Keresés

Részletes keresés

Nyírség IC Creative Commons License 2012.09.09 0 0 289

"Ha középállomáson beáll a vonat és látja is az illető, hogy hol a szakasz vagy bicajkocsi, nem biztos, hogy fel is vállalja, hogy 5-6-7 kocsit nyargaljon a vonat mellett, mert attól fél - tegyük hozzá hogy bizony néha jogosan - hogy a vonat elindul, mielőtt felszállna a masinájával."

 

Nekem már az a része büdös, hogy a vonat úgy akar elindulni, hogy valaki még fel akar szállni. 

 

Eztmosthogy? Ennek nem lenne szabad megtörténni. A hajléktalanosnak meg dettó. Az OKJ-VB-FVŐ-FBSZ ezeket miért nem tudja intézni? (Nagyobb) állomásokon vannak, mindenhol máshol pedig ott a kalauz. 

Előzmény: kombi (282)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.09.09 0 0 288

Én mindig pedálra tett lábbal várom, hogy befusson a vonat. :-) Általában el szoktam érni a megfelelő kocsit.

Előzmény: kombi (282)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.09.09 0 0 287

Csak mert tanulni szeretnék: hogy lehet egy Siófok-Agárd-Siófok túrát Földvárról indulva és oda érkezve megcsinálni?

Előzmény: Törölt nick (286)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.09 0 0 286
A héten megkérdeztem Siófokon az információnál. Azt mondták, hogy egy nap alatt meg lehet csinálni egy Siófok-Agárd-Siófok túrát egy Balaton kerékpárjeggyel. Végül tegnap volt meg a túra, Földvárról indulva és oda érkezve. Oda is, vissza is át kellett szállni, a jegyért nem szólt senki, pedig négy vonatszám került rá összesen.
Előzmény: Törölt nick (272)
nagypapi Creative Commons License 2012.09.07 0 0 285

Mondjuk egy szép új világban a jv. odamenne hozzájuk, és szép sorban lehajígálná a hajléktalanokat a bevásárlókocsijukkal együtt.

(asszem most szociálisan meglehetősen érzéketlen voltam...)

Előzmény: _Sandrusz_ (284)
_Sandrusz_ Creative Commons License 2012.09.07 0 0 284

"5-6-7 kocsit nyargaljon a vonat mellett, mert attól fél - tegyük hozzá hogy bizony néha jogosan - hogy a vonat elindul, mielőtt felszállna a masinájával"

 

Érdekes - ma majdnem sikerült ezt bemutatnom a Camponánál :) Egy barátommal az első kocsiba szerettünk volna felszállni, de mikor már beállt a vonat akkor tudatosult bennünk, hogy a kiválasztott helyen egy 3-4 fős hajléktalan csapat is fel akar szállni egy bevásárló kocsival. Úgyhogy irány a szerelvény vége, ami a sok leszállótól nem volt egyszerű. Közben becsukódtak az ajtók, de még a legközelebbit egy pánikszerű gombnyomással sikerült kinyitni. Sajnos onnan még két ajtónyira volt a kerékpár-hely. Először arra gondoltam hogy majd az első megállónál korrigálunk, de mivel nem voltak sokan a vonaton, szépen végig tóltuk a bicót. Nem volt egy elegáns dolog, de ez van. Elnézést, ha valakinek kényelmetlenséget okoztunk :)

Előzmény: kombi (282)
Venyerin Creative Commons License 2012.09.07 0 0 283

No igen, MÁV-on bicajt vinni extrém sport. Legalábbis családdal mindenképp...

 

Én a múltkor egy gödi BVh-s felszállás kapcsán fogadtam meg, hogy ezentúl tojok a piktogrammokra meg mindenre, és a legközelebbi ajtóhoz szállok oszt jónapot.

Előzmény: kombi (282)
kombi Creative Commons License 2012.09.07 0 0 282

Nehéz ügy ...

 

Az "egységsugarú"' , azaz vasúti berkekben kevésbé járatos utas legtöbbször csak azt nézi, hol van a legközelebbi ajtó, hogy fel tudjon szállni a vonatra.

