Keresés

Részletes keresés

Mágnes82 Creative Commons License 2020.12.17 0 0 214

Köszi Mindenkinek!!!:))) írjatok majd ti is a fejleményekről:))

Csillag1986 Creative Commons License 2020.12.16 0 0 213

Syl! Nálatok mi újság? Mikor lesz eredményed? Drukkolok!

Előzmény: Syl333 (211)
Csillag1986 Creative Commons License 2020.12.16 0 0 212

De jó! Örülök!

Előzmény: Mágnes82 (210)
Syl333 Creative Commons License 2020.12.16 0 0 211

Szuper!!!

Előzmény: Mágnes82 (210)
Mágnes82 Creative Commons License 2020.12.16 0 0 210

Minden okè volt az ultrahangon, jók a mèretek, megfelelô ütemben fejlödik. sajnos kèpet nem tudtak róla kèszîteni, mert hàttal volt, bealudt nem nozdult. Köldökzsinór elötte. Jó lett volna làtni az arcàt:((

Csillag1986 Creative Commons License 2020.12.15 0 0 209

Jaj, de örülök! Gondoltam amúgy, hogy negatív lesz a tiéd is. :) Tényleg nagyon gyors volt. 

Írok majd a vizsgálat után. Én is azért izgulok, mert senki nem írta meg, hogy mi lett később. És mert én mindent túlaggódok...

Előzmény: Szti00 (206)
Syl333 Creative Commons License 2020.12.15 0 0 208

Mágnes82 drukkolok!

 

Szti00 gratulálok! Most már nyugi!

Mágnes82 Creative Commons License 2020.12.15 0 0 207

De jo:))) örülök!!!! 

Előzmény: Szti00 (206)
Szti00 Creative Commons License 2020.12.15 0 0 206

Sziasztok!

 

Megérkezett a Prenatest eredménye és minden negatív, normál tartományban van. :D Elképesztően gyorsan meglett, összesen 3 munkanap volt.

Remélem több ijedtség nem lesz már a maradék 6 hónapban. Én most nagyon boldog vagyok, de a második trimeszteri genetikai előtt

már biztos nem leszek olyan nyugodt, mint az első előtt. Azért ez az érzés belém égett egy időre.

 

Reméljük ez a kis orrcsontocska is helyre kerül addigra. Van bennem még egy kis félsz, de már sokkal-sokkal nyugodtabb vagyok.

 

Csillag1986 nagyon drukkolok, hogy nálatok is látszódjon már. Majd írd meg mi volt, ha nem gond, mert nagyon érdekel.

 

Mindenkinek kitartást!

 

Csillag1986 Creative Commons License 2020.12.15 0 0 205

Drukkolok! :)

Előzmény: Mágnes82 (204)
Mágnes82 Creative Commons License 2020.12.14 0 0 204

Drukkoljatok szerdán megyek a 30. Hetes genetikai uhra, remélem minden rendben lesz:)))

Syl333 Creative Commons License 2020.12.13 0 0 203

Ezt nem olvastam, köszönöm, hogy megírtad.

Szeptemberben 10-én volt a beültetés (2 db 5 napos),  az első uh pedig október 9-én volt, akkor már csak egy embrió volt. A vért a Prena vizsgálathoz november 27-én vették le, december 1-én pedig hívtak a pozitív eredmény miatt.

Ki tudja mikor szívódott fel az embrió. Vagy benne vagyok ebben a 8 hétben vagy nem.

 

Szorítok, hogy mindenkinek egészséges babája legyen

Előzmény: Csillag1986 (202)
Csillag1986 Creative Commons License 2020.12.13 0 0 202

Syl333!

 

Ezt olvastad? Megkerestem, mert rémlett, hogy olvastam erről. Igaz, hogy a Niftyről írják, de szerintem a Prenatestre ugyanez igaz. 

