Keresés

Részletes keresés

solak Creative Commons License 2018.09.30 0 0 306

Az lenne a kérdésem, hogy terasz járólapozásnál a járólapnak a bejárati ajtó küszöb alatt, vagy szintben kell - e lenni?

Előre is köszönöm a választ  

Niglarbok Creative Commons License 2018.07.01 0 0 305

Hello! 

Meg tudná esetleg valaki mondani, hogy szigetelt (kátrány papír, alatta beton) teraszra, mivel lehet rögzíteni párnafát? Persze úgy úgy megmaradjon a terasz vízszigetelt tulajdonsága! 

puszedlii01 Creative Commons License 2018.06.08 0 0 304

Megkérdezhetem, hogy mi lett az ügy vége?

Előzmény: jeepy (295)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.25 0 0 303

Üdv

 

Van elfekvőben pár m2  vinyl parkettám, pont annyi amivel a teraszt le tudnám burkolni.

Tudom hogy ez nem igazán kültérre való cucc, de ha valami extra erős kültéri ragasztóval tenném le mégis meddig bírná? Amúgy az UV sugárzás vagy fagy miatt nem való kültérre? Mivel ez így a ragasztón kívül ingyen van, nekem az is megfelel ha 4-5 évet kibír.

kiss_A_G Creative Commons License 2018.05.19 0 0 302

Sziasztok!

 

As tanácsotokat szeretném kérni egy zuhanytálca beépítésével kapcsolatban:

 

Egy helyiségből elfalaztunk egy részt, ez lesz a zuhanykabin, ahova be szeretnék építeni egy 80×100-as Ravak zuhanytálcát (Gigant Pro). A baj az, hogy a kabin sajnos 82-83cm, de a tálca meg 80. Mit javasoltok a fennmaradó hellyel mit csináljak? A csempe 0,8cm vastag. Gondolnom kell a beépített kádszegélyre is...

Mit javasoltok? Vigyek fel még egy kis vakolatot?

 

Előre is köszönöm a segítő hozzászólásaitokat!

 

RAZERX Creative Commons License 2018.05.14 0 0 301

Szép estét!

 

Kb menyi idő múlva lehet burkolni betonozás után ?

zappee 13 Creative Commons License 2018.01.30 0 0 300

Sziasztok,

 

Segítséget szeretnk kérni fugázással kapcsolatban.

 

Helyiség: fürdőszoba, a falak plafonig burkolva vannak.

 

A kérdéseim a plafon alatt lévő utolsó csempesor és a plafon között lévő rés fugázásával kapcsolatosak.

 

 

1) Milyen színű szokott ez a fuga lenni? Ugyan olyan színű legyen mint a fuga színe a csempék között vagy sima fehér, mint a plafon?

 

2) Sima fugázót vagy valamilyen rugalmas szilikont esetleg festhető akrillt tegyek oda?

 

A festhető akrilra azt mondták a boltban, hogy  vízes helyiségben nem jó és időverl lepereg a fuga róla a nedvesség miatt. Az világos, hogy a függőleges sarkokba a fugával azonos színű sziloplasztot teszek, a falak mozgása miatt.

 

De mi van a plafon és a csempe közötti réssel? Ráadásul a csempe vágása nem a legszebben sikerült, némelyik lapnál több, másiknák levesebb a fuga rés. A mester ember úgy ment el, hogy ezt a részt nem csinálta meg és szeretném befejezni.

 

Köszönöm

 

Ember12 Creative Commons License 2018.01.11 0 0 299

Nagyon rosz tapasztalatom van Kajti Imre burkoló mesterrel Máko rul.

Aszt akarom hogy mindenki tudjon hogy milyen mester! Minden volt megbeszélve. Ajtó és ablak beépites egy lákasban. Időpontra nem jöt. Kikapcsólta a telefont és nem jelenkezet töbet soha!! Azért mert nem ütet választotam a burkolás munkára nem jót beépiteni az ablakokat se. Nagyon drága és komolytalan mester. Nem ajánlom senkinek! 

