Keresés

Részletes keresés

Tartomo Creative Commons License 2010.04.15 0 0 148
Nálam is még csak most kezdtek kibújni. Én sem látom még mindegyiket, de gondolom hamarosan ők is előbújnak. Remélem idén egészségesek lesznek, és nem járok velük úgy, mint tavaly. Akkor egyszerűen leszáradtak  a szárak, hiába a napi kétszeri locsolás.   :-(
kisidi Creative Commons License 2010.04.15 0 0 147

Akkor megnyugodtam, hogy nem csak nálam ilyen lassúak. Én télre direkt rajta szoktam hagyni a virágszárakat, és nekem is keltek már ki tavaly magról. A szárról szoktam látni, hogy honnan jön majd elő, de apukám besegített és levágta, hogy ne legyen csúnya. Most leshetem.

Két nagyot átültetünk, amik a fal tövébe a hortenziák cserepei között voltak, mert már a hortenziától lassan nem bírunk eljárni a kövön, és akkor hátrább tudnánk tolni a fal fele. Olyan nagy és szép volt tavaly, igazából nem szeretném szétosztani. Csak mezei és undullata fajta, de őket is szeretem:)

Előzmény: CBNora (145)
taormina1 Creative Commons License 2010.04.15 0 0 146
Hát szerintem ezzel sokan vagyunk így...:-(
Ha javasolhatom, éjszakára jól zárd be a kertkaput, nehogy valaki az éj leple alatt hozzátegyen még néhányat!
Előzmény: Dodeca (143)
CBNora Creative Commons License 2010.04.15 0 0 145
Most kezdenek itt-ott előbújni. Nálunk se látszik még mindegyik.
Viszont vannak tényleg kicsikék! Tavaly 3 tő hozott magot, elvetettem, és már van egy halom csíranövény. Kíváncsi vagyok, mi lesz belőlük.
Előzmény: kisidi (144)
kisidi Creative Commons License 2010.04.15 0 0 144
Sziasztok hostások! Hogy állnak nálatok a kicsikék? Nálam van olyan fajta, ami még ki sem jött!
Dodeca Creative Commons License 2010.02.15 0 0 143
Hello!
Hosta Royal Standard-t cserélnék más fajtára.
Budapest vonzáskörzetében
Ha érdekel inkább e-mailt írj domder@freemail.hu
sz.k.gabi Creative Commons License 2009.08.11 0 0 142
Én még sose kérdeztem tőle! Slaggal locsolok. Csak persze nem napsütésben, de ez gondolom egyértelmű. Nem hinném, hogy baja lenne tőle.
Előzmény: Bögni (141)
Bögni Creative Commons License 2009.08.11 0 0 141
Nálunk hol csöpörög, hol eláll..pedig ma akarjuk feltenni a tetőre a napkollektort, de lehet hogy csúszik a dolog. Jut eszembe, a hosta szereti, ha a levelét is locsolom?
Előzmény: sz.k.gabi (140)
sz.k.gabi Creative Commons License 2009.08.11 0 0 140
Én is :-)))) De ma nem lesz rá szükség. Jól elkámpicsorodott az idő. Kedvem sincs kimenni és elázni. Pedig kapálgatni lehetne.
Előzmény: Bögni (139)
Bögni Creative Commons License 2009.08.11 0 0 139
Azzal nincs gond, és minden nap locsolok, ha nem esik az eső :).
Előzmény: sz.k.gabi (138)
sz.k.gabi Creative Commons License 2009.08.11 0 0 138
Igen, ez nagy különbség. A hosták nagyon bírják a mi földünket. Majd oda kell figyelned a locsolásra, a homok nyeli a vizet.
Előzmény: Bögni (137)
Bögni Creative Commons License 2009.08.11 0 0 137
Nem lesz velük semmi baj. Mondjuk az új talajt is meg kell még szokniuk, nálam homok van, míg Nálatok agyagos a föld. De már beszéltem vele:).
Előzmény: sz.k.gabi (136)
sz.k.gabi Creative Commons License 2009.08.11 0 1 136
Ha tavasszal bonyolítotuk volna le az ügyletet, akkor biztos simán átvészelik, de azért így is jó lesz. Bár szerintem ez nem a legoptimálisabb idő az átültetgetésekhez, de így sikerült.
Előzmény: Bögni (135)
Bögni Creative Commons License 2009.08.11 0 0 135
Persze hogy nem...kicsi babusgatás, szeretgetés, menni fog ez, nyuszómuszó:D!!
Előzmény: sz.k.gabi (134)
sz.k.gabi Creative Commons License 2009.08.11 0 0 134
Na, jól van akkor. Ne ijesztegess! Valószínűleg az átültetés. Nem lesz semmi baj.
Előzmény: Bögni (133)
Bögni Creative Commons License 2009.08.11 0 0 133
Azért nincs akkora baj, csak a legkisebb tövön van két sárguló levél, a többi él és virul:). Azokat asszem leveszem róla, ne fárasszák szegény növényt. Napot szinte nem is kapnak, csak délután valamennyit, azzal nem lehet baj, de mivel ő volt a " bandában " a legkisebb, ezért jobban megviselte a költözés..de majd megbeszélem vele, és hamar rendbejön:).