 

"Léteznek olyan speciális esetek is, amikor a NIFTY tesztet ugyan el lehet végezni, de nem mindegy, hogy milyen időpontban:

  • Ilyen speciális eset például az eltűnő iker szindróma (VTS) amelynél kiemelten fontos a megfelelő vérvételi időpont megválasztása (ez a tünetegyüttes azon terhességek esetén merülhet fel, melyek ikerterhességnek indulnak, de az egyik magzat időközben elhal. Ilyen esetben az ikermagzat elhalását követően minimum 8 hétnek kell eltelnie a vérvételig."
Előzmény: Syl333 (187)
Mágnes82 Creative Commons License 2020.12.12 0 0 201

Nekem a 3. Baba, de nekem sem jutott ilyesmi az eszembe. mindent elolvasok én is a témában, rengetek fórumot stb, tényleg viszonylag kevés eset van, hogy baj van belőle. A Nifty/Prena nagyon álnegativ nem szokott lenne. Majdnem 100 százakékos. Főleg a downra. Én ezt olvastam róla. Csak az ákpozitivitása miatt nem diagnosztikus, mert az még gyakrabban előfordul.

Előzmény: Csillag1986 (200)
Csillag1986 Creative Commons License 2020.12.12 0 0 200

Persze, mert az elején jól beparáztatnak, az ember agyán végigfut a legrosszabb eshetőség, napokig csak az jár a fejünkben, hogy beteg lesz a baba, elolvasunk a neten mindent, a jófej ismerősök mondanak pár rémtörténetet...ezek után már nehéz teljesen megnyugodni.... Nem az első terhességem. Az előzőnél eszembe se jutott, hogy bármi gond lehet, mert a kombinált teszt alacsony kockázatú lett.

Előzmény: Mágnes82 (199)
Mágnes82 Creative Commons License 2020.12.12 0 0 199

Ugyanez nàlam is, egyszerüen nem tudok megnyugodni 100 szàzalèk. Karàcsony elött megyek a 30. Hetesre, remèlem ott is minden rendben lesz. A 18. Hetes mèrèsek biztos, hogy jók voltak.Tènyleg rendesen àt lett nèzve mindene, Downra utalo jelek nem

làthatók(szerencsère) szîve rendben, külön 2 szer elmentem szivuktrahangra.

Ha a 18. Hetes okè lesz neked is akkor megnyugodhatsz, mint èn:))))

Előzmény: Csillag1986 (197)
Csillag1986 Creative Commons License 2020.12.12 0 0 198

Igen, ez megnyugtató, köszi, hogy írtad. Remélem, hogy mire legközelebb megyek, addigra becsontosodik, mert különben nem tudom, mit fognak mondani... Szívesen olvasnék ilyen esetekről, hogy mi lett később...

Nekem meg azt mondták még a prena előtt, hogy az orrcsont hypoplasia mellett lenne más jel is, ha kromoszóma-rendellenesség lenne. ( Persze van, akinél semmi jel nincs, mégis beteg babája születik...) De szerintem neked is jó eséllyel negatív lesz a prena. El tudod képzelni, mennyire remegtem, amikor még kellett nyitnom az sms-ben kapott jelszóval a leletemet....

Mondjuk előtte olvastam valahol, hogy évente kb. 4000 kismamát magas kockázatúnak minősítenek kombinált teszt vagy ultrahang  vagy életkor alapján, és közülük csak kb. 150-nek van kromoszóma-rendellenessége, a maradék 3850 egészséges baba... Ezek a számok azért reményre adtak okot számomra is, amikor vártam az eredményt.

Majd írd meg, hogy mi lett! Szorítok!

Előzmény: Szti00 (195)
Csillag1986 Creative Commons License 2020.12.12 0 0 197

Én csak májusra várom a babát, karácsony előtt megyek a 18 hetes uh-ra. 

Olvastam már olyat, hogy később kisebb lett a nyaki redő, nem tudom, mitől. Lehet mérési pontatlanság is.

Nekem csalódás volt a genetikai tanácsadás, azt hittem, hogy a genetikus doki fog ultrahangozni, ahelyett a szonográfushoz küldött uh-ra, aki pár perc alatt megmérte a paramétereket, de pl. a szívét, az áramlást meg sem nézte. És egy másik teremben mondott véleményt a genetikus a papírom alapján. És én is úgy éreztem, hogy a negatív Prenatest miatt már egyáltalán nem veszik komolyan a problémát. Remélem azért, mert tényleg nem az...

Igazából tudom, hogy a negatív Prenatest után nem kellene már izgulni, ez az én hülyeségem, de időnként még belém hasít az érzés, hogy mi van, ha nincs rendben?

