Keresés

Részletes keresés

NeomatiK Creative Commons License 2009.11.09 0 0 7
Nincs előttem hogy milyen a kapu felfogatása. Nincs erről valahol rajz vagy fénykép?
Előzmény: kaffer63 (6)
kaffer63 Creative Commons License 2009.11.07 0 0 6
Nem értem. A kapu görgőkőn gurulnak. Az úszó egy az alsó élére épített c sínbe "dugott" görgőcsoportpáron szalad, a toló meg a sinre állított kerekein. A kibillenés ellen a felső éléhez minél közelebb elhelyezett függőlees tengelyű gögö vagy görgők biztosítják, amelyelet oszlopra vagy a falhuz rögzítenek.
NeomatiK Creative Commons License 2009.11.07 0 0 5
Lent és fent kell csak 1 helyen megfogatni? Ahogy én elképzelem, lent (vagy fent) 2 rögzítés kéne, mert így nem tud lebillenni a nyitás irányába vagy/és a vele ellentétes irányba.
Előzmény: kaffer63 (4)
kaffer63 Creative Commons License 2009.11.07 0 0 4
Csak a kibillenés ellen kell megfogni egy vezető görgővel, mind a tolót mind pedig az úszókaput.Ha motorizálni akarod én mindenképpen az úszókaput javasolnám igaz drágább a kiépítése de mindenképpen üzembiztosabb..
NeomatiK Creative Commons License 2009.11.07 0 0 3
A tolókapunál a "rögzítést" hol és hogy alakítják ki?

Szerintem a tolókapu se vészes. Csak pár nap van az évben, amikor hó lepi el.

Előzmény: exDínó (1)
kaffer63 Creative Commons License 2009.11.07 0 0 2
Írd le az építendőkapu adatait : szabadnyílás méret, magasság,mivel burkolod, nyílásirányban a belső oldalon mekkora hosszúságú a kifutás meg mindent ami még eszedbe jut.Ha van a kerítésről fotó azt is tedd fel.Én ezzel foglalkozom szívesen segítek.
exDínó Creative Commons License 2009.10.12 0 0 1
Akkor már inkább úszókapu. Oda kell figyelni a tervezésekor, több beton meg vas kell bele, viszont nem kell takarítgatni a sínjáről a  sarat, havat, jeget...
Előzmény: kjanik (0)
kjanik Creative Commons License 2009.10.12 0 0 0
Mennyire vagy járatos a betonozásban, lakatos, hegesztő, villanyszerelő tevékenységekben ?

Az összehuzalozás, programozás is egy erőpróba, továbbá a biztonsági szempontok megfontolása sem elhanyagolható.

(Az elsőt az ellenségednek, a másodikat a barátodnak, a harmadikat magadnak készítsd el.)

Egyébként én a tolókaput részesíteném előnybe, de a választás a helyi adottságoktól függ.
Előzmény: moonshadow (-)
moonshadow Creative Commons License 2009.10.12 0 0 topiknyitó

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!