A neve Kajti Imre burkolo mester - Makó.

Hedo Creative Commons License 2017.12.29 0 0 298

Sziasztok, terasz rétegrend kialakításban tudtok segíteni? Hőszigetelnék minél többet (alatta pince), milyen anyagot tudtok a tetejére ami bírja a leszivárgó vizet és elég merev a burkolat repedésmentes megtartására? 12 cm-em van az erkélyajtónál. Eredeti ötlet az volt hogy lépésálló hőszigre tófólia lejtésben és arra homokba ágyazva vékony térkő. Csak sajna nejem felmosható burkolatot szeretne Így ez a verzió kilőve. Betonyp lemez burkolva, vagy ilyesmi megoldásban gondolkodom, csak nem láttam még ilyet meg nem ismerem a betonyp kínálatot. Valaki látott már ilyet vagy hasonlót? Köszi

Budapesti burkoló Creative Commons License 2017.11.28 0 0 297

Teljeskörű átalakítás felújítás festés mázolás burkolás kömüves munka vizszerelès villanyszerelés kivitelezése Budapest területén.

06302427125

Zöldár Creative Commons License 2017.09.13 0 1 296

Ismeretlennek előleget nem adunk.  

 Így az anyagot természetesen sk. kell beszerezni, a mester pedig hozza a szerszámait !

Előzmény: jeepy (295)
jeepy Creative Commons License 2017.09.13 0 0 295

Figyelem!!

 

Csaló burkoló!

 

Gór Nagy Vilmos 30/195-2889 számát változtatja!

 

Előleget kért, sajnos kapott is, majd lelépett . 2 hónapja hiteget, ha nagy nehezen elérem.

Se a pénzt nem adja vissza, se a munkát nem csinálja!

gyuko Creative Commons License 2017.07.22 0 0 294

Üdvözletem!

 

Új építésű lakásba milyen puha melegburkolatot ajánlotok minden szükséges réteget figyelembe véve nettó 3000,- Ft összeghatárig? PVC esetén attól tartok, hogy egy közvetlenül a betonra fektetett 2,5 mm-es PVC még túl keménynek fog érződni. Okos dolog-e, szabad-e egy ilyen PVC alá tenni még egy 3-5 mm-es puha réteget, pl. Steico alátétet?

 

Előre is köszönöm!

Gyula

Zugmodell Creative Commons License 2017.04.09 0 0 293

Sziasztok!

Van egy eléggé göröngyösen lerakott '70-'80-as években divatos patikakő padlóm, amit sürgősen szeretnék lecserélni PVC padlóra. Padlókiegyenlítő mindenképpen szükséges. Az a kérdésem, hogy olyat lehet-e csinálni, hogy a patikakőre öntöm a padlókiegyenlítőt és arra terítem le a PVC padlót, vagy mindenképpen fel kell törnöm? Köszi előre is a tanácsokat!

horex Creative Commons License 2017.03.10 0 0 292

Jó napot!

Fuganélküli burkolatot képzelek el a fürdőszobában, nagyméretű csempékkel a kád köré

Kell vízszigetelés alá?

doktorvas Creative Commons License 2017.01.28 0 0 290

Egy jó kőműves? Nehéz ügy. Talán ők: http://burkolas29.webnode.hu/ még akik nem mentek ki külföldre. De az is lehet hogy már kimentek nem tudom. Igazából nem lehet csodálkozni ki marad itt? Ismerek olyan embereket akik 22 000 Ft ból élnek. Nem 48 000 Ft ból. Nekik nem kell elmenni egy túlélő szigetre sem :) Minden nap túlélnek itt is.

laci19791202 Creative Commons License 2016.12.03 0 0 289

Sziasztok.

Jár erre egy jó kőműves,lenne egy kérdésem tőle.

