Keresés

Részletes keresés

szem telen Creative Commons License 2010.10.09 0 0 69
Sokan mondják, hogy negatív beállítottságú vagyok, de sajna a sejtéseim ált. beigazolódnak. Nem ismerem a falu korösszetételét, de az utóbbi megoldással az idősek egy része korából (sérüléseiből) adódóan elhalálozik. A fiatalabbakat meg a végeláthatalan pereskedés, bírósági eljárás miatt viszi el a szívinfarktus vagy az agyvérzés. Egyre fogynak majd a kárpótlandók.
Nem gonoszságból mondtam, csak tapasztalatból. +ismerem a magyar jogrendet.
A mostani fene nagy nekibuzdulásból fél év múlva semmi sem lesz, csak egy csomó szükségszálláson élő, munka- és kilátás nélküli kisember. Lesznek újabb árvizek, belvíz, aszály, muszály. Egy év múlva még az apró betűs hírekben sem fogod megtalálni.
Szeretném ha nem nekem lenne igazam.

Üdv. szem telen
Előzmény: saukoo (23)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.09 0 0 68
Többször felhívtam a 1749-et. Milliárdosaink eddig nem jelezték segítségnyújtási szándékukat.
sensei47 Creative Commons License 2010.10.09 0 0 67
Nagyon nagyra becsülöm a helyszínre utazó önkénteseket!

Remélem, hogy folyamatosan figyelemmel kísérik a híradásokat: a gát az elmúlt éjszaka bekövetkezett további rongálódása miatt kiürítették a hatóságok Kolontárt és elképzelhető, hogy szükség lesz Devecser kiürítésére is, mert (a legrosszabb forgatókönyv szerint) fennáll a veszélye egy újabb iszaplavina érkezésének.

Tehát fontos, hogy indulás előtt tájékozódjanak az önkéntesek, nehogy a lezárt települések határairól kelljen visszafordulniuk...
Előzmény: ÖnkéntesBatta (60)
boci boci tarka Creative Commons License 2010.10.09 0 0 66

http://hirszerzo.hu/belfold/20101009_maltaiszeretetszolgalat_kolontar_vorosisz

A reménytelen helyzetbe került, szükséget szenvedő családoknak helyzetük megoldásáig, legalább fél évig bérelnének otthont, elsősorban a térségben. Külön erre a célra koordinációs irodát nyit a szervezet Ajkán, és várják méltányos áron bérelhető, jó állapotú lakások, valamint anyagi támogatások felajánlását.

 

sensei47 Creative Commons License 2010.10.09 0 0 65
Nagyon szívesen!
Előzmény: NUlysses (64)
NUlysses Creative Commons License 2010.10.09 0 0 64
sensei47, köszönöm, pont most akartam ide is beírni, de megelőztél. :)
Előzmény: sensei47 (62)
Hansági. Creative Commons License 2010.10.09 0 0 63
Ha valaki mégis úgy gondolná:

link

Ez egy olyan szervezet, amelyiknek a vezetői személyesen mennek el a helyszínre, és viszik azt, amire tényleg szükség van.
sensei47 Creative Commons License 2010.10.09 0 0 62
A másik topikból hozom ide:

======================================================
NUlysses válasz | megnéz | könyvjelző 2010.10.09 08:24:44 © (6584)
üdvözlet!

flamewar-ban nem akarok részt venni (bár az indulatok bennem is dúlnak rendesen), csak egy kérdés, amit egy Belfastban dolgozó barátom intézett hozzám, hátha tud valaki ezügyben segíteni:

"Létezik olyan adománygyűjtő szervezet, amelyik Paypal-en, Moneybookers-en, Alertpay-en át fogad adományokat?"

Paypal-eset egyetlenegyet találtam, a http://csalan.hu/adomanygyujtes címen. utánanéztem, nem kamuszervezet (sajnos most már az emberi aljasság miatt erre is szükség van, lásd a Vöröskereszt nevében csaló gazemberek esetét. :S )

a kérés oka az, hogy a külföldről indított tranzakciónál túl sokat lehúznak a bankok az átutalt összegről, nem is beszélve az átváltásról, míg a Paypal egész barátságos árfolyamon vált GBP-ről, és más költség nincs.

szóval ha valaki esetleg tud információt a lehetőségekről, azt nagyon megköszönném.
=======================================================
sensei47 Creative Commons License 2010.10.09 0 0 61
Felhozom, mert a másik topikban érdeklődés mutatkozik.
ÖnkéntesBatta Creative Commons License 2010.10.08 0 0 60

Százhalombattán is elindult a segítség nyújtás civil kezdeményezésre 2010.10.05-én.
Szombaton 2010.10.09-én délután indul az első autó Ajka, Kolontáron és Devecser környékére!
Várunk mindenféle segítséget!


WEBOLDALUNK:
http://www.onkentesbatta.5mp.eu
Köszönet mindazoknak, akik már eddig is segítettek.

