Keresés

Részletes keresés

atrego Creative Commons License 2021.01.06 0 0 47374

Fácànka

Magyar sàrgaxBankiva

atrego Creative Commons License 2021.01.06 0 0 47373

Kakaskáim eladóak,vagy tyúkra,jércére cserélhetők.

Ők egy kísérlet eredményei,kb.40 féle tyúk leszàrmazottjai.

Igazàn golyóàlló jószàgok,nem vàgásra,tovàbbtartásra,tenyésztéshez ajànlom őket

atrego Creative Commons License 2021.01.06 0 0 47372

Ez marek,a daganatos típus!

Ha meggyógyul az àllat,aranyat ér,örökíti is az immunitást.

A mai marek vakcinàk nem sokat érnek...

Egyébként nyugodtan ehető.

Előzmény: Victor1988 (47362)
Miklós555 Creative Commons License 2020.12.30 0 0 47371

Szerintetek mi a legegyszerűbb és legköltséghatékonyabb megoldás a vetemény körbekerítésére? Kb 200m a kerülete. Szezon előtt és után én is ráengedem az állományt de nyáron valahogy meg kell oldjam, hogy ne mennyenek be. Milyen magas legyen a kerítés? Elég egy fél méter? Jó lenne ha át tudnám lépni és nem kéne mindig ajtóhoz járkálni.

Omosimama Creative Commons License 2020.12.26 0 0 47370

Én is mindig ráeresztem a tyúkokat betakarítás után a kertre. Teljesen le takarítják, a gyommagokkal, bogarakkal stb. egyetemben.

Szurujjas Creative Commons License 2020.12.25 0 0 47369

Szeretetteljes Karácsonyt kívánok Mindenkinek!

Enikő FK Creative Commons License 2020.12.25 0 0 47368

Én is szeretem az ilyen megoldásokat. Ilyenkor mikor nincs vetemény, tavaszig kiengedem a tyúkokat az udvarra, előkertbe, kártevőmentesíteni. Nekem brahmáim vannak, ilyenkor már a későn kelteknek is akkora a súlya, hogy kis kerítést is elég nekik kihúzni.

Élvezik az új területeket bejárni. A hártánya hogy öszesz...nak mindent, és a komposztálót érdemes valamivel letakarni mert egyébként kikaparnak belőle mindent.

Előzmény: Miklós555 (47366)
meszi67 Creative Commons License 2020.12.25 0 1 47367

Szia. Elméletileg biztos, hogy működik, lecsipkedik tarrra a zöldet. Persze van amit nem szeretnek /pl parlagfű/.  De szerintem soronként elkülöníteni és a hozzávezetést megoldani macerásabb mint végigsarabolni a sorközt. Eleve túl nagy távolságokat kellene tartani a sorok között, hogy oda beférjenek. Az elválasztásnak is viszonylag magasnak és masszívnak kéne lenni mert ha alákaparnak és átbújnak akkor borul a mutatvány. Az is hátrányos lehet, hogy  összeszedegetnek olyan élőlényeket is /pl. giliszta/ ami hasznos a kertben a talajélet szempontjából /mondjuk a tyúknak is nagyon hasznos/.

Viszont nagyobb területen és bizonyos növényeknél simán működhet. Láttam olyan videót ahol az üvegházban ahol paradicsomot termeltek néhány tyúk látta el a gyommentesítés-kártevőirtás-komposztbeforgatás feladatokat. Az ipse úgy beszélt róluk mintha legalábbis a munkatársai lennének :)

Előzmény: Miklós555 (47366)
Miklós555 Creative Commons License 2020.12.24 0 0 47366

Sziasztok. Valki próbálta már a tyúkokat veteményes gyomlálására használni? A zöltségeket egy mobil hálóval (pl.raschel) elvállasztanám a sorköztől. Néhány naponta új sorokba engedném be őket. Működhetne? Nagy segítség lenne.

Jungle Fan Creative Commons License 2020.12.17 0 0 47365

Marek-féle betegség.

Előzmény: Lali_78 (47361)
Victor1988 Creative Commons License 2020.12.17 0 0 47364

Nálunk az állatorvosnak fogalma sem volt, mi lehet ez. Ha még nem "döglődik", akkor vágjátok le hamar és attól a húsa fogyasztható, esetleg a rossz belsőszerveit dobjátok el. Ha pedig már nincs gusztusotok hozzá, etessétek meg a kutyával, ha van a háznál.

Előzmény: Lali_78 (47363)
Lali_78 Creative Commons License 2020.12.16 0 0 47363

Gondoltam én is a vágásra, de úgy hallottam, beteg jószágot nem jó levágni vagy legalábbis megenni nem. Azért is érdekelt, mi lehet ez a betegség, hogy ettől még ehető-e a baromfi, ha levágjuk. Nem is a megduzzadt begy, ami jobban zavar, hanem az, hogy nehezen tud állni a lábain, emiatt X lábai lettek, nagyon keveset mozog, inkább csak gubbaszt egy helyben vízszintes lábakkal és az ujjai vissza vannak hajolva. További tünetként láttam ma, hogy a csőre nem szép sárga, hanem sötét elszíneződések vannak rajta. Ez a baromfi emberi fogyasztásra alkalmas leehet így?