Előzmény: Mágnes82 (193)
Mágnes82 Creative Commons License 2020.12.12 0 0 196

Iszonyû a vàrakozàs:)) nàlunk pont a lànyomnàl volt a telefonom amikor hîvtak ö meg kinyomta mert egy ismeretlen szàm hîvott. Aztàn mondta anya hîvott vki ismeretlen szàmról, mondom köszi rendes vagy hogy kinyomtad:))

Előzmény: Szti00 (195)
Szti00 Creative Commons License 2020.12.12 0 0 195

Ha a prenatest negatív lett akkor biztos, hogy minden rendben lesz. Nekem legalábbis azt mondta tegnap a doktornő, aki levette a vért, hogy akkor meg lehet nyugodni. Illetve azt is, hogy 20. hétre biztos, hogy becsontosodik az orr. Remélem ez megnyugtat kicsit. Köszi a drukkolást! Ennyire lassan biztos nem telt még az idő. Remélem nekem is hamarbb meglesz a teszt eredménye. 

Előzmény: Csillag1986 (192)
Mágnes82 Creative Commons License 2020.12.12 0 0 194

Hètfön voltunk ès következö hèt kedden telefonàltak a negatîv eredmènnyel.:))) 

 

Előzmény: Szti00 (191)
Mágnes82 Creative Commons License 2020.12.12 0 0 193

Mire vàrod a babàt? Èn februàr vège... jövö hèten megyek a 30. Hetes vizsgàlatra, remèlem ott is minden rendben lesz. Nekem az a fura hogy a 18. Hetes genetikain egy elismert genetikus drnövel nèzettem àt a babàt, kisebb volt igy a nyakiredô mint a 12. Hetes uhon. Ez fura volt csak akkor elfelejtettem megkèrdezni egy hogy lehet, mert en azt olvastam ez nö a babàval együtt.

Az ultrahangon nekem vokt 1-2 gyanûs dolog, pl. nagyon nem lettem tàjèkoztatva, nem nèrte le a doki ûjra csak 1 szer?!, szinte ugy mondta, mintha ja semmi kül.. ha jó a tesztem felejtsük el?!? Fèrjem mondta: nem lehet hogy ez a cèl hogy megcsinàltassam?? Na mindegy ez nem derül ki mert a nyakiredöt el lehet mèrni elèg egyszerüen. Azt bànom akkor nem kèrtem egy kontrollt màstól....

Előzmény: Csillag1986 (190)
Csillag1986 Creative Commons License 2020.12.11 0 0 192

Szia! 

Nekem is azt mondták, hogy az orrcsont hypoplasia egy minor jel. A dokim nyugtatgatott, hogy ő nem látja betegnek a babát, volt már ilyen esete és egészséges lett. De ki kell vizsgálni. A Prenatestet nekem hétfői napon vették le és péntekre lett meg az eredmény, szóval nagyon gyors volt. Nekem is borzalmas volt az a néhány nap... Voltam genetikai tanácsadáson, addigra már megvolt a negatív Prenatest eredményem, és így nem ajánlották a magzatvíz vételt. Azt mondták, hogy talán csak kicsi orra lesz, szokott lenni ilyen, legtöbbször nincs baj. De visszarendeltek, a 18-20 hetes uh után újra mennem kell. Nem nyugodtam meg teljesen, továbbra is izgulok, hogy mi lesz a 18 hetes vizsgálaton...de azért próbálok pozitívan gondolkodni. Drukkolok nektek!

Előzmény: Szti00 (191)
Szti00 Creative Commons License 2020.12.11 0 0 191

Sziasztok!

 

Nálunk is orrcsont hypoplasia volt a probléma így magas kockázatba tettek. Minden más eredményt (nyaki redő, UH értékek, vér teszt) rendben találtak. Ma csinálták prenatestet és most várjuk az eredményt. Nagyon nehéz megnyugodni, eddig csak az itt olvasottak tudtak kicsit segíteni. 

Nektek mennyi idő alatt volt meg a prena eredménye? 

Azt mondták ez egy minor rendellenesség és ettől még lehet minden rendben, de az 1:40-es kockázati eredmény meg nagyon ijesztő. Nektek mondtak bármi bíztatót?

 

Előzmény: Csillag1986 (190)
Csillag1986 Creative Commons License 2020.12.11 0 0 190

Mágnes82!

