap esetben így kéne hogy történjen. Én eddig minden madaramat úgy szereztem be hogy neten utána néztem hogy mi kell neki és már a kész helyükre tettem be a madarakat.   

Előzmény: Törölt nick (2357)
tp329 Creative Commons License 2012.10.10 0 0 2360

:-))) akkor még a szemmértékedet kell csiszolgatni. Emésztő mehet neki naponta, én szó szerint apró kavicsokra gondoltam.

Az ilyen gyári emésztők más kategória, adjad csak neki nyugodtan naponta. Sőt kell is naponta adni, ha nincs benne igazi kavics, mert ezt megemészti egy nap alatt. Ezért jó melléje igazi kavicsot is adni, mert az napokig a zúzában marad, míg lassan elkopik.

Előzmény: Törölt nick (2359)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 2359

OK, hazamegyek és alaposan átnézegetem. Van egy keverékem, a Symában a Patron standján vettem, ánizsos emésztő, ebben vannak ha jól rémlik kagyló darabok, vöröskő darabok meg kavicsok is, olyan mindenféle színű illatos keverék. Inkább most a méreteket nem is mondom, mert lehet, hogy csal az emlékezetem, ha előttem lesz a cucc, akkor mondok biztosat. A papagájoknak is szoktam adni belőle, szóval lehet, hogy nem 5 mm mégsem, csak így most annak tűnik visszaemlékezve. :( sorry

Előzmény: tp329 (2358)
tp329 Creative Commons License 2012.10.10 0 0 2358

????? Vagy rosszul értem vagy rosszul értem. Felnőtt galambanak sem adnak 4-5 mm-es kavicsot, az kb. struccnak való!

Nem emésztőről van inkább szó?

Mi a neve, hol vetted?

Előzmény: Törölt nick (2350)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 2357

Értem. Én nem is akarom őket mindenképp zárni, csak lehet, hogy bejárat méretét fogom olyanra csökkenteni, hogy a tyúkok ne férjenek be véletlenül se. Bár elvileg tavaszig megtanulják a galambok, hogy hoyg verjék el onnan a tyúkokat. 

 

Mondjuk a nemek szétválasztása című móka kedvéért lehet, hogy hetenként nemenkénti változtatásokkal mégis be kell majd csukogatni őket.

Előzmény: Törölt nick (2356)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 2356

Na, ilyesmi valahogy az enyém is, a 45 hosszú az tuti, kb 30 széles lehet, csak a belmagassága alacsonyabb, az 28-30 cm lehet, a polc adottságai miatt.

Előzmény: Törölt nick (2354)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 2355

De abban csak költöttek, a párok ott aludtak de a nyílásnál.

Előzmény: Törölt nick (2354)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 2354

Szia!

 

Egy fakk 30x45 cm alapterületű volt.

Előzmény: Törölt nick (2353)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 2353

Szia Madárka!

 

Neked egy "szoba" alapterülete mekkora volt? Azon a képen, ahol a vörös szarka leskelődik?

Előzmény: Törölt nick (2349)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 2352

Hopp! Kétszer küldte el a rendszer, bocsánat!

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 2351

Sziasztok!

 

Régóta olvasgatom a hozzászólásokat!

Leírnám a véleményem ha nem veszitek zokon:-)

 

Nos, ahol Én lakom, rettentő kicsi az udvar, ráadásként betonos az egész. Egy kb. 2m x 1m-es kockában van homok ahol a baromfik homokfürdőzhetnek.

 

Ez egy hátsó udvarrész ahol már van 2 papagájröpde, 2 gerle röpde és 1 tyúkól.

A gerle röpde nagyon régen csak egy kis tyúkólként üzemelt, fakerítéssel elválasztva. Aztán lett galambház, majd az utóbbi két évben gerle röpde.

 

Galambházként üzemelés:

 

 

Átalakítás röpdévé:

 

6 éves korom óta vannak madaraim, hol ilyen hol olyan madár, de megfordult már nálam.

Mindig a minőségre törekedtem, nem a mennyiségre! Én sem használtam soha gyógyszerkészítményt! Viszont nem is kellett naponta takarítanom. 2 hetente elég volt és volt 30 galambom. Aki hobbi szinten szeretné tartani, kell ennél több? Szerintem nem. Szép látványt nyújtott, szabadon voltak, szelídek voltak, egészségesek voltak és nem költöttem rá a gatyámat. A csibeháló és a takarmány került pénzbe.

 

Én úgy érzem akarat erőn múlik ez az egész, de az sem mindegy ki mennyi erőt feccöl bele.

Egy madár akkor érzi igazán jól magát ha nagy helyen lehet, akkor lesz a tollazata is kifogástalan állapotban.

