Csillagvirag. Ha te itt Magyarorszagon meg akarod fizetni az egeszsegugyet, akkor egy havi kereseted sem lesz eleg egy vizsgalathoz. Ez nem okvetlenul azt jelenti, hogy a szolgaltatasok dragak, inkabb azt, hogy a jovedelmek kozeleben sem jarnak a valodi vilagpiaci arakhoz.
Ó, és melyik volt az a két japán, amelyik felminősített bennünket az Orbán-kormány hivatalba lépése óta? AmelyikrőlazAgyarHírlaphazudott?
Az egyik közülük még márciusban javított a kilátáson Bajnai idején, a másik meg rontott Kósa-Szíjjártó államcsődözésekor júniusban, aztán rájött, hogy a csontvázas-államcsődös banda hazudott, és visszatette a kilátást stabilba. Ennyi történt, felminősítés nem volt.
Meg kettő fel Japánban. Kína meg nem mindősítget (bár van minősítő intézete), hanem adja a lóvét olcsóbban mint az IMF, mert azok is tőlük kapják csak rátesznek még egy kicsit. A nyugati minősítőknek egyre kevesebben hisznek. Ugye két héttel a csőd előtt még nagyszerűnek látták (kifejezetten befektetésre ajánlották), az USA bankok helyzetét. Milyen minősítők az ilyenek? Komoly üzetember, már rég nem fogalkozik velük.
Kiványcsi vagyok, mit fogtok mondani hét év múlva, mikor még mindig fejlődünk (bánatotokra), és töretlen a bizalom.
Mindig azt mondom, amit gondolok. Ebben a pillanatban amúgy nem fejlődünk, ha fejlődnénk, nem bánnám. A bizalomról meg annyit, hogy volt két leminősítés a múlt hónapban.
Aranybogár, az életünket folyamatosan az úgynevezett osztogatások javítják, amire meg nincs lóvé. Takarékoskodni kell, hogy legyen, ehhez kell a "népnyúzó" reform, ami megszünteti a pazarlásokat.
Meg az anomáliákat: ingyenes egészségügy hálapénzzel és tsai. Miért jobb borítékban adni a lóvét szégyenkezve, mint számlára egy fizetős egészségügyben, ahol a kórházra költenék, nem a doki luxusautójára?
Tudjuk az első Orbán kormány, meg a nagybajszú, Panamában leveleződiplomázott (tudod, küld a pénzt, megy a diploma), sarlatán miatt telejesített jól. Kiványcsi vagyok, mit fogtok mondani hét év múlva, mikor még mindig fejlődünk (bánatotokra), és töretlen a bizalom. Akkor majd Kádárra hivatkoztok, hogy ezt mind ő alapozta meg, nélküle már rég szétesett volna a gazdaság? Szánalmas.
Tehát jobb ha a részvényes alapú multi elhúz innen a fenébe, mert csak elvonja a pénzt fontosabb, munkahelyteremtő ágazatoktól.
Lehet hogy a hazai alapú hatékonyság alacsonyabb, de legalább több munkát ad.
Hát, na ja. Normális országban minden cégnek van tulajdonosa (=részvényese), aki pénzt tett bele, hogy létrejöjjön, és látni akarja a befektetését megtérülni. Itt Magyarországon is van minden cégnek tulajdonosa, de a magyar vállalkozó nem a nyereséget hajszolja, ő szeret direkt veszteséges lenni. De hogy hatékony is volna eközben, meg fehéren adna munkát is, többet, mint egy multi, azt erősen kétlem.
Ez így van, de mi van akkor, amikor az adó elviszi a teljes profitot meg még többet is? Pl. a biztosítói szektor valószínűleg veszteséges lesz, a hipermarketek szintén (ha vasárnap be kell zárni, akkor meg még jobban). A bankok között is sok veszteséges már. Szerinted meddig tűrik a tulajdonosok ezt? Néhány év, aztán mennek a fenébe. Azért dolgoznak, hogy a részvényesek zsebét tömjék, akik a cégbe pénzt tettek, nem a kormányokét, akik pofátlan adókat vetnek ki rájuk.
Itt néhány multival fizettetnek kurva sokat, ezek helyében vinném az összes adómat meg mindenemet máshová.
A multikat nem a bosszu vezerli, hanem a profit. Miert vinnek a ceguket mashova? Hogy lemondjanak az itt megszerezheto profitrol? Ugyanmar, ezt te sem gondolod komolyan.
A magánnyugdíj-tolvajoknál bárki tisztességesebb. Selmeczinél, Matolcsynál és Orbánnál aljasabb emberek nincsenek az országban. Ellopták 3 millió ember majdani nyugdíjának jó nagy részét.
Te szopas kozben a f@sz melyik vegen szeretsz lenni? Co-payment ott van, ahol az emberek munkajat megfizetik. Gyogyszerarak tamogatasa ott nincs, ahol az embereket megfizetik.
hogy amiért az embereknek fizetniük kell, azt jobban megbecsülik, azzal ésszerűbben bánnak, azzal takarékoskodnak, arra jobban odafigyelnek, azzal kapcsolatban bátrabban-önérzetesebben* reklamálnak, stb.
Ez igaz, de igaz a munkaerore is. Az alulfizetett munkaeronek nincs becsulete.
Adóból mindenki annyit fizessen, amennyit muszáj. Olyan törvények kellenek, hogy sokan fizessenek keveset. Van, ahol ilyenek a törvények, és van, ahol nem. Itt néhány multival fizettetnek kurva sokat, ezek helyében vinném az összes adómat meg mindenemet máshová.