Keresés

Részletes keresés

rebondo Creative Commons License 2010.03.12 0 0 29
De legelőször azt kell megérteni, hogy mire kíváncsi egy növény.
Mit szeretne enni.

(A félreértés ugyanis abból származik, hogy a talajt kell dúsítani szerves trágyával és
esetleg műtrágyával, de a növényt nem érdekli szerves anyag, azt ő állítja elő.
Pl a lebomló trágya alkatrésziből, ugyanakkor azt is tudni kell, hogy a trágya elsőfokú hatása
az eredeti talaj lebontásából ered, és nem mint tápanyagforrás!)
Előzmény: Törölt nick (24)
rebondo Creative Commons License 2010.03.12 0 0 26
De találtál tökéletes megoldást, miért nem vagy elégedett vele?
Hallottad valahol, hogy a trágyalé finomabb?
Előzmény: Törölt nick (24)
rebondo Creative Commons License 2010.03.12 0 0 25
Olyat nem lehet mondani, hogy szerves szén.
Ebből az következik, hogy vagy nem copyval másoltad, vagy a gyártó kamu, vagy...

Nem nagyon számíthat milyen növények kivonatai, inkább az , hogy mi is az...
Tudod ez cápaporcra hasonlít, de biztos nem árt, bár a káliumot ilyen mennyiségben nem szereti levélen át.
Előzmény: Törölt nick (14)
Hanga444 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 23
Persze, hogy akarunk tudni, azért beszélgetünk a dologról. Különben csak fognánk és kikapcsolnánk a gépet.
Személy szerint én írtózom ezektől a férgektől. Nemrég volt egy műsor, talán a discovery-n. Egy fickó valahol a Távol-Keleten vásárolt egy piacon húst, amin volt valami pete. Tudományos célzattal megette, hogy megmutassa mi lesz belőle. Valami több méteres dög lett...Ez azon kívül, hogy undorító, életveszélyes is.
Én azért kezdtem a kertembe virág helyett zöldségeket, gyümölcsöket tenni, hogy a gyerekeimnek lehetőség szerint vegyszermentesen tudjam adni ezeket, ne agyonkezelve. Viszont eszem ágában sincs (és azt hiszem sokan vannak még így ezzel) megfertőzni őket valamivel azért, mert nem figyeltünk oda kellőképpen.
Szóval kérdezem én még egyszer, nincs valami vegyszer, ami kiirtja ezeket a dögöket?
Előzmény: rebondo (20)
rebondo Creative Commons License 2010.03.12 0 0 22
Nagyon nehéz a vizsgálata, nincs belőle megengedhető mennyiség.
Előzmény: Törölt nick (15)
rebondo Creative Commons License 2010.03.12 0 0 21
és most visszafele beleszólok, nézzük kibírjátok-e mi nem jó

A kriptobiózis azt jelenti, hogy élettelennek tűnő por...nem érdekli szárazság,
nem baktériumról van szó.Gyomorban ébred.

A szerves trágyák, még a komposzt is gyökérzónába valók.Csak.
A csalánteád tökéletesen tudja azt, amit lehetséges.
Előzmény: Törölt nick (19)
rebondo Creative Commons License 2010.03.12 0 0 20
Szerintem az a kérdés, hogy akarunk- tudni vagy nem.

Merünk szembesülni tévedéssel, vagy nem.

Én tudok szólni, ha észreveszem, hogy van tévedés, meg tudok mosolyogni.
De ha akarjuk tudni, hogy mennyi három meg kettő, érdemes utánanézni , hogy mi az összeadás.
De ha ti úgy szerettek beszélgetni, hogy lehessen minden butaságnak tere, akkor nekem itt nincs helyem
Mert lehet butaságot mondani, én is megteszem, csak én nem félek attól, ha valaki rámszól.

Engem érdekel a mezőgazdaság, sorsközösséget érzek a mezőgazdasági termelőkkel,
én is előállítok valamit...

Persze és ismételve én nem vagyok érdekelt a férgekben, de sokkolt, hogy milyen az érdektelenség, tudatlanság. Barátom majd meghalt. Én is voltam beteg.
Hanga444 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 17
Nincsen olyan vegyszer, ami ki irtja ezeket a petéket? Ok, tudom, hogy az nem bio, de még mindig jobb, mintha életben maradnak.
Előzmény: Ali-bá (16)
Ali-bá Creative Commons License 2010.03.12 0 0 16
Komposztáláskor csak 60-70 C fokig megy fel a hőmérséklet. És a fonalféreg peték? Nem 150 fokig bírják? Vagy azok a medveállatkák?
Előzmény: Törölt nick (15)
Ali-bá Creative Commons License 2010.03.12 0 0 13

Legjobb tudomásom szerint a gombát leginkább lótrágyából előállított komposzton ill. egyszerű szalmás lótrágyán nevelik.

 

Előzmény: Törölt nick (12)
Hanga444 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 10
Hát akkor próba cseresznye. Nekem mindig rengeteg felesleges borsmentám meg citromfüvem van, majd megpróbálok csinálni valamit. Csak kicsit félek, hogy túladagolok valamit, amit nem kellene és kipusztítok valamit. Vagy ezekkel nem lehet?
Előzmény: Törölt nick (9)
Hanga444 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 8
Néztem a file-t, amit feltettél. A csalánlé készítésnél felsorol egy csomóféle gyógynövényt. Ezekből mennyit kell a 10l-hez adni? Egy-egy marékkal elég? Amikor mindent beletettünk, akkor egyből le kell zárni az edényt, vagy majd csak a 2-3 hét letelte, az erjedés után?
Előzmény: Törölt nick (5)
Ali-bá Creative Commons License 2010.03.12 0 0 7
Megnéztem. A 26.oldalon : Komposztlét ajánl varasodás ellen. 2 rész víz, 1 rész komposztlé. Mozó is komposztálódott trágyát használt.
Előzmény: Törölt nick (6)
Ali-bá Creative Commons License 2010.03.12 0 0 4

Ezt már szeretem! Végre egy uj topic ebben a témában. Biztos vagyok benne, hogy akit érdekel, itt fog hozzászólni.

Az orsóférgekről is kellene egy topic, mert az nem illik be ide.

Előzmény: Törölt nick (3)
vica46 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 0

Most a 0

kiváncsi vagyok az ötletekre

Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.12 0 0 topiknyitó
Üdv!Itt megbeszélhetjük kinek milyen ötlete,tapasztalata véleménye van a házilag előállított biostimulátorral kapcsolatban.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!