 

Most jelenleg kacagógerléket, pálmagerléket és gyémántgalambokat tenyésztek. Plusz ott vannak apum papagájai akik vannak kb. 30-an:)

 

Már alig van hely, de a gyémántjaimnak a tavasszal még fogok szorítani egy röpdének valót:)

 

Szellősdy-nek:

Szerintem az a 4-es fakk legyen szerintem is 2-es vagy inkább 1-es fakk. Én azt a 4-es fakkot még kacagónak is kicsinek vélem. Lehet hogy költenének, de higiéniailag és esztétikailag nem megfelelő. Ha teheted nyisd egybe és próbáld meg tálcásra megcsinálni,így a takarítás is könnyebb lenne.

 

Kitartás és sok türelem meghozza gyümölcsét:)

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 2350

Hát a felnőttek kavicskeverékéből ezek voltak a kisebbek... keresgélek majd kisebbeket neki. Ezeket még a múlt hétvégén kapta, amikor a nagy gáz volt, bevallom azóta elfelejtettem követ adni, a porrá tört szépiából hagytam nagyobb darabokat 1-2mmeseket. 

 

Keresek majd valami alkalmas galambtartót amibe besüt a nap és kitesszük az erkélyre napozni, de azért éjjel már majdnem fagy, olyan 2 fok körül van, ő meg még mindig többnyire így hasalgat napközben és éjjel is.

Előzmény: tp329 (2348)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 2349

Sziasztok!

 

Régóta olvasgatom a hozzászólásokat!

Leírnám a véleményem ha nem veszitek zokon:-)

 

Nos, ahol Én lakom, rettentő kicsi az udvar, ráadásként betonos az egész. Egy kb. 2m x 1m-es kockában van homok ahol a baromfik homokfürdőzhetnek.

 

Ez egy hátsó udvarrész ahol már van 2 papagájröpde, 2 gerle röpde és 1 tyúkól.

A gerle röpde nagyon régen csak egy kis tyúkólként üzemelt, fakerítéssel elválasztva. Aztán lett galambház, majd az utóbbi két évben gerle röpde.

 

Galambházként üzemelés:

 

 

Átalakítás röpdévé:

 

6 éves korom óta vannak madaraim, hol ilyen hol olyan madár, de megfordult már nálam.

Mindig a minőségre törekedtem, nem a mennyiségre! Én sem használtam soha gyógyszerkészítményt! Viszont nem is kellett naponta takarítanom. 2 hetente elég volt és volt 30 galambom. Aki hobbi szinten szeretné tartani, kell ennél több? Szerintem nem. Szép látványt nyújtott, szabadon voltak, szelídek voltak, egészségesek voltak és nem költöttem rá a gatyámat. A csibeháló és a takarmány került pénzbe.

 

Én úgy érzem akarat erőn múlik ez az egész, de az sem mindegy ki mennyi erőt feccöl bele.

Egy madár akkor érzi igazán jól magát ha nagy helyen lehet, akkor lesz a tollazata is kifogástalan állapotban.

 

Most jelenleg kacagógerléket, pálmagerléket és gyémántgalambokat tenyésztek. Plusz ott vannak apum papagájai akik vannak kb. 30-an:)

 

Már alig van hely, de a gyémántjaimnak a tavasszal még fogok szorítani egy röpdének valót:)

 

Szellősdy-nek:

Szerintem az a 4-es fakk legyen szerintem is 2-es vagy inkább 1-es fakk. Én azt a 4-es fakkot még kacagónak is kicsinek vélem. Lehet hogy költenének, de higiéniailag és esztétikailag nem megfelelő. Ha teheted nyisd egybe és próbáld meg tálcásra megcsinálni,így a takarítás is könnyebb lenne.

 

Kitartás és sok türelem meghozza gyümölcsét:)

 

tp329 Creative Commons License 2012.10.10 0 0 2348

Huh! 4-5 mm, az bazi nagy, ekkorát ne adj, inkább ne adj semmit, max.1 mm, ne felejtsd el!

 

Nem tudod kirakni naponta pár órára, vagy éjszakára dobozostul olyan helyre ahol kb. a kinti hőmérséklet van. Akkor megszokná és nem lenne gond. Kicsit kényszerítsd az önállóságra, akkor 1 hét múlva talán már mehet ki. Nem mondanak túl hideget, ki fogja bírni.

Előzmény: Törölt nick (2347)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.10 0 0 2347

Most egy vonalzó itt van előttem, ahogy nézem a kövek olyan 4-5 mm-esek voltak... a tojásos lágykaját beszüntettem amint megláttam, hogy mára miket nyomott...

Egyelőre jól elvan, néha egész komolyan elkezdi a szárnyait csapkodni, olyan "repülés előszele" jelleggel. Elvan a dobozban, este szoktam megsétáltatni. Viszont ha felépül elég szívás lesz őt kiszoktatni, addigra már murva hideg lesz a lakáshoz viszonyítva. Szobacsirke lesz belőle tavaszig? 

Előzmény: tp329 (2346)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!