építsd-okosan Creative Commons License 2016.06.10 0 0 288

Sziasztok, ha otthon szeretnétek nekiállni a burkolásnak a az alábbi linken találhattok egy füzetet (pdf), ami a blogon megjelent cikkeket, leírásokat ebben a témában összegyűjti. Csempézés, járólapozás, falazott zuhanykabin készítése, szilikonozás stb... fényképekkel gazdagon illusztrálva, érthető nyelven leírva a munkafolyamatok.

 

http://epitsd-okosan.blogspot.hu/2016/06/epitsd-okosan-fuzetek-2-szam-pdf.html

 

 

Jó olvasást!

 


kis1.tibi2 Creative Commons License 2016.01.18 0 0 287

Sziasztok,

 

Itt találtam egy cikket burkolat anyag vásárlás kapcsán. Talán érdekes lehet:

http://www.temestered.hu/blog/cikk/23/Erre-a-4+1-dologra-mindenkeppen-figyeljunk-burkolo-lapok-vasarlasakor

 

 

yushchenko Creative Commons License 2015.12.30 0 0 286

Sziasztok!

 

Van egy kis problémám: 3 méter hosszan kellene burkolatváltót építenem csempe-vinyl padló találkozásához, viszont az aljzatkiegyenlítést elrontottam, és az egyik végén 0,5cm a másik végén 1,5 cm a szintkülönbség (közben pedig átmenet). Milyen burkolatváltót tudnék ide beépíteni? Van esetleg valamilyen rugalmas megoldás?

tanarbazishu Creative Commons License 2015.11.24 0 0 285

Sziasztok!

A szakember keresés új formája! Várjuk a szakembereket és szakembert keresőket.

Gyors ingyenes ajánlatkérés egyszerre több szakembertől, a szakembereknek egyszerű, ingyenes regisztráció.

www.szakembered.hu - a Te szakembered

Ajtó/ablak cseréje, Betonozás, Bútor készítése, összerakása, Csempézés/járólap lerakása, Faszerkezet építése, Festés, Fűtés szerelés, Garázsajtó, Gázszerelés, Hőszigetelés, Kandalló/kémény építése, Kád/zuhanyzó építése, Kerítés építése, Kertépítés/gondozás, Klíma szerelés/karbantartás, Kútfúrás, Laminált padló lerakása, Medence építése/karbantartása, Mennyezet átalakítása, spot/LED lámpák, Mosógép/mosogatógép szerelés, Padlószőnyeg lerakása, Parkettázás, Redőny/reluxa szerelése, Riasztó/kamera szerelése, Számítógép szerelése, Szúnyogháló szerelése, Tapétázás, Tető építés/fedés, Térkő/viacolor lerakása, TV szerelés, Üvegezés/tükör készítése Válaszfal építése, Villanyszerelés,  Vízszerelés

szucsinet Creative Commons License 2015.02.23 0 0 282

Sziasztok,

 

Tud valaki segíteni hogy egy vastagabb greslapot hogyan tudok szépen vágni?

1cm vastag, gyémántvágó koronggal is le-le törik a felszíne... :-(

 

Esetleg valakit aki le tudja vágni méretre nekem???

 

Köszönöm!

Csabee1987 Creative Commons License 2015.01.20 0 0 281

Sziasztok! Van egy helységünk ahol jelenleg a padlón parketta van a falon pedig lambéria.
A parkettát járólapra szeretnénk cserélni, de a falon a lambériát szeretnénk megtartani.
Kérdésem, hogy milyen megoldások lehetnének a szegélyezésre, vagy hogy szokták megoldani ilyen párosításba? Előre is köszönöm az ötleteket!

tclar Creative Commons License 2014.12.06 0 0 280

Üdv! Csempeszintező rrendszer érdekelne, de

filléres műanyag alkatrészeket adnak arany árban (1400 Ft/nm) különböző gyártók pl. Raimondi,Siri stb. Nem hiszem el hogy házilag nem lehet valami megoldás erre. Például kóláskupakba facsavar ami a csempék alá rakott alakos műanyagba becsavarható..stb. Valaki csinált már házilag ilyet? Üdv

Norberto Bud Creative Commons License 2014.08.31 0 0 279

Minőségi burkoló munkák kivitelezése .