 

A jelenlegi tájékoztatás szintje a bringakocsik, szakaszok vonatban való elhelyezkedésének helyét illetően gyakorlatilag 0.  A kocsik, szakaszok a vonat mellől néha nagyon nehezen észrevehetőek... sok esetben kicsik a piktók, alig különülnek el, beleolvadnak a kocsi oldalába, érkező vonat esetén  vagy a kocsik mellett állva nehezen vagy egyáltalán nem láthatóak.

(A BDV motorkocsik felpiktózott és általában zárt poggyásztereiről meg most inkább ne is beszéljünk)

 

Ha középállomáson beáll a vonat és látja is az illető, hogy hol a szakasz vagy bicajkocsi, nem biztos, hogy fel is vállalja, hogy 5-6-7 kocsit nyargaljon a vonat mellett, mert attól fél - tegyük hozzá hogy bizony néha jogosan - hogy a vonat elindul, mielőtt felszállna a masinájával.

 

A postakocsikkal kapcsolatos másik élményem  pedig a Vácról induló páratlan ingák esetében az, hogy Vácott a Pest felé álló vezérlőkocsi általában már lelóg a peronról, és így a zúzottkőről kell felhajítani a bringát jó 1,60 m magasra, ami viszont már felnőtt férfiembernek sem olyan egyszerű mutatvány... aki pedig ezt nem tudja felvállalni, annak csak a közbenső kocsik peronjai maradnak..

Előzmény: nagypapi (281)
nagypapi Creative Commons License 2012.09.06 0 0 281

Akárhová is rakják, mindig akadnak majd olyan bunkók, akik vmelyik másik ajtónál teszik majd föl a bringát, mert pont lesz*rják, hogy mások fel vagy le tudnak szállni tőle (ez sokéves hernyókon és posta bhv-kon szerzett tapasztalat mondatja velem).

Előzmény: Venyerin (276)
nagypapi Creative Commons License 2012.09.06 0 0 280

22-e szombatra esik, eddig mindig hétköznap volt, csodálkoznék, ha hétvégére tennék. Túl sokan használnák.

Majd megláttyuk.

Előzmény: Törölt nick (277)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.09.06 0 0 279

Miután a retyótémáról volt szó, úgy olvastam, hogy "miért nem lehetett a vonat végbelébe rakni a bringás helyet".

Előzmény: Halálosztó Babgulyás (271)
Sinbiciklis1 Creative Commons License 2012.09.06 0 0 278

Könnyü megjegyezni: a születésnapomon

Előzmény: Törölt nick (277)
Venyerin Creative Commons License 2012.09.06 0 0 276

Sose értettem, hogy miért vannak nekünk mindenben olyan hű de speciális igényeink, miért nem jó ide pont ugyanaz a kiépítésű utastér, mint amii mondjuk a DB-nek vagy OBB-nek évtizedek alatt kijött....

Előzmény: kombi (275)
kombi Creative Commons License 2012.09.06 0 0 275

Saját tippem szerint, ha megkérdeznénk a Stadlert a rötyi/bringahely témában, akkor az lenne a válasz, hogy mert aMÁV így kérte...

:o))

 

Előzmény: Törölt nick (273)
nagypapi Creative Commons License 2012.09.06 0 0 274

Ha nem feltétlenül fix időpontban akarsz menni, akkor várd meg a mobilitás hetet (szeptember közepén szokott lenni). Az ideiről egyelőre nincs infó, de az elmúlt években ezalatt ingyen lehetett kerékpárt szállítani, sőt, egy adott napon érvényes, saját névre szóló forgalmival vonatjegyet sem kellett váltani.

Előzmény: Törölt nick (270)
Halálosztó Babgulyás Creative Commons License 2012.09.05 0 0 271

na igen, csak van egy bibi... a stadlerben ugye középen van a bringás hely, a retyónál. vegyél egy átlagosan tele vonatot, 4-5 bringával. innentől lehet toszigálni a bringákat, hogy a vonat másik feléből érkező utasok is tudják használni a WC-t. Nem értem, mért nem lehetett a vonat végébe/elejébe rakni a bringás helyet...

Előzmény: kombi (266)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.04 0 0 270

Sziasztok!

 

A MÁV honlapján nézem, hogy van-e valami -tól-ig korlátozás a Balaton kerékpárjegyre, váltható-e még most is, azt követően, hogy lecsengett a nyári szezon?