Előzmény: Victor1988 (47362)
Victor1988 Creative Commons License 2020.12.14 0 0 47362

Szia,

Sajnos nagyon is ismerős ez a nyavalya, amit leírtál. Néhány éven keresztül nálunk is előfordult hasonló, sőt egyéb tünetek is társultak hozzá, illetve a tünetek egyedenként eltérőek is voltak. Nem valószínű, hogy ez a kopasznyakú felépül, ha elég nagy hozzá, én azt tanácsolnám, vágjátok le inkább. Ha olyan helyen van a csomó, előbb-utóbb meg is fojthatja a jószágot.

Előzmény: Lali_78 (47361)
Lali_78 Creative Commons License 2020.12.14 0 0 47361

Sziasztok!

Kezdő tyúktartó vagyok, júliusban szeretem be egy akkor 6-8 hetes vegyes állományt (kopasznyakú, magyar sárga és kendermagos keverten 22db-ot), melyből néhány csirke esetében furcsa betegséget tapasztaltam. Először egy kis kendermagoson vettem észre, hogy X lábai vannak, azaz olyan, mintha nem tudná magát megtartani a lábán, járni is nehezére esett, fejlődésben jelentősen elmaradt a többiektől. 1-2 hónapra rá, ugyanezt észrevettem már egy nagyobb kopasznyakún is. Mindkét állat sokat pihent, nem voltak olyan fürgék, mint a társaik és ülő helyzetben az ujjaik visszahajlottak. Kb. 1 hónapra rá, a nagyobb állat elpusztult, a kicsi viszont sok hónapos lerokkanást követően egyik napról a másikra megtáltosodott, megszűnt az X lába és elkezdte utolérni a többieket, és már ő is fürge lett. Viszont 1-2 hete újabb fejlettebb kopasznyakún vettem észre ezeket a tüneteket (X láb, sok pihenés elkülönülve a többiektől, visszahajlott ujjak üléskor,sőt a lábak is ilyenkor vízszintes helyzetben vannak, nem függőlegesben). Azt vettem még rajta észre, hogy ahol kopasz a nyaka, ott a nyak nem szimmetrikus, hanem egyik oldalra nőve van neki egy nagyobb gombóc a nyakán. Összehasonlítva másik kopasznyakúval azt látom rajta, hogy a nyakán sokkal kevesebb a toll, mint a többiekén, akiknek ez a rész, ahol neki ez a gombóc nőtt, tollal fedett. Van valakinek tapasztalata ilyen tünetek kapcsán, hogy ez mitől lehet és lehet-e ezzel kezdeni valamit természetes módon? Az első kicsi, akinél ezt észleltem kigyógyult belőle, de már egy nagyobb kopasznyakú viszont elpusztult emiatt, és nem tudom, mi várható ennél a 3. esetnél. Levágni érdemes egy ilyen jószágot?

meszi67 Creative Commons License 2020.11.24 0 0 47360

Mindenki okulására : 

Ne hagyjatok a tyúkudvarban üres vödröt, mert a tyúkok fogságba ejthetik magukat! Nálam már másodszor fordult elő, hogy egy tyúk alája került az üres 15 literes festékes  vödörnek. Nyilván ráugrott a szélére, amitől az átpördült és foglyul ejtette a szárnyast. A mostani esetben kb. 1,5-2  napig volt ott szegény jószág mire észrevettem. Még szerencse, hogy a vödör egy kicsit repedt volt az alján, így kapott némi levegőt. De a kilélegzett párától így is bőrig átázott-csatakos lett.   

Zéró. Creative Commons License 2020.11.18 0 0 47359

Köszi!

Előzmény: Victor1988 (47357)
jaguaar Creative Commons License 2020.11.18 0 0 47358

Üdv mindenkinek!

Ha valakinek van fehér Shabó kakasa eladó, - kérem hívjon a 702231400 telefonon. Ha lehet Békés megyében, vagy a közelben.

Köszönöm!

Victor1988 Creative Commons License 2020.11.17 0 0 47357

Szia,

Szerintem jó megoldás ez, de az 1 m magasság kicsit alacsony tyúkok számára, legalább másfél méter magasságú legyen.

Előzmény: Zéró. (47356)
Zéró. Creative Commons License 2020.11.16 0 0 47356

Hali!

Tyúkok, esetleg némakacsa, liba számára szeretnék területet lekeríteni a kertben.
Alkalmas lehet az alul sűrített vadháló erre a célra vagy valami súrúbb szövésű kell?
1 méter magas kerítés elég lenne? (első körben csak letojt tyúkok lennének "tesztüzemben")

Egyelőre csak ideiglenes lenne, így levert betonvasak szolgálnának oszlopnak.
"Megtartja magát" ez a típusú kerítés vagy összecsuklik és muszáj függeszteni, feszített huzalra erősíteni. 