Szép napot

Ági
Előzmény: sz.k.gabi (132)
sz.k.gabi Creative Commons License 2009.08.11 0 0 132
Jaj!:-((( Ilyent még nem láttam. Nálam ezek a "sima" hosták úgy élnek, mint Marci Hevesen anélkül, hogy bármi extrát adnék nekik. Csak a tűző napra kiültetett tövek levele sárga - fehér, de hát az a naptól van. De hogy ez mi? ...
Előzmény: Tartomo (128)
ZsuR Creative Commons License 2009.08.11 0 0 131
Nem tudom, mennyire olvasol angolul - ezt talaltam: Crown rot

"Southern Blight or Sclerotium Rolfsii is a group of related soil borne organisms which are a bit more specific leading to something similar to crown rot. Southern Blight ususally appears in summer when temperatures reach high 80's or above. It also seems to appear after rains and high temperatures. Treatment is 10% household bleach or 1% by volume as a drench of the plant and soil. Since it is soil borne it will move down a slope and reappear next year in the general area so treating the whole area is proper."

A fennti nem a "crown rot" csak hasonlo hozza - es a kezeles egyszeru, 10%-os hipo oldattal kell a foldjet kezelni.

A "crown rot"-nal a levelek, serult reszek elravolitasa a kertbol! A kes-ollo alkoholos fertotlenitese, es suru imadsag, hogy visszajojjon a noveny a kovetkezo evben.

Nekem az iriszek szoktak igy elmulni, meg a hipost nem probaltam, de fogom...

Előzmény: Tartomo (128)
agicza Creative Commons License 2009.08.10 0 0 130
Talán mert átültetted őket? Egyébként elég meleg van még mindig ahhoz, hogy itt-ott már kezdjen megkopni a szépsége, főleg, ha kevés víz és több nap éri...
Előzmény: Bögni (126)
Tartomo Creative Commons License 2009.08.10 0 0 129

Szia!

 

Sajnos valamiért nálam is sárgulnak a levelek.

árnyékban van,  napot igazából csak a reggeli órákban kaphat, kb 9-ig maximum. Minden nap locsolom. És a baj, hogy egy kivételével mindegyik hostám ezt csinálja, de csak ebben az ágyásban, ami nem csinálja ezt, az nem ebben az ágyásban van.

Tartomo Creative Commons License 2009.08.10 0 0 128

Szia!

 

Sajnos valamiért nálam is sárgulnak a levelek.

árnyékban van,  napot igazából csak a reggeli órákban kaphat, kb 9-ig maximum. Minden nap locsolom. És a baj, hogy egy kivételével mindegyik hostám ezt csinálja, de csak ebben az ágyásban, ami nem csinálja ezt, az nem ebben az ágyásban van.

Előzmény: Bögni (126)
sz.k.gabi Creative Commons License 2009.08.10 0 0 127
Már most sárgul??
Előzmény: Bögni (126)
Bögni Creative Commons License 2009.08.10 0 0 126
Szép napot mindenkinek. Kérdésem a következő: miért sárgul a hosta levelének a széle? És mi a teendőm vele?

Köszi

Ági
ZsuR Creative Commons License 2009.08.08 0 0 125
Ne legyetek szerenyek - jol gondoltatok!!! Van! 40 fajta... sot :))!

Megall az ember esze, mennyi van!!!
Előzmény: sz.k.gabi (124)
sz.k.gabi Creative Commons License 2009.08.08 0 0 124
Ebbe bele lehet bolondulni! Nem is gondoltam volna! Bögnivel pont tegnap beszéltük meg, hogy van vagy negyven fajta Hosta... Ugye, milyen ügyesek vagyunk?:-)))
Előzmény: ZsuR (123)
ZsuR Creative Commons License 2009.08.08 0 0 123
:)) Ah! Meg vagy fertozve, latom!!! :))

A hostanak 650 fajtaja van, a legnagyobb level mint egy lavor, a legkisebbek huvelyk ujjnyiak!

Itt egy Hosta Library - csodalatos dolgokat lehet talalni benne!
Előzmény: Bögni (121)
sz.k.gabi Creative Commons License 2009.08.08 0 0 122
Itt is szia! Kicsit kihalt a topic, de remélem nemsokára előkerül Valaki. Addig is örüljünk együtt a hostáinknak!:-)))
Előzmény: Bögni (121)
Bögni Creative Commons License 2009.08.07 0 0 121
Sziasztok. Mint új hostás ( hála Gabinak:D ), szeretném tőletek megkérdezni, hogy vannak-e kiomondottan alacsony növésű hosta fajok. Ahogy körülnéztem a kertben, hiretlen ráébredtem, hogy meg vagyok mérgeződve:), és akarok sokféle hostát, még-még!!
sz.k.gabi Creative Commons License 2009.08.04 0 0 120
Szóval az a bajom a hellyel, hogy egyre több növényemet kell árnyékba tennem, nagyon erős a nap. Az előkertem árnyékos, ott laknak a hosták, valószínűleg belőlük kell irtanom, ha újakat szeretnék. Sajnos a kert nagyobbik részét folyamatosan éri a nap.
sz.k.gabi Creative Commons License 2009.08.04 0 0 119

Szép estét nektek! Hogy álltok a rendeléssel? Persze, hogy csatlakoznék, de nem tudom, hova tegyem őket!!! Megnéztem az alább ajánlott oldalt, hát csodálatos hostáik vannak!!! És hogy ennyiféle! Hadd kérdezzem meg, hova fog érkezni a megrendelt csomag? (helyileg, kb.)

Hadd mutogassak pár képet addig is...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!