Brixbrax Creative Commons License 2010.10.08 0 0 59
Ezen a blogon megtaláljátok, hogy mire lenne leginkább szükség:

http://iszapkatasztrofa.blog.hu
Ferke_sud Creative Commons License 2010.10.07 0 0 56
ok, köszi.Holnap felhívom a plébániát, úgyis csak vasárnap tudok menni, addigra meg még az is elfogyhat, amiből most van bőven, szóval akkor marad a tel. Köszi!
Előzmény: nagyArc (54)
nagyArc Creative Commons License 2010.10.07 0 0 54
"2. olvastam lentebb, hogy ruhanemű nem kell. Tényleg nem?"

Én felhívtam a Vöröskeresztet is, és ők is megerősítették, hogy ruhaneműre már egyáltalán nincs szükség, nem is nagyon tudják hol tárolni.
Előzmény: Ferke_sud (52)
Ferke_sud Creative Commons License 2010.10.07 0 0 53
Bocsánat, nem tudom, hogy siklottam át, ez a tel.szám bőven elég nekem is, köszönöm!
Előzmény: satya (42)
Ferke_sud Creative Commons License 2010.10.07 0 0 52
Leginkább Satya-tól kérdezném: engem is az érdekelne leginkább, amit _heady_ is felvetett, de ahogy látom, nem jött még rá válasz:
vasárnap néhány barátomat összeverbuválva elindulnánk korán innen pest mellől segíteni, amiben csak lehet, de nem tudom, hogy:
1, kinél érdeklődjünk afelől, hogy hol és mit segíthetünk? Vagy csak simán próbáljuk keresni Miklós atyát? (gondolom Ő is ingázik mindenfele).
Esetleg egy telefonszám volna, akit hívni lehet, vagy emiatt ne aggódjak, leérünk, és adja magát?
2. olvastam lentebb, hogy ruhanemű nem kell. Tényleg nem? mi a legfontosabb, ami nagyon kellene, amit vihetnénk?
satya Creative Commons License 2010.10.07 0 0 44
Tulajdonképpen igaz, amit írsz, de sajnos még nem tartunk ott.
A másik pedig, hogy a kármentesítéshez kell a segítség, mert azt a cég emberei nem tudják elvégezni. A mexikói öbölben sem az olajtársaság emberei végezték az olaj összeszedését.
(egyébként pedig a napokban hallottam, hogy a BP éppen tolja át a felelősséget az alvállalkozókra)
Azt gondolom, a BP könnyen fizet, mert az olajbizniszen jól megszedte magát. Az alucég valószínűleg nincs olyan helyzetben. Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy ne fizessen. (egyenlőre még a felelősséget sem ismerték el...)
Előzmény: saukoo (23)
satya Creative Commons License 2010.10.07 0 0 42
A devecseri plébánia telefonszáma, ahol nappal folyamatos ügyelet van:
06 88 224-091
Előzmény: satya (41)
satya Creative Commons License 2010.10.07 0 0 41
Kedves Heady!
Ilyen részleteket nem tudok.
Hívd fel a plébániát, ott meg tudják mondani, miben kell segítség.
Amiről tudok, hogy takarításhoz, az iszap összegyűjtéséhez keresnek embereket.
satya
Előzmény: _heady_ (16)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.07 0 0 38
akinek a cége, munkahelye kapcsolatban áll a GLS-el (GLS Hungary, csomagszállító), az tudjon róla, hogy a cég ingyenesen szállítja ki az iszapkárosultaknak az adományt. ergo, ha XY munkahelyén ez a cég végzi a szállítást, akkor szerintem kérdezzen utána a főnökénél, mert a cég nevében feladhat kvázi magánadományt is.
nagyArc Creative Commons License 2010.10.07 0 0 31
Szintén a V8-as fórumban írták:

Most beszeltem a helyi szervezokkel!
Ruha nem kell!!!
Nem tudjak hova tenni!!
A kolontari bankszamlan egyenlore 200.000-ft azaz kettoszazezer forint van :(
Nevetseges!!!

Tehat ha valaki adakozni akar ,a penz a legnagyobb ajandek!!"
Catella Creative Commons License 2010.10.07 0 0 30
Főoldal közepén jobbra megtalálod a legfrissebb hsz-k között is.
Előzmény: Catella (29)
Catella Creative Commons License 2010.10.07 0 0 29

Talán guglival megtalálod:

Magyarország első amerikai autós magazinja (v8cars.hu)

Fórum

Fórumtárs bajban JZ / Ajkai gátszakadás

Előzmény: _heady_ (27)
BaSand Creative Commons License 2010.10.07 0 0 28
OFF
Hoppá! A Google Chrome nem találta meg a v8cars.hu webhelyet
ON
Előzmény: Catella (25)
_heady_ Creative Commons License 2010.10.07 0 0 27
Nálam sem jó így sem :(
Előzmény: Catella (25)
Mennyi az annyi? Creative Commons License 2010.10.07 0 0 26
Bakonyi család, Tolnai Lajos meg 3 milla "humanitárius" segélyt ad!
Szégyen!