üdv Zéró.

Omosimama Creative Commons License 2020.11.12 0 2 47355

Szevasztok!

Meg kell állapítanom, hogy aki azt mondja “buta tyúk”, hát az nagyot téved.

Mentem ma becsukni a jószágokat. A kicsik a kotlóssal eddig egy papír dobozban laktak, alatta falap, körül falapok, körül pokróc, a nagyok a belső helyiségben, megemelt placcon. Na nézem a bandát, nagyok rendben, de nem hallottam a kicsik szokásos csivitelését, szöszmötölését. Benézek hozzájuk (fejlámpa), jajuramisten 3 kiscsirkét látok.Hova lett a többi? Délután még mind megvolt. Nézek be a nagyok podesztje alá - néha ott is futkároznak - nincsenek! Aztán benéztem a tojóládába (hűtőszekrény 3 rekészre osztva, kiszénázva), hát nem bevitte őket oda az anyjuk, hogy ne fázzanak! A maradék hármat is beraktam, kivettem két rekesz közül az elválasztót, hogy elférjenek, oszt annyi. Úgyse tojnak még, meg napközben kint nyüzsögnek, úgyhogy kotlós mama nagyon okos volt.

De hogy engem az infarktus kerülgetett, az is biztos.

claas patrol Creative Commons License 2020.11.05 0 0 47354

:-)) A *fekák* szimpatikusabbak .   ,-))  :-))

Előzmény: Ladybee új (47353)
Ladybee új Creative Commons License 2020.10.29 0 0 47353

Harco & Tetra SL húszhetes jércéim.  https://youtu.be/-eFv3cCJHtk

Ladybee új Creative Commons License 2020.10.28 0 0 47352

Nyugodtan adható, én az ágaprítóban összetöröm, ők kiválogatják.

Előzmény: Enikő FK (47351)
Enikő FK Creative Commons License 2020.10.28 0 0 47351

Sziasztok

Az idén is nagyon ramaty lett a diótermés, a burokfúrólégy miatt. A selejt diókat meg lehet etetni a tyúkokkal? Van valami hátránya? Gondolom a tolluknak, meg a zsírrétegüknek jót tesz. A tojástermelést nem csökkenti esetleg?

Szurujjas Creative Commons License 2020.10.24 0 0 47350

Üdv Tanár úr!

Valóban tanulságos történet - másoknak is; köszönjük a megosztását!

Előzmény: Ladybee új (47349)
Ladybee új Creative Commons License 2020.10.23 0 0 47349

A nyesttel vigyázni kell. Nyáron nálam leölt egy tucat felnőtt állatot. Frissen megpucoltam, lefagyasztottam a kutyának a tetemeket. Egyedül a zúzákból készítettem pörköltet, annyira frissek, guszták voltak. Éjszaka rosszul lettem, láz, szomjúság, hasmenés stb.két napba telt, míg kihevertem. A kutya is evett a húsból, másnapra ugyan ezeket a tüneteket produkálva majdnem elpusztult. Élelmiszerbiztonsági szakértőkkel konzultálva kiderült, hogy a nyest nyálában van valami véralvadásgátló vegyület, ami pillanatok alatt szétterül a testben. Tanulságos eset volt.

Előzmény: Szurujjas (47348)
Szurujjas Creative Commons License 2020.10.23 0 0 47348

Nos kérem, a takarmány beszerzés errefelé nem annyira egyszerű... és nem is az olcsóbb kategória. De ez van.

"amúgy" egy hete meg a riogás, mert drágalátos nyest barátunk egy hete csütörtökön "belátogatott" hozzánk, tojást lopott és a padláson is randarílozott egy sor, s mikor kimentünk, már lentről, a kocsi alól néztünk vele jó hosszasan farkasszemet.... Hurrá... boldog állatvédő vagyok!... 

meszi67 Creative Commons License 2020.10.19 0 0 47347

Üdv. újra itt ! 

Látom megtaláltad az örök ifjúság elixírjét  --veteránból hipp-hopp babakocsis hamvasarcú újonc lettél :) 

Előzmény: Ladybee új (47346)
Ladybee új Creative Commons License 2020.10.19 0 0 47346

Ladybee új Creative Commons License 2020.10.19 0 0 47345

Jól írja Meszi67. A táp optimálisan összekevert alapanyagok elegye. Én magam darálom és keverem az állománynak, legalább tízféle alapanyagból, amit a környékbeli gazdáktól szerzek be betakarításkor, lényegesen olcsóbban, mint a boltból. Tojóknál tartom a 16 %-os fehérje tartalmat, a Harco állomány még termel, a kettőshasznúak vedlenek. A fiatalokat nem siettetem, időben kezdjenek tojni. Mellékelem egy felénk bevált koncentrátum adatlapját, semmi különös anyag nincs benne. (azaz mellékelném, de elfelejtettem, hogy kell kitallózni)

Előzmény: claas patrol (47336)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!