 

Csak mert ilyet nem találok itt:

http://www.mav-start.hu/kerekpar/jegyek.php

 

"A kerékpáros túrajegy érvénytartamán belül korlátlan számú kerékpárszállítást biztosít (oda és vissza irányban is) az érintett vasútvonalon."

 

Magyarul lezavarható egy ilyen 400 Ft-os jeggyel egy Balaton - Velencei-tó - Balaton túra is akár egy nap alatt?

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.19 0 0 269

Köszönöm szépen.

Előzmény: informacioforras (268)
informacioforras Creative Commons License 2012.08.18 0 0 268

Természetesen lehet, hiszen a bringával is megszakítható az utazásod. Az igazolásra mindkét jegyed sorszámát ráírják. 

Előzmény: Törölt nick (267)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.18 0 0 267

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy útmegszakítást lehet kérni bicikliszállításkor is?

kombi Creative Commons License 2012.08.07 0 0 266

Hát nem csak az áramszedő a különbség. ...

 

A Flirt  patentül működő sváci, a Desiro meg ratyi német.masina. :)  Igaz ebben az itthon működő (néha nem működő) fenntartási rendszerek külömbözősége is alaposan közrejátszik.

 

Ha csak a bicajos szempontokat nézzük:

 

Bicaj rögzíthetősége a Flirtben a biztonsági övekkel kiválónal mondható.

A Desiróban mivel is lehet rögzítani a bicajt? Max.imum azzal a gumipókkal, amit magaddal viszel...  :o))

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (264)
Snake-Mojzi Creative Commons License 2012.08.06 0 0 265

Csak ha a Mercedes egy Opel csillaggal az elején. :)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (264)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.08.06 0 0 264

Ravasz. Ekkora különbséget illett volna észrevennem. No de mindig tanul az ember. :-) Szóval a Flirt egy Desiro áramszedővel? :-)

Előzmény: nagypapi (263)
nagypapi Creative Commons License 2012.08.06 0 0 263

Mindkettő motorvonat és mindkettő piros, minden másban. :-)

A legalapvetőbb: a desiró dízel, a flirt és talent meg drót alatt szalad.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (262)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.08.06 0 0 262

Ajjajj... Miben különböznek?

Előzmény: kombi (261)
kombi Creative Commons License 2012.08.06 0 0 261

Csak egy apró pontosítás:  Ez (szerencsére) Flirt, nem Desiró.:)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (260)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.08.06 0 0 260

Nagy öröm, hogy Desirók járnak a győri vonalon (igaz, csak személyvonatként), szintben van a peron, pár centi emeléssel be lehet juttatni a felpakolt kerékpárt! Mekkora különbség ez a segítséggel felráncigáláshoz képest! Csak persze több az eszkimü, mint a fóka.

 

Viszont a tatabányai állomásnak 10 fekete pont, amiért csak a zsibvásáron átküzdve, ilyen tábla alatt lehet megközelíteni a pénztárat (nem tudom, olvasható lesz-e), és alig lehet megtalálni azt az egy utat is, ahol nem meredek lépcspn lehet odajutni.

A peronokat természetesen továbbra sem lehet hivatalosan XXI. századi módon megközelíteni lépcspn cipelés nélkül, így a nem hivatalos megközelítést választottam, szerencsérte volt rá mód. (szerintem aki szállt már vonatra csomagos kerékpárral, az tudja, miről beszélek.)

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.02 0 0 259

Hű, szupi! Köszi!

Előzmény: kombi (258)
kombi Creative Commons License 2012.07.02 0 0 258

Egy irányú jegy, azaz nem menettérti  maga a jegy.

Visszaútra tehát  új jegyet kkell váltani, de ugyanakkor a kedvezményt a tavi állomásokról  induló utazásoknál is igénybe lehet venni.

Előzmény: Törölt nick (257)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.02 0 0 257

Ez az utolsó kiemelt mondat nem teljesen egyértelmű. Retúr jegyként kell ezt értelmezni (Nyíregy-Balaton-Nyíregy) vagy pl. aki a Balatonnál lakik, az is mehet ilyen kedvezményes kerékpárjeggyel akárhová (Balaton-Nyíregy[-Balaton])?

Előzmény: Törölt nick (254)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!