Jó lenne, ha követnék az MTA példát.


http://mta.hu/data/files/elnoki_level.pdf
Pálinkás József levele az adományozóknak:

" Köszönet az adományozóknak.

"... Tájékoztatom, hogy az árvízkárosultak javára történt felajánlásokból eddig 85.360.885 Ft-ot utaltunk át a Borsod Megyei Közgyűlés árvízkárosultak megsegítésére nyitott alszámlájára..."


Az akadémikusok felajánlása az árvízkárosultakért

Az árvíz miatt nagy bajba jutott honfitársaik iránt szolidaritást érezve a Magyar Tudományos Akadémia vezetői felajánlják egyhavi akadémikusi tiszteletdíjukat az árvízkárosultak megsegítésére, és felhívással fordulnak akadémikustársaikhoz, hogy ők is ajánlják fel a bajba jutottak megsegítésre egy havi tiszteletdíjukat vagy annak egy részét.

Itt a csatlakozók névsora:
http://mta.hu/cikkek/az-akademikusok-felajanlasa-az-arvizkarosultakert-122241/
Előzmény: saukoo (23)
Catella Creative Commons License 2010.10.07 0 0 25
Előzmény: BaSand (24)
BaSand Creative Commons License 2010.10.07 0 0 24
Nem müxik a linked, pedig nagyon érdekelne.
Előzmény: Catella (21)
saukoo Creative Commons License 2010.10.07 0 0 23

Ez mind szép és jó,  és persze segítsem, aki tud,  senkit nem akarok lebeszélni...

 

De, emberek, kapjunk már észbe !!!       Mi megy itt ?

 

szeretném felhívni a figyelmet arra,  hogy ez nem egy természeti katasztrófa volt (amiről senki sem tehet, és nincs károkozó)   ez egy ipari baleset (katasztrófa)   és még attól is függetlenül, hogy történt-e bűncselekmény vagy súlyos kötelességszegés,  a kár okozója megvan.

 

Egy normális országban ilyen esetben nem gyűjtést rendeznek a károsultaknak,  hanem azonnali és teljes kártalanítást kapnak.  Sőt, olyan bőségesen kapnak kártérítést, hogy még rossz érzésük se legyen, eszükbe se jusson még többre perelni a céget.

 

Egy normális országban ezek a károsultak (aki nincs kórházban) mára már egy 3-4 csillagos wellness-szállodában pihennék ki a borzalmakat az Alu-szar Zrt. költségén és az eladó házak hirdetéseit nézegetnék, délutáni programként meg a nekik tetsző házakat keresnék azzal a taxival amit az Alu-szar zrt. fizet.

 

Egy normális országban ezeknek az embereknek nem két pár lyukas zoknira, meg egy karton ásványvízre mint alamizsnára lenne szüksége ! 

 

Ezeknek az embereknek nem alamizsnára  (használt pólókra, meg foltos takarókra van szüksége)  hanem életük munkájaként gyűjtögetett házaik, kertjeik, autóik, ingóságaik   azonnali és teljes mértékű pótlására, és a borzalmak mielőbbi elfelejtésre.



Orbán Viktor ne arról beszéljen hogy "a kormány minden segítséget megad"  milyen segítséget  (segit lapátolni ?)   elég volt a hablatyolásból.  Ide azonnali és teljes mértékű kártérítést kell, nem "segítség".

 

Csakhogy a nagyságrendet érzékeltessem:

 

Ezeknek az embereknek 10-20-30-40-50 milliókat kellene kifizetnünk záros határidőn (napokon!!)  belül anyagi kártérítésként készpénzben,  (és nem 7 és fél év pereskedés után a tizedét !!)  

 

+ még legalább 10 millió forintot az okozott ijedségre nem vagyoni kárként.   (...és akiknek meghalt a családtagja, azokról nem is beszéltem)

PS:
Valaki hallott róla, hogy a BP olajtársaság által okozott olajszennyeződés kárát gyűjtésből fedezték ?    teljesen egyértelmű volt, hogy a BP olajtársaság fizetett mint a katonatiszt, egyetlen halásznak több pénzt fizettek az elmaradt(!!!) halfogásért, mint amennyit a három disznó (tulajdonos) felajánlott összesen nálunk.

Döntsük már el, hogy mennyire szar hely ez az ország, abszurdisztánt építjük ?  vagy a felelős Magyar Köztársaságot ?

 

spooler Creative Commons License 2010.10.07 0 0 22
Ez leginkáb azt bizonyítja, hogy nincs jobb hír, mint a rossz hír....
Előzmény: inverz (5)
Catella Creative Commons License 2010.10.07 0 0 21

Ez a társaság szervezte a főzést, akiket az atya is említ

Van az érintett faluban lakó is köztük, érdemes ott érdeklődni. Egyébként fantasztikus társaság lehet, tegnap akadtam a fórumukra.

Előzmény: sópipa (11)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!