 

Én kb. ugyanígy vagyok, mint te, csak nálam az orrcsont nem stimmelt. Negatív a Prenatestem, mégis maradt bennem kétely. Teljesen akkor fogok megnyugodni, ha megszületik a baba és egészséges. Sok cikket, fórumot elolvastam már a Prena/Nifty tesztekről, de olyat nem találtam, ahol álnegatív lett volna az eredmény (álpozitívat igen). Sokat olvastam a kromoszóma-rendellenességekről. A vastagabb nyaki redővel rendelkező babák 70%-a egészséges. Ahogy az orrcsont hypopláziások közül is jóval több az egészséges, mint a beteg. Muszáj bizakodnunk, mert egyrészt szerintem jók az esélyeink, másrészt az aggódás is sokat árthat. De sajnos én is aggódós vagyok. :( A védőnőm azt mondta, hogy 4 feletti nyaki redővel is született nála egészséges baba. Az orrcsontot sajnos nem olyan régóta vizsgálják, ezért kevesebb a tapasztalat.

Előzmény: Mágnes82 (188)
Csillag1986 Creative Commons License 2020.12.11 0 0 189

Syl333!

 

Ha a 12 hetes uh-n alaposan megnézték a babát és minden rendben volt, akkor szerintem reménykedhetsz. Az Edwards-kór súlyos elváltozásokat okoz, az esetek 90%-ában látszik a 12 hetes uh-on (koponya, arc, szív deformitások formájában). És a Prenatest valóban szokott álpozitív eredményt hozni,még akkor is, ha nincs elhalt ikertestvér. Elvileg az árában benne van egy telefonos beszélgetés egy genetikussal, nekem legalábbis azt mondták. Én biztos élnék vele és rákérdeznék erre a felszívódott ikerterhességre. És a magzatvízvételnél is megemlíteném, hátha ott is bezavarhat. Drukkolok nagyon!

Előzmény: Syl333 (185)
Mágnes82 Creative Commons License 2020.12.08 0 0 188

Èn is sokat olvasgattam a tèmàban, nekem eddig ûgy nèz ki egèszsèges a baba, de mèg mindig nagyon paràzom emiatt. Niftym negativ, sziv uh negativ.

Ahogy olvasgattam a tesztektöl azèrt nem diagnosztikusak mert az àlpozitivitàs elöfordul, az àlnegativ annyira nem, ez majdnem 100%. 
Remèlem nàlad is ezvan!!! Megy a drukk! jelentkezz majd!!

Előzmény: Syl333 (187)
Syl333 Creative Commons License 2020.12.06 0 0 187

Szia! Köszönöm a drukkot! Valóban nagyon nehéz a várakozás, reménykedünk!

Előzmény: Mágnes82 (186)
Mágnes82 Creative Commons License 2020.12.05 0 2 186

Remélem a magzatvízvételi eredmény negativ lesz, drukkolok. A tesztek lehetnek álpozitivak is, ezért nem fogadják el diagnosztikai tesztnek. Sok erőt, nagyon nehèz  a várakozás...

Előzmény: Syl333 (185)
Syl333 Creative Commons License 2020.12.03 0 0 185

Sziasztok!

Látom kicsit "leült" a topik, de azért megosztom veletek a történetem. Lombik programban vettünk részt, két embriót ültettek vissza. A 6. hetetes UH-n már csak egy magzatnak vert a kicsi szíve. Jelenleg 14 hetes és 3 napos vagyok, a 12. hetes uh alapján minden rendben van.

Azonban Prena genetikai vérvizsgálton vagyok túl, mely eredménye szerint a 18-as triszóma (Edward szindróma) normál érték feletti. Az orvsoom szerint ennyi, biztosan beteg a babám. Bár nem tudja, a sokk miatt nem mondtam neki, hogy az egyik embrió felszívódott.

Kétsége vagyunk esve! Jövőhéten megyek magzatvíz mintavételre, hogy megerősítse vagy megcáfolja a vérteszt eredményét. Arra is gondolunk, a vértesztet eredményét befolyásolhatta-e a felszívódott embrió (magazat), mivel fejlődési, genetikai rendellenesség miatt nem tapadt meg, vagy megtapadt ugyan, de nem fejlődött tovább. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!