Budapest és környékén. vállalunk minden hideg burkolást 

Az egyszerűtől egészen a modern LUXUS-ig

Egyedi és nem minden napi REFERENCIÁKKAL rendelkezünk !

 

http://www.facebook.com/burkolasplus

 

http://www.burkolasplus.hu

 

T:0630/375-8720

joevagyok68 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 278
Előzmény: kontraC (269)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.19 0 0 277

Burkolás magas minőségi kivitelezéssel !

Budapest és környékén.

Nem mindennapi Referenciákkal !

Vállalunk minden hideg burkolást az egyszerűtől a Luxusig !

A KÉPEKEN CSAK A SAJÁT MUNKÁINK LÁTHATÓAK .

Mi tudunk kerapoxy-val is fugázni és még a glittert is ismerjük ( na jó nem viccelkedünk)

 

www.burkolasplus.hu

 

www.facebook.com/burkolasplus

T:0630/375 8720

 

(M)Ákos Creative Commons License 2014.08.14 0 0 274

Esetleg dobj fel egy képet, hogy most milyen.

A fuga mélységével nem igazán lehet variálni, szivacsolással annyi jön ki, amennyi...mármint, ha szabályosan csinálják (45 fokban)...

Előzmény: Törölt nick (272)
(M)Ákos Creative Commons License 2014.08.14 0 0 271

Javítani nem igazán.

Fugakaparóval kiszedni, aztán újrafugázni.

Fényes mázas csempénél viszonylag kockázatos művelet. Gres lapnál nem annyira, nehéz megsérteni.

Van sima acél pengés (fogas) kaparó és keményfém szemcsés is. A második haladósabb, de ha megcsúszik a kéz...az tuti nyomot hagy.

Kezdő koromban ilyennel vakartam ki fugázás előtt a ragasztót :)

(Hogy került oda több fuga? Nem szivacsolt a burkoló időben?)

Előzmény: Törölt nick (270)
kontraC Creative Commons License 2014.08.03 0 0 269

Sziasztok!

 

Már csak Bennetek bízom...

 

Szó szerint hónapok óta keresek hiába olyan burkolót, akinek van gyakorlata az epoxi fugázásban. Egy mezei lakásfelújítás során érkeztünk el a burkoláshoz, amikor gondoltam egy nagyot. Úgy döntöttem, hogy olyan fugát választok, ami nem koszolódik és színeződik el, hanem olyan marad, amilyen a lerakás után látható.

 

Hiba volt.

 

Kb. 25 burkolóval beszéltem az elmúlt hetekben, akiket - az epoxi fugázás megemlítése után - három fő kategóriába sorolhatok:

 

"az mi?"

"ismerem, dolgoztam is vele, de nem vállalom"

"ismerem, dolgozom is vele, ennyiért és ennyiért vállalom"

 

Az utolsó kategória nagyon szimpatikus nekem, csak miután valakivel közülük megállapodom az összegben, és abban, hogy mikor kezd, soha többet nem jelentkezik, a megbeszélt időpontban nem jön, és nem érhető el telefonon. (Az aktuális alany éppen múlt hét csütörtökön kezd... természetesen azóta sem hallottunk felőle)

Pedig semmi különös nincs a dologban, padlót szeretnék burkoltatni 60x60-as lapokkal, illetve egy épített zuhanyfülkét (zuhanytálcával), aminek a falai is ilyen fugával lennének felrakva. (Skycolors Evolution - hideg vizes epoxi fuga)

 

Ismertek olyasvalakit, aki megbízható, ismeri ezt a fuga technikát, és szépen is dolgozik? Tudom, hogy sok ez a három egyszerre, de hátha...

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!